Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna Forum dyskusyjne ZGRYZ
Serwis techników dentystycznych i protetyków

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
Step by step szkielet na zatrzaskach..
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Galeryja pokazowa
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Qvic

PostWysłany: Pią Cze 02, 2006 9:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Andrej napisał:

A to, że coś odstaje to wina fotki na którymś z kolejnych modeli.
D

Swiatłocień to to jest
na miom zdjęciu też to widać, jak by z 5mm. odstawał,
tak już bywa z fotonami, potrafią odchylić nawet czasoprzestrzeń.
a co dopiero kawałek blaszki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email OdwiedĽ stronę autora MSN Messenger
Andrej

PostWysłany: Sob Cze 03, 2006 7:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pierwszy odlany z wycisku silikonowego model (najdokładniejszy) służy do wymodelowania i ostatecznego dopasowania i oddania szkieletu.
Na drugim "męczę" metal i polomeryzuję (przy większych brakach na gorąco), na trzecim ponowne dopasowanie po polimeryzacji...no ioddanie na pierwszym modelu. Biorąc po uwagę, że każde założenie i djęcie szkieletu (o ile jest dobrze dopasowany Laughing ) ściera minimalnie gips to taka metoda daje efekt praktycznie zerowej korekty w ustach pacjenta. I doktory są zadowolone bo kasują, a się nie napracują Wink i nowe wyciski przysyłają... Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
cirrus

PostWysłany: Nie Cze 04, 2006 2:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a to jest LIWA jest to?
Powrót do góry
Andrej

PostWysłany: Nie Cze 04, 2006 10:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Broń boże!!! Zaczynałem na woskach Primoteca, ale płaciłem 80 EU za paczkę. Kiedyś znalazłem LiWa za pół ceny, zamówiłem...i dostałem z pięć razy mniej wosku, za to duuuu....żo gombeczki w środku. Na dodatek trudny w modelowaniu, dziwnie sprężynujący-nie polecam. Teraz robię z Wegoldu-dokładnie ten sam wosk co Primotec'a (pewnie ta sama fabryka) tylko zamiast kartonowych są plstikowe pudełka, no i cena o wiele lepsza.
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: Nie Cze 04, 2006 12:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Model pod szkielet odlany z wycisku silikonowego? Coś takiego...
Na drógim męnczysz metal, pewnie model też,i polimeryzujesz. Na trzecim dopasowujesz i pasuje ci wszystko na pierwszy?
Naprawde niezły numer z Ciebie Andrej musi byc..
Powrót do góry
szorstki

PostWysłany: Nie Cze 04, 2006 12:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na drógim męnczysz metal, pewnie model też,i polimeryzujesz. Na trzecim dopasowujesz i pasuje ci wszystko na pierwszy?
Naprawde niezły numer z Ciebie Andrej musi byc..
To ja, szorstki
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email OdwiedĽ stronę autora Adres AIM MSN Messenger
Gość

PostWysłany: Nie Cze 04, 2006 4:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

korony chyba też kolejne .... bo podparcie + frezunek chyba też średnio spasił ... szczególnie na kle DOMNIEMAM .
co świdnica na to?
ale praca ogólnie łądna
Powrót do góry
jorgU

PostWysłany: Nie Cze 04, 2006 5:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chciałem napisać ladna ... przepraszam za brak loginu
Powrót do góry
Andrej

PostWysłany: Nie Cze 04, 2006 9:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To doktory tak biorą wyciski Laughing Ja się staram by pacjentom spasowało... Confused
Powrót do góry
Qvic

PostWysłany: Nie Cze 04, 2006 10:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szorstki napisał:

Nie rozumiem.
a zjakiego wycisku ma być ? alginatowego?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email OdwiedĽ stronę autora MSN Messenger
Mr.Jones

PostWysłany: Pon Cze 05, 2006 1:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Są dwie szkoły robienia wycisków pod szkieletory,obie maja zagorzałych zwolenników i przeciwników,ja na alginacie nie robie wogóle....

a co do szkieletu i ilości modeli,to powiedziałbym cos ale znowu bedzie że sie wymądrzam Wink
Yo
Mr.Jones

PostWysłany: Wto Cze 06, 2006 10:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Anonymous napisał:
korony chyba też kolejne .... bo podparcie + frezunek chyba też średnio spasił ... szczególnie na kle DOMNIEMAM .
co świdnica na to?

Frezowania frezary chyba nie widziały więc nie ma sie co czepiać,"z łapy" róznie wychodzi.
a co do spasowania,to kwestia dyskusyjna,dla jednych super,dla innych wystarczająco a dla reszty nie bardzo...

ale według mnie powinno byc lepiej,do liwy sie nie przekonam a juz na pewno nie przy kombi Exclamation
aha a kulki zatrzasków umieściłbym sporo bliżej korony bo przy pojedynczych koronach i tego typu frezowaniach korony mogą sie wycementowywac,że juz o połamaniu korzeni nie wspomnę...

u mnie spasowanie wygląda mniej wiecej tak:

troche pancerne ale "pacjent gryzł jak buldog" więc trza było sie zabezpieczyć,pod spodem oczywiście interlok...
normalnie są troche subtelniejsze,nie robiłem zdjęć frezowań więc muszę poczekać aż coś fajnego wyprodukuję,to cyknę fotki
Pozdro
szorstki

PostWysłany: Wto Cze 06, 2006 1:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja natomiast jestem zdecydowanym zwolennikiem wycisków alginatowych pod szkielety. Wyłącznie na stalowych łyzkach, pełnych (nie perforowanych) no i odpowiednio zarobiona masa .
Tak mnie uczyli, z takimi pracowałem od początku swojej "kariery" zawodowej. 2 podejscia do szkieletów na modelach z wycisków silikonowych skończyły sie nie powodzeniem. Na modelu, owszem pasowały idealnie i ładnie wygladały. Ale w paszczy ni ch..ja...
Jeśli lekarze z którymi pracujecie są w temacie, albo sami praktykujecie z pozytywnym skutkiem to tak trzymać Exclamation
Ja sie trzymam jednak swego. Szkielet=wycisk alginatowy [/url]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email OdwiedĽ stronę autora Adres AIM MSN Messenger
Mr.Jones

PostWysłany: Wto Cze 06, 2006 4:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nowe frezowanko.......... Wink
sara

PostWysłany: Wto Cze 06, 2006 8:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aleś się Jones rozpanoszył z tymi zdjęciami Wink
na zdjęciu nr 1 można się dopatrzyć autora pracy, trzyma aparat i pstryka fotkę Laughing
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Galeryja pokazowa Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 2 z 5

Skocz do: