Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna Forum dyskusyjne ZGRYZ
Serwis techników dentystycznych i protetyków

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
TEKSTY DOCTORÓW-WPISUJCIE mądrosci i jaja które was POWALIŁY
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 41, 42, 43  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Tematy bieżące
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
closer

PostWysłany: Pią Gru 07, 2012 9:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zlecenie - most górny 10 pkt
w wycisku górnym 6 oszlifowanych zębów, reszty brak
w dolnym ostatnie 3 zęby pacjenta
brak rejestracji zgryzu

w rozmowie telefonicznej wyjaśniającej, że tak się niestety nie da
lekarka oświeciła mnie dlaczego nie pobrała "zgryzka" - pacjent i ona byli już zmęczeni po kilku godzinach spędzonych w gabinecie, no i na dole i tak będą usuwane te ostatnie 3 Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kasia

PostWysłany: Czw Gru 20, 2012 2:38 pm    Temat postu: Na świeżo z dzisiaj(przed świętami) Odpowiedz z cytatem

"....yyy, czy zrobi pani ten most między świętami a nowym rokiem....nie....acha...no to muszę oddać do konkurencji...no tym technikom to się w głowach pomieszało...wyjeżdżają...a tu trzeba być w każdej chwili gotowym i stawić się nawet w święto czy sobotę wieczór po pracę....A jeszcze jedno ...za ten poprzedni most, to nie zapłacę pani przed świętami....taaa....przed nowym rokiem...a nie ma pani , no to po nowym roku..."
Noż kurr.... nic dodac nic ująć. Cóż za szacunek do innego człowieka. To małpa technik też robi święta? Jestem powalona na glebę.
Powrót do góry
Binka

PostWysłany: Pią Lut 01, 2013 7:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

doktorze jaki kolor?
pacjent ma R1 ale mnie wkur... to niech ma R5 albo nawetR12
Powrót do góry
frezung

PostWysłany: Sob Lis 02, 2013 7:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podścielenie protezy, lekarz pobrałwycisk jak na łyżce, tylko trochę krzywo, z jednej strony 1 cm masy z drugiej nic, sugeruję, że pacjent powinien zagryźć przy pobieraniu wycisku pod podścielenie a doc na to: " to jak mam pobrać wycisk jak pacjent zamknie usta???"

Kurcze zagiał mnie nie wiem??? Very Happy
Powrót do góry
frezung

PostWysłany: Sob Lis 02, 2013 7:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeszcze jeden hit ze szkoły... Koleżanka pomyliła protezy, które robiła na zaliczenie i oddała je jako te, które wykonywała w ramach praktyki. Pobiegła szybko do gabinetu z nadzieja, że jeszcze nie sa oddane - panie doktorze te protezy...
- a tak tak, górna była ok dolna trochę musiałem dopasować....
Very Happy
Jako ciekawostka pacjentka miała zgryz krzyżowy, malutka szczękę i duża żuchwę a protezy z fantomów miały standardowe rozmiary....

Magik
Powrót do góry
krocodyl

PostWysłany: Pon Lis 04, 2013 7:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pacjent wraca do gabinetu , gdyż założona dzień wcześniej plomba wypadła .Na uwagę ,że trochę za krótko wypełnienie wytrzymało lekarz odparł
" a , co pan chciał na kasę chorych " Twisted Evil
Powrót do góry
technik2

PostWysłany: Sob Lis 09, 2013 3:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wlasnie dzisiaj pokazałam nowy cennik doktorowi.jak zobaczyl ceny to stwierdził że psuje rynek bo mam za wysokie ceny i jak jego technik zobaczy ten cennik to podniesie mu cenę. Trochę mnie zaskoczył taką odpowiedzią
Powrót do góry
Miłosz

PostWysłany: Nie Lis 10, 2013 5:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

haha zeby to tka dzialalo Razz
Powrót do góry
doriss

PostWysłany: Wto Gru 10, 2013 8:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no to ja napiszę teraz hita Very Happy

proteza dolna, częściowa (4 siekacze stoją na baczność,reszty uzębienia brak) wycisk pani doktor właściwie średnio wyszedł. Więc łyżka indywidualna.Odbieramy wycisk czynnościowy, rozwijamy opakowanko, PACZYMY...PACZYMY...a tam..na brakach masa,a gdzie zęby brak masy, dziura, nic, widać łychę.
Dzwonię:
-Pani Doktor, dlaczego na wycisku tam gdzie są zęby, nie ma masy? Zabrakło Pani, czy się niedocisnęło?
Cisza...
cisza...
- Pani Doktor? -pytam
a tam rozżalony głos mówiący:
- Bo ja nie umiem brać wycisku z zębami

O_o taka o sytuacja.
Powrót do góry
obserwator

PostWysłany: Czw Gru 12, 2013 7:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hahahaha
Ale kasę to brać potrafi !!!!!!!
Szacun!!!!!

http://www.youtube.com/watch?v=9O10qPHFiOA
trochę od tematu odbiega ale jak najbardziej jest nam to bliskie.
Powrót do góry
Kedison

PostWysłany: Pią Gru 13, 2013 1:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przychodzi do mnie pacjentka z woreczkiem zębów( całe 14 sztuk) Została tylko płyta z łękami, trochę mi sie uśmiech pojawił na twarzy i zapytałem czy wszystkie naraz wypadły, powiedziała że zbierała każdy po kolei, no to dalej sie nasuwa pytanie czy jej braki zębów nie przeszkadzały, oczywiście odparła że nie, no to pytam dalej, jak sie Pani nosiło taką protezę. Mówi - Panie ja sie jeszcze tym najem !!! Wink

Inna sytuacja ( szkolne czasy) Pewna koleżanka usłyszała kiedyś że gips szybciej wiąże jak sie doda soli, wiec pewnego razu na zajęciach jak usłyszała że chłopak po nią przyszedł do szkoły tak sie chciała pośpieszyć (podczas odlewania wycisków) że zalała alginat gipsem usypała górkę z gipsu, osadziła wycisk i posypała solą jak zupę Wink
Powrót do góry
krocodyl

PostWysłany: Sob Kwi 12, 2014 1:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nagminne nazywanie gabinetów klinikami ,
tak jakby nie wiedzieli , że :
Cytat:
Klinika - specjalistyczny oddział szpitalny wchodzący w skład uczelni lub instytutu naukowego, który oprócz leczenia chorych prowadzi prace dydaktyczne oraz badawcze.

A już szczytem bufonady jest nieuprawnione umieszczanie literek dr
przed nazwiskiem .
Powrót do góry
piotrasz

PostWysłany: Sob Kwi 12, 2014 3:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polecam obejrzenie reportażu Elżbiety Jaworowicz z 10 kwietnia tego roku.
http://vod.tvp.pl/audycje/publicystyka/sprawa-dla-reportera/wideo/10042014/14477659
Sprawa dla reportera napisał:
Pani Ewa czuje się pokrzywdzona przez lekarza stomatologa. Jak twierdzi, lekarz wykonał jej kilka implantów zębów niezgodnie z umową, doprowadził do zakażenia i oszpecenia twarzy. Od kilku lat kobieta walczy w sądzie o odszkodowanie.

Teksty i "mądrości", które tam padają, to nie są jaja wielkanocne, tylko rzeczywistość. Implanty mogą wszczepiać dentyści świeżo po studiach, bo...
...nie ma przepisów, które by im tego zabraniały. Co najwyżej powinni należeć do jednego z dwóch polskich stowarzyszeń implantologicznych i wówczas "wszystko jest w porządku".
Tramp

PostWysłany: Sob Kwi 12, 2014 10:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To, że każdy lekarz po uczelni może wrzepiać implanty jest mega porąbane.
Powinna być jakaś specjalizacja lub dodatkowy tok studiów w tym kierunku co dopiero pozwalało by na implanty.

Tak to teraz każdy próbuje coś tam w wiercić, bez pojęcia.
A rezultaty są tragiczne, za głowe można się złapać czasami jak się spojrzy gdzie doktorki wkręcili śrubę Smile
Powrót do góry
sara

PostWysłany: Nie Lip 20, 2014 5:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

polecenie na karteczce, pisownia oryginalna, podkreślenie na czerwono

pacjent ma uczulenie na akryl różowy
- proszę podniebienie zrobić białym akrylem a jeśli Pani nie ma to proszę zachować wszystkie procedury!
aby monomer w nadmiarze nie został "uwięziony" w akrylu
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Tematy bieżące Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 41, 42, 43  Następny
Strona 42 z 43

Skocz do: