Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna Forum dyskusyjne ZGRYZ
Serwis techników dentystycznych i protetyków

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
TEKSTY DOCTORÓW-WPISUJCIE mądrosci i jaja które was POWALIŁY
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 40, 41, 42, 43  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Tematy bieżące
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Olek

PostWysłany: Pon Lis 07, 2011 9:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

penelope20 napisał:
To musiały być piękne czasy Rolling Eyes Dziś sama odbieram wyciski i zawożę gotowe prace. U drugiej dr jest w porządku, ma recepcjonistkę, ja nie wchodzę do gabinetu i wszystko przebiega w miłej atmosferze. A co zrobić z tą pierwszą, nie mam pojęcia. Przecież nie mogę przesiadywać w poczekalni i tracić nieraz nawet 50min zanim wyjdzie pacjent. Asystentka wcale nie wychodzi bo ciągle ma co robić. Często też mam nabazgrane karty zlecenia więc muszę wejść i się dopytać co i jak zrobić. Nie piszą mi też na kiedy jest praca mimo że ciągle im o tym przypominam. Ręce opadają...

Czy rozmawiałaś z tą dentystką na spokojnie o tych problemach?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Olek

PostWysłany: Pon Lis 07, 2011 9:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

piotrasz napisał:
penelope20 napisał:
Ręce opadają...

Czasem nie tylko one.
Żeby Cię trochę pocieszyć historyjka sprzed kilku dni. Bez nadymania się.
Dentystka na częściowej łyżce wyciskowej (bo podobno po przeciwnej stronie nie ma zębów) przysyła 5-cio punktowy most boczny, metalo-ceramiczny do wykonania, w torebce jakiś kęsek i przeciwzgryz. WYJĄTKOWO NA GOTOWO. Przy korekcie zgryzu dentystka na ostatniej koronie i przęśle dopiłowała się do metalu, a i tak jeszcze podnosiło. Praca do poprawienia - NOWY KĘSEK. Oczywiście po reartykulacji zupełnie inna sytuacja zgryzowa niż poprzednio, niższa o jakieś 2 mm. Nie ma wyjścia, trzeba zrzucić ceramikę, skorygować metal i napalić powtórnie. Koszt ponownego napalenia (bardzo symboliczny) został jej doliczony do rachunku. Zanim dochodzi do wypłaty ma miejsce rozmowa, z której wynika, że jak można było, w ramach wieloletniej współpracy i (dosłownie) niskiej czepliowści z jej strony, doliczyć jakąkolwiek kwotę. Ona oczywiście mogłaby ją zapłacić, bo dla niej nie stanowi to żadnego problemu, lecz czuje się mocno urażona bo według niej chodzi o jakąś zasadę. Dla jasności dodam, że takiej zasady nikt z nią wcześniej oczywiście nie ustalał... Wniosek - gdyby zaistniała kiedyś podobna sytuacja - dostanie poprawiony most z ładnie wypolerowanym metalem na powierzchni żującej. Tylko co na to, niczego nie świadomy pacjent?

Zaczynam po iluś tam latach pracy dochodzić do wniosku, że technik dentystyczny i prostytutka mają ze sobą bardzo wiele wspólnego. Wybaczcie, iż choć mógłbym to dobrze uzasadnić, nie będę tego dalej rozwijał. Za mocne porównanie? I cóż z tego, gdy prawdziwe...

Czy na etapie drugiego "KĘSEKA" rozmawiałeś z tą dentystką?
Pani Doktor jest tak i tak możemy zrobić:

x -będzie to kosztować tyle a tyle, bo ...
y -będzie to kosztować tyle a tyle, bo ...

Robimy x czy y ?
Powrót do góry
penelope20

PostWysłany: Pon Lis 07, 2011 9:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Olek napisał:
penelope20 napisał:
To musiały być piękne czasy Rolling Eyes Dziś sama odbieram wyciski i zawożę gotowe prace. U drugiej dr jest w porządku, ma recepcjonistkę, ja nie wchodzę do gabinetu i wszystko przebiega w miłej atmosferze. A co zrobić z tą pierwszą, nie mam pojęcia. Przecież nie mogę przesiadywać w poczekalni i tracić nieraz nawet 50min zanim wyjdzie pacjent. Asystentka wcale nie wychodzi bo ciągle ma co robić. Często też mam nabazgrane karty zlecenia więc muszę wejść i się dopytać co i jak zrobić. Nie piszą mi też na kiedy jest praca mimo że ciągle im o tym przypominam. Ręce opadają...

Oczywiście oraz o wielu innych ale to jak grochem o ścianę. Przez tydzień jest poprawa a potem znów robi jak dawniej. Czas chyba rozejrzeć się za nową dr a tej podziękować za współpracę.
Powrót do góry
piotrasz

PostWysłany: Pon Lis 07, 2011 11:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Olek napisał:

Hmmm...
Trochę już pracujemy i wydawało się również nam, że dokładnie tak należałoby tę sprawę wyjaśnić. Usłyszeliśmy, to co 99% protetyków usłyszało już setki razy. "No, nie wiem sama. Proszę zrobić tak, jak uważacie, żeby było dobrze", czyli typowe dla wielu dentystów, niezrozumiałe uciekanie od odpowiedzialności za podejmowane decyzje. Nie chcąc i w zasadzie nie mogąc stawiać ostatecznie sprawy na krawędzi noża (no to jak w końcu, "kurczę blade", robimy: x, czy y???) - zrobiliśmy co do nas należało, mając na uwadze zdewaluowane do granic możliwości "dobro pacjenta".

Efekt - po tej nieszczęsnej rozmowie pozostał niesmak i uczucie bezsilności.
Powrót do góry
Olek

PostWysłany: Pon Lis 07, 2011 9:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

piotrasz napisał:
Olek napisał:

Hmmm...
Trochę już pracujemy i wydawało się również nam, że dokładnie tak należałoby tę sprawę wyjaśnić. Usłyszeliśmy, to co 99% protetyków usłyszało już setki razy. "No, nie wiem sama. Proszę zrobić tak, jak uważacie, żeby było dobrze", czyli typowe dla wielu dentystów, niezrozumiałe uciekanie od odpowiedzialności za podejmowane decyzje. Nie chcąc i w zasadzie nie mogąc stawiać ostatecznie sprawy na krawędzi noża (no to jak w końcu, "kurczę blade", robimy: x, czy y???) - zrobiliśmy co do nas należało, mając na uwadze zdewaluowane do granic możliwości "dobro pacjenta".

Efekt - po tej nieszczęsnej rozmowie pozostał niesmak i uczucie bezsilności.

Czy na etapie decyzji powiedzieliście:

" to zrobimy x bo tak jest lepiej dla pacjenta i będzie to kosztować więcej tyle a tyle."?

Jeżeli tak, to nie bardzo powinna dr się dziwić.

Z doświadczenia wiem że najczęściej nie pada żadna kwestia finansowa,
jest ona w domyśle ale niestety tylko po jednej stronie.

Ludzie z natury są niedomyślni i nie dotyczy to tylko dentystów Laughing
Powrót do góry
Olek

PostWysłany: Pon Lis 07, 2011 9:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

penelope20 napisał:
Olek napisał:
penelope20 napisał:

Oczywiście oraz o wielu innych ale to jak grochem o ścianę. Przez tydzień jest poprawa a potem znów robi jak dawniej. Czas chyba rozejrzeć się za nową dr a tej podziękować za współpracę.

Chyba tak ?Evil or Very Mad
Powrót do góry
piotrasz

PostWysłany: Pon Lis 07, 2011 9:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Olek napisał:
Ludzie z natury są niedomyślni i nie dotyczy to tylko dentystów Laughing

Ja chyba jednak widzę tu pewien wyjątek. Wink
Powrót do góry
zorro

PostWysłany: Czw Sty 19, 2012 4:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

.....może do weselszych stron i jajec Panowie Very Happy Very Happy Very Happy jak jest każdy wie. Wink
..ostanio modny temat-Pani doktor molestowala mnie w sprawie certyfikatów-zapytałem czy ma juz wydrukowane zlecenia do pracowni,najlepiej samokopiujace bożeby był certfikat musi byc ZLECENIE!!!!!(jej oczy zrobiły się jak małe talerzyki) Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy -TeMAT ZNIKŁ...jak ręka odjął.POLECAM.
helenka

PostWysłany: Czw Sty 19, 2012 8:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

normalnie jak to wszystko czytam to mi scyzoryk w kieszeni sie otwiera,poprostu nie jestem w stanie pojąc tej głupoty jaka prezentuja co niektorzy stomatolodzy ,pytanie brzmi jakim cudem oni konczą te studia?Teraz napiszę co mi sie przytrafiło ,ale to już poprostu dno osiągniete,otoz wchodzę do gabinetu i leżą przygotowane wyciski dół i gora bezzębie a pomiedzy nimi kawalek pokręconego wosku,pytam się co to jest i do czego sluży ...........usłyszalam ze to kęsek zwarciowy.........no i co tu jeszcze komentować
Powrót do góry
pikuś

PostWysłany: Sob Maj 26, 2012 3:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś wie ...co to jest trzpień oporowy?
O takie coś prosił mnie lekarz dentysta.
Trzpień oporowy to jest nic innego , jak metalowe podparcie wychodzące z protezy szkieletoweji umiejscowione na powierzchni żującej zęba czyli najnormalniejsze w świecie PODPARCIE.
Prawda ,że proste .
Ale właściwie , to co to jest ten trzpień oporowy?
Powrót do góry
boguska

PostWysłany: Pią Lis 09, 2012 6:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dostałam wyciask z oszlifowaną całą górą bez kęska, na pytanie czy mógłby pobrać kęsek dostałam odpowiedź, a po co ci kęsek do przymiarki metalu? Shocked nie no po nic, tylko tak pytałam Exclamation Question

słownik wyrazów obcych (inspirowany stomatołami):

index = wzornik

puta= korona tymczasowa ewentualnie przygotowane formy do tymczasówek w zależności od danej sytuacji i potrzeby asystentki:D

Lekarka kazała mi wyciąć klamry w starym szkielecie i dostawić zęby, szkielet trzymał się na jednej kłamrze gdzieś z tyłu. Uprzedzam szanowną panią doktur, że szkielet nie będzie się trzymał bo nie ma jak (czasem sama nie wiem po co my ich w ogóle o tym informujemy przecież oni wszystko doskonale wiedzą, zwykły przejaw arogancji w stosunku do lekarzy) zrobić będzie dobrze. Ok. klamry wycięte, zęby dostawione, pacjentka przymierza szkielet spada, lekarzka mówi pani Jadziu ściskamy ząbki, trzyma sie? trzyma, no to idziemy do domu.
Powrót do góry
piotrasz

PostWysłany: Pią Lis 16, 2012 11:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do zrobienia wkład k-k na 4-kę górną, dwu korzeniowy. W wycisku części korzeniowe - każda odchylona w swoją stronę.

Na zleceniu napisane:
"Nawet jak (części korzeniowe - przyp. mój) będą równoległe, proszę o zrobienie wkładu dzielonego".

Wymagana chwila zastanowienia, aby załapać. Wink
Powrót do góry
fasola

PostWysłany: Pią Lis 16, 2012 11:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brakuje mi tu znaczka "Lubię to!" Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
piotrasz

PostWysłany: Sro Lis 21, 2012 9:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na zleceniu:
"proteza szkieletowa"

pod spodem dopisek:
"ale taka, żeby trochę osiadła".

W rozmowie telefonicznej uzupełnienie:
"No wie pan, pacjenci skarżą się, że im powietrze świszcze pod protezą i jak je podpiłuję, to one (protezy szkieletowe metalowe - przyp. mój) trochę osiadają i już im lepiej".
Powrót do góry
piotrasz

PostWysłany: Pią Gru 07, 2012 9:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pikuś napisał:
Ale właściwie, to co to jest ten trzpień oporowy?

Trzpień oporowy (czasami określany jako "trzpiot oporowy") - to technik dentystyczny, mający własne zdanie, często odmienne od zdania nadzorującego go dentysty. Potrafiący doskonale odnaleźć się w zawiłej rzeczywistości techniczno-dentystycznej. Dla podkreślenia swojej niezależności posiada wpięty w górnej części fartucha niewielki rezystor. Przez niektórych dentystów wyśmiewany i wyszydzany, przez większość zaś uznawany za wysoki autorytet w problemach protetyki stomatologicznej.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Tematy bieżące Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 40, 41, 42, 43  Następny
Strona 41 z 43

Skocz do: