Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna Forum dyskusyjne ZGRYZ
Serwis techników dentystycznych i protetyków

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
Podwyżki...
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Tematy bieżące
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Zębatka

PostWysłany: Wto Lis 21, 2017 3:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a tak dla naprowadzenia tematu na właściwe tory, bo może ktoś się zagubił już i nie wie o co chodzi Laughing

"Kiedy nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze."

Artur Conan-Doyle

PS.
I jeszcze cytacik z Conana Barbarzyńcy

"Najważniejsze w życiu jest stanąć twarzą w twarz ze swym największym wrogiem, ujrzeć jego krew wsiąkającą w ziemię i usłyszeć lament jego kobiety"
Wink
piotrasz

PostWysłany: Wto Lis 21, 2017 1:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zębatka,

W środku nocy oglądasz Conana Barbarzyńcę??? Shocked

Pewnie dlatego potem, gdy ciężko rozładować emocje, efektem jest powyższy cytat. Wink Smile
Zębatka

PostWysłany: Wto Lis 21, 2017 6:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Laughing Laughing Laughing
eh ta telewizja

Czasami wystarczy mi zobaczyć Antoniego. Laughing Laughing Laughing
Wink
krocodyl

PostWysłany: Czw Lis 23, 2017 6:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zębowywróż napisał:
Proporcje ogłoszeń dam do podejmę zmieniły się o 180stopni. Od czasu do czasu pojawia się ogłoszenie SZUKAM a od góry do dołu PRACA SZUKA człowieka. Zwięźle ujmując spadła podaż na pracę a popyt wzrasta czego następstwem jest wzrost płacy(jako czynnika pobudzajacego podaż).

Niby tak , brak rąk do pracy powoduje wzrost ich ceny .Ale z drugiej strony :
piotrasz napisał:
W moje ręce trafiają co jakiś czas cenniki pracowni protetycznych z okolicy i czasem tylko złość mnie bierze gdy widzę za ile godzą się wykonywać różne uzupełnienia protetyczne. Poza tym wszelkie "promocje" na nich ogłaszane, jedynie tę złość potęgują..

następuje blokowanie cen ,
a bez wzrostu cen nie ma podwyżek płac .
Sad
Myślę ,że młodzi technicy pierniczą pracę ( wolontariat ) u kogoś i ruszają z własną działalnością .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kilden

PostWysłany: Pią Lis 24, 2017 12:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A daj Panie Boże dużo szczęścia młodym TD zakładającym pracownie ew. górnolotnie mówiąc „laboratoria” w naszym kraju. Jestem za!

Jednakowoż jak spoglądam na dział sprzedaży nowego sprzętu na forum w ogłoszeniach , to się jednak zastanawiam Krokodyl czy aby się jednak nie mylisz.

Tzn. Możliwe,że się nie mylisz ale skutkiem wejscia na rynek bez odpowiedniej wiedzy i praktyki bywa niestety plajta.

Ale każden jeden se techniki dentystycznej popróbować może...

Konstytucja tego nie zabrania.

SmileSmileSmileSmile
Powrót do góry
krocodyl

PostWysłany: Pią Lis 24, 2017 7:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kilden napisał:
skutkiem wejscia na rynek bez odpowiedniej wiedzy i praktyki bywa niestety plajta.

Zaraz , zaraz ,rozumiem brak praktyki ale chyba nie brak wiedzy .
Czegoś jednak w tych szkołach uczą ? Wink
a trudne przypadki można załatwiać poprzez outsourcing .
Bezzwrotna dotacja na rozpoczęcie działalności , promocyjny zus , stazysta opłacony przez urząd pracy - "alleluja i do przodu" Laughing
Powrót do góry
kilden

PostWysłany: Pią Lis 24, 2017 10:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A za jakiś czas .. rok może dwa zgon,pogrzeb „i dupa ciągle z tyłu”

Amen

Laughing
Powrót do góry
ARTURRO

PostWysłany: Pią Lis 24, 2017 11:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam takiego asa obok siebie. Mój były wychowanek, otworzył pracownie 50 m. obok mnie. Szyld jakby taki sam jak mój- (co mnie wk...a),ale ceny już o co najmniej 50 zł . niższe.
I co powiecie o podwyżkach dla pracowników-mam ich trzech. Każdy chce zarobić -pracownik i pracodawca.
Nie chce nikogo zwalniać, bo ich lubie i szanuje-ale nie jestem dobroczyńcą.
Mam swoje kredyty do spłacenia związane z laborem -i one kosztują.
Co prawda ,są kredyty malejące, ale ceny mego sąsiada gównojada maleją w oczach.
I niech ktoś mi powie - ja bym tak trzymał!!!
50 % gabinetów już zwęszyło interes -bo nowy,bo warto.
Lekarze nie są głupi (tylko my),zawsze znajdą najsłabsze ogniwo ,by zerwać łańcuch cenowy.
Wiadomo od dawna,że nie jakość daje technikowi nawał roboty , a gówniana cena za jego prace.
kilden

PostWysłany: Sob Lis 25, 2017 12:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Laughing Laughing Laughing

Ciekawe jak ten ”As” długo utrzyma niskie ceny ?

Wróżę mu jednak zgon z przemęczenia albo wizję zmarnowanego życia.
Powrót do góry
krocodyl

PostWysłany: Czw Lis 30, 2017 7:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A w Biedronce podwyżki :
Cytat:
O 200 zł większą pensję i 200 zł wyższą premię za brak L4 oferuje Biedronka swoim pracownikom od nowego roku - dowiedział się money.pl. Powód? Na rynku brakuje rąk do pracy, a firmy dziur kadrowych nie potrafią załatać nawet Ukraińcami. Kto nie podnosi pensji swoim pracownikom, po prostu ich traci.
Powrót do góry
wojtek121

PostWysłany: Sob Lut 17, 2018 10:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Krokodyl do zobaczenia na kasie Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM
piotrasz

PostWysłany: Pon Lut 19, 2018 9:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to się być może zdziwicie, ale znam jedną taką osobę, co po przepracowaniu wielu lat jako technik dentystyczny w państwowej pracowni w latach prosperity*, po likwidacji tejże w końcówce lat 90-tych, podjęła pracę jako magazynier w hipermarkecie. Po pewnym czasie awansował na kierownika. Nie wiem co się z nim dzieje teraz, bardzo możliwe że wciąż pracuje w tej samej sieci i jest "kimś ważnym", ewentualnie jest już na zasłużonej emeryturze.

Można??? - oczywiście że można! Wink

* prosperity (wyjaśnienie) - praca na państwowej posadzie, na pełnym etacie z ubezpieczeniem, full socjal (premie, wczasy pracownicze), prace wykonywane "na lewo" w godzinach lub po godzinach pracy, 100% zapłaty za protezy do kieszeni technika, żadnych opłat np. za prąd, materiały, urządzenia, zusy, podatki i temu podobne. Czasem tzw. "norma" - czyli minimalna ilość obowiązkowych ("państwowych") prac do wykonania, "wykonana" (we współpracy z dentystą) dla pacjentów, którzy dawno pożegnali się z tym światem. Do pracowni kolejka dentystów stojących pod drzwiami, wolno wchodzić wyłącznie pojedynczo. Rozliczenie z dentystą 50/50. Jeśli którykolwiek z dentystów odważył się od pacjenta wziąć więcej, musiał szukać sobie nowego technika, ale już w innym mieście. Niektórzy, starsi datą technicy wiedzą, że to nie zmyślone. Wink
wojtek121

PostWysłany: Pon Lut 19, 2018 8:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piotrasz tak bylo ale sie wyzerowalo wiec po co o tym pisac i jeszcze bo zapomniales o tym napisac ze na zadupiu byly oferowane mieszkania sluzbowe Sad .Wolny rynek k..wa
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM
piotrasz

PostWysłany: Wto Lut 20, 2018 9:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wojtek121 napisał:
sie wyzerowalo wiec po co o tym pisac

Po to o tym pisać, gdyż wiele osób decydujących się na rozpoczęcie nauki zawodu technika dentystycznego, wciąż jest święcie przekonanych, że to nadal tak funkcjonuje. Stereotypy, nawet te pokutujące latami, należy bezwzględnie obalać. Wink
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Tematy bieżące Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3

Skocz do: