Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna Forum dyskusyjne ZGRYZ
Serwis techników dentystycznych i protetyków

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
Może kogoś to zainteresuje .
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Tematy bieżące
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
krocodyl

PostWysłany: Sro Lut 22, 2017 3:27 pm    Temat postu: Może kogoś to zainteresuje . Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Czy technicy dentystyczni mogą liczyć na zatrudnienie?
Praca dla technika dentystycznego
Z „Barometru zawodów”, przygotowywanego na zlecenie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, wynika, że w 12 powiatach występuje nadwyżka poszukujących pracy w zawodzie technik dentystyczny.
W zdecydowanej większości powiatów, według prognoz na 2017 r., występować będzie równowaga pomiędzy liczbą ofert pracy w zawodzie technik dentystyczny, a liczbą osób jej poszukujących. Są jednak regiony kraju, w których o pracę nie jest łatwo. To powiaty: poznański, gnieźnieński, gostyniński, łukowski, zielonogórski, żarski, cieszyński, opolski, kolbuszowski, strzyżowski, olkuski, miechowski.
Z drugiej strony w powiecie słupskim występuje „duży deficyt poszukujących pracy”. Są także 33 powiaty, w których w 2017 r. wysoce prawdopodobny będzie „deficyt poszukujących pracy”. W zasadzie na terenie całego kraju występują pojedyncze powiaty, w których z pracą technicy dentystyczni nie powinni mieć problemów.
Podobnie jak to jest w przypadku zawodu lekarza dentysty, tak i w tym przypadku problemem jest fakt, iż analiza oparta została o statystyki nadsyłane przez rejonowe urzędy pracy. W nich zaś zapotrzebowanie na techników, zgłaszanych przez pracodawców nie są na tyle atrakcyjne, aby przyciągnęły uwagę poszukujących zatrudnienia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
piotrasz

PostWysłany: Czw Lut 23, 2017 8:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
(...)problemem jest fakt, iż analiza oparta została o statystyki nadsyłane przez rejonowe urzędy pracy. W nich zaś zapotrzebowanie na techników, zgłaszanych przez pracodawców nie są na tyle atrakcyjne, aby przyciągnęły uwagę poszukujących zatrudnienia

Papier wszystko przyjmie. Nawet, jeśli jest to całkowicie bez żadnej wartości. Poza tym już od dawna toczy się dyskusja nad likwidacją rejonowych urzędów pracy.

A drzew coraz mniej...
krocodyl

PostWysłany: Pią Lut 24, 2017 3:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

piotrasz napisał:

A drzew coraz mniej...

"Masakra piłą mechaniczną trwa " Sad
Powrót do góry
Zębatka

PostWysłany: Nie Lut 26, 2017 1:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szyszko powiedział napisał:
- Nie spodziewałem się, że będzie tak dobry oddźwięk ze strony społecznej, dostałem setki gratulacji – powiedział minister środowiska.

W radiowej Jedynce podkreślił, że jego resort ocenił ustawą jako skuteczną "w kierunku ochrony przyrody i poszanowania własności".

Jego zdaniem w mediach dochodzi do przekłamań w tej sprawie. - Prasie potrzebne są newsy, pokazanie zerżniętego drzewa, jeszcze zakrwawionego – dodał. - W całym swoim życiu nie spotkałem człowieka, który chciałby wyciąć drzewo z satysfakcji, że lubi je rżnąć – zaznaczył Jan Szyszko.

Widać, z tego co mówi, to panu Szyszce tylko rżnięcie we łbie. Jaki koloryt wypowiedzi.

A Wy Panowie, nie zakłamujcie rzeczywistości wypowiadając dezaprobatę dla posunięć ministra.
Wink

Wszyscy mają być zadowoleni.
Twisted Evil
kilden

PostWysłany: Pon Lut 27, 2017 1:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A mnie się ta ustawa podoba.

Jak coś jest moje i na moim terenie to jak chcę to będę to rżnął. I nikomu nic do tego .

W swoim życiu zasadziłem wiele drzew i innych krzaczorów ,króre rozrosły się ponad miarę. Nareszcie mogę wyeliminować jakieś 20% bez konieczności uzyskiwania debilnych pozwoleń,opłat i upierdliwości związanych z koniecznością oceny przez biurwę z urzędu ochrony środowiska .

Twisted Evil
Powrót do góry
piotrasz

PostWysłany: Pon Lut 27, 2017 2:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ustawa jest tak dobra, że aż zła. Posłowie nie byli by sobą, gdyby kolejny raz nie wylali dziecka z kąpielą. Na bank nikt nie chciał przewidzieć, jaki sprawy nabiorą rzeczywisty obrót.

Korzystaj więc Kilden, póki możesz jak najszybciej, bo kolejki do firm zajmujących się zawodowo wycinką są podobno dosyć długie. Poza tym znów nie wiadomo, w którym kierunku pójdzie zapowiadana już nowelizacja i jak szybko wejdzie w życie. Wink

Ps. Ech te nasze prawo. Ciągle przy nim majstrują różne grupy lobbystów: jak nie jacyś ekolodzy to deweloperzy, jak nie jakieś unijne urzędasy to "bezinteresowni" presezi stowarzyszeń wszelakich, itd, itd... Kiedy wreszcie "będzie przepięknie"*, kiedy "będzie normalnie"*??? Confused

*cyt. Tilt
closer

PostWysłany: Sro Mar 01, 2017 9:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kilden napisał:
A mnie się ta ustawa podoba.

Jak coś jest moje i na moim terenie to jak chcę to będę to rżnął. I nikomu nic do tego .

W swoim życiu zasadziłem wiele drzew i innych krzaczorów ,króre rozrosły się ponad miarę. Nareszcie mogę wyeliminować jakieś 20% bez konieczności uzyskiwania debilnych pozwoleń,opłat i upierdliwości związanych z koniecznością oceny przez biurwę z urzędu ochrony środowiska .

Twisted Evil

No widzisz, dla Ciebie gites a dla mnie niekoniecznie...powycinali kupę zdrowych drzew w moim mieście. Deweloperzy będą stawiać kolejne betonowe zapory w korytarzach powietrznych mojego miasta. Mamy wysokie stężenia PM2,5 i PM 10. Zerżnęli kawał zieleni i postawią tam beton..moja okolica to głównie wille i blokowiska...a inwestycji w promieniu kilometra! około 30. Parki! wycinają...no bez jaj, kurwa.
Głęboka wiedza, bezinteresowność, humanitaryzm do granic ludzkich możliwości.Wielki Syn Wielkiego Narodu. Patriota i lekarz, znakomity skrzypek. Mąż, ojciec i dziad.Profesor doktór Jerzy Klemens Werner.
Powrót do góry
kilden

PostWysłany: Czw Mar 02, 2017 12:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i widzisz Closer .
Jednym ta ustawa pasuje a innym nie pasuje.Ale co zrobić ? PIS wygrało wybory i wprowadza swoje ustawy. Jak rządziło PO to też wprowadzali swoje ustawy z którymi niekoniecznie można było by się zgodzić. Ale sami chcieliśmy kiedyś socjalizm zamienić na "demokrację" więc nie pyskujmy . W następnych wyborach idźmy po rozum do głowy i zagłosujmy na partię ,która spełni nasze wszelkie oczekiwania.

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

Pozdrawiam

Ps.

Ulęgło się takie głupkowate stwierdzenie, że demokracja jest najgorszym systemem ale lepszego nie ma.

..... można z tym dyskutować do śmierci

A na hucpę ze stężeniami szkodliwych syfów w powietrzu no to Ci powiem ,że od dzieciństwa wdychając powietrze w PRL - u ... obecne zauważam wielką poprawę jakości powietrza . Fakty medialne w tym temacie traktować należy spokojnie i z luzem. Wink
Powrót do góry
piotrasz

PostWysłany: Czw Mar 02, 2017 8:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pisałem wyżej, że ustawa jest bardzo dobra, ale niedopracowana. Na szybko, byle już obowiązywała, bo liczą się sondaże, oglądalność etc. Nie można jednak było jej błędów przewidzieć od razu? Pewnie było można...

Kolejny przykład z życia. Deweloper buduje budynek, w którym nawet po kilku latach, nadal pękają ściany. Owszem wykonuje w ramach rękojmi "poprawki", które w zasadzie niewiele dają. Zastanawiam się więc znowu, czy nie dało się wybudować od razu tak, aby potem nic nie pękało?! Jestem prawie pewien, że się dało, jedynie koszta tej inwestycji byłyby dla dewelopera mniej korzystne. Zatem najpierw coś zbudowano, a potem poprawiano, bo... tak pewnie było taniej.

Ot i wszystko w tym temacie. Wink
closer

PostWysłany: Sob Mar 04, 2017 8:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

piotrasz napisał:
Pisałem wyżej, że ustawa jest bardzo dobra, ale niedopracowana. . Wink

to taki marketingowy chwyt.. "Nasz produkt jest najwyższej jakości, biokompatybilny, biodegradowalny, ze wszech miar ekologiczny. W ramach darmowej usługi dostarczymy Państwu upgrade software'u ponieważ zależy nam na Państwa komforcie i zadowoleniu."
Głęboka wiedza, bezinteresowność, humanitaryzm do granic ludzkich możliwości.Wielki Syn Wielkiego Narodu. Patriota i lekarz, znakomity skrzypek. Mąż, ojciec i dziad.Profesor doktór Jerzy Klemens Werner.
Powrót do góry
krocodyl

PostWysłany: Wto Mar 07, 2017 7:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zębatka napisał:
Szyszko powiedział napisał:
... pokazanie zerżniętego drzewa, jeszcze zakrwawionego - zaznaczył Jan Szyszko.

. Jaki koloryt wypowiedzi.

Dosłownie Wink
A swoją drogą ,Szyszko ma trochę racji, przecież
to nie ustawa ścina drzewa . Wink
Powrót do góry
Zębatka

PostWysłany: Wto Mar 07, 2017 11:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pewnie, że nie ustawa. Ustawa tylko umożliwia bardziej rżnięcie deweloperom. Bo normalnym właścicielom jakiegoś tam gruntu z chatką to wolno było ścinać drzewa i przed wprowadzeniem tej ustawy. Fakt, że trzeba było zgłosić, ale żadnych opłat nie było. Na decyzji dostawałeś wycenę drzewa i tyle, 60 tysięcy, 80 tysięcy itd. to tak proforma gmina informowała ile musiałbyś zapłacić gdybyś ściął to drzewo bez ich zgody. Ale każde większe drzewo było naniesione na mapy i gmina dokładnie wiedziała co gdzie się znajduje. A teraz? Teraz poprawią ustawę i stworzą nowe komórki urzędnicze do robienia nowych spisów z natury. Kolejni "misiewicze" będą mieli ciepłe posadki. Kto za to zapłaci? Pan zapłaci, Pani zapłaci. Laughing

Kildenowi to się jeszcze wydaje, że coś jest jego własnością. Laughing
Kildenie, a słyszałeś o propozycjach poprawek? Laughing
Jak zetniesz chociażby jedno drzewo, to wara i żadnej działalności na tym terenie nie będziesz mógł prowadzić. Laughing
Nie mam wątpliwości, że ustawa będzie doskonale dopracowana. Laughing
Wink
piotrasz

PostWysłany: Sro Mar 08, 2017 8:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zębatka napisał:
Jak zetniesz chociażby jedno drzewo, to wara i żadnej działalności na tym terenie nie będziesz mógł prowadzić. Laughing
Nie mam wątpliwości, że ustawa będzie doskonale dopracowana. Laughing

To prawda. Wycinka nie będzie mogła być powiązana z żadną działalnością gospodarczą. Więc jak Kilden wytnie to drzewko, co je sobie kiedyś zasadził na środku pracowni, to z obawy przed ewentualnymi możliwymi sankcjami, będzie musiał tę pracownię zamknąć... Wink
krocodyl

PostWysłany: Sro Mar 08, 2017 12:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Śpieszmy się podziwiać drzewa ,
tak szybko są rżnięte Wink
Powrót do góry
Zębatka

PostWysłany: Sro Mar 08, 2017 1:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I jeszcze mam pytanko
Kilden, co robisz z liśćmi na jesieni? Po co do cholery sadziłeś to drzewo na środku w pracowni, przecież jak coś upadnie jakiś mały element zamka na przykład to jak to znaleźć wśród tych setek liści zalegających na podłodze?
Wink
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Tematy bieżące Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: