Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna Forum dyskusyjne ZGRYZ
Serwis techników dentystycznych i protetyków

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
Uwaga - fajny gość szuka możliwości nauki i pracy

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Tematy bieżące
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kilden

PostWysłany: Czw Sty 19, 2017 12:15 am    Temat postu: Uwaga - fajny gość szuka możliwości nauki i pracy Odpowiedz z cytatem

Przepraszam , że zapodaję skopiowany tekst z innego działu forum w tematach bieżácych,ale wydał mi się interesujàcy.

Miczman pewnie przymknie na to oko ( jeśli wogóle żyje SmileSmileSmileSmile )

Mianowicie - Użytkownik Elitata ,napisał tak ....

Elitata

Uszanowanie.

Mili Państwo.

Mam na imię Tomasz, mam 40 lat.

Od kilku lat legitymuję się dyplomem zawodowym TD.
W ciągu tych kilku lat zajmowałem się protetyką w zakresie podstawowym - akryle, w Polsce i w Irlandii.
Obecnie chciałbym poszerzyć swoją wiedzę jak i umiejętności w zakresie wykonawstwa prac z zakresu metalurgii i ceramiki.
Konkretnie?
Chciałbym nauczyć się robić korony, mosty, protezy szkieletowe, etc.
Jak zapewne domyślają się Państwo, moja wiedza w zakresie w/w jest czysto teoretyczna, szkolna, a więc, nie czarujmy się, albo bardzo uboga, albo wręcz nijaka.

Zwracam się więc z zapytaniem, czy w gronie szanownych Państwa znalazłby się ktoś chętny by pomóc mi w moim zamierzeniu?

Jak wyobrażam sobie to ja?
Otóż, rozwiązań jest kilka.
Mogę podjąć praktyki zawodowe w charakterze czeladnika.
Mogę przyjąć propozycję odbycia kursu.
Mogę podjąć pracę, na przykład w charakterze młodszego technika /pomocnika z przyuczeniem w międzyczasie do w/w.
Mogę podjąć się podwykonawstwa.

Oczywiście jestem też otwarty na wszelkie inne propozycje.

Dlaczego tak akurat?
Nie chcę uczestniczyć w komercyjnych kursach i nie chodzi tu absolutnie o kwestie finansowe, a o to, że nie wierzę, że można nauczyć się praktycznie tego działu protetyki w weekend czy dwa. Nie ma nic bardziej cennego, jak uważam, niż praca z "mistrzem";, obserwowanie i uczenie się.
Skoro o rozliczeniach...
W tej materii też dopuszczam szeroką elastyczność uzależnioną od formy naszej umowy. Prowadzę własną działalność gospodarczą, a więc w przypadku zatrudnienia mnie, problem składek ZUS pracodawca może mieć z głowy.

Kilka słów o sobie.
Może ważne to dla kogoś, może nie, ale myślę, że warto.

Tak jak wspomniałem, mam 40 lat. Jestem mężem i ojcem.
Z "pierwszego" wykształcenia jestem informatykiem, jednak ten zawód mnie nie porywa, choć przyznam, że pewne sukcesy na jego polu mam.
Techniką protetyczną interesowałem się od dawna i bardzo podobał mi się ten zawód. Jego nauka sprawiała mi wiele radości, co znalazło swoje odzwierciedlenie w tym, że ukończyłem szkołę z jedną z najwyższych not. Niestety, tak jak pisałem na początku - szkoła, a praktyka zawodowa, to dwie różne bajki, z czego zapewne wielu z Państwa zdaje sobie sprawę, a więc moję piątkowe oceny i wiedza teoretyczna nie idą w parze z umiejętnościami, praktyką.
Mam kilka hobby. Niektóre związane z wykształceniem, niektóre trochę wariackie - choćby motocykle, niektóre bardzo przyziemne - wędkowanie, majsterkowanie, motoryzacja.
Uwielbiam czytać!
Bardzo lubię muzykę.
Palę papierosy, ale "stety" bądź być może niestety nie piję. Poza papierosami, nie palę nic więcej, jak i nie posiłkuję się żadnymi "smakołykami" no może poza adrenaliną (pisałem - motocykl). Wink
Dlaczego wspominam o używkach? Aby podkreślić swoją dyspozycyjność i to, że z podjętych wyzwań/obowiązków wywiązuję się bezzwłocznie i można na mnie polegać . Very Happy
Nie "pyskuję", nie cwaniakuję, kieruję się zasadami przyzwoitości i lojalności.

Jestem mieszkańcem powiatu Mrągowskiego, dlatego też, wyobrażam sobie, że ewentualne propozycje w zdroworozsądkowym zakresie byłyby najkorzystniejsze dla obu stron gdyby współpraca odbywała się w jego okolicy. Nie mniej jednak gotów jestem wysłuchać i wziąć pod uwagę wszelkie propozycje.

Liczę na Państwa życzliwości.
Polecam się.

Oczekuję wstępnych propozycji tu na forum, na priv.

Serdeczności
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
miczman
Site Admin

PostWysłany: Czw Sty 19, 2017 8:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

żyję,żyje.... Wink

to faktycznie ciekawy tekst.wzbogaci nasze dyskusje i przemyślenia na pewno.

m.

ZGRYZ jest już na Facebook. Też. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email OdwiedĽ stronę autora Adres AIM
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Tematy bieżące Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: