Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna Forum dyskusyjne ZGRYZ
Serwis techników dentystycznych i protetyków

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
nasze zarobki nasza przyszlosc
Idź do strony 1, 2, 3  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Tematy bieżące
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wojtek121

PostWysłany: Nie Lis 27, 2016 2:54 pm    Temat postu: nasze zarobki nasza przyszlosc Odpowiedz z cytatem

http://wynagrodzenia.pl/moja-placa/ile-zarabia-technik-dentystyczny
http://wynagrodzenia.pl/moja-placa/ile-zarabia-spawacz
http://wynagrodzenia.pl/moja-placa/ile-zarabia-kierowca-autobusu
http://wynagrodzenia.pl/moja-placa/ile-zarabia-serwisant-maszyn-urzadzen
http://wynagrodzenia.pl/moja-placa/ile-zarabia-elektronik
Porownanie zarobkow w zawodach mowi mi ze cos jest naprawde nie tak z nasza grupa zawodowa i nie chodzi mi osoby majace wlasna pracownie tylko o pracownikow ,placimy im naprawde malo oprocz wyplaty pracownik nie moze liczyc na zbyt wiele,brak dodatakowych ubezpieczen,brak doplaty do szkolen nawet brak doplaty do fitnes klubow .Mysle ze jedyna rzecz przyciagajaca nowych ludzi do zawodu to stereotypy o zarobkach ,wiec jaka jest przyszlosc czy nasz zawod jest w stanie przetrwac konkurecje innych zawodow ktore sa latwiejsze do nauczenia i lepiej oplacane ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM
Zębatka

PostWysłany: Nie Lis 27, 2016 10:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wojtek121 napisał:
Mysle ze jedyna rzecz przyciagajaca nowych ludzi do zawodu to stereotypy o zarobkach

To nie stereotypy tylko mity

wojtek121 napisał:

czy nasz zawod jest w stanie przetrwac konkurecje innych zawodow ktore sa latwiejsze do nauczenia i lepiej oplacane ?

Tak, bo trzeba pamiętać, że nawet w mitologii greckiej na dnie puszki Pandory była nadzieja.
A, ci którzy słuchają tych mitów o zarobkach z pewnością również nadzieję mają.
Wink
wojtek121

PostWysłany: Nie Lis 27, 2016 10:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak masz racje to mity byle by nie zamienily sie w bajki
Powrót do góry
tom111

PostWysłany: Pon Lis 28, 2016 8:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zarobki są ściśle związane z cenami produktu i kosztami jego wytworzenia. Pracodawca to nie instytucja dobroczynna, więc płaci tyle żeby nie dopłacać do firmy i coś tam jeszcze zarobić. Jedynym sposobem na większe zarobki jest podniesienie cen, a z tym wszyscy wiecie jak jest.
Zarobki 1 849zł są bardzo częste, ale częsty jest też dodatek pozasystemowy Wink
Płaca minimalna podskoczy to zarobki wzrosną, a pod-stolnica zeszczupleje Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
krocodyl

PostWysłany: Pon Lis 28, 2016 8:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A tyle zarabia stomatolog wg. tej samej "sondażowni"
http://wynagrodzenia.pl/moja-placa/ile-zarabia-stomatolog
myślę ,że adekwatnie do wykształcenia (w porównaniu z technikiem ) Wink
PS.
Próby do badań bardzo niskie , tylko 68 techników Sad
Powrót do góry
wojtek121

PostWysłany: Pon Lis 28, 2016 9:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tom111 w UK ceny na korony na kase chorych sa takie same jak w Polsce wiec nie mow mi ze zarobki pracownika zaleza tylko i wylacznie od ceny produktu
Powrót do góry
tom111

PostWysłany: Pon Lis 28, 2016 10:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wojtek, widiałeś kiedyś korony na NFZ w Polsce, bo chyba nawet tymczasowych refundowanych nie zobaczysz. Nie pisałem że zarobki pracowników zależą tylko od ceny produktu, pisałem jeszcze o kosztach.
Gdyby moja pracownia miałaby się utrzymać tylko z protez NFZ, to przepraszam Cię bardzo, spróbuj i życzę powodzenia....
Technicy w Polsce prace na NFZ traktują jak zło konieczne, a niektórych nigdy nie namówisz do czerpania z tego garnka złota, tfu, tombaku.
Powrót do góry
wojtek121

PostWysłany: Pon Lis 28, 2016 1:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakies 3 lata temu mialem dosc prowadzenia labu i poszedlem do pracy .
Lab ten mial 6 technikow ksiegowa ,recepcjonistke ,2 kierowcow ,robilismy tylko protezy ,szyny i dosc duzo reperacji ,dziennie 15 protez w tym 2-3 prywatne reszta na NHS w Anglii na NHS lyzke i klamry liczysz osobno wiec bylo tego na jakies £1400 + reperacje i szyny okolo £800 razem tygodniowo to £11000 czyli 55000 tys i wlasciciel byl w stanie placic sredni na pracownika £450 na tydzien placil tez drogi wynajm jedynego co nie placil to duzych podatkow (mial dobra ksiegowa) w Polsce nawet ze ceny sa 2 razy nizsze to pracownik w podobnym labie nie moze liczyc na wiele , dlatego ludzie uciekaja otwieraja wlasne laby i oczywiscie startuja z nowa niska cena
PS korona na NHS(NFZ) w Anglii kosztuje srednio £36 czyli podobnie co w Polsce zwykla korona na metalu choc nie jest to na NFZ , z mojego doswiadczenia NNS to 80% rynku , w moim regionie jak powiem za korone na zirkoni lub emaxie wiecej jak £80 to pracy nie zobacze
Powrót do góry
tom111

PostWysłany: Pon Lis 28, 2016 3:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oj Wojtek, bujasz w Angielskich obłokach, albo jaja sobie robisz.
Gdybym miał 220 tyś zł miesięcznie tylko z protez NFZ (Tobie coś za dużo zer się napisało Smile i miałbym to w naszych realiach cenowych "obrobić" sześcioma technikami, to chętnie płaciłbym im więcej niż 450 funtów tygodniowo, ale szybko by mnie ci technicy posłali na drzewo z takimi zarobkami. Bidule wszkoczyli by w drugi próg podatkowy i szybko by się pozwalniali, bo płaca marna i doba za krótka żeby to obrobić.
Powrót do góry
wojtek121

PostWysłany: Pon Lis 28, 2016 4:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie mowie ze musisz miec 220000 tys miesiecznie bo to kwestia przelicznika
jaesli 1 funt wymienial bys 2.5 a nie 5 to bys mial 110000 tys. ale nie o to mi chodzi . proporcjonalnie na lab robiacy w Polsce 300 protez miesiecznie
+ inne drobiazgi i zatrudniajacy 10 osob sredni zarobki na pracownika powinne wynosic 4000 tys zl. brutto a ile jest to moze ty mi powiesz
W Polsce zycie jest 2 razy wiec mowienie ze powinno sie zarabiac tyle co w Anglii jest niepowazne w naszej sytuacji gospodarczej jednak koszt procentowy pracy w wytworzonym produkcie powinien byc podobny
Powrót do góry
tom111

PostWysłany: Pon Lis 28, 2016 5:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

30 protez na jednego pracownika i 4 tyś zł brutto (znowu Ci się zera rozmnożyłySmile )
Tak licząc łopatologicznie:
4000:30=133 zł/proteza, dodaj do tego materiały, przymiarki czyli kilka razy kurier, lokal, prąd, gaz, to jakby nie liczyć wychodzi, że właściciela pracowni można nazwać altruistą. Kto bogatemu zabroni?
Powrót do góry
wojtek121

PostWysłany: Pon Lis 28, 2016 10:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Policz ze prawie drugie tyle gosc mial z innych rzeczy . Nie wiem jak w Polsce ale w Anglii jak zawozisz prace to zawsze masz do odebrania nowa ,w ty 10 osobach bylo 2 kierowcow wiec kuriera mozesz pominac .
Nie jestem na biezaco z cenami w Polsce ,mysle jednak ze przy 300 protezach miesiecznie srednia wyjdzie ci minimum 200 zl czyli daje to 60tys +prace dodatkowe 40tys daje nam 100 tys. wiec koszty pracownikow w wysokosci 40 tys na miesiac nie spowoduja katastrofy w biznesie
Powrót do góry
krocodyl

PostWysłany: Wto Lis 29, 2016 7:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tom111 napisał:
Zarobki są ściśle związane z cenami produktu i kosztami jego wytworzenia.

Niby tak , ale to jednak cena produktu powinna być ściśle związana z kosztami jego wytworzenia (pensja pracownika też jest kosztem )
Koszty tworzą cenę a nie do ceny dostosowujemy koszty (najczęściej tnąc pensje )

tom111 napisał:
Zarobki 1 849zł są bardzo częste, ale częsty jest też dodatek pozasystemowy Wink
Płaca minimalna podskoczy to zarobki wzrosną, a pod-stolnica zeszczupleje Wink

Najgorsze jest to ,że ludzie (nie tylko technicy ) godzą się na takie warunki.
Powrót do góry
tom111

PostWysłany: Wto Lis 29, 2016 12:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wojtek121 napisał:
Policz ze prawie drugie tyle gosc mial z innych rzeczy . Nie wiem jak w Polsce ale w Anglii jak zawozisz prace to zawsze masz do odebrania nowa ,w ty 10 osobach bylo 2 kierowcow wiec kuriera mozesz pominac .
Nie jestem na biezaco z cenami w Polsce ,mysle jednak ze przy 300 protezach miesiecznie srednia wyjdzie ci minimum 200 zl czyli daje to 60tys +prace dodatkowe 40tys daje nam 100 tys. wiec koszty pracownikow w wysokosci 40 tys na miesiac nie spowoduja katastrofy w biznesie

To się zdecyduj ile jeden technik przerobi w miesiąc, bo jeśli zrobi 30 protez i do tego np 30 koron porcelana-metal, to bardzo zmienia poprzednie wyliczenia. Jeśli jeden technik przerobi mi prac na kilkanaście tysięcy, to chętnie zapłacę mu te 4000zł brutto Smile
Piszesz że mając kierowców koszt dowozu prac znika. Ci kierowcy rozumiem za darmo jeżdżą, czy za 4000 jak reszta?
200 zł za protezę na NFZ ? Faktycznie nie jesteś na bieżąco.
Powrót do góry
tom111

PostWysłany: Wto Lis 29, 2016 12:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

krokodyl, o czymś takim jak prawa rynku słyszałeś?
Możesz sobie wyliczać jakie powinny być ceny, np: proteza 450zł, korona 500zł, szkielet a co tam 1000zł i taniej nie robię, ale jeszcze spróbuj to sprzedać Wink
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Tematy bieżące Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

Skocz do: