Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna Forum dyskusyjne ZGRYZ
Serwis techników dentystycznych i protetyków

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
linia produkcyjna -zęby akrylowe
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Tematy bieżące
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ewaz

PostWysłany: Czw Wrz 22, 2016 10:05 pm    Temat postu: linia produkcyjna -zęby akrylowe Odpowiedz z cytatem

Witam Wszystkich użytkowników zgryzu!
Czy są jakieś maszyny, matryce, linie produkcyjne do produkcji zębów do protez? Zastanawiałam się nad tym i jestem ciekawa. Może się ktoś wypowie na ten temat i zgłębi moją ciekawość.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
piotrasz

PostWysłany: Pią Wrz 23, 2016 7:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście że są! Ktoś je w końcu (skoro są w ciągłej sprzedaży) przecież nadal produkuje. Jeśli doprecyzujesz o jaki rodzaj zębów Ci chodzi: porcelanowe, kompozytowe, czy też akrylowe przekierujemy Twoje pytanie do odpowiedniej fabryki. Dodam, że jest ich już sporo i ciągle powstają nowe. Szczególnie prężnie rozwijają się te w Chińskiej Republice Ludowej.

Jakbyś jednak chciała zagłębić się nieco w historię produkcji zębów i zobaczyć jak to kiedyś wyglądało, niewykluczone, że posiadam gdzieś schowane rozkładane formy (matryce) do wytwarzania zębów porcelanowych. Jeśli je znajdę, mogę odstąpić gratis. Smile
ewaz

PostWysłany: Sob Wrz 24, 2016 5:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Interesuje mnie produkcja zebow akrylowych. Linia produkcyjna do tego i czy jest wogole.Jakie sa koszty zakupu?
Powrót do góry
miczman
Site Admin

PostWysłany: Sob Wrz 24, 2016 9:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no, proszę piotrasz śmiało...zacząłęś - brnij dalej. Laughing

ZGRYZ jest już na Facebook. Też. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email OdwiedĽ stronę autora Adres AIM
piotrasz

PostWysłany: Sob Wrz 24, 2016 9:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobra Miczmanie, to teraz całkiem na serio. Dostałem od @ewaz rozbrajającą wiadomość na PW i chyba nie ma już sensu brnąć w to dalej.

Tak naprawdę to ani ja, ani podejrzewam nikt z forum nie ma zielonego pojęcia o masowej produkcji zębów akrylowych, a tym bardziej związanymi z tym kosztami. Tutaj na pewno nie znajdzie na ten temat żadnych informacji.
Poza tym dałem chyba jasno do zrozumienia, że konkurencja na tym rynku jest ogromna, w szczególności z Chińczykami (jeśli chodzi o cenę). Aby dojść do jakości oraz przekonać jeszcze o tym potencjalnych nabywców, to długa droga, usiana dodatkowo setkami pozwoleń, certyfikatów i tym podobnych.

Nie wiem, skąd ten pomysł. Skoro jednak @ewaz uparcie szuka linii produkcyjnej na sprzedaż, niech pokręci się trochę po Milanówku. Tam po zlikwidowanej fabryce Mifam pozostały na pewno linie technologiczne do produkcji zębów akrylowych. Jeśli jeszcze do tej pory nie wyjechały z Polski lub tego nikt nie kupił, może zalegają gdzieś w magazynach. Wink
wojtek121

PostWysłany: Sob Wrz 24, 2016 10:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://www.alibaba.com/product-detail/Full-Automatic-Acrylic-Teeth-Toyo-Injection_60452622475.html?spm=a2700.7724857.0.0.HY62Yf
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM
piotrasz

PostWysłany: Sob Wrz 24, 2016 11:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To mnie trochę Wojtek zaskoczył tym linkiem. Nadal jednak nie wiemy jak taka maszyna się ceni, jaki ma apetyt na polimer i monomer oraz ile potrzebuje energii do tego aby na końcu wyskakiwały piękne, co najmniej 3-warstwowe akrylowe ząbki (najlepiej od razu ułożone fasonami na płytkach i zapakowane kolorami w pudełka). No i oczywiście wciąż nie ma pewności, czy wyjdą one ładniejsze i tańsze od tych Made in China. Choć rabat 200 $ na ten sprzęt - to już zawsze coś (ale tylko przez 6 dni, 19 godzin, 46 minut i 06 sekund w trakcie pisania tego postu). Wink

Ps. Jeśli schemat kolorów zębów wymyślony przez firmę Vita, nie jest już objęty licencją, choć jeden "mały" problem miałaby @ewaz z głowy. Byłoby też fajnie gdyby ktoś wreszcie zaczął produkować zęby jota w jotę z klasycznym kolornikiem Vita (poza oczywiście samą Vita-Zahnfabrik), a nie wyłącznie "trochę do nich podobne". Te "trochę" robi często wielką różnicę.
miczman
Site Admin

PostWysłany: Sob Wrz 24, 2016 5:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

coz ,świat idzie do przodu moze i są "linie technologiczne" do produkcji zębów sztucznych ale te , które ja widziałem w ivoclar oraz w mifam składały się z form metalowych , ludzi ich przygotowujacych po latach cięzkiej pracy nad ich doskonaleniem oraz tabunu czarnuchów lepiących akryl recznie wedle dowolnego kolornika.

ewaz nie ma pojecia o co pyta dlatego pozwoliłem soebie na tę lekką podpuchę.

ewaz, zostań klientem ivoclar. zabiara cie kiedyś na wycieczke do Schaan , zobaczysz - zrozumiesz .powodzenia.

Wink

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email OdwiedĽ stronę autora Adres AIM
piotrasz

PostWysłany: Sob Wrz 24, 2016 6:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sęk w tym, że @ewaz dużo bliżej do Dentexu, czy Wiedentu. Ale tam pewnie wcale jej nie chcą...

"super gość miczu", byłeś naprawdę kiedyś w fabryce w Milanówku, za czasów kiedy odbywała się tam jeszcze produkcja? Napisz coś więcej o tym. To może być nawet ciekawe. Smile

Ps. Sprytna ta podmianka na "super gość". Wink
wojtek121

PostWysłany: Sob Wrz 24, 2016 8:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Jak bym myslal o tego typu produkcji to bym zaprojetowal ksztalt zebow i znalaz podwkonawce to by zaoszczedzilo mi koszty poczatkowe (mysle ze nie sa male) no i w calosci mozna poswiecic czas promocji i sprzedazy produktu , a w razie niepowodzenia straty byly by minimalne
Powrót do góry
wojtek121

PostWysłany: Sob Wrz 24, 2016 8:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://www.youtube.com/watch?v=RDN1SbsYlIo
https://www.youtube.com/watch?v=QQmCutJreSw
https://www.youtube.com/watch?v=kqP74sPKSX4
Wycieczka za darmo
Powrót do góry
miczman
Site Admin

PostWysłany: Sob Wrz 24, 2016 8:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z milanówka to pamietam wizytę przy okazji pisania jakiegos tekstu , nie pamiętam do czego......chłopie , co miałyby byc ciekawe? toz to jak za króla ćwieczka było. a w ivoclarze to juz pełna profeska, przynajmniej za tamtych czasów czyli lata 90 te. widzialem przygotowywanie form do prasowania zębów ivo - gnatho starów i ludzie którzy od dwóch pokoleń tylko nad nimi pracowali ,polerujac i poprawiajac. ale ząbki to się właściwie wykonywało w fabryce w Słowenii czyli Lek Lubljana , tam czarnuchy siedziały....zapytajcie ludzie z dzisiejszego ivoclaru co sie zmienilo na pewno maja jakis film czy cos innego.

Powrót do góry
kilden

PostWysłany: Sob Wrz 24, 2016 11:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wojtek !
Kapitalne linki zapodałeś ale Ewaz powinna też wiedzieć ,że można prościej"zęby robić"
Dawno ,dawno temu widziłem jak starsi TD. puszkowali fabryczne zęby(cały garnitur na puszkę) w puszkach do protez w gipsie. Puszki otwierali ,zęby fabryczne wydłubywali i po izolacji ubytki uzupełniali akrylem (superpont w odpowiednim kolorze) i polimeryzowali.Formy wytrzymywały ok.trzy polimeryzacje.
No , piękne te zęby to raczej nie były ale były jak na tamte czasy podobno opłacalne.

Byli też tacy cwaniacy, którzy tą metodą robili zęby akrylowe (w odcinku 321123) dwuwarstwowe

Tak więc Ewaz nie zniechęcaj się . Zawsze koleżanki i koledzy z forum będą służyli pomocą we wszelakich problemach,które Ciebie nurtują odnośnie produkcji zębów ... jak i innymi problemami związanymi z naszym zawodem.
Powrót do góry
wojtek121

PostWysłany: Sob Wrz 24, 2016 11:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

myslalem ze mowimy o biznesie , ja to juz nawet kalkulacje zrobilem
Powrót do góry
ewaz

PostWysłany: Nie Wrz 25, 2016 5:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo dziękuję Wojtku121, chodzi dokładnie o biznes. Podaj kalkulację jak możesz.
Kochani to wszystko co piszecie to wiem, że Milanówek zlikwidowany, że wprowadzenie do sprzedaży zębów to długa droga, certyfikaty, normy itd...i przede wszystkim kształty, które mogą być np. opatentowane.
Znalazłam w Polsce firmę, która jest w stanie wykonać taką maszynę , która będzie robić te zęby ale dalej to nie jest linia automatyczna. Przecież ręcznie nie będzie się robić na produkcję masową.
Milanówek zlikwidowany a zęby jednak są, robi je SPOFA- Dental.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Tematy bieżące Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: