Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna Forum dyskusyjne ZGRYZ
Serwis techników dentystycznych i protetyków

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
Wykonywanie wkładów kk- publikacje.
Idź do strony 1, 2, 3  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Tematy bieżące
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
michals

PostWysłany: Pon Wrz 05, 2016 9:26 pm    Temat postu: Wykonywanie wkładów kk- publikacje. Odpowiedz z cytatem

Witajcie.

Poszukuję wszelkiej literatury i publikacji, z której dowiem się coś nie coś więcej o wykonywaniu wkładów.

Niestety w nowej pracy zostałem wrzucony na głęboką wodę i jestem zmuszony wykonywać samodzielnie wkłady kk. Mam doświadczenie kilkumiesięczne w wykonywaniu wkładów, jednakże ostatni raz robiłem je w poprzedniej pracy rok temu i po prostu chciałbym parę rzeczy sobie przypomnieć.

Może ktoś orientuje się czy mogę w jakiś sposób znaleźć galerię wykonanych wkładów jak to jest często np. z protezami szkieletowymi?

Pozdrawiam.
Michał
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
piotrasz

PostWysłany: Wto Wrz 06, 2016 10:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Michals.

Jako, że prawdopodobnie nikt i nic Ci konkretnie w tym temacie nie ułatwi (bo po prostu nie ma możliwości nauczyć się techniki dentystycznej wyłącznie z książek oraz mało komu chce się dziś w ogóle na forum coś napisać), dam Ci jedyną i zapewne ostatnią, dobrą radę:

Zastanów się, czy na pewno chcesz pracować w miejscu, w którym:
michals napisał:
zostałem wrzucony na głęboką wodę i jestem zmuszony wykonywać samodzielnie wkłady kk

Możesz oczywiście szukać w wielu publikacjach dotyczących protez stałych, jak zapewne ze szkoły jeszcze pamiętasz do takowych zaliczamy wkłady k-k, jakiś wzmianek lub zdjęć ich dotyczących. Gwarantuję jednak, iż ten pierwszy który przyjdzie Ci samodzielnie wykonać, będzie w zupełnie innych warunkach zgryzowych, lub/oraz z inną ilością korzeni, inaczej oszlifowaną powierzchnią nośną, inną techniką i masą pobrany wycisk i... można tak jeszcze długo wymieniać różnice, których nawet najlepsi uczeni by nie wymyślili, a potrafią niestety wymyślić dentyści.

I co, za każdym razem będziesz porównywał swoje przypadki z modelami (najczęściej fantomowymi) w książkach? Przecież byłoby to absurdalne postępowanie.

Reasumując, jeśli nie masz pod ręką nikogo na czyjej pomocy możesz polegać, bardzo szybko polegniesz bez tejże pomocy.

Życzę mimo wszystko powodzenia, w szczególności w wyciąganiu właściwych wniosków i podejmowaniu słusznych decyzji. Wink
Miłosz

PostWysłany: Wto Wrz 06, 2016 8:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

włącz myślenie, spostrzegawczosc i logikę :]

ja bylem tez na wrzątek wrzucony i uważam to za +

troche stresu i przymusu sytuacyjnego bardzo przyspiesza naukę tego zawodu ale trzeba myśleć i to bardzo.
oczywiscie nie wszystkie odnogi Techniki Dentystycznej pod to podchodzą, ale wkłady akurat tak :]

ja np nadal nie moge przymusic lekarzy by brali mi przeciwstawne wyciski.... mimo że do korony czy tam mostu ktory na nim bedzie i tak przeciwstawny wziac musza....

pozdro
Powrót do góry
wojtek121

PostWysłany: Czw Wrz 08, 2016 5:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://www.youtube.com/watch?v=z0Og0CXN2eY
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM
piotrasz

PostWysłany: Pią Wrz 09, 2016 7:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fajny filmik instruktażowy Wojtek. Być może miałem rację pisząc kiedyś o przyszłości kursów korespondencyjnych z techniki dentystycznej.

Ciekawi mnie tylko jednak, jak Michals metodą bezpośrednią będzie modelował wkłady k-k, na wcześniej perfekcyjnie oszlifowanym i odseparowanym korzeniu zęba? Laughing

No ale niech próbuje. Wink
wojtek121

PostWysłany: Pią Wrz 09, 2016 8:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Piotrasz mysle ze wazelina jest tu bardzo pomocna ,ja uzywam wosku wiec jest mi troche latwiej jednak czapeczke musze robic oddzielnie
Powrót do góry
kilden

PostWysłany: Nie Wrz 11, 2016 11:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wkłady i sposoby rozprawiania się z nimi są różnorakie,ale link (film)Wojtka bardzo mi się podobał Laughing Laughing Laughing .
A może by tak stworzyć Akademię Nauk Protetycznych pod egidą Google w oparciu o Youtuba ???

Piotrasz ...

Co o tym sądzisz?

Wink

P.s.

Miłosz napisał cyt "nadal nie moge przymusic lekarzy by brali mi przeciwstawne wyciski.."

Proponuję Ci Miłoszu wymienić " lekarzy " na przyzwoitych i dokładnych dentystów.
Powrót do góry
piotrasz

PostWysłany: Pon Wrz 12, 2016 7:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kilden napisał:
Proponuję Ci Miłoszu wymienić "lekarzy" na przyzwoitych i dokładnych dentystów.

Jakbyś mi to z ust wyjął... Laughing

Co do pomysłu utworzenia ANP muszę się jeszcze chwilę zastanowić nad kwestiami prawno-organizacyjnymi. Tak właściwie nie powinniśmy o tym mówić głośno, gdyż jestem pewien, iż takowa akademia z czyjejś inicjatywy na pewno prędzej czy później powstanie - a wiadomo kto pierwszy ten lepszy. W razie czego rezerwuję dla siebie posadę Rektora ANP, Ty Kilden może zostaniesz Naczelnym Skarbnikiem tej uczelni, a Wojtka weźmiemy na Profesora Przeszukiwań Zasobów YT. Wink
wojtek121

PostWysłany: Pon Wrz 12, 2016 8:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W listopadzie po 25 latach wracam do Polski wiec jestem owarty na wszystkie propozycje nawet na skarbnika jesli Kilden nie bedzie zainteresowany Very Happy
Powrót do góry
Miłosz

PostWysłany: Pon Wrz 12, 2016 9:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:

P.s.

Miłosz napisał cyt "nadal nie moge przymusic lekarzy by brali mi przeciwstawne wyciski.."

Proponuję Ci Miłoszu wymienić " lekarzy " na przyzwoitych i dokładnych dentystów.

Zapraszam z pracownią do mnie :] będziecie mogli wymieniać do woli jeśli ktokolwiek zechce wam wysyłać prace Wink
Powrót do góry
kilden

PostWysłany: Pon Wrz 12, 2016 10:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oj .. Miłosz !

Jako Twoi starsi ( najprawdopodobniej) koledzy staramy się udzielić Tobie rad ,których wynikiem będzie niezaprzeczalnie szybki i silny rozwój Twojego laboratorium .

Tylko takie intencje mną i jak sądzę kolegą Piotraszem powodowały ,że pozwoliliśmy sobie na "wtręty" w odpowiedzi na Twoje lamenty.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Miłosz

PostWysłany: Sro Wrz 14, 2016 10:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to nie był lament tylko stwierdzenie faktów :]

na swoich lekarzy poza tym nie moge narzekac az tak jak to sie przyjelo, mysla, robia, maja sprzet materiały i nie oszczedzaja. czasami cos sie trafi ale to czasami.

jak bede miał 100 lekarzy i labor w miescie gdzie za 1 korone placa mi 250zł :] to bede sobie wybieral lekarzy i zmienial ;]
Powrót do góry
piotrasz

PostWysłany: Czw Wrz 15, 2016 1:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba niewiele Miłoszu zrozumiałeś z tego, co pisze Kilden.

Może ja spróbuję inaczej:

Aby móc prawidłowo rozwijać swoje laboratorium, lepiej jest mieć 2 czy 3 przyzwoitych i dokładnych dentystów, niż 100 "lekarzy". Wówczas to na czym oni pracują, jakich używają materiałów i jak oszczędzają, nie będzie Cię w ogóle interesowało. Nikogo też nie będziesz zmuszony do czegokolwiek przymuszać. Teraz już jasne? Wink
closer

PostWysłany: Czw Wrz 15, 2016 8:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wracając do tematu już niebawem ukaże się filmik jak wykonać wkk prosty i składany z kluczem. Dam namiar na YT.
Powrót do góry
closer

PostWysłany: Czw Wrz 15, 2016 9:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

piotrasz napisał:
Aby móc prawidłowo rozwijać swoje laboratorium, lepiej jest mieć 2 czy 3 przyzwoitych i dokładnych dentystów, niż 100 "lekarzy". Wink

Zgadzam się. Życie szybko weryfikuje na co możemy sobie pozwolić. Wygląda to tak , że ci super specjaliści mają 20 procent udziału w naszych zleceniach a reszta to ci niezbyt staranni, po których trzeba korygować szlifowanie i tłumaczyć podstawy. Ostatnio prosiłem nasza ulubiona panią dochtór o zagryzienie bloczka woskowego z mierzonym metalem...ni ch**a to zadanie ją przerosło i w sumie mogą być niedokładności...a tam.. porcelanę się skoryguje. K*u*a ile ja tych kołków (fantastycznie oszlifowanych filarów) dopracowywałem. Pojęcie równoległości między filarami mostu, e tam to jakieś brednie..pan , panie technik wymyślasz bo się panu robić nie chce.
PD" No ale ja teraz muszę przeleczyć zęba , bo mi pan tak dużo go skorygował."
JA" To jest minimum, żeby most siedział"
PD" To trochę za dużo bo te zęby są żywe i obiecałam pacjentowi, że nie będę ich korygować"
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Tematy bieżące Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

Skocz do: