Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna Forum dyskusyjne ZGRYZ
Serwis techników dentystycznych i protetyków

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
zapytanie o stawki na CAD/CAM

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> CAD/CAM, SLM, SLS, STL,...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bella

PostWysłany: Sro Mar 09, 2016 10:46 pm    Temat postu: zapytanie o stawki na CAD/CAM Odpowiedz z cytatem

Witam,mama króykie pytanie,czy ktoś sie orientuje jakie stawki obowiązują przy pracy na CAD/CAM,czy stawki sa od pkt zaprojektowane i opracowanego,na godz,a może stała pensja.?
Na pewno zależy to od wielkości laboru,ale orientacyjnie jak to wygląda,bo nie wiem czego sie spodziewać,albo o co prosić,dzięki Bela
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Fabian

PostWysłany: Pon Cze 06, 2016 5:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiscie też sie podpinam do pytania ale jak widać nikt nie chce sie tymi informacjami podzielić. Wydaje mi się, że tez zależy w dużym stopniu od rejonu i miasta. mogę ci tylko podpowiedzieć tyle co wiem. Warszawa : Korona, przęsło licowane cermiką na tlenku Cyrkonu 500 pln oraz Korona ZrO2 licowana cermiką na implancie 600 pln. Co do reszty prac sam jestem ciekaw ale z tego co widze nie zapowiada się owocnie :/ Poznałem kiedyś gościa przez znajomego i on pracując w poznaniu na cad/camie miał stałą pensje. W kazdym labo jest inaczej. Pozdrawiam.
piotrasz

PostWysłany: Wto Cze 07, 2016 11:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to możemy nakręcić tymi informacjami rynek specjalistów cad-cam.

Mi obiło się o uszy, że w dużym mieście w Polsce, w całkiem sporym laboratorium technik na cad-camie może zarobić nawet 7-8 tys.złotych.

Kto da więcej? Wink
Fabian

PostWysłany: Sro Cze 08, 2016 12:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Laborki w uk zapewne Smile mam agencje pracy dla techników i lekarzy w Wielkiej Brytanii i na chwile obecną z 26 ogłoszen 9 jest na CAD/CAM. Ja wlasnie jestem w trakcie rejestracji w GDC złożyłem wszystkie papiery przygotowany jestem jak na wojne Very Happy wszystko mają od 10 certyfikatów po syllabusy ( program nauczania ) nawet durne potwierdzenie tożsamości i sam chcę iść na staż jako dental technician trainee do takiego wlasnie labo. od 9 miesiecy odkladam w przeliczeniu 8 tysiecy pln msc i zbieram na Ceramill motion 2 wraz z skanerem map 400 wyciagarka do metali szkodliwych i piecem do synteryzacji cyrkonu. Dzwoniłem do dystrybutora Amman Girrbach w Polsce i za ceramill mikro i skaner map 200 z piecem i wyciagarką 251 tysiecy dzwoniąc do głownej siedziby w Austrii dowiedziałem się ze ceramill motion 2 wraz z map 400 i resztą wynosi mnie 55 tysięcy EURO wraz z transportem do UK czyli w przeliczeniu tyle samo co kupił bym gorszy zestaw w Polsce. Wiadomo w polsce podatki cło, transport z Austrii do Polski z Polski do uk nie tędy droga. Sam jestem ciekaw cen a w szczególnosci zróżnicowanych prac bo z pewnoscia mi się przydadzą w przyszłości. Za kilka dobrych lat na pewno bede sciagać jakiegos polskiego technika do pomocy w labo, ponieważ pracy dla techników jest tu mnóstwo a lekarzy jeszcze więcej obecnie gdzie mieszkam miasteczko jest w wielkosci Torunia a labo TD jest jedno Very Happy nie nadmieniając systemu jaki tu panuje coś na zasadzie awansu czyli od dental technician trainee po junior dental technician , senior i clinical dental technician. Czym czlowiek starszy i z wiekszym doświadczeniem tym wiecej zarabia. W Polsce tego nie ma niestety Sad A szkoda. Pozdrawiam.
wojtek121

PostWysłany: Sro Cze 08, 2016 8:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Ceramill 400 z calym zestawem w WHW kupisz za 30tys funtow +wat
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM
Fabian

PostWysłany: Sro Cze 08, 2016 12:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzwoniłem do nich map 400 i cermil motion 2 (5x) 38.995,00 tysiecy funtow. map 200 + ceramil mikro 19.999,00. Pozdrawiam
wojtek121

PostWysłany: Sro Cze 08, 2016 6:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

3 miesiace temu map 400 byl za 30tys. mam jeszcze ich ulotki
Jednak jesli nie robisz superstruktur na implanty ty map 200 ci wystarczy
bo to ten sam program co map 400 tylko mniejszy skaner
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> CAD/CAM, SLM, SLS, STL,... Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: