Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna Forum dyskusyjne ZGRYZ
Serwis techników dentystycznych i protetyków

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
pogrzeb ( w ) izbie....
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Tematy bieżące
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
piotrasz

PostWysłany: Sob Cze 18, 2016 8:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Uderz w stół, a nożyce się odezwą.
Laughing Laughing Laughing

No więc na chwilę obecną wiemy już coś niecoś o jakimś złożonym piśmie w ministerstwie, z prośbą o powołanie zespołu roboczego.
izba napisał:
Zajmie się on najistotniejszymi dla środowiska TD sprawami.

I choć nadal nie wiadomo, co uznawane jest za "najistotniejsze", kolejny już raz (który to, bo się pogubiłem w liczeniu?) można mieć nadzieje na jakiekolwiek pozytywne zmiany. Za te negatywne, zdecydowanie już izbie "dziękujemy".

Ps. Kilden, a Ty za bardzo nie wyjeżdżaj z tymi denatami, bo być może to właśnie na Ciebie, Kiler już dawno otrzymał zlecenie (i tak nie zgadniesz od kogo), a izba odrodzi się w glorii i chwale. Laughing Laughing Laughing
kilden

PostWysłany: Sob Cze 18, 2016 2:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"a izba odrodzi się w glorii i chwale. "

Mam taką nadzieję i życzę im tego.Choć jednak powątpiewam w ich skuteczność , czego nauczyła mnie wieloletnia obserwacja organizacji TD.

Ale kibicuję i oczywiście jak zawsze popieram wszelkie działania na rzecz TD.

No może w końcu jakiegoś gola strzelą. Laughing Laughing Laughing

...byle tylko nie do swojej bramki

Kibicuję również nowej Pani Prezes i połączonym siłom wszystkich organizacji TD mających na względzie dobro naszej branży w oczekiwaniu na rezultaty.

Ostatnio zmieniony przez kilden dnia Nie Cze 19, 2016 12:07 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Zębatka

PostWysłany: Sob Cze 18, 2016 11:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O, a ja właśnie przeczytałam gdzieś tam... co odróżnia mistrza od nowicjusza.

Cytat:
Mistrz poniósł porażkę więcej razy, niż nowicjusz spróbował.

Mistrz odszedł, nowi przychodzą dążąc do mistrzostwa,
wydaje się więc, że sytuacja jest patowa. Wink

Ja nie wiem, sami pesymiści na Tym forum.
kilden

PostWysłany: Nie Cze 19, 2016 12:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nowa jakość Zębatko w IGTD. Nowe władze ... i zapewne nowe pomysły.
Trzeba się odnosić do tego z szacunkiem i nadzieją.

I cieszyć się trzeba.

P.s.
Izba publikuje najświeższe dane o swojej działalności na FB

https://www.facebook.com/izba.gospodarcza.technikow.dentystycznych/
Powrót do góry
piotrasz

PostWysłany: Pon Cze 20, 2016 12:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zębatka napisał:
Ja nie wiem, sami pesymiści na Tym forum.

Realiści Zębatko, realiści. Myślę, że Ciebie także do nich mogę zaliczyć. Wink

A propos byłego już "mistrza". Myślę, że odnosił na swój sposób jednak nie porażki, a sukcesy. Miał przecież swoje 5 minut w historii TD, głosił przemowy gdzie tylko popadło, straszył karami, rozdawał nagrody, jednym słowem skupiał na sobie uwagę innych. Nawet to, że o nim wielokrotnie tu pisaliśmy (nieważne już w jakim kontekście), także poczytuję jako sukces.

Jedyną jego porażką jest w zasadzie to (co udowodnił swoim postępowaniem), że nigdy nie powinien zostać wybrany na "mistrza"...

kilden napisał:
I cieszyć się trzeba.

Ale Ty jesteś Kilden w gorącej wodzie kąpany. Laughing Pisałem już "nie rozpędzaj się tak bardzo" (lub coś w tym kontekście). Na radość jeszcze przyjdzie pora. Oby przyszła...

podpisano:
Realista
kilden

PostWysłany: Pon Cze 20, 2016 10:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piotrasz
Cieszyć się zawsze trzeba , bo niezależnie od wyników działania" silnej grupy"
będzie kupa śmiechu.Albo śmiech przez łzy albo śmiech radości.

No to się jeszcze okaże.

Wink

P.s.
W zimnej wodzie kąpany jestem i jestem realistą do bólu i wiem jak się będę śmiał za jakiś czas. Cool
Powrót do góry
miczman
Site Admin

PostWysłany: Wto Cze 21, 2016 12:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tutaj mi zapachniało nekrofilia panie i panowie,.....ja wiem, ze koegzystencja z naszymi siostrami i braćmi z organizacji zawodowych to niewyczerpane źródło newsów i polemik .ale moze by tam pomyslec co by tutaj porobic , gdzies pojechac, pokonferowac ????? nic sie nie dzieje, nuda, nuda..jak w polskim filmie...

m.

ZGRYZ jest już na Facebook. Też. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email OdwiedĽ stronę autora Adres AIM
kilden

PostWysłany: Wto Cze 21, 2016 10:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miczman
Jaka tam nekrofilia?
Mamy nadzieję ,że w końcu dzięki połączeniu wszystkich organizacji TD na rzecz zmian , pozytywne zmiany nastąpią.

... I wszyscy chyba za takimi zmianami kibicujemy. Jednak doświadczeni poprzednimi dziwnymi posunięciami niektórych organizacji TD jednak chyba pozostaniemy obserwatorami.

tzn. mówię za siebie

Pozdrawiam
Powrót do góry
piotrasz

PostWysłany: Czw Wrz 22, 2016 4:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Abolicja 3
Po dokonaniu wpłaty 720zł zaległości zostaną anulowane.

Wikipedia napisał:
Abolicja – decyzja z dziedziny polityki prawa karnego, polegająca na odstąpieniu od ścigania określonej kategorii przestępstw. Obejmuje nakaz niewszczynania postępowania karnego lub umorzenia postępowania już wszczętego. Jest to więc darowanie i puszczenie w niepamięć zarówno tych przestępstw, których sprawcy zostali ujawnieni, lecz jeszcze nie osądzeni, jak i tych, których sprawcy są nieznani (lub nie ujęci).

Ciekawe ile trzeba mieć na sumieniu, skoro abolicja warunkowa - czyli "odpuszczenie grzechów przy nałożeniu pokuty" uzależnione jest od wpłacenia tylko tak niewielkiej sumy 720 zł.?

A potem co dalej? Wystarczy wpłacić i od razu z butami będzie się można dostać do nieba? Wink
piotrasz

PostWysłany: Pią Wrz 23, 2016 7:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak mi teraz przyszło jeszcze do głowy, że gdyby stadko 400 baranków przemnożyć przez kwotę 360 zł rocznie, czyli tak zwaną "opłatę roczną za możliwość bycia zrzeszonym w stadzie", to wychodzi dla ich pasterzy całkiem niezła sumka 144 tysięcy zł (tylko 7 lat i byłby już milion złotych).

No tak. Ale to tylko czysta teoria, bo zapewne stadko z miesiąca na miesiąc robi się coraz mniej liczne. I nawet obiecane odpuszczenie grzechów zbłąkanym barankom (za jedyne 720 zł), nie ma już dla wszystkich takiej siły, która nawróciłaby je na właściwą drogę... Wink
closer

PostWysłany: Pią Wrz 23, 2016 8:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak zawsze winni pasterze co stada niedopilnowali..a gdzie pies pasterski?
Głęboka wiedza, bezinteresowność, humanitaryzm do granic ludzkich możliwości.Wielki Syn Wielkiego Narodu. Patriota i lekarz, znakomity skrzypek. Mąż, ojciec i dziad.Profesor doktór Jerzy Klemens Werner.
Powrót do góry
piotrasz

PostWysłany: Wto Lis 01, 2016 8:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Cały czas konsultujemy i dopracowujemy temat zgłoszeń do URPL, aby umożliwić Państwu bezbłędną rejestrację. Zapewniam, że rozpoczniemy procedurę pomocy przy zgłoszeniach i mam nadzieję, że będzie to w bardzo niedalekiej przyszłości. Dziś jeszcze nie jesteśmy w stanie przekazać instrukcji zapewniającej pełną zgodność z oczekiwaniami Urzędu i Ustawodawcy.

Zastanawiam się nad jedną rzeczą, może ktoś mnie oświeci.

Co z dotychczasowymi zgłoszeniami, za którymi stoi izba? Są prawidłowe, czy też obarczone jakimiś "błędami"? Wygląda na to, że monopol na racje byłego Preseza już się wyczerpał i teraz są tylko dwa możliwe wytłumaczenia cytowanego stanu rzeczy: izba doskonale wiedziała, że te całe "instrukcje" od samego początku nie trzymały się kupy lub też Urząd złośliwie co jakiś czas wprowadza coraz to nowe rozporządzenia, za którymi nikt nie jest w stanie nadążyć...

Jak by tego jednak nie interpretować, absurd goni absurd.

Ostatnio zmieniony przez piotrasz dnia Wto Lis 01, 2016 8:44 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
closer

PostWysłany: Wto Lis 01, 2016 8:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

poprawna "odpowieć" : Tak, Nie.
Głęboka wiedza, bezinteresowność, humanitaryzm do granic ludzkich możliwości.Wielki Syn Wielkiego Narodu. Patriota i lekarz, znakomity skrzypek. Mąż, ojciec i dziad.Profesor doktór Jerzy Klemens Werner.
Powrót do góry
piotrasz

PostWysłany: Sro Lis 02, 2016 11:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Strasznie biedni są ci polscy technicy dentystyczni, zobowiązani czynić zadość "pełnym zgodności oczekiwaniom Urzędu i Ustawodawcy". Zostali (jak to sami określają) wkręceni w tryby jakiejś "Machiny", która obudzona z letargu, ponoć ruszyła ponownie. Zamiast więc wziąć się z godnością za swoją robotę, na której powinni znać się najlepiej - zmuszeni są podejmować coraz bardziej złożone działania, które zwyczajnie ich przerastają. Błąd myślowy tychże osób polega również na tym, że większa ilość (członków dowolnej organizacji) niekoniecznie jest w stanie przerodzić się w jakość.

A ja pytam, aż do znudzenia:

Kto za ten stan rzeczy tak naprawdę opowiada???

Ps 1. Oczywiście znam odpowiedź na to pytanie, ale zachowam ją dla siebie. Ci co jeszcze jej nie znają, mają być może ostatnią chwilę na to aby spadły im klapki z oczu. Inaczej obudzą się "w bardzo niedalekiej przyszłości" z ręką w nocniku.
Ps 2. Czy kogoś, oprócz mnie, to jeszcze w ogóle obchodzi?....
kilden

PostWysłany: Czw Lis 03, 2016 12:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Kto za ten stan rzeczy tak naprawdę odpowiada"

... pytasz Piotrasz

Moim zdaniem Masoneria, Żydzi, WSI, SB, UB i KGB .

Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

A poważnie , to my sami za ten cały burdel prawny ,który się wyprawia wokół nas i naszej pracy jesteśmy odpowiedzialni ,bo jesteśmy jako grupa zawodowa zapracowanymi wyrobnikami ,którzy nie wychylają głowy z ponad stołu protetycznego i nie utworzyliśmy silnej organizacji broniącej naszych interesów.
A żeby było jeszcze bardziej pesymistycznie to dopowiem ,że jesteśmy takimi ignorantami,że nigdy silna organizacja dbająca o nasze prawa i regulująca posunięcia prawne zgodne z naszym dobrem raczej nie powstanie z prostej przyczyny - braki czasowe,tumiwisizm itp.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Tematy bieżące Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 4 z 5

Skocz do: