Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna Forum dyskusyjne ZGRYZ
Serwis techników dentystycznych i protetyków

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
pogrzeb ( w ) izbie....
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Tematy bieżące
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Zębatka

PostWysłany: Pią Lut 19, 2016 11:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Swoją drogą... to trochę słabo poszło im z tą reklamą, powinni pójść bardziej w tym kierunku:
http://img5.demotywatoryfb.pl//uploads/201411/1417125330_d9ow3r_600.jpg
piotrasz

PostWysłany: Nie Lut 21, 2016 8:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mamy dalszy ciąg cyrku, polegającego na grzebaniu izby na raty.

Kolejne walne, mające się odbyć w marcu tego roku znów przewiduje postawienie jej w stan likwidacji i rozwiązanie. Żeby było jeszcze zabawniej poprzedzone to zostanie podjęciem uchwał o odwołaniu obecnego prezesa (którego to już z kolei???) i powołaniu nowego. Laughing

Zatem jak to było?:
Cytat:
Zamiast tracić czas na uczestnictwo w często nierzetelnych forach internetowych przyjdź.

Aż chciałoby się dopisać: "Możesz stracić ten czas u nas. Gwarantujemy rzetelną zabawę w (po)chowanego w izbie, w czasie której możesz zostać przez chwilę jej nowym prezesem!". Wink
piotrasz

PostWysłany: Pią Mar 11, 2016 12:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do: "Redaktor".

Z trudem dobrnąłem do końca tego emocjonalnego wywodu i powiem tylko tyle i aż tyle:

Tak wiele złego, już dawno nikt nie zrobił dla środowiska podzielonego na "swoich" oraz "pozostałą resztę". Będący najbliżej koryta wśród "swoich" pod przykrywką wzniosłych haseł, bawili się w celebrytów, oczywiście na cudzy rachunek. Usankcjonowano wiele bubli prawnych. Wymieniać jeszcze?...

Zabrnęło to więc zdecydowanie za daleko i niestety wiele spraw jest już nie do odkręcenia. Niestety jak w takich sytuacjach czasem bywa, tak i tym razem nikt zapewne nie poniesie za to odpowiedzialności.
Wiem jednak, iż przynajmniej niektóre z 400 ciężko wystraszonych wizją kar baranków, przejrzały wreszcie na oczy, zatem koniec stanie się i tak prędzej, czy później nieuchronny.

Prośba więc o pomoc i wspólne działanie jest nad wyraz niestosowna. Radzę dobrze przyjrzeć się tematom na tym forum z udziałem jakże "zasłużonego" PRESEZA, w szczególności skrupulatnie zatartym śladom jego twórczości. Przypominam jednak, że w Internecie nic nie ginie...
Cytat:
Ale on bezinteresownie przez kilka lat poświęcał swój czas aby coś zdziałać dla techników

Nic mnie tak ostatnio nie rozbawiło. Laughing Trzeba być (przepraszam za określenie) rozbrajająco naiwnym, aby coś takiego odważyć się napisać. Dziś właściwie to już wcale mnie to nawet nie dziwi, gdy widzę w mediach osoby, które nawet nie wiedzą przeciwko czemu lub komu protestują...

Nie mam zamiaru jednak nikogo rozliczać. Nie moje małpy, nie mój cyrk.

Ostatnia uwaga. Nie sposób zbudować nic nowego, wartościowego na podwalinach skompromitowanych gruzów. Warto to sobie wziąć głęboko do serca.

Pozdrawiam.
krocodyl

PostWysłany: Pią Mar 11, 2016 6:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

piotrasz napisał:
Dobrze, że przypomniałaś wszystkim kwestię związaną z obowiązkiem, a zarazem przywilejem posługiwania się językiem polskim. Baranki techniczno-dentystyczne zapomniały jednak gdzie przyszło im żyć i pracować oraz co to są prawa nadrzędne. Napływ unijnych wzorców zrobił im niezłą sieczkę z mózgów.

Ale dzięki organizacji mamy to już za sobą Wink
Cytat:

Dnia 20 lutego 2016 zaczęła obowiązywać opublikowana w Dzienniku Ustaw Dz.U. 2015 poz. 1918 Ustawa z dnia 11 września 2015 r. o zmianie ustawy o wyrobach medycznych oraz niektórych innych ustaw” . Uwzględniono niektóre zgłaszane przez IGTD podczas konsultacji społecznych uwagi do projektu Ustawy i obecnie, podczas zgłaszania wyrobów medycznych na zamówienie do URPL nie musimy już stosować kodów z uznanej nomenklatury wyrobów medycznych i nie musimy używać języka angielskiego. Niestety nadal istnieją wątpliwości związane ze stosowaniem Ustawy o wyrobach medycznych w stosunków do wykonywanych przez techników dentystycznych wyrobów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
piotrasz

PostWysłany: Pią Mar 11, 2016 6:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Niestety nadal istnieją wątpliwości związane ze stosowaniem Ustawy o wyrobach medycznych w stosunków do wykonywanych przez techników dentystycznych wyrobów.

Te wątpliwości, jak zapewne Krocodylu dobrze pamiętasz, istniały od samiutkiego początku. I to właśnie one stały się zalążkiem biznesu, którego skutki będą się jeszcze długo odbijały wielu osobom czkawką.

Konieczność używania do celów urzędowych w Polsce języka angielskiego była tak przerażająco absurdalna, że dziś nie wypada już się nawet z tego śmiać. Śmiać się można jedynie z pozorów naprawiania ustawy, która przez wiele osób, od momentu jej uchwalenia, uznawana jest za wybitny bubel prawny. Jednak odpowiednia propaganda, wpajana na siłę gdzie się tylko dało, przez tych "co wiedzieli najlepiej", zrobiła swoje...

Ostatnio zmieniony przez piotrasz dnia Sob Mar 12, 2016 10:55 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zębatka

PostWysłany: Pią Mar 11, 2016 8:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Redaktor napisał:

Na jednym z internetowych forów (tak, wiecie, że o Was piszę, i proszę cytujcie mnie do woli, tylko proszę nie wyciągać zdań z kontekstu) już dawno ogłoszono, cytuję: „pogrzeb ( w ) izbie....”

Wedle życzenia

Mnie, to nawet nie jest żal "Redaktora".

Ps.
Krocodyl, wystarczyło przeczytać uprzejmie udostępnione przez izbę pdf-y na trzy dni przed końcem konsultacji społecznych i już była sprawa z jęz. ang. wiadoma.

Czuję się nieswojo i niejako winna, nie przypisując sobie jednakowoż żadnych nadprzyrodzonych umiejętności rozpatrywania się w prawie, lecz skoro Izba wcześniej nie dostrzegała tegoż problemu językowego, pozostawienie go w tajemnicy i ukryciu przed ściemniałymi mózgami z Izby i z całym tym prezesem, w niebo chwalonym Andrzejem, byłoby lepszym rozwiązaniem.
kilden

PostWysłany: Sob Mar 12, 2016 1:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zmiiana postu .

Hejt stop

Wink
Powrót do góry
krocodyl

PostWysłany: Sob Mar 12, 2016 10:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

redaktor napisał:
Na jednym z internetowych forów (tak, wiecie, że o Was piszę, i proszę cytujcie mnie do woli, tylko proszę nie wyciągać zdań z kontekstu) już dawno ogłoszono, cytuję: „pogrzeb ( w ) izbie....” i gorąco nam tam kibicują . Pozdrawiam Was serdecznie i mam propozycję. Jest wśród Was grupa, która dotychczas nie dbała o zgodę w środowisku. A ja mówię - pomóżcie nam zrobić coś dobrego dla polskiej techniki dentystycznej. Nie pasuje Wam izba? Zamknijmy ją i Wy stwórzcie organizm ,który będzie pomagał technikom, a jeżeli tylko zechcecie my Wam pomożemy. Co takiego Izba zrobiła, że grupa użytkowników tego forum kibicuje jej upadkowi???? Mamy wspólny cel. Pomóżcie nam. Albo zróbmy coś razem.

piotrasz napisał:
Do: "Redaktor".
. Nie sposób zbudować nic nowego, wartościowego na podwalinach skompromitowanych gruzów. Warto to sobie wziąć głęboko do serca.
Pozdrawiam.

Może jednak warto spróbować ?
Piotrasz na prezesa ! Laughing
Powrót do góry
piotrasz

PostWysłany: Pon Mar 14, 2016 9:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest już nowa pani Prezes, która wzięła na siebie odpowiedzialność za dokonania poprzednika.

Jeśli ma siłę i ochotę zrobić choć odrobinę porządku, będę jej kibicował i z uwagą przyglądał się.

Dla jasności - określenie "baranki" powstało już bardzo dawno temu, opisując zagubione osoby, które podążyły za swoim "wszystko wiedzącym" pasterzem PRESEZEM. Wiele z nich bardzo mocno się rozczarowało. Nie sądzę aby było ono więc obraźliwe, raczej ironiczne.

Byłoby zatem fajnie, gdyby nowa Pani Prezes zgodnie ze złożonymi deklaracjami w miarę na bieżąco informowała o swoich poczynaniach. Jeśli rzeczywiście ma na względzie konsolidację środowiska, powinna rozważać także krytyczne uwagi. Z mojej strony mają one wyłącznie na celu zobrazowanie skali problemu, szczególnie w sytuacjach gdy niektóre osoby dosięga amnezja lub zwyczajne niedoinformowanie.

Zdaję sobie sprawę, że osobom pokroju Redaktora trudno jest zrozumieć pewne zjawiska w sensie przyczynowo-skutkowym. Postrzegają otoczenie wyłącznie w barwach, jakimi chcą je zobaczyć. Nie mam zatem żadnego zamiaru gasić ich entuzjazmu. Nie pozostanę jednak obojętny wobec oczywistych przejawów zakłamania (niekoniecznie świadomego) lub zwyczajnej głupoty.

Dziś konstruktywna krytyka bardzo często mylona jest z hejtem. Świadczy to o bardzo ubogim zasobie słownictwa osób z takim przeświadczeniem.

Życzę więc nowej Prezes odwagi i wytrwałości w podejmowaniu trudnych decyzji. Czeka ją sporo pracy, rozłożonej na kolejne lata. To co zostało zepsute, niełatwo będzie teraz naprawić. Czy jej się uda, czy też będzie podążać śladem swoich poprzedników - zobaczymy. Skoro jednak wyraża dobrą wolę, zawsze warto obdarzyć ją kredytem zaufania.

Powodzenia.
krocodyl

PostWysłany: Pon Mar 14, 2016 10:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nowa Pani Prezes napisał:
Jako nowy Prezes IGTD chcę powitać wszystkich wspaniałych ludzi uprawiających w jakże trudnych dla nas czasach, również trudny zawód technika dentystycznego. Witam wszystkich zrzeszonych i niezrzeszonych właścicieli mikro,małych i dużych komercyjnych pracowni. Wysiłek sprostania trudnej roli prezesa kieruje na dobro środowiska przez konsolidację wszystkich organizacji: IGTD, PTTD, PTTO oraz wszystkie osoby przejawiające aktywność na forach internetowych.Ponieważ nikt z Nas nie urodził się technikiem dentystycznym, ja też nie urodziłam się prezesem proszę więc o czas ,wyrozumiałość i wszelką pomoc w moich działaniach na rzecz całej grupy zawodowej.Z poważaniem Beata Marczak

piotrasz napisał:

Życzę więc nowej Prezes odwagi i wytrwałości w podejmowaniu trudnych decyzji. Czeka ją sporo pracy, rozłożonej na kolejne lata. To co zostało zepsute, niełatwo będzie teraz naprawić. Czy jej się uda, czy też będzie podążać śladem swoich poprzedników - zobaczymy. Skoro jednak wyraża dobrą wolę, zawsze warto obdarzyć ją kredytem zaufania.

Powodzenia.

Ja również życzę nowej Pani Prezes powodzenia .
Mamy nadzieję ,że swoją obecnością zaszczyci Pani nasze forum. Wink
Powrót do góry
miczman
Site Admin

PostWysłany: Pon Mar 14, 2016 10:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ech...wzruszyłem się . jestem z was naprawdę dumny.serio.

m.

ZGRYZ jest już na Facebook. Też. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email OdwiedĽ stronę autora Adres AIM
kilden

PostWysłany: Wto Mar 15, 2016 12:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Umarł Król
Niech żyje Król !

Pani Prezes

Gratulacje

.... i nadzieja ,że czasami wpadnie Pani na nasze zjadliwe i wyjątkowo zgryźliwe forum

Wink
Powrót do góry
miczman
Site Admin

PostWysłany: Sro Mar 16, 2016 6:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szanowny Łukaszu, ponieważ zostałem wywołany z imienia pozwolę sobie odpowiedzieć Tobie jak i innym. Forum Zgryz jako takie nie polemizuje z Izbą - użytkownicy Forum Zgryz piszą o sprawach , które ich cieszą, ciekawią, bulwersują i śmieszą . W dowolnej kolejności. Piętnowanie głupoty i arogancji zawsze wywołuję falę oburzenia - szczególnie u tych piętnowanych , trudno tego nie zrozumieć - i jakże by inaczej, nazywane jest tzw "hejtem" i nieodłącznie musi się łączyć z "niską samooceną" autora tegoż "hejtu". Może, gdyby cześć Zarządu Szanownej Izby , łącznie z Tobą, Panie Sekretarzu ,raczyła na czas usłyszeć wypowiedzi ( hejt) zawierające dość konkretne argumenty piętnujące wiele nieprawidłowości i szkodliwej działalności Izby w środowisku techników dentystycznych , dzisiaj nie musielibyście serwować tego smutnego i nieco żenującego spektaklu z reaktywacją Zarządu w obliczu wizji zamknięcia stowarzyszenia . Popartego prośbami -groźbami do swoich członków o aktywny udział w tym akcie. Co ważniejsze te głosy krytyki płynęły chyba nie tylko ze strony ciemnych hejterów z forum Zgryz ale również z innych organizacji , samych techników niezrzeszonych w waszym stowarzyszeniu - których jednak wasze działania dotyczyły, oraz wreszcie od samych waszych członków.

Nieprawdaż?

Forum ZGRYZ zapraszało na swoje łamy do aktywnej dyskusji zarówno członków poprzedniego zarządu jak i zaprasza obecne nowe władze. Dzisiaj to użytkownicy forum , szczególnie ci hejterzy o niskiej samoocenie, składają gratulacje nowej Pani PREZES i życzą dużo zaparcia w procesie wyprowadzania Izby na prostą.Jako administrator forum mocno mnie to cieszy i podpisuje się pod tymi życzeniami.

-----------------------------------------

Powyższy tekst jest moją odpowiedzią jako administratora forum n a uwagę zawartą w wypowiedzi sekretarza Izby a dotyczącą naszej "polemiki "????tę wypowiedź możecie znaleźć na stronie feJsowej Izby a wytropiły ją czujne i niezawodne oczy naszych forumowiczów. Poczułem się zobowiązany do wypowiedzi. Jeżeli ktoś z was ma inne zdanie to - proszę bardzo forum to nie partia jednego wodza....:-)można mówić.

Nie wiem co Pan Łukasz miał na myśli bo już dawno żadnej polemiki z
przedstawicielami Izby sobie nie przypominam ( zakładam ze do takowej potrzebne są dwie zainteresowanie strony)

Jako o zaproszeniu do współpracy pomiędzy Izbą a Forum o którym Pan Sekretarz wspomina jest mi nieco niezręcznie pisać bo równocześnie coś dodaje o "hejterach z niską samooceną" , więc mając na uwadze że jestem przyzwyczajony do innej formy dobrych zwyczajów zapraszania pominę to milczeniem.

Ale raz jeszcze podkreślę że naprawdę podpisuję sie pod możliwością współpracy z Izbą i życzę im naprawdę wyjścia z ciężkiej sytuacji w jakiej się znajdują.

m.

ZGRYZ jest już na Facebook. Też. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email OdwiedĽ stronę autora Adres AIM
piotrasz

PostWysłany: Czw Cze 16, 2016 2:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rada izby napisał:
Organizacja do której przynależycie cały czas prężnie działała lecz informacja o tych działaniach nie była wystarczająca. Chcemy to zmienić. Obecnie pracujemy nad aktualizacją strony internetowej oraz nad wizerunkiem Izby w sieci. Z wielu stron środowisko techników pyta co organizacja robi dla nich. Otóż robi i od tej pory będzie o tym informować.

Obiecanki cacanki, a głupiemu radość. Jak na ironię jakiś złośliwy chochlik internetowy płata figla, dopisując nowe, wsteczne daty do zadawanych pytań. I w ten oto sposób @Sławka oraz pozostali czytelnicy już od ponad roku (czyli od 1 czerwca 2015) czekają cierpliwie na poufną, ściśle tajną odpowiedź (skoro z jakiś przyczyn nie może być ona udzielona publicznie).

O efektach spotkania sprzed miesiąca w ministerstwie również cisza. I co Pan na to, Panie Redaktorze? Czy coś się naprawdę zmieniło?...

A wystarczyło napisać, że kawa, herbata i ciastka w ministerstwie były naprawdę smaczne i już wszyscy byśmy wiedzieli po coście tam naprawdę poszli.

Pański ulubiony
Redaktor napisał:
hejter z niską samooceną

kilden

PostWysłany: Czw Cze 16, 2016 11:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piotrasz .. Ty pieprzony hejterze z niską samooceną.(ha,ha,ha) Powinieneś wyluzować i dać umrzeć spokojnie organizacjom TD , a Ty się ciągle czepiasz i czepiasz Laughing Laughing Laughing

Powinieneś mieć więcej szacunku wobec rychłych denatów.

P.s.

A niby miało być normalnie po zmianie prezia - takie Nowe Otwarcie a okazuje się ,że d..a .
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Tematy bieżące Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 3 z 5

Skocz do: