Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna Forum dyskusyjne ZGRYZ
Serwis techników dentystycznych i protetyków

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
protezy elastyczne
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Protezy ruchome , akryl, zęby sztuczne, technika wtrysku
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
zmyslowa

PostWysłany: Czw Wrz 09, 2010 4:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam pytanko czy próbował ktoś innych nabojów do nylonu niż z Roko.Osobiście jadę tylko na Roko, ale ostatnio usłyszałam od kumpelki że spróbowała nylonu z Valplastu i całkiem ładnie wychodzi, jest podobno bardziej elastyczny i mniej mleczny niż z Roko, a co najważniejsze łatwiejszy do polerowania, prawda???
A druga sprawa ....polerowanie nylonu ( jak dobra i surowa kara Smile), czy próbował ktoś ten sprzęcik do polerowania ?http://www.valplast.pl/index.php?23175,299 ????
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Ankaaa

PostWysłany: Czw Wrz 16, 2010 11:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Droga Zmyslowa, ja ostatnio skusiłam się na mniej popularne kapsułki o nazwie Flexite i było warto. Wypróbowałam zarówno nylony jak i acetale. Z nylonem nie miałam żadnego problemu z obróbką, nawet z polerowaniem. Całkiem ładnie to wygląda. Znalazłam w necie.

Pozdrawiam!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
szorstki

PostWysłany: Pią Wrz 17, 2010 11:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podacie ceny dla gabinetów swoich prac typu kombo i nylonów ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email OdwiedĽ stronę autora Adres AIM MSN Messenger
Ozyrys

PostWysłany: Pią Wrz 17, 2010 7:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

combo 600PLN acetal nylon do trzech zębów 300PLN powyżej 400PLN
Powrót do góry
szorstki

PostWysłany: Sob Wrz 18, 2010 8:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Apeluję!
Nie konkurujmy między sobą cenami!
Lekarze szukają oszczędności w naszych portfelach!
Pokazują mi cenniki z innych pracowni, próbując negocjować cenę!
Zdarza się ze słyszę że przeginam.
Jak słyszę że 150-200% marży na nasze "wyroby" to jest dopiero dla gabinetu opłacalne to mnie krew zalewa, i mam ochotę zostawić to w cholerę !!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email OdwiedĽ stronę autora Adres AIM MSN Messenger
Dunia Bunia

PostWysłany: Nie Gru 12, 2010 11:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wszystko zależy od regionu, ale to fakt, że to technicy sami psują sobie ceny. W okolicach wa-wy średnia cena protezy wtryskiwanej (acetal, nylon) to 500 zł, ale wiem, że cena waha się tak od 480 -700 zł. A gabinet za acetalówkę bierze ok 1400 zł. A dużo śliny by trzeba na ten temat utoczyć.
Powrót do góry
Dunia Bunia

PostWysłany: Nie Gru 12, 2010 11:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Woozle napisał:
Witam,
mam pytanie, czy ktoś wie, dlaczego we wtryśniętym acetalu pojawiają się białe smugi, bąbelki powietrza? W czym tkwi błąd?
One nieraz są, nieraz ich nie ma, to dziwne, bo parametry wtryskarki są zawsze takie same przy każdym wtryskiwaniu. YYYYYY???

Nie dajesz czasami resztek starego acetalu? Przetopiony ponownie acetal strasznie gazuje, co można poczuć w pracowni, może to być powodem pęcherzy. Po drugie dziury mogą się też porobić jak dasz za mało materiału do naboju i aż przeciśnie korek. Przemętnienia i dziury w miejscu doczepienia kanału są efektem zbyt grubych kanałów (powstają jamy skurczowe jak w metalu). kanał do acetalu nie powinien być grubszy niż 5 mm. Ja zawsze delikatnie przewężam końcówkę kanału którą przyklejam do protezy. Kiedyś bałam się, że się nie będzie dotryskiwać i dawałam kanały grube ok 8 mm, i wtedy zawsze miałam w protezie dziury albo mleczne plamy.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Protezy ruchome , akryl, zęby sztuczne, technika wtrysku Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11
Strona 11 z 11

Skocz do: