Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna Forum dyskusyjne ZGRYZ
Serwis techników dentystycznych i protetyków

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
technika dentystyczna - studia

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Tematy bieżące
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Anastazja

PostWysłany: Nie Lip 12, 2015 8:38 am    Temat postu: technika dentystyczna - studia Odpowiedz z cytatem

NIE JEST TO KRYPTO REKLAMA !!
dużo osób szuka możliwości zrobienia licencjatu z techniki dentystycznej,ale na uniwersytetach medycznych jest ona zaocznie bardzo droga Sad
Znalazłam taki kierunek zaocznie w Poznaniu!!!
miesięcznie opłata wynosi 700 zł
ale dla osób posiadających dyplom technika(np. szkoła policealna) jest teraz promocja w opłatach, miesięcznie zamiast 700 zł opłata wynosi tylko 350 !!!
www.wseit.edu.pl/oferta/studia_i_stopnia/techniki_dentystyczne
Po zrobieniu licencjatu jest możliwość robienia magisterki z techniki np. w Łodzi.
Zastanówcie się , rekrutacja trwa Smile
Jeśli ktoś jest zainteresowany to proszę o kontakt,
żeby otworzyli kierunek potrzeba tylko 12 osób Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Zębatka

PostWysłany: Pon Lip 13, 2015 8:36 am    Temat postu: Re: technika dentystyczna - studia Odpowiedz z cytatem

Anastazja napisał:

Po zrobieniu licencjatu jest możliwość robienia magisterki z techniki np. w Łodzi.

Anastazja, jesteś pewna, że jest możliwość robienia magisterki z techniki dentystycznej?
piotrasz

PostWysłany: Pon Lip 13, 2015 8:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Droga Anastazjo.

Bardzo wzruszyło mnie Twoje wołanie o pomoc w dostępie do oświaty. Bazując na ideach zapoczątkowanych już w pozytywizmie, chętnie zapisałbym się na te studia, gdyż jak to mówią - nauki nigdy za wiele. Zmuszony jestem mimo wszystko poczekać, aż ktoś wreszcie wpadnie na pomysł, aby otworzyć wydział korespondencyjny na technikach dentystycznych. Obserwując od kilku lat kierunek rozwoju technik dentystycznych na wyższych uczelniach jestem pewien, że to już niedługo nastąpi.

Zastanawia mnie jednak, na jakiej podstawie twierdzisz, że dużo osób szuka możliwości zrobienia licencjatu z techniki dentystycznej zaocznie. Świadczyć to może wyłącznie o tym, iż chcą zatrudnić się w jakimś laboratorium (ewentualnie otworzyć własne) oraz móc podążać jednocześnie za "najnowszymi trendami w technice dentystycznej" jakie podobno wykładane są właśnie na wyższych uczelniach. Zapewne marzą też o zdobyciu tytułów, które zapewnią im szacunek i poważanie wśród przyszłych chlebodawców.

Nie tędy droga moja droga.

Nie należy zbyt szybko ulegać promocjom. Jak zauważyłaś jest ona kierowana wyłącznie do osób, które zdążyły już jakąś wiedzę w tym zawodzie posiąść. Czy zastanowiło Cię dlaczego akurat właśnie do nich jest ona adresowana? Czy czesne nie zostało obniżone o połowę dokładnie w tym celu, aby wykładowcy mogli się wreszcie sami czegoś nauczyć od tychże osób?

O "magisterce w Łodzi" szkoda czasu dalej pisać, doczytasz sobie między innymi tu

Możesz mi wierzyć lub nie, zapewniam Cię jednak, iż jest wiele innych ciekawych kierunków studiów, którymi warto zainteresować się i po ukończeniu których jest szansa wykorzystać wiedzę w sposób adekwatny do zdobytego tytułu.

Pozdrawiam serdecznie. Wink

Ps. Ten list dedykuję również wszystkim stojącym jeszcze przed wyborem kierunku studiów i tym, którzy podobnie do Anastazji, mają szczere chęci i za żadne skarby nie chcą robić kryptoreklamy którejkolwiek uczelni.
kilden

PostWysłany: Wto Lip 14, 2015 12:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

NIE JEST TO KRYPTO REKLAMA !!
.... napisała Anastazja

Laughing Laughing Laughing - No jaja mi prawie oberwało ze śmiechu Laughing Laughing Laughing

Serdecznie Cię pozdrawiam Anastazjo z nadzieją ,że częściej będziesz wpadała na Forum i tak jak teraz ... rozbawiała nas "do łez"

Pozdrawiam

Ps.

Niezła z Ciebie jajcarka, ale oczywiście wszelkie wiadomości względem podniesienia swojego ego do poziomu magistra zawsze na tym forum będą mile widziane Wink

... a i jeszcze jedno - A nie słyszałaś gdzieś o np. kursach na doktoraty albo profesury dla Techników Dentystycznych?

Byłbym zainteresowany Wink

Profesor Doktor Kilden .. ech - jak by to ładnie wyglądało ...... no i brzmi fascynująco.
Powrót do góry
Kasia

PostWysłany: Sro Lip 15, 2015 5:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie rozumiem po co ludziom takie studia. Prestizu w oczach pracodawcy czy zleceniodawcy nie przysparzaja. W naszym zawodzie owszem wiedza liczy sie, lecz bardziej zdolnosci i umiejetnosci. Lepszym rozwiazaniem wedlug mnie sa inne studia, bo byc moze dadza szanse ewentualnej zmiany zawodu( np gdy juz zdrowie nie bedzie takie jakbysmy chcieli). Sa kierunki "wspomagajace" dzialalnosc na ktorej to glownie opiera sie nasz zawod. Sama magisterka z techniki dla mnie osobiscie, poki co brzmi mocno na wyrost. Osobiscie uwazam ze powinno powstac np centrum doksztalcania technikow, bysmy mieli szanse doganiac nowosci. Takie centrum kursow wszelakich. Pozdrawiam .
Tramp

PostWysłany: Sro Lip 15, 2015 10:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy takie studia dają coś więcej niż lic. lub mgr. przed nazwiskiem?
Może to już zbaczanie z tematu, ale naprawdę się zastanawiam po co te nobilitacje tego zawodu.
Tak jak te całe inzyniery techniki dentystycznej... tutaj się liczą umiejętności i wieloletnia praktyka w zawodzie, a nie teoria, matma itd.

No może ja pacze na to inaczej mi żadne literki przed nazwiskiem nie są do niczego potrzebne Razz lekarz ma to też głęboko, a pracodawca?

Wiele pracodawców woli pracowników po policealnych, są po prostu lepiej wyszkoleni do zawodu Smile
Powrót do góry
krocodyl

PostWysłany: Czw Lip 16, 2015 6:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kasia napisał:
Nie rozumiem po co ludziom takie studia. .

Między innymi po to , aby na event-ach typu :
Cytat:
MIĘDZYNARODOWY KONGRES STOMATOLOGICZNY

DENT GROUP ACADEMY 2015

Druga edycja wydarzenia o unikalnej formule, zrzeszającego w jednym miejscu wszystkich członków zespołu stomatologicznego: lekarzy stomatologów, asystę i higienistki oraz techników dentystycznych. Dedykowane sesje, warsztaty oraz wykłady łączone stanowią niecodzienną okazję do skonfrontowania swoich doświadczeń z najnowszymi osiągnięciami stomatologii oraz podnoszenia kwalifikacji całego zespołu.

prof.dr hab.n.med , mógł skonfrontować swoje doświadczenia z mgr-em a nie z policealnym technikiem Laughing
Powrót do góry
adamas

PostWysłany: Sob Lip 18, 2015 8:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hejjjjjj

......... a ja dziś obroniłam licencjat z pielęgniarstwa i jestem cholernie szczęśliwa ............. pozdrawiam Smile
Powrót do góry
Jajarek

PostWysłany: Nie Lip 19, 2015 8:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gratulacje, utytułowana "mądralo" Wink Very Happy Very Happy Very Happy
piotrasz

PostWysłany: Pon Lip 20, 2015 8:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

adamas napisał:
a ja dziś obroniłam licencjat z pielęgniarstwa i jestem cholernie szczęśliwa Smile

Gratuluję. To też nie jest łatwy zawód, ale przynajmniej pielęgniarki w odróżnieniu od techników dentystycznych potrafią zadbać o swoje. I nikt dotychczas nie wpadł jeszcze na pomysł aby zabronić im kontaktu z pacjentem. Wink

Ps. Masz ochotę na dalszą naukę i obronę dyplomu magistra PIELĘGNIARSTWA? Smile
Zębatka

PostWysłany: Pon Lip 20, 2015 4:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My tu gadu gadu, a Adamas cichcem licencjat poczyniła.
Adamas ja też gratuluję. Very Happy Very Happy Very Happy
adamas

PostWysłany: Pon Lip 20, 2015 5:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Jajarek, Zębatka, Piotrasz .................... dzięki Smile

Piotrasz - TAK Wink
Powrót do góry
krocodyl

PostWysłany: Pią Lip 24, 2015 10:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

adamas napisał:

obroniłam licencjat z pielęgniarstwa i jestem cholernie szczęśliwa Smile

piotrasz napisał:
Masz ochotę na dalszą naukę i obronę dyplomu magistra PIELĘGNIARSTWA? Smile

adamas napisał:

Piotrasz - TAK Wink

Przez chwilę zastanawiałem się po co pielęgniarce studia , ale chyba warto :
umed napisał:

Studia drugiego stopnia łączą przygotowanie zawodowe z pielęgniarstwa z przygotowaniem w zakresie dydaktyki, pedagogiki, organizacji i zarządzania, Absolwenci są przygotowani do wykonywania zadań na stanowiskach nauczycielskich lub kierowniczych.

Doskonale wyszkolona pielęgniarka – staje się równoprawnym partnerem lekarza w procesie leczenia oraz w profilaktyce chorób!

Oddział Pielęgniarstwa i Położnictwa uzyskał uprawnienie do nadawania stopnia naukowego doktora nauk medycznych w dyscyplinie medycyna od 27.02.2006 r.

Gratuluję i pozdrawiam Wink
Powrót do góry
krocodyl

PostWysłany: Pią Lip 29, 2016 10:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tramp napisał:
Czy takie studia dają coś więcej niż lic. lub mgr. przed nazwiskiem?

Okazuje się ,że dają ...
dają możliwość pracy ;
jacor107 napisał:
Poszukuję do pracy technika dentystycznego ...

Oczekuje:
• Wykształcenie wyższe – Technik dentystyczny
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Tematy bieżące Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: