Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna Forum dyskusyjne ZGRYZ
Serwis techników dentystycznych i protetyków

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
XXX - lecie PTTD
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Party zone
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bożena Florczyk

PostWysłany: Pią Mar 06, 2015 1:29 am    Temat postu: XXX - lecie PTTD Odpowiedz z cytatem

Wszystkie informacje dotyczące obchodów XXX - lecia znajdziecie Państwo na naszej stronie internetowej www.pttd.org.pl , na facebooku oraz w Nowoczesnym Techniku Dentystycznym. Zapraszamy również na nasze stoisko nr. D 97 w hali Dunaj podczas targów Krakdent, na którym będzie dostępna karta zgłoszeniowa i program Jubileuszu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
piotrasz

PostWysłany: Pią Mar 06, 2015 8:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zapytam wprost. Co chcecie świętować???

Cytat:
Rozdział II Statutu PTTD
CELE I ŚRODKI DZIAŁANIA
§6.
Celem PTTD jest:
6. (...) Reprezentowanie i ochrona zawodu technika dentystycznego.
7. Budowa prestiżu i znaczenia (...) środowiska techników dentystycznych.

Proszę o wypunktowanie, co oprócz kursów - prezentacji firm, spływów, uroczystych kolacji, nadawania sobie tytułów i odznaczeń, zebrań, obrad, narad, akcji charytatywnych, malowania jajek i temu podobnych udało się PTTD przez te ostatnie 10 lat dobrego dla wszystkich techników dentystycznych w Polsce zrobić? Pytam całkiem poważnie, bo od dłuższego już czasu iluzoryczna działalność PTTD ma na celu (nie tylko moim zdaniem), dotrwanie do kolejnego jubileuszu...

Proszę pamiętać, że brak odpowiedzi również będzie odpowiedzią.
miczman
Site Admin

PostWysłany: Sob Mar 07, 2015 10:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

piotrasz, to są obchody istnienia PTTD a nie celebracja sukcesów ostatniego 30 lecia - jest to wyraźnie zaznaczone, badz tak mily wypelnij wniosek i spotkamy sie przy piwie w augustowie.

ZGRYZ jest już na Facebook. Też. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email OdwiedĽ stronę autora Adres AIM
piotrasz

PostWysłany: Sob Mar 07, 2015 1:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki super gość miczu za zwrócenie mi uwagi na ten jakże istotny szczegół. Pomny tego, iż (jak słusznie zauważyłeś) celem jubileuszu jest wzajemna adoracja członków PTTD, muszę zakomunikować, że nie leży ona w kręgu moich zainteresowań. Piwa zaś chętnie się napiję przy innej, być może wznioślejszej okazji...
kilden

PostWysłany: Pon Mar 09, 2015 12:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cyt ."piotrasz, to są obchody istnienia PTTD a nie celebracja sukcesów ostatniego 30 lecia "

Piotrasz

Jako ,że PTTD w ostatnim 30 leciu nie wykazała się inicjatywami poprawiającymi "żywot TD. w naszym kraju ",a jako organizacja przetrwała komunę i dotrwała do czasów obecnych, no to jej się szacunek należy Very Happy - choćby za wytrwałość i nieustępliwość w działaniu Laughing .

Laughing Laughing Laughing

Wiwat PTTD ! Laughing

Życzę Wam owocnego działania i dalszych sukcesów w realizowaniu statutu PTTD przez następne 30 lat ... Laughing Laughing Laughing

No i oczywiście udanej zabawy z okazji 30lecia

Bawcie się dobrze , ku swojej radości .............
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ARTURRO

PostWysłany: Czw Mar 19, 2015 11:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja ,tam się chętnie piwa napije- w tych pięknych okolicznościach przyrody.
Przed nikim sie nie płaszcze i nikomu w tyłek nie włażę -ale każdego wysłucham z uwagą -może czasami warto?
Nie trzeba nieć tylko wrogów wokół siebie-trzeba mieć z kim się napić wódki!
piotrasz

PostWysłany: Pią Mar 20, 2015 8:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Święte słowa Arturro.

Gdy jednak dostrzegasz wokół siebie nieudolność, śmieszność, zakłamanie, obłudę, hipokryzję, głupotę lub krótkowzroczność (występujące osobno, czasem jednak niestety jednocześnie), staje się to wówczas dla Ciebie obojętne? Dobrze czujesz się w takim otoczeniu, żeby nie powiedzieć "towarzystwie"? Shocked
Jeśli tak, nie mam więcej pytań...
miczman
Site Admin

PostWysłany: Nie Mar 22, 2015 1:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trudno się nie zgodzić z Arturro, chyba więc razem napijemy się tego piwa na spotkaniu...szkoda że muzycznie nie wypali by odwalić jakiś chałturę, mieliby o czym się z nas nabijać.... Wink

a towarzystwo, coż,... piotrasz, ma to do siebie że zawsze można usiąść przy innym stoliku.z drugiej strony nie pomyślałeś by rozwalić "system od środka"? ja jestem zdania że właśnie kogo jak kogo ale aktywnych ludzi brakuje najbardziej nie tylko w pttd....

m.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email OdwiedĽ stronę autora Adres AIM
piotrasz

PostWysłany: Wto Mar 24, 2015 4:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

miczman napisał:
zawsze można usiąść przy innym stoliku

Dobra. Powiedz mi zatem skąd można mieć pewność, że przy kolejnym stoliku nie trafi się na osobę, która na oficjalnej stronie PTTD publikuje taki oto wpis:
Cytat:
VAT na protezy - wyrok Trybunału Sprawiedliwości UE
Technicy dentystyczni zainteresowani odliczaniem VAT na protezy, który był naliczany w latach 2006 - 2008, mogą zapoznać się z ogłoszonym wyrokiem Trybunału Sprawiedliwości UE w tej sprawie. Link do strony: http://curia.europa.eu/jcms/jcms/j_6/
Wyrok C-144/13.

Nie wiem, czy miałeś już okazję zapoznać się z tym orzecznictwem. Zapewniam Cię i wszystkich czytających, że ja odpuściłem sobie po 2 stronach... Trzeba być niespełna rozumu, aby brakującą jego część uzupełniać informacjami zawartymi w orzecznictwie i opinii do niego. Zapewne ktoś jednak, za czyjeś fundusze, zechce "pomagać" i "objaśniać" zawiłości podatku Vat w odniesieniu do prawa unijnego - dotyczące pozwu jakiegoś laboratorium holenderskiego, w stosunku do holenderskiego Nobel Biocare. Tylko czekać, aż po takich "wykładach" posypią się kolejne pozwy do Trybunału, tym razem ze strony polskich techników.

super gość miczu, to naprawdę zrobiło się już nie tylko żenujące dla wielu osób, ale wręcz domagające się natychmiastowego zaprzestania dalszej działalności, w celu uniknięcia kompromitacji zawodu technika dentystycznego.

Myślisz, że da się"rozwalić system od środka"?
Ja tego nie potrafię zrobić. Zrozumiałem to już dawno, dawno temu. Może jednak to co tutaj piszę dociera do ludzi nie tyle aktywnych, co z wystarczającą ilością zdrowego rozsądku.
miczman
Site Admin

PostWysłany: Sro Mar 25, 2015 10:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale ja cię doskonale rozumiem. myślę, że inni również. mówimy tylko o nieco odległych od siebie sprawach. poruszamy się w pewnym środowisku, mniej lub bardziej wpływamy na siebie. to fakt, że organizacje działają jak działają ale oprócz tego są miejscem w którym spotykają się ludzie tworzący "nasze grono" zawodowe. jak już uzgodniliśmy ci fajni i ci odrobinę mniej ( dla niektórych my jesteśmy ci nieco mniej fajni).

negowanie potrzeby spotykania się i poddawanie krytyce wszelki przejawów życia zawodowego powoduje min. sytuacje która obserwujemy od jakiegoś czasu polegającą na braku ze strony organizatorów propozycji spotkań co w konsekwencji pogłębia tylko nasza i tak jużśrednio wesołą degrengoladę.

zatem ja też , choć dostrzegam pewne rzeczy, które zrobiłbym inaczej ( ale nie robię bo mi się nie chcę, bo jestem pyskaty ale leniwy) doszedłem do wniosku że samo aktywne uczestniczenie w tym życiu to już przyczynek do "zmiany sytuacji niejako od środka"

a że przy okazji spotykam się z tymi bardziej miłą częścią grona....
i jeżeli do czegoś zachęcam to może do właśnie takiego podejścia.

m.

ps. jak smutne i żałosne robi się nasze życie techniczne , niech dowodem na to będzie tragiczna w swej wymowie informacja , niestety pewna i sprawdzona bo ze źródła źródeł. szczyrku już nigdy nie będzie. i huj.

Powrót do góry
ARTURRO

PostWysłany: Pią Kwi 03, 2015 10:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piękna i zarazem szokująca wiadomość na koniec Twej wypowiedzi super gość miczu.Koniecznie trzeba to opić i obgadać (w dowolnej kolejności)
A tak na marginesie ,ja zabieram sprzet do nurkowania ,bo wybieram się przy okazji na Hańcze-zapraszam na wiosennego nura na tzw. ścianki lub osławione dłubanki.
Pozdrawiam
miczman
Site Admin

PostWysłany: Sob Kwi 04, 2015 11:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chylę głowę przed młodością i brawurą .... ciemno, zimno, mętnie....nie, za stary jestem na takie ...dłubanki Very Happy a i koncepcja nurkowania nieco mi się przeinaczyła. powiem ci tak; jestem spakowany, po powrocie rzucę foto na temat mojej wizji nurkowania.... Wink

ale jak rozumiem bierzesz sprzet na ww zjazd? to juz work w czystej postaci; po takiej liczbie wykładów to bym nie potrzebował reduktora do oddychania na hańczy.
boleje bardziej ze nie pomuzykujemy razem w Augustowie bo nurki moze sie uda skleić wspolne. kolejne w planach poczatek lipca i sierpień ,jakby co to priv.

a teraz coś na temat wzorowych warunków:
fale 3-4 m, monsun, "dłubanka" jakieś 6 m długości , powietrze 35C ,woda 29C, 2 godziny rejsu, tylko 3 pawie .... Laughing
Forrest Gump:"...poznaliśmy wszystkie rodzaje deszczu..."

Powrót do góry
ARTURRO

PostWysłany: Sob Kwi 04, 2015 8:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mogę zrobić niewielką roszadę w bagażniku i zabiorę tzw.piecyk i gitarę,zamiast twina i reszty gratów do nurkowania.
piotrasz

PostWysłany: Pon Maj 18, 2015 8:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Być może wielu czytających będzie zaskoczonych moim postem, ale co tam. Wink

Samemu sobie na przekór, wybrałem się jednak na Jubileusz XXX-lecia PTTD.

Były w nim momenty, które ocierały się wręcz o jawny brak szacunku jej członków do tej organizacji. Były też momenty zabawne. Było różnie.

Bardzo irytujące było przedłużające się wręczanie srebrnych odznak PTTD. Podczas ich przyznawania, chyba za bardzo się rozpędzono, bo niestety wielu nimi odznaczonych nie raczyło odebrać ich osobiście. Żenujące stało się wyczytywanie kolejnych nazwisk, rozglądanie się po sali, a za chwilę odkładanie odznak z powrotem na biurko.

Jak to miło było również posłuchać, że kiedyś w zamierzchłej przeszłości (gdy po Ziemi biegały jeszcze dinozaury), było coś takiego jak specjalizacje zawodowe i co ciekawe niektórym nawet udało się je zdobyć. Dziś mogą zatem sobie z dumą powiesić je na ścianie swojego laboratorium, aby kłuły w oczy kolegów z branży i nielicznych dentystów, którzy zawitają w ich progi. Byli też tacy (a właściwie nadal są), którym w odpowiednim czasie udało się wyjechać na staże zagraniczne i zdobyć obco brzmiące tytuły. Pomimo tego, iż teraz pracują wyłącznie w Polsce, zawsze umieszczają je przed własnym nazwiskiem - bo to zdecydowanie lepiej brzmi niż sam "tech. dent.".

Odczułem, że wspominać było naprawdę co...

Poza tym, podziękowaniom zdawało się nie mieć końca. Przecież przez te 30 lat przewinęło się wiele zaprzyjaźnionych osób, sponsorów etc., a niektórzy z nich mieli potrzebę powiedzenia choć kilku słów. Bardzo wzruszające było wystąpienie jednej z pań sponsorek, która prawie ze łzami w oczach zdołała wydobyć z siebie słowa "Dziękuję za to, że jesteście...". Ktoś z sali po cichu dodał "... moimi klientami", co rozbawiło jego sąsiadów.

Strony merytorycznej wykładów i warsztatów ocenić nie sposób, bo uczestniczyli w nich tylko ci, co chcieli, a chcących czasami była zaledwie garstka. Mnie to jakoś specjalnie również nie zainteresowało.

W swoim pierwszym poście w tym temacie zastanawiałem się nad tym, co przez te 30 lat udało się PTTD osiągnąć i co tak naprawdę z tego wszystkiego pozostało do dzisiaj. Tak jak przypuszczałem - bardzo niewiele. Wielokrotnie podkreślano, że jednym z największych sukcesów jest integracja środowiska. Może w pewnym sensie jest to prawda, choć dało się wyraźnie zauważyć brak wielu osób, którym udało się coś w tym zawodzie osiągnąć. Ten "sukces" uznaję więc za połowiczny. Dodałbym nawet, że PTTD skupia wokół siebie pewien bardzo specyficzny krąg ludzi, którym oczywiście niczego nie ujmuję. Niestety ciągłe utyskiwanie na "odgórne" blokady stawiane ustawie o zawodzie, tudzież brak samorządu zawodowego, weszły już podejrzewam niektórym osobom tak mocno w krew, że nie są już w stanie wyjść poza własne ograniczenia.

No cóż, główny cel spotkania - czyli wspomniana wcześniej wzajemna adoracja, sprawdził się więc po raz kolejny. Sponsorzy spisali się również dobrze. Ogólnie było przyjemnie, choć zaobserwowana średnia wieku uczestników, z jubileuszu na jubileusz znacznie podwyższa się. Moja obecność na spotkaniu nie całkiem incognito, podbudowała moją wiarę w to, że pisanie przez mnie na forum konstruktywnej krytyki ma sens. Zaznaczam i podkreślam to bardzo wyraźnie, iż nigdy nie chciałem i nie miałem najmniejszego zamiaru nikogo obrażać. Co najwyżej starałem się obracać pewne sprawy w żart, bardziej lub mniej udany.

Tyle tytułem podsumowania, które po prostu należało napisać. Po prostu musiałem na własnej skórze przekonać się czym to naprawdę pachnie. Zapach i smak, jak się potwierdziło, od wielu lat pozostaje niezmienny. Czasem jednak ktoś dorzuci do tego wszystkiego nieco pieprzu i przy okazji spieprzy całą sprawę (vide biurokracja URPL). Żadnej zatem rewolucji w PTTD (i w samym zawodzie) w najbliższym czasie spodziewać się nie należy. Przyszłoroczna zmiana pani prezes, której kończy się kadencja, być może czymś zaowocuje, jednak trzeba z tym poczekać przynajmniej do przyszłego roku.

Pozdrawiam wszystkich. Smile
miczman
Site Admin

PostWysłany: Pon Maj 18, 2015 2:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeżeli chcecie bym się zamknął z wrażenia i nie mógł pozbierać szczęki ze stołu to już wiecie jak. piotrasz wskazał drogę.... Laughing

m.

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Party zone Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: