Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna Forum dyskusyjne ZGRYZ
Serwis techników dentystycznych i protetyków

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
Acron

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Protezy ruchome , akryl, zęby sztuczne, technika wtrysku
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
toja

PostWysłany: Pią Sty 23, 2015 9:49 pm    Temat postu: Acron Odpowiedz z cytatem

Witam, od dłuższego czasu stosuję acron, więc trochę tych protez zrobiłam i niestety... dwie wróciły pękniete. Naprawiłam, ale sporo roboty przy tym, a poza tym tak troche głupio wkręcać lekarzowi, że nie pęka, a tu niespodzianka. Mieliście podobne przypadki? Dodam, że lekarz twierdzi, że w zgryzie ok.
Tramp

PostWysłany: Wto Lut 03, 2015 9:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystko pęka, reklamować u producenta jak tak się reklamują że protezy nie pękają.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
joachim

PostWysłany: Pon Lut 23, 2015 4:40 pm    Temat postu: fjp Odpowiedz z cytatem

acron to polaczenie nylonu z akrylem tak jak thermosense vertexu, sprobuj f.j.p z Holtrade'u jest to jedyny material ktory jest polaczeniem nylonu z acetalem, dzieki temu jest duzo wyzsza trwalosc i rzeczywiscie nie ma problemu z pękaniem a dla lekarzy wazna sprawa ze mozna go sterylizowac w 121 stopniach. No i jest wlasnie dla alergikow bo nie ma w skladzie nawet grama akrylu.
Pozdrawiam
Powrót do góry
piotrasz

PostWysłany: Czw Lut 26, 2015 9:40 am    Temat postu: Re: fjp Odpowiedz z cytatem

joachim napisał:
f.j.p z Holtrade'u (...) dla lekarzy wazna sprawa ze mozna go sterylizowac w 121 stopniach

Razem z wstawionymi w niego zębami z akrylu??? Dobre! Wink

Ps. A może po prostu zapomniano dodać, że z tym materiałem stosujemy wyłącznie zęby porcelanowe, zanim komuś przyjdzie ochota włożyć protezę do autoklawu...
joachim

PostWysłany: Pią Mar 06, 2015 10:58 pm    Temat postu: Re: fjp Odpowiedz z cytatem

piotrasz napisał:
joachim napisał:
f.j.p z Holtrade'u (...) dla lekarzy wazna sprawa ze mozna go sterylizowac w 121 stopniach

Razem z wstawionymi w niego zębami z akrylu??? Dobre! Wink

Ps. A może po prostu zapomniano dodać, że z tym materiałem stosujemy wyłącznie zęby porcelanowe, zanim komuś przyjdzie ochota włożyć protezę do autoklawu...

w czwartek wysle Tobie filmik ze sterylizacji fjp z zebami akrylowymi w 121 stopniach Wink oczywiscie nie nadaja sie do tego zeby z milanowka ale np ivoclary jak najbardziej
pozdrawiam
Powrót do góry
piotrasz

PostWysłany: Sob Mar 07, 2015 1:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

... nie tylko z Milanówka, ale również np. "Majory". Co do "Ivoclarów" (nie testowałem), nie omieszkam przekonać się we własnym zakresie.
biloluk

PostWysłany: Nie Mar 08, 2015 11:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam , jako ze temat dotyczy acron-u mam pytanie czy macie problem po wtrysku ze na dośluzówkowej zostaje część lakieru który nie bardzo ma ochotę rozdzielić się z acronem ? Smile
Powrót do góry
Kasia

PostWysłany: Wto Maj 31, 2016 9:24 pm    Temat postu: acron- technicznie Odpowiedz z cytatem

Mam trzy pytania do znawców tematu.
1. Przy niektórych materiałach trzeba podgrzewać puszki- do których?
2. W jaki sposób się je podgrzewa( w garze z wrzącą wodą, czy w wyparzarce)?
3. Czy w urządzeniu z Holtradu( ma zdaje się funkcję podgrzewania puszek) można używać gotowych naboi z acronem z Roko, czy lepiej je napełniać samemu?- w sensie bezpieczeństwa, nie kosztów.
Pozdrawiam i będę wdzięczna za oświecenie;)
kasia25

PostWysłany: Czw Lip 28, 2016 12:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I jak odpowiedzi?
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Protezy ruchome , akryl, zęby sztuczne, technika wtrysku Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: