Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna Forum dyskusyjne ZGRYZ
Serwis techników dentystycznych i protetyków

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
Dziwna proteza
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Protezy ruchome , akryl, zęby sztuczne, technika wtrysku
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
piotrasz

PostWysłany: Czw Lip 24, 2014 7:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tomfix napisał:
jak jakaś proteza nie wyjdzie robimy ją jeszcze raz
Shocked

Czy zdajesz sobie w ogóle z tego sprawę, że ośmieszasz nie siebie, ale właściciela pracowni, który bez żadnych skrupułów pozwala Ci eksperymentować raz z porcelaną, raz z akrylem?

Przyznałeś się, że Twoja wiedza na temat protetyki pochodzi z jakiś podpowiedzi oraz forum. To w zasadzie nie powinno wymagać już żadnych dalszych komentarzy...
tomfix

PostWysłany: Czw Lip 24, 2014 7:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A czy ja prosiłem o jakieś komentarze na temat mojej osoby? Czy ktoś was prosił o analizę co? jak? gdzie? po co? i na co?
Chciałem tylko poradzić się bo myślałem że od tego jest to forum ale widzę że to był błąd bo się tylko wszyscy dopatrujecie jakiegoś problemu.
Jeśli czyta moderator ten post to proszę żeby usunął całkowicie cały ten wątek.
A i mam rozumieć że jak wam coś nie wyjdzie to wysyłacie taką pracę lekarzom.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
piotrasz

PostWysłany: Czw Lip 24, 2014 7:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Twoje posty wbrew pozorom nie powinny zostać usunięte, bo zawierają informacje, które mogą kogoś zainteresować.

Ps. Gdy będziesz leciał gdzieś samolotem, upewnij się koniecznie, że za jego sterami na pewno będzie siedział pilot, a nie stewardessa z otwartym laptopem na kolanach, czytająca posty z instrukcjami pilotażu.
tomfix

PostWysłany: Czw Lip 24, 2014 7:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tylko po co te docinki ciągle?
Powrót do góry
piotrasz

PostWysłany: Czw Lip 24, 2014 7:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie traktuj tego jako docinki, tylko weź sobie głęboko do serca to, co kilka osób (może poza jedną), chce Ci od początku jasno dać do zrozumienia. Przyczyn dlaczego proteza sporowała może być wiele, ale nie one są w tym wszystkim najważniejsze.

I zrozum także wreszcie, że aby móc o czymkolwiek dyskutować (chociażby tutaj na forum), trzeba posiadać minimalny zakres wiedzy i doświadczenia, które to najczęściej zdobywa właśnie w szkole.

Pozdrawiam i to jest koniec mojego udziału w tym wątku.

Post Scriptum do Adlera:
Nie oceniamy człowieka, tylko sytuację w której on się znalazł. Tomfix mógłby być nawet bardzo rokującym technikiem, chociażby dlatego, że próbuje dociekać gdzie mógł powstać błąd. To cieszy. Niestety nie jest w stanie poprawnie opisać całej procedury, którą wykonuje i dlatego głupie odpowiedzi typu "nie wkładaj do wrzątku" można by mnożyć w nieskończoność. To nie "zgaduj - zgadula" tylko forum, na którym pytania na poziomie przedszkola protetycznego uznaje się za, delikatnie mówiąc, nie na miejscu. Oczywiście winić należy za to szefa Tomfixa, który próbuje zrzucić na niego całą odpowiedzialność - cyt. "twierdzi że to ja coś źle robię". Tomfix zaczyna szukać pomocy na forum, nie zdając sobie zapewne sprawy, na co się naraża. Wydaje mi się więc, że porównanie Twojego błędu jest zupełnie oderwane od błędu Tomfixa. Poza tym do tej pory nie znamy nawet nazwy akrylu, którego używa, żeby chociażby podesłać mu instrukcję w języku polskim. Pozdrawiam.

Ostatnio zmieniony przez piotrasz dnia Pią Lip 25, 2014 10:04 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
tomfix

PostWysłany: Czw Lip 24, 2014 7:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mimo wszystko dzięki. I na to wychodzi ze i mój koniec bo nie mam tej wiedzy i tego doświadczenia, którego nie zdobyłem w szkole. Pozostaje mi tylko czytać.
Powrót do góry
konrad...

PostWysłany: Czw Lip 24, 2014 9:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak sobie czytam i myśle czy jest wogóle sens zadawania pytań na tym forum Laughing Facet zadał jedno pytanie , zamiast odpowiedzi otrzymał mnóstwo pytań - kim jest, czym się zajmuje itd. itp. To ja się tak sromnie zapytam - Co was to k..... interesuje ?! Masz swoje życie to się nim zajmnij a nie bedziesz jeden z drugim uczył dorosłego faceta jak ma żyć . Jego życie jego sprawa ! Znasz odpowiedź na pytanie napisz, nie znasz to przynajmniej gościa nie oceniaj !
Powrót do góry
Kasia

PostWysłany: Czw Lip 24, 2014 10:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tomfix, nie wierzę w to co czytam. Proszę powiedz, że jesteś trollem.
Adler

PostWysłany: Czw Lip 24, 2014 10:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A czy ktos mi zabroni zatrudnic do pracowni kogos po szkole plastyczej kogos kto wykazuje wyjatkowe zdolnosci manualne ,kogos kogo pokieruje od razu w gnatologicznym wax-up naucze funkcji i zasad gnatofizjologii oraz pracy z artykulatorem i pracy z ceramika Kogos kto z czasem wymiecie Technika czy Inzyniera speca bo ma ponad przecietne umiejetnosci nikt nie zna takiej sytuacji?
Jak ktos sie okarze ze ma dryg do tego to teraz ulotkarze po miastach roznosza info o nowopowstajacych zaocznych czy wieczorowych szkolach techniki dentystycznej.......problem tkwi w braku pokory .....jest problem... pory w akrylu to mozna cos napisac sensownego.
W czerwcu robilem dolna proteze na implant i belka SFI -akryl Selecta zrobilem blaaaaad i wyszly mi pory i do tego zeby gnatologiczne Creaperl -Gellera jak to mozliwe Question fakt to nie moja dzialka ale tak wyszlo Shocked Rutyna....

Prosta instrukcja jest tego w necie duzo
http://www.dental.pl/upload/pliki/pdf/vertex/NOWE/IO_Rapid_Simplified_PL.pdf
Pozdrawiam Wink
Die Königin ist die Funktion und Alle anderen Dinge haben sich ihr unterzuorden .....es hat mich uberzeugt ... dass die Biomechanische Okklusionskonzept nach M.Polz und Okklusionskonzept nach prof.Slavicek das ist der richtige Weg..
Powrót do góry
Zębatka

PostWysłany: Pią Lip 25, 2014 7:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Adler napisał:
A czy ktos mi zabroni zatrudnic do pracowni kogos....,kogos kogo....naucze

chyba nie

dobrze jednak byłoby gdybyś takiego kogoś nauczył, a nie tylko zatrudnił, rzucił robotę na stół, oczekiwał cudów i od czasu do czasu w momentach niemocy mówił...
Cytat:
Czy tak dużo wymagam?Razz

Wink
Tramp

PostWysłany: Pią Lip 25, 2014 10:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A tak w ogóle pomijając te zbędną dyskusje, to juz jest sprawa pracodawcy i to ona odpowiada za finalny produkt.

Jakiego akrylu używacie? Bez tego nie zaczniemy rozwiązywania problemu Smile
Może wkładasz go do puszki w złej fazie? Za szybko, może poczekaj z nim aż będzie bardziej ciastowaty/plastelinowy taki już lekko twardawy?
Nie dotykaj paluchami, układaj metalową szpatułką.

Możliwości popełnienia błędu jest multum niestety.
Powrót do góry
konrad...

PostWysłany: Pią Lip 25, 2014 10:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czy odpowiedź, żeby nie wkładał do wrzątku jest głupia Wink Już w szkole sporo osób chcąc przyśpieszyć polimeryzację tak właśnie robiło i zdarzały się protezy o jakich mówi tomfix. Standardowa metoda z tego ca pamiętam to wkładanie puszek do wody o temp 60*C i podgrzewanie 1-1,5* na minute do 100*C . Ważne, aby czas, który upłynie pomiędzy 60 a 100*C nie był krótszy niż 30 min. !!! Jeżeli posiada się polimeryzator to osiągnięcie tego nie jest problemem. Problem tkwi w tym, że polimeryzatorem jest na ogół garnek z wodą podgrzewany na palniku gazowym. Najbezpieczniej jest więc wkładać do niego puszki, kiedy woda jest zimna twz. polimeryzacja wydłużona w czasie, wtedy problem powiniem zniknąć. bąble w protezie to na 1000% zbyt szybka polimeryzacja akrylu Wink Zrobiłem już kilkaset protez i wiem jak zrobić białe smugi w protezie, efekt protezy całej w bąblach co przytrafiło się tomfixowi , wiem jak zrobić jamy skurczowe ( dotyczy głównie protez dolnych, takie podłużne puste przestrzenie w najgrubszych miejscach) a przede wszystkim wiem jak zrobić proteze nie martwiąc się co wyjmę z puszki Wink

Ostatnio zmieniony przez konrad... dnia Pią Lip 25, 2014 4:52 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Miłosz

PostWysłany: Pią Lip 25, 2014 12:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie robiłem protez w ciągu mej 7 letniej pracy praktycznie żadnych.
na swoim robię, z początku się martwiłem, teraz już nie, bo wszystko wychodzi cacy.

wystarczy ze się postarasz, będziesz przestrzegał instrukcji i korzystał z w miarę dobrych co najmniej materiałów.

raz na esteticu w protezie miałem bąble, ale było to spowodowane dużą grubością akrylu (takie warunki, zanik wyrostka i z 1cm bylo... moze wiecej)

zawsze wrzucam na wrzątek, puszkuje w fazie ciasta, a vertexowy akryl to bajka w porównaniu do reszty z która miałem styczność.

wiec przestrzegaj instrukcji i jak by to smiesznie nie zabrzmialo ;] nie spiesz sie Razz
Powrót do góry
Tramp

PostWysłany: Pią Lip 25, 2014 4:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak vertex rapid można spokojnie wrzucić już do wrzątku i robić na gazie, wszystko cacy wychodzi.

Jeszcze lepszym akrylem jest ten od firmy megadental, w życiu lepszego akrylu nie widziałem, nawet przed vertexem się chowa Smile
Powrót do góry
Miłosz

PostWysłany: Sob Lip 26, 2014 11:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

skoro przed vertexem sie chowa to chyba gorszy jest Razz Wink
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Protezy ruchome , akryl, zęby sztuczne, technika wtrysku Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

Skocz do: