Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna Forum dyskusyjne ZGRYZ
Serwis techników dentystycznych i protetyków

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
Lutowanie szkieletu

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Metale, masy osłaniające, odlewnictwo i obróbka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dzinks

PostWysłany: Sro Mar 12, 2014 11:30 pm    Temat postu: Lutowanie szkieletu Odpowiedz z cytatem

Jestem zielony w tym temacie, zrobłem blache za bardzo przecieniłem i pękło. Jest szansa to zlutować?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tramp

PostWysłany: Czw Mar 13, 2014 1:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie ma sensu bawić się w lutowanie płyty, zawsze coś będzie nie tak, a w konsekwencji to miejsce i tak później pęknie. Wiem to z autopsji Smile

Lepiej zrobić od nowa, mniej nerwów i oszczędność czasu.
Powrót do góry
piotrasz

PostWysłany: Czw Mar 13, 2014 8:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadza się w 100%. Smile

Jeśli płyta po przecienieniu pękła, oznaczać to tylko może, iż była dodatkowo zbyt wąsko zaprojektowana.

Powielaj zawsze w silikonie. Nowy model z masy i nowy odlew nie zabiorą wówczas zbyt dużo czasu, gdy trzeba je powtórzyć.
dzinks

PostWysłany: Czw Mar 13, 2014 9:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moze rzucicie okiem,to nie plyta wiec moze sie uda? mam juz na masie powielony i czekam na lut. A moze ma ktos urzadzenie laserowe ? oczywiscie elementy (kontaktuja) ze soba. http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/158ef2f13e1915d1.html#
Powrót do góry
Tramp

PostWysłany: Czw Mar 13, 2014 9:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślałem o płycie w górnym szkielecie.

To takie coś spokojnie spawam laserem, palnikiem pewnie też da rade, chodź w tym nie mam żadnego doświadczenia.
Powrót do góry
piotrasz

PostWysłany: Czw Mar 13, 2014 10:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czemu, ale też zasugerowałem się płytą.

To oczywiście da się naprawić, lecz trzeba sporo dolutować dookoła. To jest bardzo wrażliwe miejsce w szkielecie dolnym, gdzie trzeba bardzo uważać aby właściwie zaprojektować i wymodelować przejście metalu w akryl od spodu i od góry, z tzw. przesunięciem. Najlepiej jest także, gdy oczka w siateczce najbliżej łuku są całkowicie zalane woskiem przy modelowaniu. 90 % uszkodzeń szkieletów dolnych jakie widziałem, miało miejsce dokładnie na łączeniu siateczki (lub innych elementów retencyjnych) z łukiem podjęzykowym. Szczególnie gdy mamy do czynienia z brakiem skrzydłowym, jak w tym wypadku.
dzinks

PostWysłany: Czw Mar 13, 2014 12:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiec spróbuje to naprawić ,lut będę miał we wtorek "wera pede solder" a, A jak by mnie to przerosło, to może ktos by mi to lutnoł ?Smile Piotrasz.?..Adler..?.Smile cena do uzgodnienia:). Hm... tak to sobie teraz czytam i nie brzmi to dobrze " ktos by mi to lutnoł"Smile i jeszcze kasa aaa....
Powrót do góry
piotrasz

PostWysłany: Czw Mar 13, 2014 12:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety, ja się tego nie podejmuję. Wink
powodzenia

Ps. Naprawdę opłaca Ci się to wysłać, gdzieś na drugi koniec Polski? Koszt przesyłek w obie strony + koszt lutowania + czas, są rzeczywiście tego warte? Shocked
dzinks

PostWysłany: Czw Mar 13, 2014 12:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie lubie robic pracy 2 razy:) i średnio lubie robić szkielety, zrobie wszystko zeby tego uniknac:) koszty nie graja roli:)
Powrót do góry
user12345

PostWysłany: Pon Kwi 21, 2014 9:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"zrobiłem blachę za bardzo przeceniłem i pękło" - to nie zrobiłeś blachy tylko
gniot . jak pękło trzeba zrobić jeszcze raz .
lutowanie szkieletu nie sprawdza sie NIGDY !! bo :
1. nie sposób uniknąć przenieszcen kawałków - skurcz lutowia
2. dokładność pozostawia wiele do życzenia
3. widać ze bylo lutowane
4. mikroogniwa

lutuje tylko :
1. żeby połączyć w całość klamry doginane z drutu
2. pęknięta klamrę ciągła tylko w używanym szkielecie
3. przy dostawianiu zębów do szkieletu , dolutowuje drut wzmacniający

w zależności od tego co lutuje i jak używam do lutowania złota , lutowia miekkego i lutowia twardego .

ŻADNA ZLUTOWANA PRACA NIE BĘDZIE TYM SAMYM CO POPRAWNIE WYKONANA OD POCZĄTKU DO KOŃCA
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Metale, masy osłaniające, odlewnictwo i obróbka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: