Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna Forum dyskusyjne ZGRYZ
Serwis techników dentystycznych i protetyków

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
Jaką lampe wybrać?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Pozostałe technologie I materiały
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
molic

PostWysłany: Pon Sty 27, 2014 6:34 pm    Temat postu: Jaką lampe wybrać? Odpowiedz z cytatem

Mam do Was pytanie, w związku z tym że chciałbym zacząć prace z kompozytem ceramage bądź nexco chce kupić lampę, ale tu zaczyna się problem. Otóż zastanawiam się nad dwoma lampami:

targis power - jest to poprzednik aktualnej lampy lumamat. Tylko zastanawia mnie fakt że kompozyt targis zostal wycofany i podobno wedlug ludzi w ivoclarze lampa ta nie bedzie w stanie dobrze utwardzic kompozytu, gdyz ponoc nie uzyska wlasciwego koloru a po roku moze z nim sie cos dziac. Lampy te byly podobno przerabiane przez jakis czas do wersji lumamat poprzez wymiane zarowek, czujnika swiatla i elektroniki. Lampa targis power wyglada identycznie jak ten aktualny lumamat obudwie posiadają 8 swietlowek po 18W, tylko ponoc targis power ma dlugoswc fali 400-500nm a ten aktualny lumamat 400-580nm. I inne temperatury grzania( ale to nie dotyczy bo nie bede uzywal sr adoro). Wiec moje pytanie brzmi czy bede w stanie ta lmpa skutecznie uzywac tych 2 kompozytow

Ivoclar spectramat - stara lampa z zarnikiem rteciowym, znajduje sie w broszurce materialu nexco jako lampa zdolna go utwardzic. Tylko do tej lampy w razie czego problem jest z czesciami a nawet zarowka. Wystepuje do niej zaminnik osram ultramed 400 ktory podali w serwisie. Ale zastanawia mnie fakt ze zarnik ten ma dlugosc fali do 380nm. Czyli cos tutaj nie pasuje.

Tak więc prosze doradzcie cos bo juz jestem w tym temacie glupi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tramp

PostWysłany: Wto Sty 28, 2014 4:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ani to, ani to.

Ile masz kasy?

Heraeus Uni XS lub starsza wersja "unicolor" coś z ebay za 3-5 tyś. zł to moim zdaniem najlepsze z możliwych rozwiązań w dobrej cenie.

Miałem okazję pobawić się i ivoclarowskim i 3mespe, herausa.
Powrót do góry
molic

PostWysłany: Wto Sty 28, 2014 4:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no właśnie moge przeznaczyc ok 2000zł, także jakies nowsze lampy odpadają, tego targisa moge za 2200 kupic a tego spectromata za 2000zł. Chyba że możecie polecić coś jeszcze innego w miare tej cenie... A z tymi lampami co nie tak jest ?
Powrót do góry
Tramp

PostWysłany: Wto Sty 28, 2014 8:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Długość fal, grzejace się zarówki. nie utwardzają niektórych kompozytów.

Z najtańszych dobrych:

http://www.ebay.de/itm/Dentacolor-XS-Lichthartegerat-Heraeus-Kulzer-100-funktionsfahig-/201000098005?pt=Laborger%C3%A4te_Zahntechnik&hash=item2ecc8a18d5

http://www.ebay.de/itm/Lichthartegerat-Kulzer-Dentacolor-XS-/380642688390?pt=Laborger%C3%A4te_Zahntechnik&hash=item58a0127d86

http://www.ebay.de/itm/Hochleistungs-Lichtpolymerisationsgerat-Dentacolor-XS-Heraeus-Kulzer-/221362741679?pt=Laborger%C3%A4te_Zahntechnik&hash=item338a3f61af

Heraeus Dentacolor

Nowasza wersja to

Uni XS

http://www.ebay.de/sch/Zahntechnik-/83655/i.html?_from=R40&_nkw=Lichth%C3%A4rteger%C3%A4t&_sop=3

Nie warto wydawać kasy na coś tańszego. Takie jest moje zdanie.
Lepiej odłożyć troche kaski i kupić sobię coś z tych uni xs albo dentacolor

ew. z jeszcze tańszych kupił bym uni luxa:
http://allegro.pl/lampa-kulzer-unilux-ac-apc-i3842187235.html

ale nie wiem jakie on ma już parametry.
Powrót do góry
molic

PostWysłany: Wto Sty 28, 2014 10:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ten unilux na dole tez jest ciekawy - nie widzialem go prędzej. Ma on 8 żarówek osram delux 18W pisze w instrukcji żarówki że pasmo 4.2W przy 400...550

http://www.osram.pl/osram_pl/produkty/lampy/lampy-specjalne/lampy-blacklight-blue/osram-dulux-blue-blue-uva/index.jsp

Nie wiem co o tym myslec bo właśnie w lampie targis power sa te same swietlowki 8 po 18W ale w instrukcji napisali ze ich pasmo wynosi 400-500nm a w serwisie ivoclara podal mi gosciu bo mial stare zarowki wyjete z targis power ze napisane na nich jest Radium 18W/71

Natomiast w lampie lumamat 100 nastepcy targis power sa tez takie same z wygladu swietlowki 8 po 18W ale w instrukcji lampy pisze ze maja pasmo 400-580nm

A w instrukcji ivoclar nexco pisze że przykladowo mogą utwardzic go lampy lumamat 100 (tylko w az 11min), shofu Solidilite V, spectramat, Labolight LV-III i jeszcze inne http://www.ivoclarvivadent.pl/pl/sr-nexco-paste (tabelka na dole)

A zmierzam do tego że lampa shofu w swojej instrukcji pisze że ma dlugosc 400-550nm tylko że ma 4 halogeny. I teraz pytanie czy moc tych 8 zarowek z lampy kulzera unilux bedzie wystarczajaca? Zastanawia rowniez to ze w nowej lampie ivoclara uzyto tez takich tylko 8 swietlowek jednak nie wiem jakiej firmy i jakich parametrow ;/
Powrót do góry
Tramp

PostWysłany: Sro Sty 29, 2014 9:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Możesz zadzwonić do APC lub Kurdziela z Andrychowa (urzadzenia dentystyczne.pl jakoś tak)

I umówić się, że płacisz, ale testujesz tydzień, jak nie będzie pasowała to odsyłasz i zwracają kasę.

Ja np. tak miałem od APC, 3m espie visio beta. Nie działał tak jak oczekiwałem, odesłałem, kaske zwrócili, tak samo z u Kurdziela jest.

w sumie też wszystko zależy od tego jakie kto tam zarówki tak naprawdę wsadził.
Powrót do góry
molic

PostWysłany: Sro Sty 29, 2014 1:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teraz dzwonilem jeszcze wlasnie do apc prodent to w lampie dentacolor jest zarowka stroboskopowa, ale znowu cena jej wymiany to 300 euro za zarowke, ale lampa ta utwardza szybko kompozyt. a zastanawiam sie jeszcze nad kompozytem signum, co prawda lampa spectromat utwardza troche dluzej a zarowki tansze. Bo ta lampa unilux ac to porazka bo ma slaba moc i utwardza kompozyt signum okolo 15-20 minut;/
Powrót do góry
molic

PostWysłany: Pon Lut 03, 2014 8:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jeszcze mam pytanko co sadzicie o lampie triad 2000?
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Pozostałe technologie I materiały Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: