Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna Forum dyskusyjne ZGRYZ
Serwis techników dentystycznych i protetyków

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
Czy to już koniec cad-cam do zastosowań dentystycznych???

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> CAD/CAM, SLM, SLS, STL,...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
piotrasz

PostWysłany: Sro Sty 22, 2014 12:42 pm    Temat postu: Czy to już koniec cad-cam do zastosowań dentystycznych??? Odpowiedz z cytatem

Oto mamy propozycję wykorzystania cad-cam przez techników (sic! - techniczki) dentystyczne, którym przez pomyłkę ktoś to zakupił, a teraz nie wiedzą co z tym fantem dalej robić.

Cytat:
11.00-11.30
CAD/CAM to także technologia dla kobiet
lic. tech. dent. Małgorzata Kędzierska,
ASP w Łodzi, Uniwersytet Medyczny w Łodzi

wykonywanie ozdób i biżuterii

Gdyby ktokolwiek miał wątpliwości, wykład zostanie przeprowadzony na najbliższym Krakdencie - 8 marca. Brawo! Na kolejne tematy wykładów proponuję:

1. Gips dentystyczny brudzi ręce także kobiet, czyli jak wykonać figurki presezów organizacji tech-dent, które udekorują wasze laboratorium i przy okazji go całego nie upieprzyć.
2. Przeszukaj kobieto szuflady i z resztek znalezionego złota odlej sobie słonika - a więc o tym, jak bez pomocnej dłoni preseza, samej zapewnić sobie w życiu szczęście.
3. Topienie wosku modelowego to technologia również dla kobiet. Dzięki niej poznacie nie tylko swoją przyszłość, lecz również wywróżycie jak długo jeszcze obecni presezi utrzymają się na swoich stołkach.

Smile
Tramp

PostWysłany: Sro Sty 22, 2014 3:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No a czemu nie, ja kupując laser protetyczny spawam ludziom z miasta jakieś rurki, narzędzia etc. Smile

A koledze kiedyś klucz do samochodu zeskanowałem, i wyciąłem Smile
W 3dsmaxie dorobiłem jeszcze uchwyt do trzymania i nie musiał płacić 500zł za nowy kluczyk do auta Smile

To i biżuteria można robić, wymodelować coś w 3dsmaxie, wyciąć w wosku i odlać ze złota Smile

A jak kupisz sobię drukarkę 3d to i części do przeróżnych rzeczy można samemu sobie produkować Smile

Idea jest zacna, żeby robić wszystko co się da i czerpać z tego jakiś pieniądz Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Zębatka

PostWysłany: Sro Sty 22, 2014 4:18 pm    Temat postu: Re: Czy to już koniec cad-cam do zastosowań dentystycznych?? Odpowiedz z cytatem

piotrasz napisał:

2. Przeszukaj kobieto szuflady i z resztek znalezionego złota odlej sobie słonika - a więc o tym, jak bez pomocnej dłoni preseza, samej zapewnić sobie w życiu szczęście.
Smile

Laughing Laughing Laughing

Idea jest taka jak zwykle... czyli
Zrób to sam

A przecież nie tak miało być.
Miało być tak, że jesteś specjalistą w swojej dziedzinie i wykonujesz to na czym się znasz. A resztę - to co jest potrzebne, kupujesz u innych specjalistów z danej dziedziny
bo powinno być cię na to stać.

Każdy miał robić to do czego jest "stworzony". Confused
A tu znowu jakimiś czasami PRL-u zawiewa.
Sama ostatnio miałam dylemat, zrobić czy kupić. Rolling Eyes
W ostateczności stwierdziłam, że lepiej zakupić. Miło jest mieć porządną rzecz.

Co do pytania Piotrasz, a może to jest właśnie to - odciągnijmy od zawodu, dajmy ludziom nowe perspektywy, wskażmy drogę. Laughing
Zająć się trzeba wszystkim i niczym.
Kasia

PostWysłany: Sro Sty 22, 2014 7:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wink Biżuteria i ozdoby- to takie trywialne. Żeby tak tłuszczyk odsysał, zmarchy likwidował, ciuchy, buty produkował...Żeby tak wszystkie kobiece obowiązki wypełniał, to byłby dla kobiet, a tak...? Wink
A może to biżuteria na zęby?Rolling Eyes Powinni mieć wykład 1 kwietnia.
Powrót do góry
Zębatka

PostWysłany: Czw Sty 23, 2014 1:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tramp, nie bierz tego do siebie co powyżej napisałam, dokładnie wiem na czym polega "zrób to sam".
Na czym polega "zrób sam" bo masz możliwości i nie płać za kluczyk pięciu stów.

Tak się tylko głośno zastanawiam, czy na tym powinno to polegać.
Uniwersytet Medyczny- produkcja biżuterii.

Tramp napisał:

Idea jest zacna, żeby robić wszystko co się da i czerpać z tego jakiś pieniądz Smile

Wyobrażasz sobie chirurga z łapami ubrudzonymi w smarze?
O i taki np. przystępuje do operacji.
Naprawiał samochód, bo potrafi przy okazji czerpie z tego korzyść finansową.
Nie płaci za usługę. Smile
A propos korzyści finansowych w jednym z krajów Skandynawii, jest np. tak :
Jeżeli ktoś, jest malarzem pokojowym i ma zarejestrowaną firmę o takim profilu usługowym, to w swoim domu w ramach remontu może zrobić zrobić wszystko oprócz pomalowania ścian i tym podobnych. Jeżeli w ramach działalności kładzie glazurę, to może sobie pomalować ściany, ale glazury nie może położyć.
To znaczy może, ale jako firma i musi od tej czynności zapłacić podatek.

Jeżeli wykonuje prace protetyczne to gdy zrobi sobie most porcelanowy, to musi zapłacić podatek od tej pracy.
Śmiech, prawda?
A kto niby miałby się o tym dowiedzieć. Otóż, uprzejmych jest tam bardzo wielu.
I co? Dla mnie niewyobrażalne, aby przenieść takie rygory podatkowe na nasz grunt.

No to jeszcze tak sobie pomyślałam, że to może o to chodzić.
Dalece przewidujące działania na rzecz dbałości o portfele Techników.
Nie wykonuje "zębów", tylko biżuterię, więc nie musi płacić podatków.

No dobra, koniec żartów.
Idę spać.
Wink
piotrasz

PostWysłany: Czw Sty 23, 2014 11:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tramp napisał:
W 3dsmaxie dorobiłem jeszcze uchwyt do trzymania i nie musiał płacić 500zł za nowy kluczyk do auta Smile

To w 3dsmaxie immobiliser też da się dorobić? Bo chyba żaden kluczyk do auta (bez immobilisera), nie kosztuje więcej niż 50 zł? Shocked Laughing
Tramp

PostWysłany: Czw Sty 23, 2014 5:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

haha, nie no literówka Smile
I bez całej elektroniki, tylko metalowy kikut Smile
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> CAD/CAM, SLM, SLS, STL,... Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: