Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna Forum dyskusyjne ZGRYZ
Serwis techników dentystycznych i protetyków

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
Piaskowanie,polerowanie szkieletu...

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Metale, masy osłaniające, odlewnictwo i obróbka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Babs

PostWysłany: Sob Sty 18, 2014 12:36 pm    Temat postu: Piaskowanie,polerowanie szkieletu... Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie odnośnie polerowania-piaskowania szkieletu perełkami szklanymi.Zawsze zaczynam od wypiaskowania szkieletu standardowym piaskiem,następnie wstępnie opracowuje frezami diamentowymi i gumkami,czyszczę i wkładam do elektrolitu ale zawsze jakoś tak nie za pięknie się poleruje elektrolitycznie i dużo czasu to zajmuje żeby nadać mu super połysk.Nie używałam nigdy tych szklanych perełek,podobno nadają one extra połysk ale kiedy niby ma się go nimi wypiaskować??? Rolling Eyes Już po polerowaniu elektrolitem??? Rolling Eyes Rolling Eyes
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tramp

PostWysłany: Sob Sty 18, 2014 5:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie wygląda to tak:

Piaskowanie szkieletu 250 2-3 bary.
Obrabianie szkieletu kamieniami, frezami, nadawanie ostatecznego "surowego" wyglądu.
Ponowne wypiaskowanie szkieletu czystym piaskiem, zjechaną różyczką po morce przejechanie , wyparowanie pod parownica.
Eletroliza
Gumkowanie
Polerowanie na polerce pastą do metalu, begowska niebieska w kostce lub diamentowa różowa lub biała tiger dentaurum.

Blaszka wychodzi zajebista, nadaje się na łapanie szczupaków w brudnej Wiśle.
Powrót do góry
piotrasz

PostWysłany: Pon Sty 20, 2014 8:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Babs,

Perełek możesz użyć w miejscach szkieletów, gdzie elektroliza sobie nie poradziła. Ponieważ nie dają one wysokiego błysku, a jedynie "jedwabisty półmat", sugerowałbym wypiaskować nimi przed ostatecznym polerowaniem na błysk, przy użyciu past polerskich.

Zasadniczo kiedyś używało się je, gdy należało zostawić powierzchnię żującą metalową, z wyraźnymi bruzdami, którym nie sposób było inaczej nadać jakikolwiek połysk.

Do okazjonalnego stosowania - polecam.
Babs

PostWysłany: Pon Sty 20, 2014 1:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki chłopaki Laughing Na Was zawsze można liczyć Laughing Embarassed Zamówiłam te perełki renferta dzisiaj Wink Chcę je wypróbować,co mi szkodzi, a nóż sobie ułatwie prace Wink
Powrót do góry
piotrasz

PostWysłany: Pon Sty 20, 2014 2:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jaką wielkość zamówiłaś? Im drobniejsze - tym lepsze. Jeśli mnie pamięć nie myli, to chyba najlepsze 50 mikronów, czasami określane jako "superfein".
Perełki szklane "pearlblast" mogą być wielorazowego użytku, pod warunkiem, że nie mieszają się z innymi piaskami w piaskarce piórowej np. Renferta (takiej z kilkoma pojemnikami).
Tramp

PostWysłany: Pon Sty 20, 2014 3:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Te perełki możesz używać jeszcze do czyszczenia ceramiki, cyrkonu etc. tych elementów, których nie chcesz zniszczyć, a oczyścić lub nabłyszczyć Smile
Przy pracach kombinowanych można używać, aby pozbyć się tlenków z frezowań, ja na co dzień używam, przydatna rzecz.
O i jeszcze przy ceramice prasowanej do uwalniania z masy ogniotrwałej Smile

I tak jak pisze Piotrasz im mniejsze tym lepsze.
Powrót do góry
Babs

PostWysłany: Pon Sty 20, 2014 4:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zamówiłam dokładnie te Renfert Rolloblast-(opakowaniae 5kg) 50 mikronow akurat te dostepne sa w 100 i 50mikr.Ja posiadam piaskarke Renfert 2 piorowa dlatego w jednym pojemniku mam piasek do szkieletow a w drugim teraz te perełki,wiem tez ze je moge uzywać do piaskowania licowek i czapeczek takze nadaje sie chyba do wszystkich malych elementow takich jak wklady kk też.Nie jest to jakis ogromny koszt takze warto miec ten magiczny biały proszek gdzieś w zanadrzu Wink Wink
Powrót do góry
user12345

PostWysłany: Pon Kwi 21, 2014 9:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kulki szklane nie sa w zasadzie potrzebne do piaskowania szkieletów .
caly proces najlepiej opisal Tramp .
nie spodziewajcie sie ze elektropolerka wypoleruje wszystkie miejsca na super połysk ,polysk . im dokladniej wypiaskujecie przed kwaszeniem tym bardziej satysfakcjonujące efekty uzyskacie .
nie wskazane jest uzywanie tej samej piaskarki do szkieletów i do koron !!
jeszce raz napisze KULKI SZKLANE W ZASADZIE NIE SA POTRZEBNE do piaskowania szkieletów .

"jedwabisty półmat" to jest wlasciwe wykwaszenie , wszystko co więcej oznacza znaczny ubytek metalu
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Metale, masy osłaniające, odlewnictwo i obróbka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: