Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna Forum dyskusyjne ZGRYZ
Serwis techników dentystycznych i protetyków

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
Gdzie najlepiej naprawić protezę w Warszawie?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Tutaj przeginamy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
krzysztoff

PostWysłany: Wto Gru 10, 2013 7:11 pm    Temat postu: Gdzie najlepiej naprawić protezę w Warszawie? Odpowiedz z cytatem

Witam, mojej teściowej złamała się proteza. Odrzuciliśmy pomysł naprawy na własną rękę typu klejenie Kropelką (a można takie "porady" znaleźć w sieci...). Czy ktoś mógłby polecić dobrą firmę w Warszawie? Znalazłem tylko takie oferty... http://alegratka.pl/ogloszenie/naprawa-protez-zebowych-22-629-71-49-2287781.html?h=692b67c308523d16 Chyba, że ktoś korzystał z usług tej firmy i mógłby się podzielić doświadczeniami? A może to się robi w gabinecie stomatologicznym? Rzućcie proszę trochę światła na ten problem. Bardzo proszę o pilną odpowiedź.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
piotrasz

PostWysłany: Sro Gru 11, 2013 8:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Naprawić protezę powinien potrafić każdy technik dentystyczny po skończeniu szkoły policealnej, ewentualnie studiach licencjackich na Uniwersytecie Medycznym (obydwie szkoły w Warszawie istnieją). Polecałbym raczej tego pierwszego, gdyż ten drugi może umieć ten skomplikowany proces jedynie opisać.

Rozumiem, że problem jest jednak na tyle poważny, iż najlepiej byłoby gdyby obejrzał pacjenta lekarz dentysta ze specjalizacją protetyki stomatologicznej. I niestety to może być dość trudne, bo takich specjalistów jak na lekarstwo. Oczywiście jeśli się już znajdzie, trzeba koniecznie go zapytać, czy aby na pewno technik z nim współpracujący potrafi dobrze połączyć ze sobą złamane części, odlać model, następnie prawidłowo opracować brzegi złamania, zaś w dalszej kolejności tak uzupełnić tworzywem akrylowym aby skurcz polimeryzacyjny nie zdeformował kształtu protezy.

Powodzenia.

Ps. Lepiej aby dentysta nie brał się samodzielnie za naprawę protezy we własnym gabinecie. Z reguły jest to spore przegięcie (nawiązując to nazwy działu, powinna ona raczej brzmieć "Tutaj NIE przeginamy"). Skutki mogą być wówczas opłakane...
Gabinet ze zdjęcia wygląda trochę podejrzanie, skoro pacjentka tak szybko uciekła z fotela, że zapomniała zabrać ze sobą torebki.
Babs

PostWysłany: Sro Gru 11, 2013 9:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No Piotrasz ale żeś mi poprawił humor:)))
Powrót do góry
piotrasz

PostWysłany: Sro Gru 11, 2013 12:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Starłem się udzielić odpowiedzi zgodnej z prawdą. Chodzi przecież o protezę teściowej. Niestety, to co jednych bawi - innych wręcz przeciwnie.
Tramp

PostWysłany: Sro Gru 11, 2013 3:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W każdym gabinecie i pracowni protetycznej na terenie warszawy.
Powrót do góry
piotrasz

PostWysłany: Sro Gru 11, 2013 6:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chcesz się założyć Tramp, że nie w każdym? Wink
Poza tym Krzysztoff pyta o "dobrą firmę", a o taką nawet w Warszawie wcale nie łatwo. Partaczy (jak pewnie dobrze wiesz), nie brakuje. "Naprawa" to nie to samo co "sklejenie".
stonka

PostWysłany: Sro Gru 11, 2013 9:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety czasem po sklejeniu protezy przez specjalistów nadaje się ona już tylko do wyrzucenia,
a tak z ciekawostek to moja koleżanka, tudzież kobieta z 40 - letnim doświadczeniem, jak się śpieszy do domu to potrafi skleić protezę "od ręki" bez modelu Very Happy o taka sztuczka Very Happy nie zawsze, a raczej rzadko te protezy potem pasowały no ale cóż ....
Powrót do góry
Miłosz

PostWysłany: Nie Gru 15, 2013 3:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jakie partactwo :] ja jak czasami dostaję protezę do naprawy i widzę jak ktoś
zrobił wcześniejszą ,,naprawę" to mi się słabo robi. ja rozumiem że to w porównaniu do innych prac słaba kasa(choć nie zawszę bo mi się opłaca i to bardzo), no ale po co robić coś na odpier.... się?
Powrót do góry
Babs

PostWysłany: Nie Gru 15, 2013 7:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Łatwo sie krytykuje ale najlepsze jest to .....że to ktoś z nas,zacnych techników Embarassed Embarassed Dla śpieszących się polecam silikon do ugniatania(np Zetalabor) i naprawe mozna owszem zrobic na poczekaniu,ale pacjent niech sobie poczeka te min.40 minut Very Happy Very Happy Very Happy
Powrót do góry
piotrasz

PostWysłany: Pon Gru 16, 2013 8:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Babs napisał:
ale pacjent niech sobie poczeka te min.40 minut Very Happy Very Happy Very Happy

... i to jest właściwe podejście! Niech czeka nawet 2 godziny, albo i dłużej. Laughing

Ps. Zetalabor czasem pomaga, ale w wielu przypadkach odpada...
Miłosz

PostWysłany: Pon Gru 16, 2013 12:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja zostaje przy gipsie, dobrze usztywnia i utrzymuje protezę podczas nakładania akrylu i jesli sie to dobrze zrobi to nie ma prawa sie nic ruszyc.

a zrobienie naprawki trwa z wszystkim 1,5-2h bez zbednego pospiechu
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Tutaj przeginamy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: