Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna Forum dyskusyjne ZGRYZ
Serwis techników dentystycznych i protetyków

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
IvoBase,IvoCap

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Protezy ruchome , akryl, zęby sztuczne, technika wtrysku
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Babs

PostWysłany: Nie Lis 24, 2013 5:38 pm    Temat postu: IvoBase,IvoCap Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś z Was pracuje na tym systemie???Wiem że temat cen jest troche drażliwy ale śmiem zapytać Embarassed jak kształtują się ceny takich protez Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
obserwator

PostWysłany: Pon Lis 25, 2013 11:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Masz sprzęt do tego ???
Jak masz to wiesz ile co kosztuje i... korzystasz z cen PTTD!!!!!
Powrót do góry
Babs

PostWysłany: Pon Lis 25, 2013 2:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sprzetu JESZCZE nie mam ale padaja pytania ze strony lekarzy na temat protez biofunkcjonalnych i zastanawiam sie czy warto jeśli zapotrzebowanie na takie protezy jest.Z cennika PTTD nie zamierzam korzystac,niech sobie go wsadzą tam gdzie słońce nie dochodzi Embarassed Very Happy Very Happy ...Pytanie odnośnie cen pomińmy,wiem ile co kosztuje.Zastanawiam sie tylko jak to naprawde wyglada czy te protezy są rzeczywiscie lepsze od tych wykonywanych metodami tradycyjnymi???
Powrót do góry
Tramp

PostWysłany: Sro Lis 27, 2013 11:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A to ta z ivocapu, ivobase jest bardziej bio? Very Happy

To jest na pewno dobra metoda, ale moim zdaniem więcej zrobisz protez tradycyjną metodą niż wtryskują raz po raz protezę Smile A jak masz np. w pracowni 4 techników, na akrylu i jedno urządzenie no to robi się niezła kolejka Smile

Nie odpowiem Ci jak sie ten system sprawuje, ale jak liczyłem jakis czas temu to bodajże coś koło 44zł wychodziło samego akrylu na jedno bezzębie.
Gdzie tradycyjną metodą akryl kosztuje mnie w granicach 5-10 na protezę, zależy jakim materiałem pracujesz. A częściówek to już nie opłaca się tą metodą w ogóle robić.

Jak robisz funduszówki po 150zł to zapomnij.

Jak jesteś w stanie sprzedać bezzębie za 250-300zł to jeszcze można pomyśleć, ale jak te protezy wykonywać będziesz sama. Jak masz pracowników, to cena akrylu nieźle Cię zjada, robocizna pracownika + koszty gipsów, zębów, wosku etc.

A urządzenie musi się przecież z amortyzować w dobrym czasie.

A jak masz wtryskarkę do thermosensów to spokojnie możesz kupić kapsuły jakiegoś akrylu z jakiejś firmy, trochę tego jest na rynku i wtryskiwać, też będzie dobra jakość takiej protezy, super przyleganie i podobno brak skurczu i śladowa ilość monomeru.

Na początku byłem strasznie napalony na ten system, ale po zimnej kalkulacji przeszła mi ochota Smile

No chyba że lekarz zapłaci za taką protezę 500zł i w miesiącu zrobi się z 30 takich, to czemu nie Smile
Powrót do góry
Babs

PostWysłany: Czw Lis 28, 2013 2:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzieki Tramp Very Happy No ja jestem w tym momencie że tak powiem "napalona" na ten system tak jak Ty kiedyś.Sam widzisz że człowiek się interesuje nowościami...Faktycznie cena takiej protezy musiałaby być wyższa niż zwykłej akrylowej ale lekarze pytają to zbieram informacje na ten temat Shocked Shocked Ja robię akryl metodą wlewową.Też pod wysokim ciśnieniem 2,5bara i zastanawia mnie to czy IvoBase-IvoCap czymś sie różni pod względem przylegania protezy????Chyba nie wiele i widzę że na palcach jednej ręki można policzyć techników w Polsce którzy pracują na tym systemie Rolling Eyes
Powrót do góry
Tramp

PostWysłany: Sob Lis 30, 2013 5:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie z akrylu wlewowego wróciliśmy do metody tradycyjnej jak nam protezy górne zaczęły wracać do podścieleń Smile
Może jak bym zaczął robić na nowym akrylu z MegaDentala, ale robiłem na Vertexie Castavarii, która nie dość, że często porowała (Mimo 6 bar i odczekania przed włożeniem do komory aż się akryl zrobi taki "skórko waty") to właśnie był ten cholerny skurcz.

Nie znalazłem jeszcze idealnej metody o tradycyjnej niestety Sad

Z tego co słyszałem tego ivocapa charakteryzuje dobre przyleganie właśnie Smile
Powrót do góry
Babs

PostWysłany: Sob Lis 30, 2013 6:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pracowałam w Irlandii 5lat w klinice dentystycznej w pracowni i tam robiliśmy tylko i wyłącznie akryl metodą wlewową,mało tego nie na żadnym agarze tylko na przedlewach silikonowych typu putty (ja teraz u siebie używam Zetalabor.).Wiem że Irlandia nie jest krajem bardzo rozwiniętym pod względem protetycznym i dentystycznym ale różnych rzeczy sie tam nauczyłam.Polimeryzowaliśmy w zwykłym garnku pod cisnieniem max do 3 barów w ciepłej wodzie w temp. 3-5C stopni wyższej niż podawał producent akrylu.Ja teraz używam ProBase Cold Ivoclar-akryl idealny do tej metody.NIGDY!!NIGDY nie miałam problemu z przyleganiem protez a zrobiłam ich setki i w Irlandii i u siebie w Polsce od dwóch lat ją stosuje,co prawda nie robie zastraszającej ilości akrylu,jednak lekarze nie mieli do tej pory żadnych zastrzeżeń.Moim zdaniem nie możliwym jest aby proteza całkowita bądz częściowa żle przylegała skoro podczas polimeryzacji używa się ciśnienia.Obstawiałabym że zle pobrany był wycisk. Rolling Eyes Jeśli mam 4-6 protez całkowitych na raz to też robię metodą tradycyjną i wszystko pakuje na raz do polimeryzatora ale nie bawię się w puszkowanie przy częściówkach a już tym bardziej przy szkieletach bo nie dosyć że są dobrze spolimeryzowane to zostaje mi model na którym idealnie dopasuje protezę i lekarz praktycznie nie musi jej nigdzie szlifować.Jeśli ktoś się obawia że w zwykłym garnku ciśnieniowym proteza sie żle spolimeryzuje(chociaż jest to nie możliwe)można ponownie do garnka włożyc proteze do ciepłej wody na następne 20-30 minut po zdjęciu przedlewu. Laughing Laughing
IvoCap napewno jest super urządzeniem ale to wyparzanie i polimeryzowanie w wannie do polimeryzacji mnie odstrasza a IvoBase-maszyna marzenie Laughing Laughing Laughing
Powrót do góry
DoMeL

PostWysłany: Pon Kwi 07, 2014 6:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeżeli chodzi o IVOCAP to jest to najlepsze rozwiązanie jakie może być, zrób proteze w ivocapie i potem przytnij ją na obcinarce razem z modelem żeby zobaczyć skurcz i porównać do czego innego. żadne wtryskarki do srali acetali i innych badziewi nie mogą się z tym równać.
można powiedzieć że są mocne i niełamliwe bo tak dobrze pasują że poprostu nie wracają po latach do typowych naprawek, pęknięcia itp, tego problemu nie ma.
akryl ten też nie uczula nie trzeba robić zerówek można z ivocapu.(sprawdzone na swoich pacjentach)

inna sprawa że łatwiej sprzedać nylon czy acetal niż proteze w systemie BPS ivocap, ale to już wynika z niewiedzy lekarzy i umiejętnośći obsługi łuku twarzowego.

polecam kurs w IVOCLARZE technik z lekarzem, robi się z lekarzem od podstaw z pacjentem 2 protezy całkowite.

mamy w pracowni wtryskarkę j 100 oraz cały system do ivocapu już od wielu lat także wiem z doświadczenia co jest co.

apropo co to za nowa maszynka IVOBASE ? to też do wtrysku akrylu ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM
Tramp

PostWysłany: Pon Kwi 07, 2014 4:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tam pokręciłem w swojej odpowiedzi z nazwami. Z niewiedzy.

IvoCap to ten stary system:
http://www.ebay.de/itm/Ivoclar-SR-Ivocap-System-zum-Polymerisieren-1318-/201054962675?pt=Laborger%C3%A4te_Zahntechnik&hash=item2ecfcf43f3

IvoBase to ta nowa, pikna i stylowa wtryskarka:
http://www.ivoclarvivadent.us/en/ivobase-injector

Czyli mówisz warto się zastanowić, tym bardziej do własnej praktyki to wprowadzić, nie na miasto Smile

Tylko ta cena 30 kafli, mi to z dwie by się przydały takie bo jedna to za mało. Czyli 60 kafli inwestycji w.... akryl.

Cena powala niestety Sad
Powrót do góry
Babs

PostWysłany: Pon Kwi 07, 2014 5:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fajnie że odgrzaliście temat.Ivo Base już od dawna za "mną chodzi".Fajnie by było coś takiego mieć ale jak Tramp zauważyłeś czy jest sens???Taką kase w to pchać??
DoMel pytanko do Ciebie.Ja od jakiegoś czasu współpracuje z lekarzem (moim znajomym) z Irlandii.Oni mają fioła na punkcie HiImpact akryli ,bo że to niby trwalszy akryl niż normalny a że irole nie są że tak powiem kumaci,wogóle zero wiedzy na jkikolwiek temat"dentystyczny" to kupują co im lekarz wciśnie.Wypróbowałam taki akryl HiImpact Land Dental USA i strasznie jest ten akryl grymaśny,wrażliwy na temperaturę trzeba robić wszystko jak piszą w instrukcji bo będa bąble ,rysy i przebarwienia.Rzuciłam taką protezą sobie jeden raz na terakotę i rozsypała sie w drobny mak(no może nie taki drobny) ale jak szyba samochodowa w takie małe kawałki.Tak wiec pytam czy protezy z IvoCap też tak pękają(oczywiście w ustach nigdy taka proteza nie pęknie) ale jak upadnie na normalną podłogę to pęknie napewno.Szczerze mówiąc to ja nadal zastanawiam się nad zakupem IvoBase bo mam kilku znajomych technikow którzy byćmoże by to ode mnie kupowali.Z tą maszyną jest jak z cadcamem trzeba robić też dla innych pracowni Wink
Powrót do góry
Tramp

PostWysłany: Pon Kwi 07, 2014 5:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kupuj Very Happy

Będę Ci wysyłał do wtłaczania te "lepsze" prace Very Happy

Jeszcze co do tych "srali acetali" jak napisałeś DoMeL, w 100% się zgadzam, próbowałem robić, ale do dupy to wychodziło i sporo czasu zajmowało Smile
Powrót do góry
Babs

PostWysłany: Pon Kwi 07, 2014 5:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tramp Laughing Ale wiesz że będzie Cię to drogo kosztowało Wink Wink Też chce kiedyś sie wozić porszakiem Wink
Powrót do góry
ortocenter

PostWysłany: Sob Kwi 19, 2014 8:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Babs

Miałam okazję być, można powiedzieć, na prawie indywidualnym szkoleniu gdzie prowadząca od początku do końca pokazała jak się pracuje na IvoBase.
Minusy:
- zalecają puszkowanie w gipsie IV klasy (koszty takiego gipsu pomijając wybijanie = koszmar)
- koszt jednej kapsułki akrylowej
- cena samej protezy, jak przyznała prowadząca po podsumowaniu kosztów musiałaby wynosić 600 zł(!), zaznaczając że ta metoda na pewno nie jest do protez na NFZ, tylko do droższych prac.

Plusy:
+ O połowę niższa zawartość monomeru niż w tradycyjnej metodzie
+ brak podniesionego zwarcia

Podsumowując: niestety mimo wyjątkowo niskiej zawartości monomeru ten system się po prostu nie opłaca, moim zdaniem. Przegrywa z puszkowaniem metodą tradycyjną. Też od dawna używam ProBase, nigdy nikt nie zgłaszał uczuleń, wszystkie protezy pasują, gwarancja jedna na rok.
Jeśli myślisz naprawdę o tym systemie, skontaktuj się z ich przedstawicielem i niech wam zrobią indywidualny pokaz, oni są bardzo chętni do tego.
Powrót do góry
DoMeL

PostWysłany: Pon Kwi 21, 2014 8:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no to IVOCAP wychodzi taniej bo puszkuje się na 3 klasie gipsu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM
Babs

PostWysłany: Pią Kwi 25, 2014 1:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę że IvoBase to system w który warto zainwestować chociaż trochę kosztuje to napewno za kilka lat akryl będzie się wykonywać tą metodą szczególnie prace kombinowane.Jakiś czas temu jak zbierałam informację na ten temat napisałam do Ivoclara i otrzymałam odpowiedz ze to urządzenie stworzone zostało również do materiałów które ivoclar dopiero na rynek wprowadzi za jakiś czas,chodzi tutaj o elastyczne poliamidy takie jak chociażby dzisiejsze thermosens czy acron.Koszt kapsuły hi czy hybryd to ok 50zł,myślę że to niedużo Ortocenter Wink Wink Gips 4klasy to też raczej groszowe sprawy,większość prac robie na takim gipsie Laughing A do wybijania używa się dłuta pneumatycznego i sprawa załatwiona Wink Wink
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Protezy ruchome , akryl, zęby sztuczne, technika wtrysku Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: