Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna Forum dyskusyjne ZGRYZ
Serwis techników dentystycznych i protetyków

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
termosens

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Protezy ruchome , akryl, zęby sztuczne, technika wtrysku
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
agula

PostWysłany: Nie Lis 17, 2013 5:06 pm    Temat postu: termosens Odpowiedz z cytatem

Witam czy ktos z Was pracuje na tym materiale i moze podzielic sie opina na ww temat ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
obserwator

PostWysłany: Pon Lis 18, 2013 3:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

opinia jest taka że jest to ...

jedź na kurs to się wszystkiego dowiesz!!!!
kolejna grupa techników która chce wszystko wiedzieć na zasadzie - zadzwonię do przedstawiciela i kurs odbędzie telefonicznie "wróżbita Maciej"

co Cię interesuje odnośnie tego materiału???!!!Wiesz chociaż kto jest producentem?przedstawicielem w Polsce???
Powrót do góry
Babs

PostWysłany: Pon Lis 18, 2013 3:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam sie z Toba Obserwator.Kiedyś zadzwonił do mnie "technik" wypytując o acron jak sie go robi,jak się zęby preparuje itd.Cytuje"my wtryskujemy juz 10lat ale chcemy wejść w acron",pomyślałam skoro wtryskuje 10 lat to powinien być na bieżąco z materiałami termoplastycznymi.Odesłałam go do Roko z racji tego że acron to Rokowski materiał po czym owy technik odpowiedział "no wie pani ja jakoś nie ufam materiałom Roko" Shocked Poradziłam mu więc żeby udał się na kurs bo ja przez telefon nie będę go szkolić....Po jakimś czasie dowiedziałam się że ów technik to synuś lekarzy u których zostawiłam wcześniej swoją ofertę....
Powrót do góry
agula

PostWysłany: Wto Lis 19, 2013 3:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak zwykle mozna liczyc na Wasze opinie widze ze nadal jest bicie piany na tym forum.
Nie chodzi mi o to jak to sie robi czy do kogo mam zadzwonic bo to wiem liczylam na konkretna odpowiedz w stylu "jest ok" albo "super gowno"
Powrót do góry
kilden

PostWysłany: Wto Lis 19, 2013 11:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest ok.- ,ale raczej gówno , no może jednak w stronę ok. bym się skłaniał,choć raczej gówno - jednak nie całkiem, bo pozytywy niezaprzeczalne ma ,choć i negatywów mu nie brak.Ale wziąwszy pod uwagę strony pozytywne i negatywne ,teoretycznie sprawę rozważając , musimy pamiętać o priorytetach związanych z powyższym zagadnieniem,które niestety nie są tak łatwe do rozwiązania jakby nam się początkowo wydawało.
Wspólnymi siłami na forum powinniśmy się zastanowić (wszyscy do kupy ) jaką trafną odpowiedź Ci przekazać byś była usatysfakcjonowana.Zobowiązuje nas do tego altruizm, szlachetność przyzwoitość i oczywiście dobre maniery i niewysłowiona chęć pomocy bliźnim naszym (technikom) w rozterkach ich ogarniających.

Z głębokimi wyrazami szacunku

Serdecznie pozdrawiam.

P.s.

Na opinie i podpowiedzi forumowiczów z całego zakresu szeroko pojętej wiedzy o technice dentystycznej zawsze możesz liczyć . Jesteśmy pomocni w dzień i w nocy.
Powrót do góry
piotrasz

PostWysłany: Sro Lis 20, 2013 8:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

agula napisał:
liczylam na konkretna odpowiedz w stylu "jest ok" albo "super gowno"

... i na tej podstawie byłabyś w stanie podjąć decyzję o rozpoczęciu wykonawstwa prac z tego materiału?
Zastanawiające. Confused

Dla mnie wniosek jest jednak dość oczywisty. Skoro nikt z osób obecnych na forum nie napisał o tym wprost ani słowa, to albo nie pracuje, albo boi się do tego przyznać. Ewentualnie nikt nie ma ochoty pisać referatu na temat Thermosens (może poza wyjątkiem Kildena, na którego jak widzisz zawsze można liczyć), bo tak zadane pytanie, mogłoby to właśnie sugerować.
Babs

PostWysłany: Sro Lis 20, 2013 12:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kilden na Ciebie zawsze można liczyć w kwestii wyczerpujących odpowiedzi na nurtujące nas pytania Very Happy

...Jeśli mogę się wypowiedziec na powyższy temat...Zrobiłam dosyć dużo prac z ThermoSensu zarówno licowałam akrylem jak i prace w całości z Thermosensu.Jest to w miare nowy materiał i wszystko zależy od warunków pacjęta,jego uświadomienia przez lekarza na co sie decyduje jesli decyduje sie na tak ową protezę a ponadto z mojego doświadczenia wynika że przedewszystkim trzeba trafić do lekarzy którzy odchodzą od klasycznych protez szkieletowych a takich jest niewielu przynajmniej moi lekarze wolą stare sprawdzone szkielety...no i ja sama wolę robić metal bo śmigam z przyjemnościa na Fornaxie Bego Razz Very Happy
Powrót do góry
kilden

PostWysłany: Sro Lis 20, 2013 10:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i widzisz Agula !

Masz odpowiedź merytoryczną !!! - od Babsa (y)

FORUM ZAWSZE POMÓC MOŻE .... Ale czasami ,to tak pomaga ,że nie daj Boże.

Laughing
Powrót do góry
Tramp

PostWysłany: Sob Lis 23, 2013 12:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Materiał ma swoje wady jak i zalety.

Ostatnio zmieniony przez Tramp dnia Nie Sty 26, 2014 1:57 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Babs

PostWysłany: Sob Lis 23, 2013 11:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tramp troche sie z Tobą zgodze a troche nie.Nie jest to aż taki zły materiał.Ja robię Thermo od ponad roku i nie wróciły do mnie żadne prace,co prawda górę zrobiłam może dla 5-6 pacjentów raczej wiekszość to dolne protezy i to najczęściej z brakami skrzydłowymi.Czy pęka???Nie wiem.Technik powinien zaprojektować klamry w granicach rozsądku-nie za cienkie,nie za grube,estetyczne i napewno nie pęknie.A druga sprawa jest taka że lekarze potrafią spartolić nawet idealną pracę,bo pacjent zapyta czy klamra może być cieńsza???Oczywiście!!Robi się!! i wycieni nie zastanawiając się jakie bedą tego konsekwencje Mad Pokazałam prace pokazowe kilku lekarzom i jednak większość woli zostać przy szkieletach metalowych.Ja robie duzo elastycznych tylko dla jednego lekarza który nawet słyszeć nie chce o szkieletach metalowych dla dwóch kolejnych okazjonalnie.Ilu techników tyle opinii Laughing KAŻDY ORZE JAK MOŻE Laughing Laughing Laughing i już!!!

Ostatnio zmieniony przez Babs dnia Sob Lis 23, 2013 7:36 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Tramp

PostWysłany: Sob Lis 23, 2013 6:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spoko, taka moja konstruktywna opinia Smile
W moim przypadku, sporo tego robiliśmy dla własnych pacjentów, nie na zewnątrz więc z naszej strony była 100% kontrola nad całą pracą.
Grubości i wielkości klamer, tak jak to przystało na acetale czy nylony. Nic nie wycieniane, zmniejszane.

Dla mnie to bubel ot co Smile Na szczęście wychodzą co raz to nowsze materiały, którymi warto się zainteresować.
Powrót do góry
Tramp

PostWysłany: Pią Sty 03, 2014 11:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Proteza ThermoSens po roku i 2 miesiącach:

Do tego płyta cienka nie była Smile

Ostatnio zmieniony przez Tramp dnia Nie Sty 26, 2014 1:55 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Babs

PostWysłany: Sob Sty 04, 2014 12:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cóż ten pacjent robił z tą protezą???
Mówiłam Ci Tramp że BUM na ThermoSens sie już skonczył.Ja jeszcze od czasu do czasu robie ThermoSens ale z mojego doswiadczenia najlepiej sie sprawdza licowany akrylem i przy brakach skrzydłowych-dół ewentualnie na góre... Laughing Wink

Taki jak ten...

Wczoraj robiony Thermo -pierwszy raz robiłam całkowitą z tego materiału Rolling Eyes
Powrót do góry
Tramp

PostWysłany: Nie Sty 05, 2014 6:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pacjent w święta jeszcze sobie ją kleił i smarował różnymi specyfikami, aby przetrwać Smile
Dlatego jest taka "obrzygana" pocharatana.

Akurat i tak nie ma co ściemniać bo zaraz robimy mu nową na 4 implantach więc traktuje ją jako tymczasówke już Smile

No bardzo ładna dolna, ważne, że jest błysk! Very Happy
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Protezy ruchome , akryl, zęby sztuczne, technika wtrysku Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: