Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna Forum dyskusyjne ZGRYZ
Serwis techników dentystycznych i protetyków
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
Zintegrowany Informator Pacjenta
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Tematy bieżące
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
krocodylDołączył: 08 Mar 2009
Posty: 488

PostWysłany: Sro Wrz 11, 2013 10:04 am    Temat postu: Zintegrowany Informator Pacjenta Odpowiedz z cytatem

Sprawdzajcie swoich lekarzy. W wielu przypadkach może się okazać , że "lekarze " wykorzystują dwa źródła finansowania .
Koleżanka leczyła zęby , płacąc za usługę ,a po sprawdzeniu okazało się , że również NFZ "przelał "kasę na konto pani "doktor" .
Nikomu do kieszeni nie zaglądam ale też nie lubię być , delikatnie mówiąc , oszukiwany Crying or Very sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ZębatkaDołączył: 12 Sty 2012
Posty: 765

PostWysłany: Pią Lis 15, 2013 1:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie martw się Krocodyl. Wink
Służby działają.
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,14956797,Personel_zakladu_zatrzymany__co_z_pacjentami__Wyludzenia.html
_________________
Zębatka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
krocodylDołączył: 08 Mar 2009
Posty: 488

PostWysłany: Pon Lis 18, 2013 5:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zębatka napisał:
Nie martw się Krocodyl.
l

Ale się martwię Wink
Martwi mnie to , że pacjenci nawet jak zauważą nieprawidłowości w finansowaniu swojego leczenia , nic z tym nie robią .
Najgorzej jest w małych miejscowościach . Pacjent jak "zadrze " z lekarzem to niestety ale musi szukać pomocy (medycznej) poza swoją miejscowością .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
krocodylDołączył: 08 Mar 2009
Posty: 488

PostWysłany: Pią Gru 06, 2013 7:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gazeta.pl Kraków napisał:

NFZ chce zwrotu pieniędzy od dentystów za znieczulenia
Ile razy dentysta może znieczulić pacjenta podczas jednej wizyty? - gdyby wierzyć wykazom przedstawianym przez stomatologów na kontraktach do rozliczeń z NFZ - to nawet po kilka razy. Po kontrolach niektórzy mają zwrócić nawet 30 tys. zł
. Jak sprawdziliśmy, do 15 kwietnia wszystkie małopolskie placówki stomatologiczne na kontraktach mają zwrócić do Funduszu ok. 300 tysięcy złotych za niezgodne z zasadami znieczulanie pacjentów.

Już w połowie ubiegłego roku Fundusz zwracał uwagę, że stomatolodzy źle sprawozdają ten rodzaj interwencji medycznych, i uprzedzał: "liczba procedur znieczulenia nasiękowego lub przewodowego nie odnosi się do liczby podań leku ("wkłuć"), ale do liczby wykonanych produktów jednostkowych." Przekładając język NFZ na powszechnie zrozumiały, chodzi o to, żeby dentyści tylko raz żądali zapłaty za znieczulenie do jednego zabiegu, nawet jeśli wkłuwają się w dziąsło więcej razy.

Ile kosztuje znieczulenie?
Generalna zasada miała być taka: jedno posiedzenie na fotelu - jeden raz płacimy za znieczulenie. A chodzi tu o niebanalne kwoty: za znieczulenie nasiękowe Fundusz płaci od 12 do 15 złotych, za przewodowe 20-25 złotych. Nasiękowe to takie zwykłe, płytkie ukłucie w dziąsło, zaś znieczulenia przewodowe to specjalny rodzaj stosowany w przypadku trudnych i bardzo bolesnych zabiegów, jak np. wyrywanie dolnych zębów trzonowych. Stomatolodzy wymyślili sobie jednak, że będą każde użycie igły wykazywać osobno.

Z punktu widzenia medycznego nie ma po co robić zastrzyków dwa razy. - Jeśli ktoś został znieczulony przewodowo, to nasiękowo już nie ma po co, bo i tak nie czuje połowy twarzy - wyjaśnia chirurg szczękowy. Starcza jeden, ale co szkodzi zażądać pieniędzy też za kilka następnych? Przerażony pacjent i tak woli nie patrzeć dentyście na ręce i już na pewno nie będzie liczył ukłuć.

Tymczasem kontrola rachunków wystawianych Funduszowi pokazywała, że są takie gabinety, w których na jednej wizycie były trzy lub więcej znieczulenia przewodowe lub - i - cztery nasiękowe. - Najczęściej stwierdzaną nieprawidłowością było np. sprawozdawanie jako odrębnego znieczulenia nasiękowego każdej iniekcji leku, to znaczy każdego wkłucia, w przypadku gdy obszar znieczulenia był ten sam (ten sam ząb, ten sam obszar łuku) - wyjaśnia Jolanta Pulchna, rzecznik prasowy małopolskiego NFZ.

Kontrole wykazały błędy w sprawozdawczości za 2012 r. u 128 podmiotów (na 452 wszystkich świadczeniodawców posiadających umowy w stomatologii) na blisko 300 tys. zł. U rekordzisty zakwestionowano ponad 2300 sprawozdanych znieczuleń za mniej więcej 30 tys. zł, u kolejnych trzech kwota zakwestionowana to po 10 tys. zł.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
krocodylDołączył: 08 Mar 2009
Posty: 488

PostWysłany: Pią Mar 21, 2014 7:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
STOMATOLOG LECZYŁA ZDROWE ZĘBY
Cwana dentystka z RzeszowaBeata B., znana sto­ma­to­log z Rze­szo­wa na biedę i brak pracy nie mogła na­rze­kać. Zbi­ja­ją­ca małą for­tu­nę na swo­jej pro­fe­sji den­tyst­ka po­sta­no­wi­ła jed­nak za­ra­biać jesz­cze wię­cej. I to tak, by przy tym zu­peł­nie się nie wy­si­lać. Jak to moż­li­we? Zda­niem urzęd­ni­ków NFZ wy­łu­dza­ła pie­nią­dze na le­cze­nie wielu pa­cjen­tów, któ­rzy nigdy nie zaj­rze­li do jej ga­bi­ne­tu
Do nie­daw­na pani sto­ma­to­log cie­szy­ła się nie tylko opi­nią do­sko­na­łe­go fa­chow­ca. Miała też duże po­wa­ża­nie wśród zna­jo­mych, któ­rzy uwa­ża­li ją za wzór uczci­wo­ści i so­lid­no­ści. Ko­bie­ta pra­co­wa­ła w róż­nych ga­bi­ne­tach.


Swój wła­sny pro­wa­dzi­ła przez kilka lat w gim­na­zjum nr 9 w Rze­szo­wie. Oka­za­ło się jed­nak, że ko­lej­ka ma­łych pa­cjen­tów nie była tak długa, jak za­kła­da­ła den­tyst­ka. Dla­te­go po­sta­no­wi­ła wy­ko­ny­wać za­bie­gi na pa­pie­rze.

Za usłu­gi wy­sta­wia­ła ra­chu­nek NFZ, a ten za nie­któ­re za­bie­gi pła­cił nawet po 1000 zł. Afera wy­szła na jaw, kiedy kil­ko­ro ro­dzi­ców po­grze­ba­ło w in­ter­ne­cie i spraw­dzi­ło w ZIP – Zin­te­gro­wa­nym In­for­ma­to­rze Pa­cjen­ta – hi­sto­rię le­cze­nia swo­ich dzie­ci.
Oka­za­ło się, że den­tyst­ka ponoć re­gu­lar­nie le­czy­ła im zęby i wsta­wia­ła plom­by, mimo że nigdy nie za­pu­ka­ły do szkol­ne­go ga­bi­ne­tu. – Ro­dzi­ce swoje wąt­pli­wo­ści zgło­si­li do nas. Stwier­dzi­li­śmy, że nie może być po­mył­ki i wsz­czę­li­śmy kon­tro­lę. Oka­za­ło się, że ta­kich przy­pad­ków jest znacz­nie wię­cej – mówi Marek Ja­ku­bo­wicz, rzecz­nik rze­szow­skie­go NFZ.
Fun­dusz ro­ze­słał 1400 an­kiet do pa­cjen­tów wy­ka­za­nych przez sto­ma­to­log. Wciąż trwa sza­co­wa­nie pie­nię­dzy, które fun­dusz wy­pła­cił za fik­cyj­ne usłu­gi. Z na­szych usta­leń wy­ni­ka, że mogło to być nawet 100 tys. zł. Po­stę­po­wa­nie wsz­czę­ła też pro­ku­ra­tu­ra.
– Na razie spraw­dza­my do­ku­men­ta­cję, prze­słu­chu­je­my świad­ków. Na tym eta­pie jesz­cze ni­ko­mu nie po­sta­wi­li­śmy za­rzu­tów – po­wie­dział nam pro­ku­ra­tor Łu­kasz Har­pu­la. A co na całą aferę den­tyst­ka? Nic. Za­mknę­ła ga­bi­net w szko­le, ale nadal leczy pa­cjen­tów... w innej przy­chod­ni.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ZębatkaDołączył: 12 Sty 2012
Posty: 765

PostWysłany: Czw Lip 24, 2014 12:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Krocodyl, zęby jak zęby, ale zobacz co ja tu dzisiaj wyczytałam.
Ten facet to dopiero ma przerąbane. Laughing
Cytat:

- Przeżywam głęboki kryzys tożsamości, odkąd aktywowałem w NFZ konto ZIP i odkryłem, że w 2008r. w Białymstoku przeprowadzono u mnie wziernikowanie pochwy. W zasadzie wziernikowanie wziernikowaniem, pochwa pochwą, ale co ja w Białymstoku robiłem?


To są Krocodyl dopiero tragedie... kiedy po latach dowiadujesz się, że masz inną płeć...
Laughing

Podsuwam koordynaty dla chcących zweryfikować swoją płeć.

Cytat:
Zintegrowany Informator Pacjenta

adres serwisu: https://zip.nfz.gov.pl/ap-portal/

Żeby mieć dostęp do informacji o swoim leczeniu, danych medycznych i finansowaniu udzielonych świadczeń należy:

Wejść na stronę rejestracji: https://zip.nfz.gov.pl/ap-portal/user/reg/regadd@default+start i wypełnić zamieszczony tam formularz
Z uzupełnionym wnioskiem i dowodem osobistym trzeba odwiedzić oddział NFZ, gdzie zainteresowany dostanie identyfikator użytkownika oraz tymczasowe hasło
Za pomocą otrzymanego loginu i hasła można się zalogować do systemu. Rejestracja i korzystanie z niego są bezpłatne.

_________________
Zębatka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
krocodylDołączył: 08 Mar 2009
Posty: 488

PostWysłany: Wto Lis 04, 2014 8:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dentystka oszukała NFZ

Wyłudzenie ponad 14 tys. złotych zarzuca prokuratura w Zgierzu 50-letniej stomatolog. Lekarka przepisywała dane pacjentów z prywatnej przychodni do publicznej, by dostać refundację.

Z ustaleń prokuratury wynika, że kobieta miała prywatny gabinet stomatologiczny w Konstantynowie Łódzkim. - Jednocześnie na podstawie umów cywilno-prawnych świadczyła pracę w poradniach stomatologicznych w Aleksandrowie Łódzkim i Ozorkowie, które korzystały z refundacji łódzkiego oddziału NFZ – wyjaśnia Krzysztof Kopania, rzecznik łódzkiej prokuratury.

Okazało się, że lekarka wykorzystywała dane pacjentów prywatnego gabinetu i wpisywała je do dokumentacji oddawanej do NFZ. Wynikało z nich, że ci pacjenci leczą się także w pozostałych poradniach stomatologicznych, w których pracowała kobieta.

- Stomatolog tworzyła fikcyjne karty. Potwierdzała też nieprawdę w sprawozdaniach z wykonanych procedur medycznych, które przedkładała kierownictwu obu przychodni – tłumaczy prok. Kopania.

W oparciu o podrobione dokumenty NFZ dokonywał następnie refundacji. Z wyliczeń prokuratury wynika, że proceder trwał od sierpnia 2007 do czerwca 2013 roku.

Sprawa wyszła na jaw, dzięki kontroli NFZ wszczęto śledztwo. W jego trakcie pacjenci zaprzeczyli, by leczyli się w innym niż prywatnym gabinecie dentystki. – Jednak część przyznała, że sporadycznie była w przychodniach, gdzie za wizytę płacił NFZ – mówi prok. Kopania. Dodaje, że wszyscy przesłuchani byli pacjentami oskarżonej w jej prywatnym gabinecie, gdzie przy każdorazowej wizycie uiszczali opłatę za leczenie.

Lekarka usłyszała zarzuty wyłudzenia pieniędzy z NFZ. - W trakcie śledztwa nie przyznała się do nich. Wyjaśniła, iż w prywatnym gabinecie lekarskim nie pobierała opłat od pacjentów dlatego występowała o refundację wykazując ich jako świadczeniobiorców poradni z Aleksandrowa i Ozorkowa – tłumaczy prok. Kopania. Dentystce grozi do ośmiu lat więzienia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
krocodylDołączył: 08 Mar 2009
Posty: 488

PostWysłany: Wto Lis 04, 2014 8:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oszukiwała pacjentów i NFZ. Dentystka z zarzutami

Oszukiwała pacjentów i Narodowy Fundusz Zdrowia, kazała płacić za refundowane plomby. 56-letniej dentystce grozi do ośmiu lat więzienia. Wanda B.-Ż. prowadzi gabinety w Firleju i Lubartowie.


- Kobieta dzisiaj usłyszała zarzuty fałszowania dokumentacji medycznej - mówi rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie, Beata Syk-Jankowska...

W tej sprawie śledczy przesłuchali 1100 pacjentów. Zeznania ponad 260 wykazały nieprawidłowości. Zakwestionowano aż 817 świadczeń. Pani doktor nie przyznaje się do winy. Niebawem do sądu trafi w tej sprawie akt oskarżenia
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
krocodylDołączył: 08 Mar 2009
Posty: 488

PostWysłany: Sro Lis 05, 2014 8:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

NFZ w Łodzi ofiarą oszustwa! Dentyści wyłudzili pół miliona złotych
Zarówno przegląd jamy ustnej, jak i lakierowanie zębów można wykonać tylko w gabinecie stomatologicznymDentyści chodzili po łódzkich szkołach, robiąc dzieciom prowizoryczne przeglądy i spisywali PESEL-e. W ten sposób wyłudzili z NFZ pół miliona zł. Cztery gabinety stomatologiczne miały podpisaną umowę z NFZ. Miały ten sam pomysł na biznes. Stomatolodzy oferowali dyrektorom łódzkich podstawówek i gimnazjów darmowe przeglądy stomatologiczne, fluoryzację i lakierowanie zębów dla uczniów. Zadowoleni byli wszyscy, ale działanie dentystów było bezprawne... Stomatolodzy przychodzili do szkół i tam przeprowadzali drobne zabiegi dentystyczne, przeglądy jamy ustnej. Wcześniej rozdawali dzieciom karteczki, na których rodzice musieli wypisać zgodę i uzupełnić PESEL dziecka. W ten sposób stomatolodzy zyskiwali pełną bazę danych. Dzięki pozyskaniu dokładnych danych uczniów rozliczali leczenie w ramach kontraktu z NFZ. W ten sposób cztery gabinety stomatologiczne z Łodzi wyłudziły z NFZ aż pół miliona złotych. Sprawa wyszła na jaw przypadkiem. Rekordziści w ciągu kilku godzin potrafili przebadać nawet 300 uczniów. Za każde zbadane dziecko z instruktażem higieny Narodowy Fundusz Zdrowia zapłacił dentystom 9,90 zł. Nie powinien jednak zapłacić ani złotówki. Dlaczego? - Badanie stomatologiczne, wraz z instruktażem higieny jamy ustnej może się odbywać tylko w gabinecie stomatologicznym. Potrzeba do tego fotela stomatologicznego, lampy i wysterylizowanych narzędzi diagnostycznych. W przypadku młodszych dzieci stomatolog musi poinformować rodziców o zaleceniach, dotyczących dalszego leczenia czy higieny. Nie można robić przeglądu w szkole, dlatego apelujemy do rodziców, by nie wyrażali zgody na takie zabiegi - mówi Anna Leder, rzecznik prasowy NFZ w Łodzi. W szkołach od lat nie ma gabinetów stomatologicznych. Polikwidowano je wraz z reformą szkolnictwa. Trudno też uwierzyć, że dentyści zabierali do szkół aż 300 kompletów wysterylizowanych narzędzi... Jeszcze lepiej zarabiali na tzw. fluoryzacji, którą rozliczali jako lakierowanie zębów. Te zabiegi również miały odbywać się w szkołach. - Przeprowadzane zbiorowo u dzieci w szkołach zabiegi profilaktyczne, polegające na szczotkowaniu zębów lub płukaniu jamy ustnej preparatami fluorkowymi, rozliczane były jako lakierowanie zębów - potwierdza Anna Leder z łódzkiego NFZ. Fundusz płacił za to po 36 zł nawet cztery razy w roku u każdego dziecka. Okazało się, że w ten sposób cztery gabinety stomatologiczne wyłudziły z NFZ aż pół miliona złotych. Kiedy Fundusz dowiedział się o oszustwie, zarządził doraźne kontrole. Zarzuty potwierdziły się. - Wystąpiliśmy o zwrot wyłudzonych pieniędzy i nałożyliśmy kary w wysokości 20 tys. zł na każdy gabinet - mówi Leder. - Dodatkowo skierowaliśmy do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
krocodylDołączył: 08 Mar 2009
Posty: 488

PostWysłany: Pon Lip 11, 2016 10:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Dentysta naciągnął NFZ na 70 tys. zł

Podwójnie inkasował pieniądze za leczenie
Niezwykle operatywny dentysta z Raciborza leczył pacjentów komercyjnie, co nie przeszkadzało mu zwracać się o refundację zabiegów w NFZ.
Proceder poświadczania nieprawdy w dokumentacji trwał od 2012 r. Na trop nieuczciwego dentysty z Raciborza policja wpadła w 2015 r. Nad sprawą pracowano przez kilka miesięcy, zostało przesłuchanych kilkaset osób.

Stomatolog inkasował pieniądze za świadczone usługi komercyjnie, jednocześnie zwracając się do NFZ o refundację. Według szacunków wyłudził w ten sposób z NFZ ponad 70 tys. zł.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego przedstawiono dentyście 1075 zarzutów. Grozi mu kara nawet do 8 lat więzienia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ZębatkaDołączył: 12 Sty 2012
Posty: 765

PostWysłany: Sro Lip 13, 2016 11:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Krocodylu teraz powinieneś być również usatysfakcjonowany w kwestii kontroli skarbowej. Wink

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/ziobro-zapowiada-zaostrzenie-kar-dla-sedziow-i-prokuratorow/rkp9ct

Kto jeszcze wierzy w te sukinsyńskie pełne hipokryzji gadki i robienie porządku.
Przypomnę tylko pięknego Adasia Hofmana, który wyciągnął łapy po nasze pieniądze a PiS go jedynie ukarał czymś na kształt lajtowego marszu pokutnego z gry o Tron. Łapy powinni mu poobcinać tak jak i temu drugiemu nie wspomnę obrońcy naszego zawodu Girzyńskiemu, który tu na nasze forum zaglądał i nie odzywał się bo podobno nieśmiały był.

Cytat:
Adam Hofman, Mariusz Antoni Kamiński i Adam Rogacki, bohaterowie niesławnego lotu do Madrytu, nie staną przed sądem. Prokuratura umorzyła śledztwo w tej sprawie. Umorzono także wątek dotyczący Zbigniewa Girzyńskiego i jego wyjazdów służbowych.


Tak to oto wygląda robienie porządków.

No szarpie mnie strasznie.

Nie ma co się Krocodyl podniecać, kolejnymi doniesieniami o złapanym kolejnym doktorku.

Ciekawe czy Ziobro nie ukarze prokuratorów za umorzenie "afery madryckiej"

Laughing Laughing Laughing Confused
_________________
Zębatka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
krocodylDołączył: 08 Mar 2009
Posty: 488

PostWysłany: Sro Lip 13, 2016 3:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Zbigniew Ziobro chce zaostrzenia kar wobec sędziów i prokuratorów, którym udowodniono korupcję. . . .
od osób pełniących takie funkcje należy wymagać więcej, dlatego takie zmiany są uzasadnione.


Ziobro proponuje, by zasadą było orzekanie wobec skorumpowanych sędziów i prokuratorów kar bezwzględnego więzienia, i aby ta kara nie mogła być niższa niż trzy lata pozbawienia wolności. Jak dodał Zbigniew Ziobro, celem zaostrzenia kar wobec sędziów i prokuratorów, którzy dopuścili się - jak to ujął - haniebnego czynu korupcji, jest piętnowanie tego procederu w wymiarze sprawiedliwości i usuwanie takich osób z zawodu.

...

Państwo nie może być słabe wobec silnych a silne wobec słabych

Nie podpisałabyś się pod takimi słowami ?
Laughing
Wiadomo że nie słowa lecz czyny świadczą o człowieku .
Zobaczymy.

Zębatka napisał:


Nie ma co się Krocodyl podniecać, kolejnymi doniesieniami o złapanym kolejnym doktorku.


Gdyby frekwencja w ostatnich wyborach była wyższa (ludzie ruszyli by dupska z kanap ) być może nie cytowałbym słów Z.Ziobry.
Podobnie jest z lekarzami złodziejami
,gdyby pacjenci sprawdzali permanentnie swoje konta w systemie ZIP nie musiałbym uzupełniać tematu kolejnymi doniesieniami .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
piotraszDołączył: 14 Sty 2005
Posty: 1495

PostWysłany: Czw Lip 14, 2016 3:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdyby, gdyby... Confused

Gdybanie nic nam nie da. Po prostu nie mamy ciągle szczęścia do rządzących. Podwójna moralność jest cechą wielu osób z każdej opcji politycznej będącej do tej pory u władzy. Pozostaje jedynie wierzyć, że zjawiska typu "afera madrycka" to pikuś w porównaniu do wielu innych przekrętów, za którymi stoi poprzednia ekipa. Jeśli dopiero dziś, czyli ponad ćwierć wieku po rzekomym odzyskaniu wolności mówi się o ograniczaniu emerytur ubeckich, to ogarnia mnie pusty śmiech. Większość z tych bandytów zapewne już dawno nie żyje, choć może nadal uprawnione do świadczeń są żony, kochanki i inne. I tylko znów można pocieszać się słowami "lepiej późno niż wcale". Szkoda, że TAK PÓŹNO...
_________________
Jeśli myślicie, że którakolwiek z organizacji zrzeszających techników dentystycznych w Polsce działa w Waszym interesie - to... nikt nie zabrania Wam myśleć.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
closerDołączył: 31 Sie 2007
Posty: 249

PostWysłany: Czw Lip 14, 2016 9:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ubeckie emerytury zmniejszono za rządów PO. PiS karmi cię odgrzewanymi kotletami. Dygnitarze, którym chcesz zabrać emerytury dawno porobili biznesy i mają Ciebie i mnie i resztę głęboko w dupie Smile Ci, którym odebrali to zwykłe pionki. Nie rozumiem jednego, jak ludzie mogą wierzyć w obietnice i zapewnienia sprzedajnych dzi**k jakimi są politycy? Ach.. sorry - WIARA.
"Jeśli myślicie, że którakolwiek z organizacji rządowych w Polsce działa w Waszym interesie - to... nikt nie zabrania Wam myśleć." Smile Mała podmianka Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
krocodylDołączył: 08 Mar 2009
Posty: 488

PostWysłany: Pią Lip 15, 2016 9:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

piotrasz napisał:
Gdyby, gdyby... Confused

Gdybanie nic nam nie da. Po prostu nie mamy ciągle szczęścia do rządzących.

To , kto nami rządzi nie jest kwestią szczęścia ale kwestią wyboru . Laughing
Ktoś pofatygował się do urn i wybrał tych ludzi.
" Jeśli myślicie , że coś się samo zrobi podczas gdy Wy będziecie siedzieć na kanapie - to nikt nie zabrania Wam tak myśleć " - taka moja parafraza Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Tematy bieżące Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dokument bez tytułu Dokument bez tytułu
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy, że Administratorem Państwa danych osobowych jest L.A.B. PRACOWNIA TECHNIKI DENTYSTYCZNEJ, Oboźna 7/39, 00-332 Warszawa. Przetwarzanie Państwa danych osobowych będzie się odbywać na podstawie art. 6 RODO w celach statystycznych, marketingowych i analizowaniu ruchu na stronie internetowej. Profilowanie używane jest w Google Analytics, Google AdWords. Dane będą przechowywane przez okres od 30 dni do 5 lat. Posiadacie Państwo prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia. Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo zablokować tę opcję samodzielnie w ustawieniach przeglądarki.Akceptuję


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group