Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna Forum dyskusyjne ZGRYZ
Serwis techników dentystycznych i protetyków

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
jakiej firmy wtryskarke??
Idź do strony Poprzedni  1, 2

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Protezy ruchome , akryl, zęby sztuczne, technika wtrysku
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ad2222

PostWysłany: Sob Cze 07, 2014 4:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Omega napisał:
Cześć,
jestem tu nowa i potrzebuję rady na temat zakupu wtryskarki,
pozdrawiam
O.

Pewnie już za późno, ale siostra używa już od kilku lat wtryskarki podobnej do tej: http://nowakdental.com/photos/1232664892.jpg - to była wtryskarka do duracetalu, ale valplast też w to, po drobnych przeróbkach, wchodził. Po krótkich epizodach z duraflexem przesiadła się całkowicie na valplast, a teraz na TCS. Sama wtryskarka działa bez zarzutu, mogę polecić.

PS: Gdyby ktoś był zainteresowany, sprowadziłem partię TCS z USA - średnie kartridże w cenie 29,- brutto.
http://allegro.pl/show_item.php?item=4360338706
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
joachim

PostWysłany: Pon Lut 23, 2015 5:02 pm    Temat postu: j-100 evolution Odpowiedz z cytatem

wtryskarka na ta chwile najlepsza to j-100 evolution
Proste rzeczy:
- jako jedyna nie zgniata nabojów (dzieki temu odzyskujemy material do ponownego wtrysku, kontre w puszcze robimy z 3 klasy nie IV gipsu) no i zwykly kompresor do 6 atm wystarczy nie ma koniecznosci wiekszego tak jak w roko czy sabilexie bo wieksze cisnienie jest potrzebne jedynie do zgniecenia naboju.
no i pelna automatyka nie sciema ze puszka sie nagrzewa w maszynie a tak nie jest (roko) tutaj wkladam puszke po wyparzeniu i automatycznie nagrzewa puszke, robi wtrysk i chlodzi.
No i nie trzeba modyfikowac jakis temperatur jak mamy malo czy duzo materialu tylko zawsze jest stala czy wrzucamy material na klamry czy na calkowitą bo ma podwojny system grzewczy dzieki czemu zawsze wszystko ladnie sie wtryskuje.
Pozdrawiam
Powrót do góry
rooney
Gość

PostWysłany: Pią Lut 27, 2015 1:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oj Joachim oj oj... czytam Twoje wypowoedzi na temat materialow twrmoplastycznych i wtryskarek i sie zastanawiam, czy jestes przedstawicielem Holtrade czy debilnie powtarzasz i powielasz opinie innych ludzi na tematy o ktorych nie masz zielonego pojecia (doswiadczenia). Gdybys chociaz jedna prace zrobil na Rokowskim Multipresie doskonale bys wiedzial ze 1. rowniez wystarczy kompresor i 6bar do wtrysku (sam na tylu wtryskuje, a ksiazkowe 8bar jest niepotrzebne). 2. kontre jak i pierwsza czesc puszki rowniez zalewa sie gipsem 3klasy !!!! 4 jest niepotrzebna. 3. w Twoim j100 nie musi byc nagrzana puszka poniewaz FJP nie potrzebuje tego ! materialu biocetal acron i inne rokowskie tak. WIEC DO CHOLERY NIE POWTARZAJ CZEGOS JAK CZEGOS NIE SPRAWDZILES I SIE NIE ZNASZ bo od sluchania takich madrali robi sie slabo. jedyne w czym masz racje to to ze w Roko trzeba zmieniac temp i czas topnienia w zaleznosci od wielkosco naboji (ale nie widze w tym zadnego problemu bo to kwestia 2-4min dluzszej prach).
Powrót do góry
piotrasz

PostWysłany: Pią Lut 27, 2015 10:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rooney napisał:
oj Joachim (...) powtarzasz i powielasz opinie innych ludzi na tematy o ktorych nie masz zielonego pojecia.

Niestety dało się to również zauważyć w sąsiednim temacie... Wiadomą (choć może nie dla wszystkich?) sprawą jest, że zęby akrylowe wstawione w fjp nie wytrzymają procesu sterylizacji w autoklawie w temp. 121 stopni. Jakie to ma więc znaczenie, że on sam to wytrzymuje?

Przepisywanie chwytów reklamowych z ulotek producentów, jest na forum niemile widziane.
konrad...

PostWysłany: Pią Lut 27, 2015 12:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do chwytów reklamowych, dzisiaj odebrałem kolejną porcję acronu z roko i doznałem bardzo niemiłego zaskoczenia. Certyfikaty zgodności, które otrzymuje pacjent wraz z protezą są teraz niczym innym jak reklamą ich środka czyszczącego multicl... . Nie wiem czemu nie znając wogóle ich produktu mam go reklamować ?!
Powrót do góry
joachim

PostWysłany: Czw Mar 05, 2015 10:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rooney napisał:
oj Joachim oj oj... czytam Twoje wypowoedzi na temat materialow twrmoplastycznych i wtryskarek i sie zastanawiam, czy jestes przedstawicielem Holtrade czy debilnie powtarzasz i powielasz opinie innych ludzi na tematy o ktorych nie masz zielonego pojecia (doswiadczenia). Gdybys chociaz jedna prace zrobil na Rokowskim Multipresie doskonale bys wiedzial ze 1. rowniez wystarczy kompresor i 6bar do wtrysku (sam na tylu wtryskuje, a ksiazkowe 8bar jest niepotrzebne). 2. kontre jak i pierwsza czesc puszki rowniez zalewa sie gipsem 3klasy !!!! 4 jest niepotrzebna. 3. w Twoim j100 nie musi byc nagrzana puszka poniewaz FJP nie potrzebuje tego ! materialu biocetal acron i inne rokowskie tak. WIEC DO CHOLERY NIE POWTARZAJ CZEGOS JAK CZEGOS NIE SPRAWDZILES I SIE NIE ZNASZ bo od sluchania takich madrali robi sie slabo. jedyne w czym masz racje to to ze w Roko trzeba zmieniac temp i czas topnienia w zaleznosci od wielkosco naboji (ale nie widze w tym zadnego problemu bo to kwestia 2-4min dluzszej prach).

Witam, akurat jezeli chodzi o porownanie wtryskarek to mam duzo to powiedzenia bo pracowalem u kogos w pracowni gdzie byl stary a pozniej nowy multipress, po prostu w swojej mam obecnie j100 i mam porownanie tych dwoch systemów, to czy jestem przedstawicielem jakiejs firmy czy nie w tym przypadku nie ma znaczenia, bo po Twoim poscie to Ty mi wygladasz na przedstawiciela firmy z czestochowy Wink nie chce sie klocic ktory system jest lepszy po prostu chce pomoc komus w wyborze urzadzenia. Oczywiscie ze w multipresie wystarczy 6 barow i zwykly kompresor tylko dlaczego wtedy wychodza co 2/3 prace biale smugi/pory/badz material nie jest trwaly? Dlaczego wielu moich znajomych ktorzy maja roko dokupuja butle badz wieksze kompresory bo maja problem w multipressach z cisnieniem? Puszka tak samo robisz 3 klasa okey ale sprobuj zrobic to przy 8barach jak zaleca producent (rozwalona puszka gwarantowana), hahaha co do nagrzania puszki to kazdy material tego potrzebuje nawet nylon/acetal/acron/thermosense kwestia ile czasu, mowie ze w j100 wkladam po wyparzeniu puszke do maszyny i nagrzewa mi ja automatycznie ( nie musze stosowac kapieli wodnej)
Co do gniecenia naboju i braku mozliwosci odzyskiwania materialu nie wspomniales widze w swoim poscie, bo to rzeczywiscie nie zaprzeczalny fakt.
Podsumowujac kazdy ma swoje zdanie na temat urzadzen i niech tak zostanie, peace.
Powrót do góry
fashiondent
Gość

PostWysłany: Czw Mar 05, 2015 11:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja wtryskuje na 8 barach w Multipresie przy zapuszkowanej protezie w 3 klasie i nic sie nigdy nie stalo. nie wiem, moze miales pecha ze Ci puszke rozwalilo ale bardziej wydaje mi sie to na czyste klamstwo Smile. oczywiscie w multipresie mozna dokonac wtrysku zaraz po wyparzeniu, zaden problem ! trzeba zgrac sie w czasie z zegarem w multipresie i ciach.
Powrót do góry
joachim

PostWysłany: Czw Mar 05, 2015 11:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

fashiondent napisał:
ja wtryskuje na 8 barach w Multipresie przy zapuszkowanej protezie w 3 klasie i nic sie nigdy nie stalo. nie wiem, moze miales pecha ze Ci puszke rozwalilo ale bardziej wydaje mi sie to na czyste klamstwo Smile. oczywiscie w multipresie mozna dokonac wtrysku zaraz po wyparzeniu, zaden problem ! trzeba zgrac sie w czasie z zegarem w multipresie i ciach.

moze mialem pecha w takim razie albo gowniany gips 3klasy Wink, nie chodzi tu o zgrywanie w czasie tylko po prostu wkladam do maszyny wtedy kiedy jestem gotowy po wyparzeniu, naciskam start i tyle.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Protezy ruchome , akryl, zęby sztuczne, technika wtrysku Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

Skocz do: