Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna Forum dyskusyjne ZGRYZ
Serwis techników dentystycznych i protetyków

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
jakiej firmy wtryskarke??
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Protezy ruchome , akryl, zęby sztuczne, technika wtrysku
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Krzychuort

PostWysłany: Sro Sie 14, 2013 10:14 am    Temat postu: jakiej firmy wtryskarke?? Odpowiedz z cytatem

Witam chce zakupić wtryskarkę do acetalu i acronu jakiej firmy sprzęt polecacie ?? Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
obserwator

PostWysłany: Czw Sie 15, 2013 8:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Roco tylko Roco!!!!!!
Powrót do góry
piotrasz

PostWysłany: Nie Sie 18, 2013 11:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rokoko. Tylko Rokoko. Laughing
Powrót do góry
Krzychuort

PostWysłany: Wto Sie 20, 2013 9:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A CO SĄDZICIE O J-100 EVOLUTION czy jet dużo gorsza od roco??
Powrót do góry
Omega

PostWysłany: Pon Mar 17, 2014 6:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cześć,
jestem tu nowa i potrzebuję rady na temat zakupu wtryskarki,
pozdrawiam
O.
Powrót do góry
efffcia83

PostWysłany: Wto Mar 18, 2014 10:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

J 100 Evolution też jest spoko, poza tym kupuj najtańszą i tyle.

a czy roko ma automatyczne podgrzewanie naboju z materiałem przed wtryskiem ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Tramp

PostWysłany: Pią Mar 21, 2014 2:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja pracuje na tej z holtrade i jestem zadowolony. Polecam.

Ma wszystko czego potrzeba, jeszcze dokupić sobię butle z powietrzem i reduktor, to 10 bar spokojnie osiągniemy i każdy nowy materiał wytłoczymy.

Puszki są mocne i solidne, są i puszki w któych można 2 protezy zrobić. itd.

System jest otwarty na każdy materiał.
Powrót do góry
ROKO

PostWysłany: Sro Kwi 16, 2014 1:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do Effcia83
Wtryskarki MULTIPRESS podgrzewaja naboj przed wtryskiem bo taka jest idea wtrysku - roztopić materiał i wtrysnąć do formy.
Chodziło zapewne o możliwość podgrzewania puszki przed wtryskiem.

Oczywiście wtryskarki MULTIPRESS są wyposażone w funkcje podgrzewania puszki przed wtryskiem oraz dodatkowo funkcje podgrzewania naboju po wtrysku - co ma wpływ na podwyższenie jakości niektórych rodzajów tworzyw.

Pozdrowienia
Zespół ROKO
Powrót do góry
Omega

PostWysłany: Nie Kwi 27, 2014 9:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do Roko- czy to znaczy, ze nie trzeba podgrzewać puszki przed wtryskiem w kapieli wodnej lub w inny sposób?

Ciągle ni kupiłam wtryskarki, daje sobie jeszcze ze dwa dni i podejmę w końcu decyzję:)
Na razie na prowadzenie wysunął się nieoczekiwanie ( dla mnie) Holtrade, według mnie plus za to, ze do wtrysku wystarczy nizsze cisnienie niż w Roko ( musiałabym dokupić butlę ), bo nie trzeba zgniatać naboi i mam wrażenie, że mimo deklaracji to właśnie Roko jest bardziej zamknięty na uzycie materiałów innych firm, a przynajmniej jest to drozsza impreza.
Jesli sie mylę, to uprzejmie prosze o wyprowadzenie mnie z błedu, wogóle będę wdzięczna za jakiekolwiek nowe głosy w temacie:)
Powrót do góry
ROKO

PostWysłany: Nie Maj 04, 2014 10:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj odpowiadam na pytania:

Procedura postepowania podczas wtrysku zależy od umiejętności i doświadczenia technika oraz co wazniejsze rodzaju wtryskiwanego materiału, dlatego :

1
Podgrzewanie puszki w kąpieli wodnej jest zalecane ale nie wymagane, zmniejsza ryzyko nieudanego wtrysku przez początkujących. Jest absolutnie wymagane przy wtrysku akrylopolimerów ale można je pominąć przy nylonach oczywiście o ile ma sie na tyle doświadczenia ze jest sie tego pewnym.

2
Efektywne cisnienie pracy we wtryskarce ROKO jest już przy 4 atmosferach. Jest wystarczające do wtrysku acetalu ale już do innych GĘSTYCH materiałów powinno mieć mninimum 6 atmosfer.

Ogólnie im wieksze ciśnienie tym wieksza szansa na sukces jeżeli technik popełnił błąd. Nie ma znaczenia czy materiał jest wyciskany czy zgniatany razem z nabojem. Jeżeli kanały sa źle zaprojektowane lub proteza zbyt cienko wymodelowana to nawet 10 atm nie pomoże.

Końcowy efekt nie zależy od wielkości dostarczonego ciśnienia ale od konstrukcji siłownika. Siłowniki ROKO we wtryskarkach MULTIPRESS PRO i MAX są wykonywane na zamówienie i maja sprawność większą od standardowych o ponad 30%. To znaczy że przy dostarczonym np ciśnieniu 6 atm daja efekt jak gdyby dostarczono 8 atm.

Nie wiem kto Ci naopowiadał że wtryskarki ROKO wymagaja wiekszego cisnienia- moge sie tylko domyślac Smile

Jeżeli nie wierzysz ZAWSZE zapraszamy do centrum szkoleniowego na bezpłatną prezentacje, można samemu dokonać wtrysku przy dowolnym ciśnieniu i zobaczyć efekty.

3.
Butle ze spreżonym powietrzem są zalecane przez Firmę ROKO ponieważ ZAWSZE dają stabilne ciśnienie. Czego nie zapewnia kompresor

Standardowy kompresor włącza się przy np 5 atm a wyłącza przy 8 atm. dlatego nigdy nie wiesz pod jakim ciśnieniem dokonałeś wtrysku. A jak równolegle ktoś włączy piaskarkę to możesz mieć w instalacji nawet poniżej 2 atm. i na żadnej wtryskarce wtrysk sie nie uda.

4
Materiały w systemie ROKO sa dostepne w średnicach 22 mm, 24 mm i 25 mm, w systemie 22 mm z korkiem aluminiowym i teflonowym, do zgniatania lub wyciskania.

WSZYSTKIE naboje dostępne sa w wersjach do samodzielnego napełniania a ich cena jest z reguły bardziej atrakcyjna niz konkurencji.

Pod względem dostępności i możliwości system ROKO jest najbardziej uniwersalny na ŚWIECIE. Dlatego twierdzenie że system jest bardziej zamkniety na uzycie materiałów innych firm wydaje sie hmmm.... co najmniej nieadekwatne.

Mamy nadzieje że wyprowadziliśmy Cie z błedów i kłamstw rozpowszechnianych przez konkurencje.

Pamietaj w ROKO mozesz bezpłatnie, zawsze i w dogodnym dla Ciebie momencie, samodzielnie zweryfikowac czy deklaracje składane przez Firme sa zgodne z rzeczywistościa, to nic nie kosztuje a pozwala uniknac decyzji, których możesz żałować w przyszłosci.

Jeżeli masz inne pytania dotyczące technologii wtrysku z przyjemnościa udzielimy odpowiedzi.

Pozdrawiamy
Zespół ROKO
Powrót do góry
marekgrzywa

PostWysłany: Czw Maj 08, 2014 8:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przejrzyj sobie ich stronę http://holdentalesklep.eu/177323/materialy-protetyczne oni mają większość firmy Vertex , ja jestem zadowolony
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość OdwiedĽ stronę autora
Omega

PostWysłany: Pon Maj 12, 2014 9:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Roko, pięknie dziekuję za odpowiedz, wiele mi rozjasniłeś.
To jeszcze jedno pytanie, do Roko i do innych- z jakiego gipsu można odlewać powielone modele pod Acron?
Powrót do góry
ROKO

PostWysłany: Pon Maj 19, 2014 2:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj

Im twardszy i lepszej jakości gips tym efekt końcowy będzie wyższej jakości.

Podczas wtrysku WSZYSTKICH tworzyw termoplastycznych wewnątrz puszki panuja dosc ekstremalne warunki: temperatura powyżej 200 C i ciśnienie ponad tony. Jeżeli uzyjesz gipsu nizszej klasy niz IV to na pewno sie zdeformuje a nawet może pęknać. Pasownośc pracy na pewno bedzie gorsza.
Róznica w kosztach niewielka a ryzyko spore. Sa technicy wykonujacy wtrysk nawet na gipsach II klasy. Jednak wybór nalezy do Ciebie.

Pozdrawiamy
Zespół ROKO
Powrót do góry
LaboS

PostWysłany: Wto Maj 20, 2014 7:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czytam po raz kolejny o dywagacjach na temat ciśnienia w różnych wtryskarkach bez uwzględnienia drugiego podstawnego parametru determinującego siłę wtrysku.
Nie ma większego sensu porównywać ciśnień bez uwzględniania rozmiaru zastosowanego w danym urządzeniu siłownika pneumatycznego. Za skuteczność wtrysku odpowiada siła, która jest wywierana na nabój z materiałem, a z praw fizyki zależy ona od ciśnienia i powierzchni na którą one oddziała.
Siłowniki pneumatyczne produkowane są w pewnym typoszeregu. Cechą która jest tu najbardziej interesująca jest średnica tłoka. Modele kompaktowe, stosowane w większości wtryskarek są dostępne w rozmiarach 63mm,80mm,100mm i 133mm.
Z prostej zależności, że siła to jest ciśnienie razy powierzchnia mamy faktyczną siłę pchania materiału ( zaniedbując opory) we wtryskarce.
Tak wiec dla poszczególnych rozmiarów tłoka otrzymamy:
60mm -> ok. 282 Niutony, czyli ok 28 kilogramów z każdego bara ( 100 000 Pa)
80mm -> ok. 502 Niutony, czyli ok 50 kilogramów z każdego bara ( 100 000 Pa)
100mm -> ok. 785 Niutony, czyli ok 78 kilogramów z każdego bara ( 100 000 Pa)
133mm -> ok. 1388 Niutony, czyli ok 140 kilogramów z każdego bara ( 100 000 Pa)
Jak widać z powyższych danych, wtryskarka z siłowaniem 80mm przy 6 barach będzie tłoczyć z siłą 300kg a inna przy tym samym ciśnieniu 6 barów a z siłownikiem 133mm będzie dysponować naciskiem 840kg a wiec o 280% większym.
Problem dla klienta stanowi mały zakres konkretnych danych technicznych udostępniany przez producentów. Większość woli mydlić oczy mniej czy bardziej zgodnym z prawdą marketingiem .
Ja używam do wtrysku materiałów ROKO z zamkniętych miażdżonych naboi oraz nacisku na poziomie 600kg pracując z dedykowanym ( tylko do wtryskarki) typowym kompresorem o regulacji presostatu wewnętrznego – załączenie 8 bar – wyłączenie 10bar. Presostat wtryskarki ustawiony na prawie 8 bar. Skuteczność wtrysków – praktycznie 100% ( acetal, acron);
Powrót do góry
ROKO

PostWysłany: Wto Maj 20, 2014 11:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Otóz to. Bardzo rozsądna odpowiedź.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Protezy ruchome , akryl, zęby sztuczne, technika wtrysku Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: