Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna Forum dyskusyjne ZGRYZ
Serwis techników dentystycznych i protetyków

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
implanty
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Implatoprotetyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Agatuś

PostWysłany: Wto Lut 05, 2008 3:34 pm    Temat postu: implanty Odpowiedz z cytatem

Witam.
Podzielcie sie swoimi doswiadczeniami z implantami. Pracujecie na 3i albo na Osteoplancie? Uzywacie elementow gotowych i frezujecie czy elementow odlewanych, jakie sa Wasze doswiadczenia?
Ile kasujecie i za jaki rodzaj odbudowy?
Bede bardzo wdzieczna (jak zawsze Very Happy )
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
brzydal
Gość

PostWysłany: Wto Lut 05, 2008 6:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zleciłem ostatnio frezerowi i tokarzowi wykonanie nowego młotka do klepania koron. Teraz wychodzą zarąbiście zarąbiste. Słowo implant w mojej dzielnicy funkcjonuje jedynie jako pojęcie rodem ze Star Trek.
Czasami jednak zdarza się że ktoś się odgraża że sobie powstawia te no..."palmplanty" Pani, a mówią zwłaszcza to Ci, którzy życie uzależniają od Zusu.
Powrót do góry
Dluga

PostWysłany: Wto Lut 05, 2008 10:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja eksperymentowałam na Noblu ale raz z pojedyńczą koroną, królikiem był mój chłopina. Przeżył wszystko miałam gotowe czapeczkę tylko nadmodelować ... normalnie lego!!!
artdentalphotography

PostWysłany: Sro Lut 06, 2008 12:32 pm    Temat postu: Re: implanty Odpowiedz z cytatem

Agatuś napisał:
Witam.
Podzielcie sie swoimi doswiadczeniami z implantami. Pracujecie na 3i albo na Osteoplancie? Uzywacie elementow gotowych i frezujecie czy elementow odlewanych, jakie sa Wasze doswiadczenia?
Ile kasujecie i za jaki rodzaj odbudowy?
Bede bardzo wdzieczna (jak zawsze Very Happy )
Pozdrawiam.

Z implantami bawię się już 11 lat. Przerobiłem bodajże większość systemów dostępnych na polskim rynku.
Jedne systemu są przyjazne dla technika, inne mniej. W sumie to kosztowna zabawa, zwłaszcza jeśli technik musi na własny koszt kupić potrzebne do wykonania pracy repliki, abutmenty, śrubki laboratoryjne, śrubokręty i inne akcesoria. Czasami oznacza to zamrożenie na jakiś czas, dość sporej gotówki, zwłaszcza gdy wykonuje się te prace sporadycznie.
Używa się elementów frezowanych fabrycznie, a także odlewanych. Zależy od zasobności portfela pacjenta i czego sobie lekarz zażyczy, a także od tego co dany system oferuje.
A ceny? podobnie jak z innymi pracami. Zależy od regionu.

Wadą wykonywania prac na implantach jest to, że ceny użytych części nijak mają się do ceny gotowej pracy. Cena zakup materiałów przewyższa często zysk uzyskany z takiej pracy.
W przypadku jakiegoś niepowodzenia i konieczności ponownego wykonania pracy, a co za tym idzie konieczności zakupu nowych elementów, to nawet jak wykonamy ponownie pracę to nie wyjdziemy na zero.
Czyli będziemy mieli w plecy.
Najbardziej komfortowa sytuacja, to gdy elementy kupuje lekarz na swój rachunek.
Prace czasami ciągną się kilkanaście tygodni z różnych przyczyn, a Ty masz zamrożone kilka tysięcy w postaci łączników, jeśli sama zdecydujesz się je zakupić.
Mam na myśli prace wielopunktowe, bądź dla kilku pacjentów w tym samym czasie.
ceramist

PostWysłany: Sro Lut 06, 2008 5:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,
Ja dodaje 150zł od każdego implantu (oczywiście oprócz kosztu komponentów czyli replika, łącznika i śruby ).
Powrót do góry
DoMeL

PostWysłany: Czw Lut 07, 2008 7:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja na szczęście dostaje wszystkie części od lekarza i nie mam problemów, tylko opracowywyuje lub frezuje łączniki i tyle.
kupiłem raz jeden kluczyk do osteoplantów, ale to był wydatek 80 zł.
do nobla kluczyk pozyczyłem od lekarza i powieliłem w silikonie i też działa Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM
Agatuś

PostWysłany: Pią Lut 08, 2008 3:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ceramist napisał:
Witam,
Ja dodaje 150zł od każdego implantu (oczywiście oprócz kosztu komponentów czyli replika, łącznika i śruby ).

tzn. korone na implancie liczysz po 150(?) + komponenty ?
Powrót do góry
Agatuś

PostWysłany: Pią Lut 08, 2008 3:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

DoMeL napisał:
ja na szczęście dostaje wszystkie części od lekarza i nie mam problemów, tylko opracowywyuje lub frezuje łączniki i tyle.
kupiłem raz jeden kluczyk do osteoplantów, ale to był wydatek 80 zł.
do nobla kluczyk pozyczyłem od lekarza i powieliłem w silikonie i też działa Very Happy

To za to frezowanie i korone ile sobie liczysz?
Powrót do góry
Odysek

PostWysłany: Pon Maj 26, 2008 3:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy może ktoś podpowiedzieć, gdzie można zdobyć materiały implantologiczne pokazujące step-by-step procedurę laboratoryjną?

Producenci systemów implantologocznych dysponują raczej katalogami i materiałami informacyjnymi, uławiającymi złożenie zamówienia na konkretne komponenty, a mi by chodziło o taką wstępną instrukcję w danym systemie.

Dzięki i pozdrawiam!

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Dluga

PostWysłany: Pon Maj 26, 2008 6:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odi popytaj dobrze bo np nobel ma także katalogi z procedurą labolatoryjną mój doc z którym robiłam a który był na kursie dostał takie i mi udostępnił na chwilę jak robiłam to raz! Dwa 3i zdaje się ma na stronach w pdf takie katalogi ale ręki sobie uciąć nie dam jak cos wyszperam to podeślę
Odysek

PostWysłany: Pon Maj 26, 2008 7:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki dzięki! Razz

Do Nobla napisałam, ale nic nie odpowiedzieli. Muszę się im chyba przypomnieć.

Powrót do góry
AmiYumi

PostWysłany: Pon Maj 26, 2008 8:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Astra Tech. Odi. Spytaj w Astrze. Mają tego tonę, tyle ,że to materiały o ich systemie, ale jako osoba bystra z pewnością dasz sobie radę. Very Happy Tylko zamów razem z katalogami!!! Jak nie dadzą to pisz, odkurzę półki i coś znajdę Razz

brzydal MÓWIŁ NA MNIE WARSZAFKA Very Happy - nie szukajcie u mnie pomocy Cool
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość OdwiedĽ stronę autora
Odysek

PostWysłany: Wto Maj 27, 2008 7:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki Embarassed

Będę działać !! Razz

Powrót do góry
Elizka

PostWysłany: Wto Sty 20, 2015 1:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jaki jest najlepszy rodzaj implantów? Bo prywatny lekarz dentysta bielsko-biała stwierdził, że muszę mieć założony implant w miejscu, gdzie teraz jest dolna piątka. Podobno, ściany zęba są zbyt uszkodzone i on nie wytrzyma zbyt długo.
Powrót do góry
candi2012

PostWysłany: Pią Lis 20, 2015 1:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ceny zaczynają się od 2500 zł jak wejdziesz w implanty zębów poznań to znajdziesz pełny cennik moich usług.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Implatoprotetyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: