Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna Forum dyskusyjne ZGRYZ
Serwis techników dentystycznych i protetyków

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
Konferencja Ortodontyczna Techników Dentystycznych
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Party zone
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
IGTD

PostWysłany: Wto Mar 12, 2013 12:24 am    Temat postu: Konferencja Ortodontyczna Techników Dentystycznych Odpowiedz z cytatem

Z dala od zgiełku na obrzeżach Olsztyna w atrakcyjnie położonym hotelu Manor, odbędzie się organizowana przez firmę Polkard Sp. z o.o. konferencja poświęcona m.in.:
• zagadnieniom techniki dentystycznej i diagnostyki w ortodoncji
• podstawom konstrukcji aparatu twin – block (wykład + pokaz)
• śrubom ortodontycznym, praktycznym trikom przydatnym w codziennej pracy technika.

Program Konferencji nie został jeszcze zamknięty.
Szczegółowe informacje zostaną opublikowane na www.polkard.pl.
Zgłoszenia należy kierować do: Polkard Sp. z o.o. 10-687 Olsztyn, ul.Jaroszyka 3
tel.: 89 541 83 83, e-mail: polkard@polkard.pl
dodatkowe informacje pod numerem 663 83 83 01
wpłaty z dopiskiem KONFERENCJA na konto Bank Millennium S.A. Warszawa
numer konta: 32 1160 2202 0000 0000 6193 7347

Informacje organizacyjne:
przyjazd do hotelu Manor - 17.05 (zakwaterowanie, impreza integracyjna)
Konferencja – 18.05 (wieczorem wspólna kolacja)
wyjazd – 19.05 (przed południem)

Koszt udziału w Konferencji: 550 zł
Termin zgłoszenia upływa: 30.04.2013

Przedstawione zostaną:
• formalnoprawne usytuowanie zawodu technika dentystycznego
• sposoby wyliczania realnych kosztów aparatu ortodontycznego
• problematyka praktycznego ściągania należności
Odbędzie się również dyskusja na temat możliwości wyodrębnienia zawodu technika ortodontycznego oraz zmian sposobu kształcenia w tym zawodzie..
Wykłady, pokazy i dyskusje poprowadzą znani polscy specjaliści (lekarze i technicy),
przedstawiciel firmy Dentaurum oraz reprezentanci organizacji polskich techników dentystycznych.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
miczman
Site Admin

PostWysłany: Pon Maj 20, 2013 2:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poniedziałkowy ranek. Na horyzoncie kilka prac ,które delikatnie uśmiechają się do mnie tym samym dyskretnie dając znak że czekają aż ruszę swój tyłek i wreszcie zacznę je robić. Ale za oknem jest piękny majowy ranek a ja jeszcze przez chwile będę pamiętał wrażenia ostatniego weekendu i jeżeli ich teraz nie przeleję na monitor to bezpowrotnie pozbawię wszystkich możliwości poznania i a może nawet skonfrontowania własnych z moimi odczuciami jakie uparcie lęgną się po ostatnim „iwencie” w jakim przyszło mi uczestniczyć.

Tegoroczny kalendarz nie obfituje w wydarzenia zawodowe w których można by było wybierać przyjmując podział na te czysto naukowe o zaletach edukacyjnych oraz te drugie gdzie aspekt towarzyskiego spotkania skutecznie maskuje braki treści merytorycznej. Więc jeżeli nie mamy wyboru świadomie decydujemy się na kompromis jadąc na spotkanie, które do końca nie musi być skrojone dokładnie do naszych potrzeb. Tak też było w istocie w naszym przypadku, gdy zgłaszaliśmy z przyjacielem swój akces na uczestnictwo w konferencji ortodontycznej,wiedzieliśmy że w materii drutu i akrylu niewiele skorzystamy ale chęć poznania nowych znajomych i obcowania w szerszym gronie przeważyła.

Problem polega na tym, że gdy założenia imprezy nawet biorąc poprawkę na ten kompromis nie zostają spełnione zaczynamy zadawać sobie pytanie „ czemu to wszystko miało służyć”? Od kilku lat wyraźnie daje się zauważyć drastycznie zmniejszające się zainteresowanie i frekwencja na imprezach branżowych. Powoduje to niewątpliwy stres dla organizatorów słusznie obawiających się rentowności takich projektów. Należy przy tym zauważyć, że rentowność ekonomiczna przy okazji takich imprez, czasami po prostu nie występuje, a za cały zysk musi wystarczać długofalowe oddziaływanie na klientów, wzrost lojalności czy sprzedaży bezpośredniej etc. O niepowodzeniu danego spotkania należy na pewno mówić gdy organizator ponosi znaczne koszty a osiągnięte korzyści pozamaterialne są wątpliwe lub nie ma ich wcale. Przyczyny małej frekwencji są różnej natury i czasami wynikają z obiektywnych ogólnych tendencji rynkowych czy ekonomicznych danej chwili. Gorzej, gdy są efektem powtarzających się błędów organizacyjnych, których można było uniknąć.

Zorganizowanie konferencji ortodontycznej dla nieco ponad 40-stu osób z których dodatkowo część jawnie deklaruje, delikatnie biorąc, obojętny stosunek do tematyki wiodącej musi być projektem dużego ryzyka i wątpliwych korzyści. Tutaj musimy zaznaczyć, że ostateczna frekwencja jest jednym z wyników a nie powodów takiej a nie innej tematyki i atrakcyjności programu spotkania. To znaczy, że jeżeli w programie spotkania profilowanego, specjalistycznego wykłady tematyczne zajmują mniej niż połowę to trudno uznać taki program za atrakcyjny dla uczestników szukających treści fachowych. I nie ma tutaj dobrego wytłumaczenia dla organizatora, który sam musi sobie zadać pytanie o przyczyny i skutki.

Umieszczanie w programie konferencji prezentacji o tematyce nie związanej z nurtem spotkania jest zabiegiem równie ryzykownym, po pierwsze ktoś może odnieść wrażenie, że za pomocą pobocznych pogadanek wypełniane są luki programowe i generalnie zapełniany jest czas co już przekreśla organizatora definitywnie. Połowa biedy gdy przynajmniej one trzymają poziom merytoryczny lub są same w sobie atrakcyjne podane, co spowoduje polepszenie ogólnego wrażenia i poczucia niekompletnie zmarnowanego czasu. W tym przypadku jakość dwóch wystąpień poza -ortodontycznych była gwoździem do trumny z nieświeżą ( jak karkówka na grillu) zawartością. I kompletną kompromitacją dla prowadzących. Jedni swoją postawą podczas prowadzenia spotkania , jakością i formą prezentowanych materiałów dają wyraz kompletnemu braku szacunku dla słuchaczy lub stosunkowi do omawianych treści lub jak w przypadku drugiego spotkania poddają w wątpliwość swoją inteligencję testując poziom wytrzymałości słuchaczy na banały i uogólnienia podawane w formie odkrywczych tez i prawdy absolutnej.

To wszystko okraszone miejscowym odkryciem muzycznym przygrywającym do piwa z plastikowego kubeczka na saksofonie standardy w rodzaju „oczy czarnyjjjjeeee” lub „wio, koniku a jak się postarasz...” mogło być niestrawne dla co bardziej wymagających uczestników . I niestety było, objawiając gwałtownym pogorszeniem się jakości wody w miejscowej fontannie....

Więc raz jeszcze powraca uparcie to pytanie czemu to miało służyć? Nie wiem i nie znajduje odpowiedzi. Myślę, że to pytanie będzie przez pewien czas dręczyło także wiele innych osób.
Szkoda tylko, że jedynym wnioskiem jaki się nasuwa jest absencja w przypadku kolejnych propozycji tego kalibru w przyszłości co niedobrze służy ogólnie idei spotykania się branżowo- zawodowego. Pozytywnym aspektem mogłoby być ukierunkowanie wysiłków organizacyjnych na niepopełnianie podobnych błędów prze tego i innych organizatorów, co przyznam cieszyłoby mnie bardziej. Z drugiej strony serdecznie pozdrowienia dla nowo- poznanych oraz od dawna znanych znajomych na harleyach, gnębiących młodzież w szkole, tyrających społecznie w organizacjach oraz wielu innych przypominają że zawsze jest coś pozytywnego z każdej imprezy .....nawet jeżeli jeden z nich dyskretnie mówi że”... masz minę jakby ci ktoś narobił w kieszeń....” a ty wiesz, że dokładnie wyglądasz w tej chwili tak jak się czujesz.

Micz.

ZGRYZ jest już na Facebook. Też. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email OdwiedĽ stronę autora Adres AIM
obserwator

PostWysłany: Pon Maj 20, 2013 4:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

(...)Przedstawione zostaną:
 formalnoprawne usytuowanie zawodu technika dentystycznego
 sposoby wyliczania realnych kosztów aparatu ortodontycznego
 problematyka praktycznego ściągania należności
Odbędzie się również dyskusja na temat możliwości wyodrębnienia zawodu technika ortodontycznego oraz zmian sposobu kształcenia w tym zawodzie..
Wykłady, pokazy i dyskusje poprowadzą znani polscy specjaliści (lekarze i technicy),
przedstawiciel firmy Dentaurum oraz reprezentanci organizacji polskich techników dentystycznych.(...)

super gość miczu super gość miczu a co napiszesz na powyższe zaprezentowane w programie punkty???
Prosimy o komentarz super gość miczu super gość miczu nasz wodzu..... Smile nasz adminie Smile
Powrót do góry
miczman
Site Admin

PostWysłany: Pon Maj 20, 2013 5:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

qrde, zapomniałem zamknąć temat po swojej relacji i czasowo zbanować paru użytkowników ....ech,nieuwaga.

m Very Happy

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email OdwiedĽ stronę autora Adres AIM
piotrasz

PostWysłany: Pon Maj 20, 2013 6:07 pm    Temat postu: Re: Konferencja Ortodontyczna Techników Dentystycznych Odpowiedz z cytatem

... a to w konsekwencji niesie za sobą nieodpartą potrzebę uwypuklania własnych spostrzeżeń, przez niektórych użytkowników forum.

IGTD napisał:
Program Konferencji nie został jeszcze zamknięty.

Pewnie był zamykany "za pięć dwunasta". Z opisu Micza wygląda to na Wielką Improwizację. Ja jednak wolę tę z 3-ciej części "Dziadów" w wykonaniu Konrada i dlatego nie spieszno mi na takie "iwenty". Laughing

A pogoda chociaż ładna była? Nie napisałeś. Może to był prawdziwy powód, dla którego faktycznie warto było wybrać się do Olsztyna... Wink
Podłączam się również pod prośbę Obserwatora.
Powrót do góry
adamas

PostWysłany: Pon Maj 20, 2013 7:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

... to znaczy, że gościa od trufli tam nie było ? Laughing Laughing Laughing
Powrót do góry
miczman
Site Admin

PostWysłany: Pon Maj 20, 2013 7:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co wam powiem to wam powiem ale ......nie jest tak źle że wszyscy nas ( tj. zgryziarzy) nie lubią. więcej, ostatnimi czasy dane mi było przyjąć uściski wielu serdecznych rąk z przyjacielskim pomrukiem na temat tego co my tu w pocie czoła wytwarzamy.

okazuje się i tu nadstawcie uszy ....że tak niewielu musi pisać aby wielu mogło nas CZYTAC, co zabawne czyta nas wielu o których z radością piszecie. nie zawsze ciepło ale szczerze.

wychodzi na to że jesteśmy , qwa.. przez gardło mi to nie przechodzi ze wzruszenia: OPINIOTFÓRCZY Shocked i to nawet przy tak aktywnym wysiłku co po- niekórych aby zniweczyć mój wysiłek trzepania mamony na reklamie.

wychodzi na to że gdyby tak niektórych zmusić do bardziej kreatywnego wyrażania swoich opinii i przemyśleń , kilku zbanować , wyciąć pyskate komentarze, bluzgi i osobiste jazdy....to , mocium panie....

Wink siła w nas drzemie !!!!!

m.

ps. a o konferencjach mam chwilowy przesyt, darujcie. może ktoś inny uraczy nas relacja z tych co w najbliższym czasie.

Powrót do góry
technik2

PostWysłany: Pon Maj 20, 2013 10:28 pm    Temat postu: konferencja Odpowiedz z cytatem

Odnośnie konferencji.
Jak tylko zobaczyłem że będzie jeden z wykładów prowadził Pan Kleks to od razu stwierdziłem że nie ma sensu jechać. Ostatnio jak byłem na konferencji PTO jakieś 2 lata temu. Jeden z wykładów prowadził Pan Kleks o jakże nowoczesnym aparacie Pendulum, wyszedł na scenę i powiedział parę zdań, po czym stwierdził (strzelił focha) że nie będzie dalej mówić na ten temat, bo to trzeba przyjechać i zobaczyć oraz zaprasza 250 osób znajdujących się na sali do swojej pracowni :/ oczywiście na dodatkowo płatny kursik . Poczułem się naprawdę dobrze nabity w butelkę . Pozdrawiam
Powrót do góry
andruten

PostWysłany: Pon Maj 20, 2013 11:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.
Podobnie jak Miczman bylem na konferencji i mam bardzo podobne zdanie na jej temat. Poziom merytoryczny był tak słaby, że szkoda gadac. Jedyna ciekawą postacia prowadzącą wykład był Prezes Angielskiego Towarzystwa Techników Ortodontycznych. Przykro się robiło jak podczas jego wykładu ludzie zaczynali dyskutowac na sali tak jakby byli na targu. Totalny brak szacunku, a mogli wyciągnąc kilka nowych informacji.

Jesli chodzi o tematyke wykładów to duży wpływ miał organizator. Dlatego pojawił się min. wspomniany przez technik2 Pan Kleks (bardzo mi się podoba ten pseudonim Very Happy , ze znajomymi mamy inny, ale nie jest to odpowiednie miejsce aby go przytaczac) i Pan Wielki P., który usilnie jeździ po całej Polsce i głosi swoje opowieści nt. wszystkim znanych i lubianych certyfikatów. Z wykładu pana p. zapamiętałem tylko jedno zdanie.
Nasza pani Mecenas uważa, że certyfikaty powinny tak wygladac, ale my nie możemy zagwarantowac w 100%, że to jest dobre.
Cos pięknego po godzinie opowiesci co nam grozi (w tym dwa lata w zawiasach, szkoda że nie zamkną odrazu, chociaż trochę by człowiek odpoczął na koszt państwa) takie podsumowanie.
Odnosząc się do pana Kleksa to jeszcze się nie spotkałem z sytuacją, żeby dał konkretną odpowiedź na zadane pytanie. Jego wykład nt. jak wyliczyc cenę aparatu podniósł wielu osobom ciśnienie.

Kończąc moją relacje w planach jest Konfernecja Ortodontyczna, która ma się odbyc w przyszłym roku i liczę, że zgodnie z obietnicami organizatorów (nie tych samych co w Olsztynie) będzie wyglądała zupełnie inaczej.

Pozdrawiam i życze spokojnej nocy.

PS. Dj-e, grajkowie i saksofonista klasa światowa nawet alkohol nie łagodził tych doznań.
Powrót do góry
kilden

PostWysłany: Wto Maj 21, 2013 1:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak się zastanawiam i "w głowę zachodzę", jak przypuszczam i wielu czytelników tego forum.... Kto to kurwa jest .......... Pan Kleks ?

Kto to w ogóle kurwa jest ten Pan ?

Uprzejmie proszę o wyjaśnienie.

Wdzięczny będę , a wdzięczności mojej nie będzie końca.
Powrót do góry
andruten

PostWysłany: Wto Maj 21, 2013 5:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Komentarz Kildena polepszył zdecydowanie mój humor na początek dnia Very Happy

Miłego dnia wszystkim.
Powrót do góry
obserwator

PostWysłany: Wto Maj 21, 2013 7:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Qrwa proszę nie obrażać p.Kleksa bo to był(jest) złoty człowiek.Poczytajcie Jana Brzechwę.On pisał o p.Kleksie.
Proszę o zmianę pseudo wyżej wymienionego na inne. Zostawcie p.Kleksa w spokoju
https://www.youtube.com/watch?v=jNICLCuvLHI
Powrót do góry
adamas

PostWysłany: Wto Maj 21, 2013 11:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kildenie odszukaj sobie program konferencji(np. na stronie PTTD) i sprawdź kto "nauczał" o kosztach wytwarzania aparatów Smile

Obserwator podzielam Twoje zdanie - bo choć jak widać z relacji kolegów gościnność tej osoby jest wielka ( w końcu zaproszenie 250 osób do swojej Akademii to ho, ho... ) to nie porównywałabym jej do gościnności gospodarza Akademii z ulicy Czekoladowej Smile

... jeśli to właściwy trop, to biorąc pod uwagę adres, na który te 250 osób zostało zaproszone i dodając do tego w jakim celu zaproszenie wystosowano, to ja mam tylko jedno skojarzenie jeśli chodzi o tę sytuację... - jest kilka części tego filmu, główną rolę gra Bruce Willis.

Kto zna tytuł ? SmileSmileSmile
Powrót do góry
piotrasz

PostWysłany: Wto Maj 21, 2013 1:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kilden napisał:
Kto to (...) jest .......... Pan Kleks ?

adamas napisał:
Kildenie odszukaj sobie program konferencji(np. na stronie PTTD) i sprawdź kto "nauczał" o kosztach wytwarzania aparatów

No i wszystko jasne. "Pan Kleks" ma bardzo bogatą wyobraźnię i specyficzny sposób pojmowania otaczającej go rzeczywistości oraz wyrażania własnych myśli. Co gorsza, wcale się z tym nie kryje i najczęściej robi to pod swoim prawdziwym nazwiskiem.

Cytat:
Nasza pani Mecenas uważa, że certyfikaty powinny tak wygladac, ale my nie możemy zagwarantować w 100%, że to jest dobre.

To motto przewija się już od bardzo dawna. Widocznie pani mecenas dobrze przyuczyła prelegenta, jak należy chronić własną dupę.

Cytat:
Zawód technika dentystycznego w otoczeniu formalno-prawnym i uporządkowanie wiadomości od pierwszych – historycznych aczkolwiek obowiązujących – aktów prawnych po najnowsze regulacje.

A gdzie podziały się słynne słowa "meandry" i "diagnostyka in vitro"? Przeszły już do historii, czy wciąż obowiązują??? Laughing

Moja propozycja tematu kolejnego wykładu:

Dywagacje związane z najnowszymi rewelacjami, dotyczącymi zawodu technika dentystycznego, w oparciu o obowiązujące wiadomości prawno-histeryczne z ustawy o wyrobnikach medycznych, które przyśniły się wykładowcy podczas próby uporządkowania meandrów diagnostyki in vitro dla celów techniczno-dentystycznych, powstałe w otoczeniu formalnym lemingów, głupszych niż to rzeczona ustawa przewiduje - aczkolwiek święcie przeświadczonych o swoich racjach.

Sukces kolejnej prelekcji, po takiej zapowiedzi - murowany.

PS. Wszelkie prawa autorskie - ostrzyżone.
Powrót do góry
kilden

PostWysłany: Wto Maj 21, 2013 10:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piotrasz napisał...

"Moja propozycja tematu kolejnego wykładu:

Dywagacje związane z najnowszymi rewelacjami, dotyczącymi zawodu technika dentystycznego, w oparciu o obowiązujące wiadomości prawno-histeryczne z ustawy o wyrobnikach medycznych, które przyśniły się wykładowcy podczas próby uporządkowania meandrów diagnostyki in vitro dla celów techniczno-dentystycznych, powstałe w otoczeniu formalnym lemingów, głupszych niż to rzeczona ustawa przewiduje - aczkolwiek święcie przeświadczonych o swoich racjach. "

Laughing Laughing Laughing

Piękny pomysł na wykład i pięknie to napisałeś . Słyszałem o takim Panu, który podobne wykłady prowadzi ,ale "bij -zabij" zapomniałem nazwiska.
Jak mi się przypomni dam Ci namiary na tego Pana i będziesz robił niezły szmal na pomysłach do jego wykładów,szkoleń itd.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Party zone Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: