Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna Forum dyskusyjne ZGRYZ
Serwis techników dentystycznych i protetyków

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
sprawa sądowa
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Tematy bieżące
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
werkh

PostWysłany: Sob Lut 23, 2013 8:47 am    Temat postu: sprawa sądowa Odpowiedz z cytatem

Krótko:praca to dwie korony porc. podparcia frez.na jednej zatrzask osiowy,na drugiej klamra naddziąsłowa.Korony na przedtrzonowcach dolnych,do tego szkielet oczywiście.Pac. skarży lekarza bo go bolało pod koroną,tą bez zatrzasku,w wyniku czego poszedł do innego gabinetu,i kazał sobie tego ząba usunąć.Teraz najlepsze:w rozmowie wyszło,że cementując pracę lekarz "zapomniał"odpowiednio zabezpieczyć w/w koronę przed przycementowaniem do szkieletu i nie dało się zdjąć pracy.I jeszcze jedno,oddał pacjentowi pieniądze nie próbując ratować sytuacji i nawet nie odzyskał tej pracy.Podejrzewam,że będę wezwany do sądu zapewne w charakterze świadka.Przygotować się jakoś?
miczman
Site Admin

PostWysłany: Sob Lut 23, 2013 12:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no i proszę mamy szansę na precendens...a raczej jego przedsmak.

piszesz bardzo ogólnie na temat sytuacji jak jest od strony technicznej, bo chociażby co oznacza :"przygotowanie korony przed cementowaniem", ale to sprawa drugorzędna . pierwszorzędna to fakt ze jeżeli zostaniesz zawezwany w roli świadka to już ...w świetle nowej ustawy powinna ruszyć cała maszyna biurokatyczno -przepisowo-regulacyjna o której tak namiętnie pyskujemy od ponad roku. a to oznacza ze w praktyce przekonamy się , jeżeli nam opowiesz to , oczywiście, jak wygląda w praktyce wpływ nowych przepisów dot dokumentacji technicznej i odpowiedzialności zawodowej oraz relacji z naszymi milusińskimi docami.

a od strony "przygotowania się" ..cóż, wolałbym mieć niż nie mieć kwity o których wspominaliśmy w tych dyskusjach. bo o ile, przypuszczam wpływ technicznego wykonania zleconej pracy ma nikły wpływ na " ból pod koroną" i wynikając stąd odpowiedzialaność jest ulotna to już szarpanie za brak ...czegoś tam w kwitach całkiem realne.

tak to widzę.

m.

ZGRYZ jest już na Facebook. Też. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email OdwiedĽ stronę autora Adres AIM
piotrasz

PostWysłany: Nie Lut 24, 2013 8:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też z uwagą będę przyglądał się temu kazusowi, o ile werkh będzie chciał nas na bieżąco informować o postępach w sprawie. Póki co mamy zbyt mało informacji o co właściwie chodzi pacjentowi i co napisał w pozwie. Trudno mi też wyobrazić sobie, jak można "przycementować" zwykłą koronę, bez zatrzasku do szkieletu? Takie historie mogą się zdarzyć w przypadku różnych zamków, ale bez? To była pierwsza taka praca tego dentysty? Na pewno był trzeźwy? Słyszał kiedykolwiek do czego powinien służyć wosk lub wazelina? Pytania można mnożyć bez końca...

Osobiście myślę też, że kwity niekoniecznie muszą tu być do czegokolwiek potrzebne, tym bardziej że nie piszesz czy w ogóle były wystawione. Oczywiste jest, że lepiej mieć cokolwiek namacalnego na swoją obronę niż nie mieć nic wcale, lecz wygląda na to że masz być "tylko" świadkiem w sprawie i oby tak pozostało do jej zakończenia. Skoro więc nie wiemy dokładnie o co chodzi, mogą one w tym przypadku nie mieć w ogóle żadnego znaczenia.

Reasumując, najpierw trzeba poznać treść roszczenia pacjenta względem dentysty, a potem dopiero można ocenić realność jakiegokolwiek zagrożenia dla technika. Mam jednak nadzieję, że do precedensu kwitowego wciąż jednak jeszcze daleko, a podobne jednostkowe przypadki miały miejsce w przeszłości i więc i nadal mieć będą. Na razie, na szczęście, nic nie wskazuje na ich eskalację.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rb2000

PostWysłany: Wto Lut 26, 2013 1:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trza rozwiercić korone i przeleczyć zuba tyle w temacie. Mad
Powrót do góry
piotrasz

PostWysłany: Wto Lut 26, 2013 11:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trza... było...

Teraz po ptokach - ząb podobno usunięty. Coś mi się jednak nie trzyma kupy w tej historii... Confused
Powrót do góry
miczman
Site Admin

PostWysłany: Wto Lut 26, 2013 3:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ta cała historia nie trzyma się kupy, ot co...zresztą jak większość takich "historii". przyznasz jednak, że ciekawym byłoby móc prześledzić jak dyskutowane przez nas zmiany w aktualnym prawodawstwie maja się do rzeczywistości. byłoby to o tyle ciekawe bo w przypadku jakichkolwiek roszczeń czy zarzutów w stronę technika za brak czy niezgodność jego działań z litera prawa byłoby doskonałym pretekstem do publicznego zadania kilku wątpliwość o zgodność tych rozporządzeń z ustawą zasadniczą.
jest to chyba zresztą statutowy obowiązek kilku organizacji "chroniących interesy naszej grupy zawodowej" - zresztą co to dużo gadać - skompromitowanych do gruntu na tym jednym przykładzie.

byłoby naiwnym myśleć ze przykład werkha da nam tą możliwość, ale kiedyś ten pierwszy raz nastąpi... Wink

m.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email OdwiedĽ stronę autora Adres AIM
werkh

PostWysłany: Wto Lut 26, 2013 6:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Faktycznie, niezbyt precyzyjnie się wyraziłem. Cement wypełnił przestrzeń pomiędzy koroną a szkieletem.Jak to się stało przecież wiadomo,korona ma podcienie,miejsca podchodzace-jak zwał tak zwał.Jak się nie da wazeliny i pozwoli związać cementowi /pacjent umówiony na drugi dzień do kontroli/to po ptokach.To nie pierwszyzna dla tego lekarza,koronę z zatrzaskiem poizolował jak należy.Nie wnikam w zasadność takiego akurat rodzaju pracy,nie jestem w stanie ocenić stanu i wytrzymałości zębów filarowych na podstawie wycisku a póżniej modelu,na którym pracowałem.Dodam,że praca była modyfikacją poprzedniej starej.Tak samo dwie korony i proteza,nie wiem tylko jaka-nie widziałem i szczerze mówiąc nie interesuje mnie to.Co do kwitów to tylko wystawiłem fakturę.Zlecenie pracy jak zwykle na świstku papieru,a reszta na gębę-zrób pan to i to żeby było ładnie.Trza było przeleczyć wcześniej kanałowo moim skromnym zdaniem,ale żaden ze mnie diagnosta.Co do pozwu to jeszcze nawet nie wpłynął,zresztą takie sprawy dość długo trwają.Będę wiedział cóś więcej to napiszę.
piotrasz

PostWysłany: Wto Lut 26, 2013 8:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

miczman napisał:
ciekawym byłoby móc prześledzić jak dyskutowane przez nas zmiany w aktualnym prawodawstwie maja się do rzeczywistości. byłoby to o tyle ciekawe bo w przypadku jakichkolwiek roszczeń czy zarzutów w stronę technika za brak czy niezgodność jego działań z litera prawa byłoby doskonałym pretekstem do publicznego zadania kilku wątpliwość o zgodność tych rozporządzeń z ustawą zasadniczą

W pełni się z tym zgadzam. Szkoda jednak każdego, kto prędzej czy później stanie się pierwszą ofiarą tego bajzlu.

Co do przypadku werkha, to nadal nie wiadomo kto i w jaki sposób zdjął w końcu pacjentowi ten szkielet? Jest to ważne aby właściwie ustalić związki przyczynowo-skutkowe. A nadmiary cementu z podcieni (jeśli były prawidłowo wyblokowane w szkielecie) dało się bez problemu usunąć chociażby skalerem piezoelektrycznym (ultradźwiękami). Smile

Najlepiej jednak, moim zdaniem na chwilę obecną, nie zawracać sobie tym głowy. Podejrzewam, że skoro pacjent odzyskał kasę i emocje odrobinę mu wygasną - odpuści sobie temat. Wink
Powrót do góry
obserwator

PostWysłany: Sro Lut 27, 2013 9:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Werkh huj powinno Cię to obchodzić!!!!!Kończyłeś stomatologię? NIE?! To masz to w dupie i doktora i pacjenta!!!!!!Czym Ty qrwa się przejmujesz?Jakimś pojebanym doktorem co nie ma pojęcia co robi ale ma do tego prawo??!!!!Jego broszka!!!!!!!!!!

Wczoraj dzwonek do pracowni.Biegnę drzwi otworzyć a w drzwiach 2 panie,trochę starsze,myślę sobie pewnie protezke chcą naprawić albo zrobić nową,a one bez zaproszenia wchodzą przez próg i coś mnie tknęło.
Zrobiłem krok naprzód i zastawiłem im drogę.A mały nie jestem więc spojrzały się na mnie i jedna z torby na zakupy wyciąga legitymację,otwiera ją,nie zdążyłem nawet uważnie się przyjrzeć i mówi"Urząd pocztowy-kontrola posiadania radioodbiornika i TV".Tylko chyba dlatego że spędziłem upojną i gorącą noc z moim rudzielcem miałem dobry humor nie potraktowałem ich z buta i nie wyjebałem ich na zbity pysk, tylko zdecydowanym ruchem ręki w stylu oddanego gestapowca pokazałem drzwi.Nie musiałem nawet nic mówić.Domyślne bestie!!!!!!
Tak więc teraz działa poczta polska.
Powrót do góry
Zębatka

PostWysłany: Sro Lut 27, 2013 10:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poczta Polska S.A. działa Obserwator. W jednym mieście w Urzędzie Skarbowym jest xx tys. wniosków egzekucyjnych złożonych. W kolejnym w jednej tylko dzielnicy x tys. Najfajniejsze jest to, że są to nakazy komornicze, a tytuł egzekucyjny wystawiła Poczta Polska S.A. a nie Sąd.
No to otwiera się nam - nowa ścieżka egzekucji należności od np. doków niepłacących. Wystarczy tylko przekształcić swoją działalność w Spółkę Akcyjną i do Urzędu Skarbowego się zgłaszać.

Troszkę się teraz US zastanawia co z tym fantem zrobić, bo jak podejmą nie taką decyzję i wejdą ludziom na konta, to w przyszłości mogą za to beknąć i to słono, bo będą musieli to wszystko oddawać razem z odsetkami i to US, a nie Poczta S.A.

miłego dnia
Wink

Ostatnio zmieniony przez Zębatka dnia Sob Mar 02, 2013 2:26 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
miczman
Site Admin

PostWysłany: Sro Lut 27, 2013 11:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

o jezusku, ha,ha ha.... Laughing to się babolom przyfarciło......gdyby tylko trafiły na koniec dnia gdy byłbyś po jakieś "konsultacji" czy " niech pan do mnie podjedzie bo coś mi tu nie pasuje..." z docami to by faktycznie musiały zamawiac nowe szczęki ...bo stare by pogubiły podczas lotu przez poręcz.

ale cóż, observatore...faszystowskie gesty nie zwalaniają cię z odbycia jedynie słusznej kary bo jak wiem twój piec do fajansu ma opcje fire&watch tv więc rozumiesz..... Laughing Twisted Evil a i na kablu od mikrosilnika rmf fm da się złapać.

oj, ubawiłem się...

Powrót do góry
stanislaw

PostWysłany: Czw Lut 28, 2013 2:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witajcie.
A mnię się wydaje co z Pocztą Polską s.a. nie zawierałem żadnej umowy jeno kieeeedyś z Pocztą Polską.
Miłego Poranka Staszek.
Zębatka

PostWysłany: Czw Lut 28, 2013 9:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

obserwator napisał:

Tak więc teraz działa poczta polska.

No dobrze, a jak to jest?
Czy taka kontrola przez kontrolerów Urzędu pocztowego w zakładzie pracy musi być zapowiedziana?

Była taka sprawa sądowa ( jakieś 5-6 lat temu, dokładnie nie pamiętam).
Na przedsiębiorcę odwiedzonego przez kontrolerów Urzędu Pocztowego nałożono karę. Wniósł on sprawę do sądu i wygrał, bo kontrola która została przeprowadzona, powinna zostać wcześniej zapowiedziana. Nie muszę wspominać, że koszty sprawy sądowej zostały w prezencie przyznane poczcie. I zdaje się dlatego zaniechano tego procederu nękania w niezapowiedziany sposób.

No i teraz pytanie, czy Urząd Pocztowy dostał jakieś nowe "narzędzia" by ten proceder wznowić?
Czy tylko siatę na zakupy do noszenia legitymacji?
Ktoś, coś wie więcej na ten temat?
wojtek121

PostWysłany: Sob Mar 09, 2013 11:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chory kraj
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM
Zębatka

PostWysłany: Sro Kwi 10, 2013 8:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to już zaczyna się wyjaśniać. Laughing

http://finanse.wp.pl/kat,104130,title,NSA-Poczta-moze-bez-zapowiedzi-kontrolowac-telewizory-w-firmach,wid,15480264,wiadomosc.html

wojtek121 napisał:
chory kraj

Chory, chory, ale za to jaki ukochany
http://www.youtube.com/watch?v=YC4qMXZs0Lk

Laughing Laughing Laughing
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Tematy bieżące Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: