Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna Forum dyskusyjne ZGRYZ
Serwis techników dentystycznych i protetyków

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
sklep z materiałami dentystycznymi i protetycznymi
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Tematy bieżące
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ząbek

PostWysłany: Czw Lis 22, 2012 1:14 pm    Temat postu: sklep z materiałami dentystycznymi i protetycznymi Odpowiedz z cytatem

Witam, chciałabym założyć sklep medyczny głównie z akcesoriami i materiałami do protetyki i dentystyki. Jestem technkiem dentystycznym z 3 letnim doświadczeniem. Mam swój lokal i chciałabym się od was dowiedzieć gdzie takie sklepy się zaopatrują? Czy są to jakieś hurtownie?Chcę też prowadzić sprzedaż tych materiałów przez internet(ponieważ gmina w której mieszkam liczy 17 000 mieszkańców ...tak naprawdę nie wiem od czego zacząć...proszę o pomoc.
Chcę stworzyć własny biznes, nie musi być duży ważne, aby przynosił jakieś korzyści. Jestem mamą 2 letnie córeczki i mam lokal w domu co ułatwi mi otworzenie małego biznesu. Proszę wszystkich o pomoc na jakiej zasadzie działają takie sklepy....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
adamas

PostWysłany: Czw Lis 22, 2012 2:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cześć Ząbek ja Tobie nie pomogę ale znalazłam taki post (poniżej), z którego wynika, że ta osoba pisała go całkiem niedawno,w trakcie likwidacji sklepu.
Jest tam nr telefonu więc może zadzwoń i pogadaj, co Ci szkodzi.
Powodzenia Smile

Cytat:
Wiadomość
Iska

Wysłany: Pon Paź 22, 2012 7:57 pm Temat postu: sprzedam zęby
z powodu likwidacji sklepu sprzedam zęby Wiedent ,kolory G3,R3.R5.N2,N3,N5 ,niewieleA1,A2,G1,G2.cena-0,90zł.Zęby Ivoclar głównie przody po 12zł,,śruby sektorowe Dentaurum po 10zł tel. 601345574
Powrót do góry
piotrasz

PostWysłany: Czw Lis 22, 2012 4:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Równie dobrze mogłabyś zapytać jak się buduje prom kosmiczny...

Nie żartuję.

Osoby, które są tu zalogowane nie odpowiedzią Ci, jeśli tylko siedzą za biurkiem własnego lub czyjegoś laboratorium, bo nie mają o tym bladego pojęcia.

Jasne jest, że logują się tu również osoby zajmujące się handlem na co dzień, ale chyba nie jesteś aż tak ogromnie naiwna, licząc na pomoc z ich strony? Jeśli ta "pomoc" nawet by pozornie nadeszła, to chyba wyłącznie po to, aby Cię zniechęcić. Rynek sprzedaży materiałów stomatologiczno-protetycznych jest już wypełniony (ba - przepełniony), czego skutkiem są likwidowane sklepy, w tym internetowe. Chcesz być jednym z nich i na własnej skórze przekonać się jak to działa?

Proszę bardzo...

Moim zdaniem nie wystarczy dysponować lokalem i dobrymi chęciami. Trzeba mieć przede wszystkim ogromne zaplecze finansowe, pomysł na biznes, wiedzę jak dotrzeć z ofertą do potencjalnych klientów, bardzo dużo cierpliwości i trochę szczęścia. Gwarantuję Ci, że tego nie znajdziesz na żadnym forum.

pozdrawiam Smile

Ps. Jeśli jednak zdecydujesz się otworzyć sklep nie dalej niż 5 km ode mnie, będziesz posiadała pełen potrzebny mi asortyment towarów, po bardzo atrakcyjnych cenach, przy okazji z odroczonym terminem płatności - obiecuję, że będę kupował u Ciebie.
Powrót do góry
miczman
Site Admin

PostWysłany: Czw Lis 22, 2012 6:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jakkolwiek post piotrasza można uznać za brutalny... to niestety jest boleśnie rzeczywisty. szczególnie w aspektach: dużej podaży wszelkiej maści sklepów, niskich marż,kłopotów z płatnościami , konieczności posiadania dużego magazynu i tysiącu, przynajmniej uwag jakie można wymienić.

też bym się skłaniał potwierdzić, ze inwestycja w sklep zębowy niekoniecznie musi być dobrym pomysłem na teraz...

m.

ps. chociaż świat potrafi nas zadziwiać piotrasz, może ktoś z doświadczeniem sklepowym służyłby radą jak wyhodować sobie konkurencję.
głupie i niedorzeczne? a czymże są wszelakiej maści kursy i szkolenia dla techników " podnoszące ich umiejętności i wiedzę " jak nie tym właśnie??
jak nazwać instruktorów tych szkoleń patrząc na to pod tym kątem?

ZGRYZ jest już na Facebook. Też. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email OdwiedĽ stronę autora Adres AIM
Zębatka

PostWysłany: Czw Lis 22, 2012 8:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

miczman napisał:

ps. chociaż świat potrafi nas zadziwiać piotrasz, może ktoś z doświadczeniem sklepowym służyłby radą jak wyhodować sobie konkurencję.

Nie żartujcie, nikt z prowadzących sklep nie będzie zdradzał strategii marketingowej swojej firmy, to jest wiedza za którą trzeba słono płacić jeśli ktoś chce być na bieżąco. Sztuczki marketingowe ewoluują, bo klienci się uodparniają na "uroki" sprzedawców. Zdobywanie klienta to obecnie długi proces, wymagający cierpliwości i konsekwencji w działaniu.
miczman napisał:

a czymże są wszelakiej maści kursy i szkolenia dla techników " podnoszące ich umiejętności i wiedzę " jak nie tym właśnie??

Tu Miczmanie jesteś na dobrym tropie Smile

Zdaje się, że obecnie nie wystarczy krótki przewodnik Romana Młodkowskiego, kiedyś był taki program pt."Firma", próbować można. Jak to się mawia?... do odważnych świat należy.

Trzeba się namęczyć, ale z drugiej strony plusem własnego biznesu jest to, że nie trzeba przechodzić rozmów kwalifikacyjnych.

http://www.youtube.com/watch?v=hFmPRt_B3Tk

Wszystko ewoluuje, nawet rozmowy kwalifikacyjne.

Wink
zorro

PostWysłany: Czw Lis 22, 2012 10:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie chcę zniechęcać-kilka razy myślałem zeby nawet cos indywidualnie sprowadzać-ale rynek jest ciasny a kasa jaka trzeba zamrozic na dzieńdobry zeby miec jakis asortyment-całkiem spora i może sie ikazać ze zainwestowana w co innego będzie dawała lepszy zysk.
ODRADZAŁ BYM juz totalnie sklep z sama protetyką-jak juz to także slinociągi rekawiczki ,i inne pierdoły dla stomatołków.
To o co pytasz to pilnie strzeżone wiadomości każdego sklepu
Very Happy -a każdy z tych które obecnie sie liczą ma przynajmniej kilka produktów bezpośrednio sprowadzanych skądś tam a reszte dokupuje od innych sklepów i tak to funkcjonuje w dużym skrócie,ale to nie jest regułą i starzy wyjadacze potrafią ciągnąć na inną melodię.
ACHA! super gość miczu z całym szacunkiem-są śladowe marże ale śą też i kosmiczne. Wink ale liczy się czy ijakie masz terminy płatności i ile lat siedzisz na rynku itd.
No ale mnie dziwi że np w takiej aglomeracji śląsko zagłebiowskiej de facto są może 4 pożądne sklepy a tak na prawdę 1 Shocked ale zajebiście drogi.
KONTAKTY HANDLOWE NAWIĄZUJE SIE NA TARGACH i w rozmowach z tymi co juz handlują Idea
kilden

PostWysłany: Pią Lis 23, 2012 12:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ząbek

Handelek protetyczny tak rozbuchany za sprawą wielu czynników w okresie ostatnich kilkunastu lat,zaczyna się raczej kurczyć i ma się podle.

Przyszłość handlu mat. protetycznymi to wyprzedaże , bankructwa itp.

Tam Ząbku poszukuj..... szmalu z handlu towarami protetycznymi.

Laughing

p.s.

zdecydowanie odradzam pakowania się w kłopoty związane z założeniem kolejnej "jatki" dla techników i dentystów,która padnie,bo wiadomo,że padnie tak jak wiele powstałych "jatek" wcześniej - obecnie padłych! Laughing

p.s. 2

Cytat z Zębatki i Miczmana

"a czymże są wszelakiej maści kursy i szkolenia dla techników " podnoszące ich umiejętności i wiedzę " jak nie tym właśnie??

Tu Miczmanie jesteś na dobrym tropie " .. koniec cytatu.

.... na tropie ?

Przecie słowa Miczmana to oczywista oczywistość Zębatko !
Powrót do góry
obserwator

PostWysłany: Pią Lis 23, 2012 7:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zębatko dziękuję za poprawę humoru z rana.
Ten link jest OK
www.youtube.com/watch?v=hFmPRt_B3Tk
Powrót do góry
piotrasz

PostWysłany: Pią Lis 23, 2012 8:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"a czymże są wszelakiej maści kursy i szkolenia dla techników " podnoszące ich umiejętności i wiedzę" jak nie tym właśnie??
jak nazwać instruktorów tych szkoleń patrząc na to pod tym kątem?"

Laughing Laughing Laughing
Kiedyś, gdy byłem jeszcze piękny i młody, dawałem się na to nabrać.

Potem odrobinę zmądrzałem i jak firma organizująca "szkolenie" nie zapewnia hotelu o przyzwoitym standardzie oraz dobrej wyżerki, to nie chce mi się pupy ruszyć z miejsca. Miłym gestem jest dorzucenie biletów lotniczych "w tę i z powrotem" - oczywiście również gratis.

Wtedy ostatecznie mogę przyjrzeć się bliżej ich produktom, czy technologiom. Wink

Ps. Jak to dobrze, że nie przechodziłem podobnych rozmów kwalifikacyjnych...
Powrót do góry
Zębatka

PostWysłany: Pią Lis 23, 2012 12:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kilden napisał:

.... na tropie ?

Przecie słowa Miczmana to oczywista oczywistość Zębatko !

Tak, tak Kildenie, ale nie wiesz co ci spece od marketingu wymyślają, żebyś się w końcu mógł zagubić i nie myślał, że to takie oczywiste.
Najnowsze "trendy w modzie" z października 2012.
Jak na to patrzę Ząbek to ja Ci powiem, że to nie takie proste to to wszystko.
Aż mnie świerzbi by o tym napisać, ale z jednej strony nie wiem czy nie zostanę zlinczowana, bo przecież są firmy, które wkładają sporo wysiłku w dbanie o swoich klientów.
No ale z drugiej strony... przyczyniłabym się do kolejnego etapu ewolucji.

Laughing
adamas

PostWysłany: Pią Lis 23, 2012 12:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ząbek no cóż zainteresowałaś swoim tematem "Stare Wygi" z tego forum Wink

Nie przerażaj się tym wywodem, Oni mogą tak długo i na każdy temat Laughing

Posłuchaj ... podejdź do sprawy bardziej przyziemnie i zadzwoń pod numer, który podała Pani likwidująca sklep.
Jeśli będzie chciała z Tobą gadać to dowiesz się z pierwszej ręki jak to wygląda od chwili zakładania do chwili likwidacji takiego sklepu.

Jeśli nie będzie chciała z Tobą gadać to lepiej posłuchaj "Zgryźlików" Smile i nie pakuj się w to.
Powrót do góry
miczman
Site Admin

PostWysłany: Pią Lis 23, 2012 2:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

adamas, adamas....chęć niesienia pomocy tkwi w nas zbyt głęboko by pominąć jakąkolwiek prośbę o poradę Twisted Evil

ale porada by pytać kogoś kto właśnie zaliczył glebę w prowadzonym biznesie o wskazówki na temat prowadzenia tego biznesu......uważam za przejaw złej woli, małpiej złośliwości i szczyt ironii ..... Laughing Wink czyli urodzona forumowiczka zgryzu:D Very Happy Very Happy (dat's dzołk jakby ktos nie zajarzył)

m.

ps. zgryźlicy fajne tylko rymują się z gruźlicy a my wszyscy zdrowe byczki jesteśmy Laughing

ZGRYZ jest już na Facebook. Też. Smile

Ostatnio zmieniony przez miczman dnia Sob Lis 24, 2012 2:04 pm, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email OdwiedĽ stronę autora Adres AIM
adamas

PostWysłany: Pią Lis 23, 2012 2:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miczmanie Laughing ...komplement przyjmuję Very Happy Very Happy

Ząbek zanim się połapiesz w tym wszystkim co tu się dzieje... wiedz, że nie życzę Ci źle.
Powrót do góry
kilden

PostWysłany: Pią Lis 23, 2012 11:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

... i wiedz ,że życzymy Ci dobrze
Powrót do góry
j.c.

PostWysłany: Sob Lis 24, 2012 11:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moim zdaniem powinieneś obdzwonić producentów: dentaurum, wiedent itp. oni powinni wiedzieć jak zaopatrują sklepy w swoje towary Smile
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Tematy bieżące Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: