Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna Forum dyskusyjne ZGRYZ
Serwis techników dentystycznych i protetyków

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
I co dalej...? :)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Tematy bieżące
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ceram

PostWysłany: Nie Cze 03, 2012 10:10 am    Temat postu: I co dalej...? :) Odpowiedz z cytatem

Temat przesunięty z działu giełda gdzie ceram sprzedaje sprzęt i przy okazji budzi stare demony...

pragnę też wspomnieć, że wznieśliśmy się w poprzednich dyskusjach na poziom na którym nie wymieniamy z nazwisk osób, które nas potraktowały jak potraktowały, tym samym czyniąc im największą przykrość i dyshonor. trzymajmy się tego.

nasz ukochany admin.

-----------------------------------------------------------------------------------

Witam zza światów.
Z relacji żony wiem że macie mnóstwo pytań odnośnie sprzętu.
Oki. postaram się wkleić jakieś fotki i poszerzyć informacje o danym sprzęciorze.

Wszyscy pytacie co się stało i CZEMU sprzedaję...czasami przychodzi czas na zmiany. Po prawie 22 latach "grzebania" w zębach stwierdziłem że wielki czas coś zmienić. Wielkie podziękowania dla niektórych ludzi i EKIPY CERTYFIKATOWEJ w ukierunkowaniu podejmowaniu decyzji Smile.
...ależ oczywiście że będę nadal technikiem tylko niekoniecznie współpracującym z polskimi dentystami Very HappyVery HappyVery Happy - tyle że jest to na tyle piękne , że nie chcę głośno i intensywnie o tym mówić, ani nawet myśleć - by nie zapeszyć.
Dążę do tego by życie uprościć a nie utrudnić...do spełnienia mych marzeń część sprzętu którego sprzedaję jest mi zbędna. Nie chcę robić magazynu z lokalu w którym pracuję dlatego go sprzedaję. Czemu np niektóre sprzęty są o połowe tańsze od nowych (i nie tylko) sklepowych?
Bo sprzedaje je jako technik kolega ,a nie przedstawiciel handlowy i sprzedawca.
Niektóre ze sprzętu wykazują działanie zęba czasu, np piec do wygrzewania pierścieni jest przyrdzewiały "na dachu" ale to norma po wyziewach które z niego wychodzą- żadne żelazo nie da rady amoniakowi.

Niektóre z nich np. wstrząsarka jest prawie nowa (zarezerwowana) , stara choć w b.dobrym stanie jest piaskarka, mieszadło (choć pęknięta lecz naprawiona duża pokrywa).

Sprzedaży nie traktuję jako elementu zarobkowego lecz małej rekompensaty podczas oddawania sprzętu w drugie ręce.

A jeśli dla Was za drogie...no cóż niżej chyba trudno zejść...no chyba że się nie znam Wink.

Macie jakieś propozycje?

...hmmm...to znaczy jak jest za tanio czy za drogo? bo już sam nie wiem Embarassed Embarassed Embarassed

Serdecznie pozdrawiam ceram Very Happy

Fotki wyżej. narra. Wink

Ostatnio zmieniony przez ceram dnia Czw Cze 07, 2012 11:52 am, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
piotrasz

PostWysłany: Pon Cze 04, 2012 2:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ceram napisał:
Wielkie podziękowania dla A.Duliana i EKIPY CERTYFIKATOWEJ w ukierunkowaniu podejmowaniu decyzji Smile.

Trochę mnie to zaciekawiło. Zechcesz rozwinąć tę myśl, czy pozostawisz w sferze domysłów?

Pytam, bo jestem ciekaw, w którą stronę Cię to "ukierunkowało"?...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
baluss

PostWysłany: Pon Cze 04, 2012 9:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdybym miał zabawić sie w allegro najchetniej napisałbym teraz cos w deseń " Transakcja przebiegła pomyślnie albo cos w ten desen" Very Happy wole jednak poprostu powiedzieć DZIEKUJE:) i Powodzenia:)
Powrót do góry
ceram

PostWysłany: Wto Cze 05, 2012 10:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

baluss napisał:
Gdybym miał zabawić sie w allegro najchetniej napisałbym teraz cos w deseń " Transakcja przebiegła pomyślnie albo cos w ten desen" Very Happy wole jednak poprostu powiedzieć DZIEKUJE:) i Powodzenia:)

Dziękuję za komentarz Smile.
Domyślam się że jesteś zadowolony Smile, cieszę się , że sprzęt się przyda a nie utleni się gdzieś w piwnicy.
Pozdrawiam serdecznie.
Powrót do góry
ceram

PostWysłany: Wto Cze 05, 2012 11:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

piotrasz napisał:
ceram napisał:
Wielkie podziękowania dla pewnych ludzi i EKIPY CERTYFIKATOWEJ w ukierunkowaniu podejmowaniu decyzji Smile.

Trochę mnie to zaciekawiło. Zechcesz rozwinąć tę myśl, czy pozostawisz w sferze domysłów?

Pytam, bo jestem ciekaw, w którą stronę Cię to "ukierunkowało"?...

Witaj Piotrasz Very Happy.
Wiedziałem że sprowokuję cię tym zdaniem Very Happy Very Happy Very Happy- choć nie to miałem w zamiarze.
Co mam Ci napisać...
Na początku gdy wszystko to było w zarodku, a przekazywane informacje nie miały poparcia w działaniu wydawało się to jakoś tak normalne, potrzebne i konieczne. Potem gdy wszystko zaczęło się kręcić wybuchły z jednej strony dyskusje, jakieś formy sprzeciwu, bunt , a z drugiej strony uległość owczy pęd , podążanie za białym króliczkiem i siadanie gołym dupskiem w mrowisko. Powstała też grupa która podeszła do tego bez emocji. Ja niestety zaliczam się do buntownika który to ogarnął na zimno.
przemyślałem za i przeciw i olałem generalnie wszystkie problemy związane z duperelami utrudniającymi mi życie. Nakreśliłem sobie swój plan w oparciu o plan ekspertów i odniosłem to wszystko do grupy certyfikatowej czyli techników którzy oddali ciało mrówkom. A wszystkiemu temu właśnie pomogło mi TO odgórne przedsięwzięcie.
A co zrobiłem to już inna bajka Very HappyVery HappyVery Happy. Każdy orze jak może Very Happy.

Pozdrawiam serdecznie Smile.

Ostatnio zmieniony przez ceram dnia Sro Cze 06, 2012 2:25 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
obserwator

PostWysłany: Wto Cze 05, 2012 6:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zabierz mnie ze sobą please!!!!!!! Wink
Powrót do góry
kilden

PostWysłany: Wto Cze 05, 2012 10:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolega Andrzej przedstawił nam taką wizję przyszłości,że nie dziwię się Ceramowi w podjęciu decyzji o "przeskoczeniu do innej bajki"

Obserwator - jak Cię Ceram zabierze , daj znać na PW, (może też się z Tobą załapię).

Co by nie było kolega Andrzej - "Wizjonerem jest" , czyniącym dobro ,pomoc i zaangażowanie w problemy środowiska DO BÓLU i w zasadzie do wyżygania.

... pewnie taka jest jego mała rola na scenie reżyserowanej przez wielkich reżyserów - Polskiej Sceny Techników Dentystycznych
Powrót do góry
ceram

PostWysłany: Sro Cze 06, 2012 9:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

obserwator napisał:
Zabierz mnie ze sobą please!!!!!!! Wink

jakby co dam Ci znać Wink.
Powrót do góry
ceram

PostWysłany: Sro Cze 06, 2012 10:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kilden napisał:
Kolega A. przedstawił nam taką wizję przyszłości,że nie dziwię się Ceramowi w podjęciu decyzji o "przeskoczeniu do innej bajki"

...takie tam moje podrygi ostrygi Very HappyVery HappyVery Happy

Cytat:
Obserwator - jak Cię Ceram zabierze , daj znać na PW, (może też się z Tobą załapię).

Jak będzie sens wszystkiego i cokolwiek dobrego to u mnie wniesie zostaniesz również poinformowany przeze mnie...wszyscy zresztą Very Happy. Może kiedyś uda mi się przedstawić moje lekarstwo na chorą sytuację.
Na razie musimy cały czas paplać się we wspólnym błotku.
Szkoda jedynie , że niektórzy rzucają kamieniami po twarzy.

Cytat:
Co by nie było kolega A. - "Wizjonerem jest" , czyniącym dobro ,pomoc i zaangażowanie w problemy środowiska DO BÓLU i w zasadzie do wyżygania.

Ja sobie to wszystko jakoś inaczej wyobrażałem Sad.
Szkoda , że urwało mi skrzydła Sad.

Ale będą jeszcze dalsze nowości... i wcale nie lepsze.
Laborki zaczną sie zamykać, technicy zaczną robić co innego. Na rynku zostaną Ci najwięksi/sprytniejsi... ale i im kiedyś skrzydła opadną.

Cóż, daj nam Boże wszystkiego dobrego.

Cytat:
... pewnie taka jest jego mała rola na scenie reżyserowanej przez wielkich reżyserów - Polskiej Sceny Techników Dentystycznych

No cóż każdy z nas prowadzi jakąś misję. Wszyscy też za nią kiedyś odbierzemy zapłatę . Nie mi też oceniać co komu skapnie.
Człowiek jest jak rolnik, zbiera to co sam zasieje. A życie raz daje ale dwa razy zabiera.
Mam nadzieję że mi jeszcze nie dało. Very HappyVery HappyVery Happy

Ostatnio zmieniony przez ceram dnia Sro Cze 06, 2012 2:28 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
obserwator

PostWysłany: Sro Cze 06, 2012 11:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najgorsze jest to że nie mam qrwa ŻADNEGO pomysłu co DALEJ????????
Sad
Powrót do góry
ceram

PostWysłany: Sro Cze 06, 2012 12:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

obserwator napisał:
Najgorsze jest to że nie mam qrwa ŻADNEGO pomysłu co DALEJ????????
Sad

To był mój ostatni etap przed podjęciem mojej decyzji. Jesteś na dobrej drodze Wink. Nie przejmuj się. Na razie jeszcze nie myślisz na tyle o tym co może być, czujesz się na stabilnej pozycji . Jak Twój błędnik wychwyci Twoje wahania i niepewność zajrzy Ci w oczy będziesz wiedział co zrobić. Bo facet to jak bank musi zarabiać...mimo że trzeba dużo czasami zainwestować.(niekoniecznie w sprzęt) Very HappyVery HappyVery Happy
Powrót do góry
ceram

PostWysłany: Sro Cze 06, 2012 2:21 pm    Temat postu: Re: utyskiwań ciąg dalszy Odpowiedz z cytatem

ceram napisał:
Temat przesunięty z działu giełda gdzie ceram sprzedaje sprzęt i przy okazji budzi stare demony...

pragnę też wspomnieć, że wznieśliśmy się w poprzednich dyskusjach na poziom na którym nie wymieniamy z nazwisk osób, które nas potraktowały jak potraktowały, tym samym czyniąc im największą przykrość i dyshonor. trzymajmy się tego.

nasz ukochany admin.

Masz rację, w sumie jest to budzenie demonów , koszmarów i grzebanie w czymś co już trochę przyschło.
Co do nazwisk i ich wymieniania to postaram się poprawić.

...hmmmm...może rzeczywiście lepiej zostawić to ze skorupką na wierzchu - miąższ wtedy jest mniej przykry Wink pozdrawiam.
Powrót do góry
kilden

PostWysłany: Sro Cze 06, 2012 11:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co - do naszej i tak parszywej sytuacji na rynku dopowiem może i to ,iż w transzach "zawodów uwalnianych" zawód technika dent. najprawdopodobniej uwzględniono w transzy drugiej.

..... się będzie działo po "uwolnieniu" , Oj - będzie się działo !!!
Powrót do góry
obserwator

PostWysłany: Czw Cze 07, 2012 10:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ceram ja widzę oczami wyobrażni jak panowie w czarnych garniturach i okularach pukają do drzwi i mnie to przeraża,mimo że mam chęci do pracy(ogólnie), i do tej co aktualnie wykonuje a której już nienawidzę!!!!Telefonów z numerów zastrzeżonych już nie odbieram tylko te znane-paranoja jakaś!!!!!
Tak jak mówisz facet musi zarabiać w tych czasach robiąc już obojętnie co byle były dutki.
Mam sto pomysłów na minutę!!!!!Ciężko jest tak po tylu latach pracy w zawodzie przestawić się o 180 stopni!!!!Ja już w tej chwili nie szukam kokosów tylko żeby było na opłaty i na przeżycie,dobre czasy odeszły Sad może wrócą ale baaaaardzo w to wątpie!!!!
Powrót do góry
ceram

PostWysłany: Czw Cze 07, 2012 11:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to trochę się nakręciłeś Very Happy Very Happy Very Happy - ale tez to miewam.. Co do telefonów. Zastrzeżone , prywatne i wszelkiego rodzaju z 22 kierunkowym mam głęboko w poważaniu. Czerwona słuchawka i spokój w kieszeni.
Co do MiB to coś mi się zdaje, że muszą mieć twardy nakaz i konkretny powód. Z byle czego tylko wołają do siebie. Wezwanie masz poleconym także sam wybierasz czy chcesz to odebrać czy nie SmileWink.
A do chaty to chyba tylko z policją... No chyba że masz na myśli windykatorów tych ze smutnym wyrazem twarzy i czarną teczką pod pachą...Boże uchowaj wszystkich. Rada na to życie bez kreski.

Co do naszego zawodu... coraz bardziej mam mieszane uczucia - coraz mniej sensu. Kiedyś również nie wyobrażałem sobie że mógłbym robić coś innego. Na dzień dzisiejszy to kwestia wypłaty i otoczenia / ludzi z pracy , no i miejsca zatrudnienia. W GS-ie na zmywaku w Psiej Wólce to szału by nie było ale jest wiele miejsc i prac które można wykonywać z przyjemnością. Wszystko zależy czego oczekujesz.
Jedni żyją by mieć, inni mają by żyć.

A w lepsze czasy trudno mi uwierzyć...no chyba że to za sprawą A2 którą właśnie otworzyli... CUD NAD WISŁĄ. Brawo Panie Premierze Very HappyVery HappyVery Happy.

Pozdrawiam.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Tematy bieżące Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

Skocz do: