Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna Forum dyskusyjne ZGRYZ
Serwis techników dentystycznych i protetyków

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
Ceramika-Creation Willi Geller
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Ceramika na podbudwie metalowej, materiały , technologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
piotrek085

PostWysłany: Pon Maj 21, 2012 10:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Korona bardzo ładna i przyciąga wzrok . Licze Adler ze jeszcze nie raz nas zaskoczysz swoimi pracami na porcelanie . Ja mam pędzelek naostrzony ,może kiedyś zamieszcze swoje zdjęcia .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Olek

PostWysłany: Pią Lip 27, 2012 9:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.youtube.com/watch?v=Ieuh3CrdAdo&feature=channel&list=UL
Powrót do góry
Olek

PostWysłany: Pią Lip 27, 2012 9:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.youtube.com/watch?v=K9mffzxLFuQ&feature=channel&list=UL
Powrót do góry
adamas

PostWysłany: Pią Sie 10, 2012 8:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to może wróćmy do tematu Creation bo zaczynało być ciekawie i co ?

No to po kolei:

Ceramistka to Ty założyłaś ten temat - pracujesz tą ceramiką czy wybrałaś inną, a jeśli Creation to gdzie pokazali Ci jak się z nią obchodzić ?

Grzegorz_11 Ty zdaje się ujawniłeś się jako pierwszy zorientowany w temacie - czy to wszystko co miałeś do powiedzenia , no i to samo pytanie: kto Ci pokazał te sztuczki i opowiedział o tym wszystkim ?

Adler - Ty wydajesz się być zupełnym fanatykiem jeśli chodzi o Creation, wstawiłeś fotki, pięknie ją zaprezentowałeś jakbyś to Ty ją stworzył albo jakby została stworzona dla Ciebie, tak więc po Tobie spodziewamy się ( bo myślę, że takich jak ja jest więcej), że wrócisz do tematu.

Ceram
Ciebie też zainteresował temat - poszedłeś za nią czy dalej Vita ?(wybacz ciekawość Smile )

Chłopaki skoro potraficie się obchodzić z tym materiałem, który można w Polsce kupić ( Grzegorz_11 napisał, że w Rybniku) ale szkoleń u nas nikt nie prowadzi, to może Wy to zróbcie

Wink

Tak się zastanawiam : jeśli ta ceramika jest taka wyjątkowa to czemu tylko dwie osoby na forum coś o niej wiedzą ( no jeszcze Dluga pisała, że zaliczyła szkolenie no i chyba Piotrek085 się z nią zapoznał bo groził, że wstawi fotki Wink ).

pozdrawiam
Powrót do góry
Dluga

PostWysłany: Pon Sie 13, 2012 3:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak ja zaliczylam. Tylko że to jakieś takie pejoratywne określenie. Lekceważąco traktujące i mnie i temat szkoleń. Zupełnie nie adekwatne do po pierwsze zaangażowania z jakim do tej pory zglębiałam temat. I choć nie pracuję na tym materiale-jak sądzę jeszcze. Mam w ogóle przerwę technologiczną w jakimikolwiek działaniu zawodowym-chwilowa. To ciągle tematem się interesuję śledzę grupy związane z ceramiką na portalach spolecznosciowym ale do wypowiadania się itp. Nie czuję się jeszcze zobligowana
Dluga

PostWysłany: Pon Sie 13, 2012 3:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak ja zaliczylam. Tylko że to jakieś takie pejoratywne określenie. Lekceważąco traktujące i mnie i temat szkoleń. Zupełnie nie adekwatne do po pierwsze zaangażowania z jakim do tej pory zglębiałam temat. I choć nie pracuję na tym materiale-jak sądzę jeszcze. Mam w ogóle przerwę technologiczną w jakimikolwiek działaniu zawodowym-chwilowa. To ciągle tematem się interesuję śledzę grupy związane z ceramiką na portalach spolecznosciowym ale do wypowiadania się itp. Nie czuję się jeszcze zobligowana.
A po drugie nie adekwatne do tego co już wiem ogólnie o ceramice. Nowy materiał to nowa fascynacja ale nie jestem amatorem szukającym łatwej i prostej metody na zrobienie zwykłej korony.
adamas

PostWysłany: Pon Sie 13, 2012 6:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Shocked
Jessssu, Długa, no coś Ty, zupełnie źle to odczytałaś, ja taka nie jestem.
Prawdę mówiąc to ja Tobie zazdroszczę(nie bójmy się mocnych słów): zazdroszczę tego szkolenia, a przede wszystkim ogólnej wiedzy, umiejętności i wszystkiego co pozwala Ci to robić - napalać.
Zresztą nie tylko Tobie zazdroszczę, zazdroszczę Wam wszystkim - ceramistom.
Ale śledzę ten wątek ze względu na zaciekawienie ceramiką, nie ceramistami,więc nawet nie czuję, że powinnam Cię przeprosić (bo zdaje się, że poczułaś się zlekceważona).
Ja jestem zielona jeśli chodzi o ceramikę ale Adler tak mówił o Creation, że normalnie nie mogę przestać o niej myśleć.
Chcę się tego nauczyć i jak już kiedyś komuś pisałam, chcę uczynić z tego pasję - właśnie tak.

Nie wiem tylko czy powinnam naukę zaczynać od Creation.
Tak więc nie wkurzaj się tylko napisz co myślisz - proszszszsz Smile
Pozdrawiam(dzidziusia też) Very Happy Wink
Powrót do góry
Dluga

PostWysłany: Pon Sie 13, 2012 7:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A to przepraszam chyba hormony mnie poniosły
Bongo

PostWysłany: Pon Sie 13, 2012 7:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po tylu latach obserwacji jestem, nie wytrzymalem.
Creation to swietna ceramika dla ambitnych. Mowie tak bo probowalem juz: Noritake, Vita, Shofu, GC, Wegold Evolution i Hery. Niektóre godne polecenia inne mniej, z kazdej cos wyjdzie, ale dl ambitnych Creation jest na pierwszym miejscu. Nie probowalem jeszcze Ivoclara, moj blad, mam to jeszcze przed soba.

Na pewno do Creation farbki sa niebiansko drogie. fotek nie wstawiam bo wstyd, ale kilka razy w tygodniu wpatruje sie w prace Roberta Zubaka i Ubassy'ego. Ale to co robi Jungo Endo z tym proszkiem to magia. Zaluje ze nie bylem w Warszawie na pokazie. Mam nadzieje ze wywrzemy presje na przedstawicielu aby zaprosil Jungo ,Petera Kriszke albo samego Williego Gellera.

Pozdrawiam.
Powrót do góry
Adler

PostWysłany: Wto Sie 14, 2012 12:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Embarassed
Die Königin ist die Funktion und Alle anderen Dinge haben sich ihr unterzuorden .....es hat mich uberzeugt ... dass die Biomechanische Okklusionskonzept nach M.Polz und Okklusionskonzept nach prof.Slavicek das ist der richtige Weg..

Ostatnio zmieniony przez Adler dnia Nie Wrz 11, 2016 8:25 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Dluga

PostWysłany: Wto Sie 14, 2012 11:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Więc witaj Bongo!
Proponuje utworzyć nowy wątek o tym zapraszaniu Wink bo to intrygujące sprawa. Zagladajcie!
Ceramistka

PostWysłany: Pią Sie 31, 2012 1:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Creation to ceramika bardzo wymagająca,mam na myśli sposób modelowania jeśli ktoś modeluje klasycznie dentyna ,szkliwo ,transparent
to wychodzi dokładnie tak jak w kolorniku czasami może trochę za szaro w każdym razie to moje wrażenie ,dlatego staram się pracować z różnymi masami ,by korona nie była zbyt jednolita ale to wymaga czasu.
Jej wadą jak dla mnie to jest bardzo szybkie wysychanie,dlatego by te wszystkie masy odpowiednio poukładać trzeba mieć trochę wprawy w obchodzeniu z ceramiką , jeśli chodzi o zalety to mały skurcz,bardzo dobra stabilność ,ale trzeba uważać na temperatury napalania.
Bardzo ładnie wygląda w ustach.
Pozdrawiam Very Happy
Powrót do góry
Adler

PostWysłany: Pią Sie 31, 2012 10:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To jestes na dobrej drodze Embarassed
Pozdrawiam Wink
Die Königin ist die Funktion und Alle anderen Dinge haben sich ihr unterzuorden .....es hat mich uberzeugt ... dass die Biomechanische Okklusionskonzept nach M.Polz und Okklusionskonzept nach prof.Slavicek das ist der richtige Weg..
Powrót do góry
Adler

PostWysłany: Sob Wrz 29, 2012 1:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Embarassed

Ostatnio zmieniony przez Adler dnia Nie Wrz 11, 2016 8:25 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Bongo

PostWysłany: Nie Wrz 30, 2012 10:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Laughing no no no
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Ceramika na podbudwie metalowej, materiały , technologia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 6 z 7

Skocz do: