Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna Forum dyskusyjne ZGRYZ
Serwis techników dentystycznych i protetyków

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
Ceramika-Creation Willi Geller
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Ceramika na podbudwie metalowej, materiały , technologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Adler

PostWysłany: Nie Mar 25, 2012 12:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ceram za duzo pokory w tym ze pracujesz jak partyzant Wink mysle ze skoro dobierasz sam kolor pod katem mas ceramicznych to swiadczy o wysokim poziomie znajomosci materialu ktorym pracujesz , Embarassed
Die Königin ist die Funktion und Alle anderen Dinge haben sich ihr unterzuorden .....es hat mich uberzeugt ... dass die Biomechanische Okklusionskonzept nach M.Polz und Okklusionskonzept nach prof.Slavicek das ist der richtige Weg..

Ostatnio zmieniony przez Adler dnia Nie Wrz 11, 2016 8:22 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ceram

PostWysłany: Nie Mar 25, 2012 12:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Adler napisał:
Ceram za duzo pokory w tym ze pracujesz jak partyzant

Oj ,dużo dużo Very HappyVery HappyVery Happy. Gdyby chodziło o to bym zrobił pracę idealną (z mojego punktu widzenia) wpędziłbym się w stan załamania nerwowego Very Happy. Na szczęście to wszystko i tak wychodzi o 1000% lepiej niż standardowy kolor A3/A3,5 który dostaje na kawałku jakiegoś papierka który znalazł się akurat komuś pod ręką Sad.
Adler, kiedyś miałem amibicje, zapał i wielkie chęci by dogonić doskonałość. Denerwowałem się na siebie gdy coś nie szło. Niestety realia ogólnogabinetowe i ludzka (czasami koleżeńska) mentalność skutecznie wyleczyły mnie z czegokolwiek. Także obecnie mam inne problemy (na szczęście), czuję się zdrowszy.
Powiem też , że z pokora należy się zaprzyjaźnić Very Happy. Wszystko jest wtedy jasne i proste i mniej boli Very Happy. Niestety żeby to uczynić należy ją umieć doświadczyć. Patrząc z boku na świat otaczający nie jednemu obok by się to przydało Very HappyVery HappyVery Happy ale to nie mój problem Very HappyVery HappyVery Happy.

Cytat:
mysle ze skoro dobierasz sam kolor pod katem mas ceramicznych to swiadczy o wysokim poziomie znajomosci materialu ktorym pracujesz ,i doswiadczeniu.

...hmmmm....co mam powiedzieć , no pewnie tak jest Embarassed
W ceramice pracuję prawie połowę swojego życia i tak na prawdę to chyba tylko na jednym materiale. Zaczynałem od VMK95 - kilkanaście lat napalania tej samej ceramiki (a nie jest ona rewelacyjna) z pełną kontrolą efektów u pacjenta zrobiło wiele. Często rwałem włosy z głowy(są teraz efekty Very Happy- tylko czapka ratuje Embarassed) ale coś to dało. Dzięki temu i VMK potrafię się chociaż troszkę odnaleźć w świecie optyki. Ale podkreślę jeszcze raz- do doskonałości niedokończona droga i nieskończona lekcja pokory. Teraz głównym moim materiałem jest VM13 . Lubię ją uważam że do moich , a tym bardziej gabinetowych zapotrzebowań jest wystarczajaco dobra.

Cytat:
Wszystko fajnie wyglada w fachowych czasopismach ,wybrane atykuly kolekcje doskonalosci, zawsze wszystko idealne kolor,ksztat,okluzja wszystko cacy Smile a ja mam ciagle problem z kolorem Idea patrze i patrze i sam niewiem czy to juz to Embarassed naturalny zab ma rozny stopien absorpcji w zaleznosci od warunkow oswietlenia i przez to uzyskuje wlasne cechy koloru wynikajace z jego zywotnosci .morfologi,struktury niezliczonych pryzm i krawedzi ktore odbijaja i zalamuja swiatlo i na stole material 20gr proszku uzyskany w okreslonym procesie technologicznym ,male mikroskopijne czastki ceramiki ,ktorym mam skopiowac nature ,a moze ja oszukac bo oko ma pewne niedoskonalosci nerw wzrokowy ,preciki itd i fenomen widzenie po obserwacji ,zapamietanie koloru jako zdolnosc ceramisty Question

Myślę, że tu przedstawiasz podobny problem, który mają perfekcjoniści Wink
Nie widziałem Twoich prac ale mam wrażenie "Twoje niedociągłości" są na poziomie molekularnym, a zwykły użytkownik to jedynie może się pomylić który ząb miał właśnie przyklejony Wink
Co do czasopism...cóż po fotografiach swoich prac dochodzę do wniosku że na fotkach gdy zdjęcie jest dobrze (umiejętnie) zrobione prace wyglądają lepiej niż w rzeczywistości. Uwidacznia się wtedy przezierność, w tym efekty brzegu siecznego, głębi lub przzełamania światła... no ale nie ukrywam że wszystko to musi tam być ułożone.
No i sprawa najważniejsza Very HappyVery HappyVery Happy - inaczej się robi prace które mają być w gazecie a inaczej te które chce oglądać dentysta, (np. miłośnik A2). Na potrzeby artykułu wykonuje się pracę poprawną i pokazującą co naprawdę można dla pacjenta zrobić (zdrowie i kosmetyka) - tylko dwóch lekarzy w ciągu całej praktyki takich miałem...niestety życie to nie bajka.
Codzienność i cała nasza praktyka to niestety nie czasopisma, artykuły i spektakularne fotki. Nasze życie to gabinet gdzie efektem końcowym pracy to "dokonany przelew na konto". Czy tak powinno być? - my technicy to wiemy, szkoda tylko że najbardziej to pacjent na tym cierpi a "winowajca jedzie na kolejne egzotyczne wakacje".

Pisałeś że zainteresowałeś się fotografią - sam zobaczysz jakie prace można wypalić.
Oczywiście to też idzie w drugą stronę. Jak upaliłeś gniota lub kolor nagle z grupy D poszedł do A (śliczny efekt gumy orbit w białym landrynku Very HappyVery HappyVery Happy) to jedynie ratuje Cię zrobienie takiej fotki , że z czystym sumieniem możesz efekt pracy możesz zrzucić na jakość zdjęcia - temat chyba nam wszystkim znany Very HappyVery HappyVery Happy, też coś o tym wiem Very HappyVery HappyVery Happy.

Cytat:
I tyle systemow roznych firm ,tak jak napisales kazdy super Exclamation ale czy tak jest ? przerobilem rozne i z roznymi mialem kontakt bardzo dobrze wspominamVMK-68, Reflex mozna bylo cos fajnego zrobic ale trzeba uwazac na przeszkody okluzyjne bo kruchy cos ,zawsze w tle mialem creation ,roznie bywalo z powodu dostepnosci na rynku.
Czy caly set trzeba posiadac ,mysle ze nie ale pewne modyfikatory szkliwa tak i najlepiej farby Neo i IN-nova neo .A2 moze byc C2 kwestia tla i iluzji kladac B3 na rozowym wosku a obok A3.5 na bialej kartce papieru zmieniajac mamy to samo w ustach male niedoskonalosci korony (koloru)przejmuje sasiedni zab: z zreszta sa ceramiki do jednego strzalu i malowanie wszystko razem dent/szkliwo Embarassed

No tak, typowe właściwości fizyczne materiału i sposoby jego użycia.
Wszystko tak jak piszesz.
Co do ceramik do jednego strzału czyli piszesz o "One", szczerze mówiąc nie porwały mnie te systemy, choć to dobre wyjście dla osób pracujących dla lekarzy używających tylko jednego koloru (npA3). Super rozwiązanie i wszystko bez problemu.

Cytat:
2 godziny to stanowczo za dlugo jak na korone z creation Smile

Embarassed ...to nieźle Embarassed Very Happy

Cytat:
Ps, pare lat temu mialem artykul w ktorym R.Zubak prezentowal korony na Capteku piekne Crying or Very sad gdzies mi dzwonilo , na jego stronie bylem ale ojczysty jezyk mnie przeraza ,w necie sa informacje kiedy pracowal w stanach.

Myślisz o tych czasach?

http://www.raglelab.com/education/Today's_Restorative_Options.pdf

Patrząc ogólnie lubię, styl jego pracy Smile.
Wszystko tak ładne że aż się śmieje Smile.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Adler

PostWysłany: Nie Mar 25, 2012 2:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ceram popatrz fachowym okiem ceramisty na ten artykuł ,który podaje poniżej ,jest tam najnowszy produkt firmy.... Wink
Ostatnio podczas pobytu u mojego mentora miałem okazje napalać duży most przykręcany na implantach ,uzywajac tego systemu do charakteryzacji ,jest tam ten incisal plate pokazany i pewne efekty które można wykorzystać przy trudnej kolorystyce i gdy czasu mało Idea

prosze wpisać w google tak Cool

The International Journal of Dental Technology .Reprint Creative shades contemporary esthetics using Creacolor.
pojawi się www.oraltech.com.br/creacolor.pdf

Pozdrawiam Wink
Die Königin ist die Funktion und Alle anderen Dinge haben sich ihr unterzuorden .....es hat mich uberzeugt ... dass die Biomechanische Okklusionskonzept nach M.Polz und Okklusionskonzept nach prof.Slavicek das ist der richtige Weg..
Powrót do góry
ceram

PostWysłany: Nie Mar 25, 2012 3:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Coś pięknego Smile, poezja smaku , wyczucia i akceptacji "zamieszanych " w akcję i samej akceptacji "kolegów stycznych" .

Trzy korony, a można by napisać książkę.
Nie wyobrażam sobie reakcji dentystów z którymi współpracuję abym oddał zęba pomarańczowego w środku (mimo że sąsiadujący taki własnie jest) i na dodatek z dziurą po środku. Pierwszy przypadek.
My wiemy, że ta korona jak i te następne to małe dzieło sztuki . W tym przypadku gdyby to było w "moim środowisku" oszlifowane byłyby dodatkowo druga jedynka, i dwójka (z blombom). Plan pracy opierałby sie na tym że: te dziury w jedynkach, z przodu na dodatek są fatalne i na pewno to jest zagrożeniem życia, a dwójka no to norma - kto by z takim wypełnieniem chodził... po za tym co trzy zęby to nie jeden - kasa się kręci.
Kolor musiałby być o ton jaśniejszy bo pacjent namówiony by został do wybielania. Pracę bym oddał. Kicha totalna by była, pacjent skrzywdzony i zadowolony.... przez pierwszy okres po wybieleniu. Crying or Very sad

InNova Neo - Smile fajne i praktyczne rozwiązanie , szczególnie dla cienkich brzegów siecznych i miejsc gdzie cienko na ceramikę (miałeś / masz rację).
To bardzo podobne do tego co F.Bolzani mówi i co sam kiedyś zacząłem stosować. Nasycenie ceramiki odpowiednim materiałem w odpowiednim stężeniu i w odpowiednim miejscu (cyt."...tak jak kostka cukru winem i kawą...") czyni cuda Smile.
Tu rozumiem materiał stworzony konkretnie do tych celów.

Będąc ostatnio na kursie (niestety nie w Polsce) widziałem podobne (chyba) rozwiązania , tzn. wg mnie możnaby było do tego zastosować. Nie wiem tylko jak by to wypadło w końcowym efekcie pracy, choć myślę że to chyba byłoby toto Wink. Jest to system farb do dobarwiania cyrkonu, ceramiki, w tym brzegu siecznego i samej glazury również. Farby ładnie przaeświecały i komponowały sie ogólną optyką środowiska...tzn były inne niż DeltaStains które używałem przy VMK95 Very HappyVery HappyVery Happy i nie dawały "plam na szkle" podczas przeświecenia od spodu...taki kolorek między szybki Wink

Tak sobie jeszcze oglądam fotki pana Hein'a http://www.oral-design.com.au/oral-design.com.au/Implants_1.html ... tu powinienem wkleić jakieś foto szlifu i wycisku po którym ja muszę czasami pracować.
Żeby dać coś od siebie niestety trzeba mieć czasami na czym i musi to mieć sens.
Wszystko ładnie , wszystko pięknie... Perth - toż to już kurka koniec świata Very HappyVery HappyVery Happy . Wyjeżdżając z tego miasta (obojętnie w którą stronę) można powiedzieć że właśnie wraca się do domu Very HappyWink.

Dzięki za link Adler. Na takich pracach (oglądaniu) warto spędzić nawet całe popołudnie. Tnx Wink
Powrót do góry
piotrek085

PostWysłany: Czw Mar 29, 2012 8:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo zainteresowala mnie ta ceramika ,opisujecie ja w samych superlatywach .Chcialbym sie zapytać jak jest u nas ze szkoleniami ,czy ma ktos juz jakies doswiadczenia ? Wiem ze sprzedaje ja firma z Rybnika a zarazem prowadzi szkolenia ,daja rade?
Powrót do góry
Dluga

PostWysłany: Czw Maj 10, 2012 8:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

piotrek085 napisał:
Bardzo zainteresowala mnie ta ceramika ,opisujecie ja w samych superlatywach .Chcialbym sie zapytać jak jest u nas ze szkoleniami ,czy ma ktos juz jakies doswiadczenia ? Wiem ze sprzedaje ja firma z Rybnika a zarazem prowadzi szkolenia ,dają rade?

Daje Daje radę! Szkolenia odbywają się daleko daleko za morzem za rzeką.... no dobra rozmarzyłam się aż tak daleko nie było ale było profesjonalnie, merytorycznie i z pewnością było warto.
Ceramikę obmacałam jestem zadowolona ale zrobiłam ledwo dwie korony z niej i wydaje się że można potwierdzić to co wcześniej było o niej pisane tylko że po 2 koronach to co ja mogę powiedzieć...
XXXX

PostWysłany: Wto Maj 15, 2012 6:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy mógłby ktoś z osób pracujących tą ceramiką zamieścić kilka fotek prac?
Powrót do góry
Dluga

PostWysłany: Sro Maj 16, 2012 7:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ceram Smile piszesz o farbkach.... W creation system in nova i neo czy coś takiego, jest właśnie taki - farby nie są na bazie tlenków nieprzezierne, zastanawiajace plamę tylko to jakby kolorowe szkło nałożone na warstwy ceramiki. Można je do środka na finiszu i w ogóle.
Ale ilość mas, modyfikatorow a przede wszystkim możliwości (to co lubię) mieszania mas dają nieograniczone możliwości. Kurs z craation był jedynym jak do tej pory kursem na którym prowadzący nie promował siebie jako mistrza świata a swojej metody jako jedynej słusznej. Po prostu tam kółko wzajemnej adoracji to team taki prawdziwy gdzie czuć współpracę i szacunek do drugiego technika. I to tak przede wszystkim jest inne w filozofii firmy. I jeszcze jedna ważna dla mnie rzecz firma wprowadzając zmiany w systemie ceramiki robi to tak żeby klienta nie narażać na życiowe rewolucje, nie zmusza nowościami do wymiany systemu na nowy. Pełen szacunek tego mogłyby się uczyć ivoklar czy degudent.
ceram

PostWysłany: Sro Maj 16, 2012 8:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dluga napisał:
Ceram Smile piszesz o farbkach.... W creation system in nova i neo czy coś takiego, jest właśnie taki - farby nie są na bazie tlenków nieprzezierne, zastanawiajace plamę tylko to jakby kolorowe szkło nałożone na warstwy ceramiki. Można je do środka na finiszu i w ogóle.

Wiem , wiem zapoznałem się dogłębnie Very Happy...przeryłem za Creation chyba cały net. Począłszy od Perth w Australii skończywszy na Piekłasiewiczowej Psiej Wólce Very Happy.

Cytat:
Ale ilość mas, modyfikatorow a przede wszystkim możliwości (to co lubię) mieszania mas dają nieograniczone możliwości. Kurs z craation był jedynym jak do tej pory kursem na którym prowadzący nie promował siebie jako mistrza świata a swojej metody jako jedynej słusznej. Po prostu tam kółko wzajemnej adoracji to team taki prawdziwy gdzie czuć współpracę i szacunek do drugiego technika. I to tak przede wszystkim jest inne w filozofii firmy.

To lepiej nie mogłaś trafić. Gratuluję Smile

Cytat:
I jeszcze jedna ważna dla mnie rzecz firma wprowadzając zmiany w systemie ceramiki robi to tak żeby klienta nie narażać na życiowe rewolucje, nie zmusza nowościami do wymiany systemu na nowy. Pełen szacunek tego mogłyby się uczyć ivoklar czy degudent.

Very HappyVery HappyVery HappyVery HappyVery Happy

PS. Dobry krok Wink

Pozdrawiam
Powrót do góry
Adler

PostWysłany: Sro Maj 16, 2012 7:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Embarassed

Ostatnio zmieniony przez Adler dnia Nie Wrz 11, 2016 8:24 pm, w całości zmieniany 5 razy
Powrót do góry
obserwator

PostWysłany: Czw Maj 17, 2012 7:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fajny ten ząbek Smile
Podoba mi się
Powrót do góry
ceram

PostWysłany: Czw Maj 17, 2012 9:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fajnie ją wybruździłeś.
Sama ceramika ładnie prześwieca Wink.

Pstryknij coś prosto z boku,a do oświetlenia wymuś użycie lampy błyskowej Embarassed (???)

pozdrawiam
Powrót do góry
kilden

PostWysłany: Czw Maj 17, 2012 10:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem taka korona opuszczając pracownię powinna być warta szacunkowo do swojej wartości i z szacunkiem dla wykonawcy około 5-6 stów.

Ciekawe .... jak się to ma do rzeczywistości ?

p.s.

Adler

szacunek
Powrót do góry
Dluga

PostWysłany: Czw Maj 17, 2012 10:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

fajna fajna! Ale zaskoczę Cię Adlerze. Technicy którzy tam byli ostatnio wykonali dwie jedynki - jedną według schematu standard na cyrkonie i drugą na metalu według Sachy Haina. A niektórzy co tam byli sprawdzali czy da się zrobić zwykła koronę w kolorze A2. Jakiś niesubordynowany sort się trafił.
Wink Rolling Eyes
Adler

PostWysłany: Pią Maj 18, 2012 12:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Embarassed

Ostatnio zmieniony przez Adler dnia Nie Wrz 11, 2016 8:24 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Ceramika na podbudwie metalowej, materiały , technologia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 5 z 7

Skocz do: