Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna Forum dyskusyjne ZGRYZ
Serwis techników dentystycznych i protetyków

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
Ceramika-Creation Willi Geller
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Ceramika na podbudwie metalowej, materiały , technologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ceramistka

PostWysłany: Pon Lut 20, 2012 6:12 pm    Temat postu: Ceramika-Creation Willi Geller Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie Embarassed
Jestem na etapie zmiany ceramiki ,myślę o noritake-ex3,albo Initial-Gc .
Ale miałam ostatnio zapytanie od lekarza, z którym pracuje,czy znam tą Creation,dlatego że widział prace z tej ceramiki będąc u kolegi w okolicach Wiednia i był zachwycony.
Kompletnie pierwszy raz o tym systemie słyszałam,czy ktoś pracuje z tą ceramiką w Polsce?
Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Dluga

PostWysłany: Pon Lut 20, 2012 6:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To mercedes wśród ceramik podobno! Pierońsko droga ale efektowna Totalna coś wie to może się podzieli?? Laughing zdaje się że Natrodent ma z nią coś wspólnego.... ale nie wiem do końca
grzegorz_11

PostWysłany: Nie Lut 26, 2012 10:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pracuję Creation kilka lat. Zarówno na metalu jak i cyrkonie i uważam ją za bardzo dobrą. Powiedziałbym dosadniej ale pewnie kilka osób mogło by się obrazić Smile Mam porównanie z kilkoma ceramikami obecnymi na polskim rynku, więc wydaje mi się że wiem o czym mówię Very Happy
Ceramiką sprzedaje firma luxdent z Rybnika.
Jeżeli masz więcej pytań to pisz na priv
Powrót do góry
Dluga

PostWysłany: Nie Lut 26, 2012 7:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie na pw nie na pw my też chętnie poczytamy!
grzegorz_11

PostWysłany: Pon Lut 27, 2012 11:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam. Ceramika na metal - Creation CC. Piękne odwzorowanie kolorów , bardzo mały skurcz pionowy, bardzo duża wytrzymałość ,stabilność kształtu nie ma problemu z tym że po glazurze zaokrągli nam się brzeg sieczny Smile Ja żadnych wad w tej ceramice nie widzę a mam porównanie na przestrzeni lat z : Match Maker MC, Wieland Reflex i Zirox, Shofu Vintage MP i Vintage ZR , Elephant Antagon i Sakura. Z każdą z tych ceramik miałem jakieś mniejsze lub większe problemy. Za Creation przemawia również to że stworzył ją Willi Geller chyba najlepszy technik ceramista na świecie. Do tego dochodzi elitarny klub www.oraldesign.org , zrzeszający "mistrzów świata i okolicy " wszyscy pracują Creation i ich uwagi są również brane pod uwagę przy wprowadzaniu na rynek nowych mas i efektów.
Jeszcze jedno firma wprowadziła Creation CC ponad 20 lat temu i od tego czasu tylko trochę ją unowocześniono, nie ma potrzeby co 4 lata wypuszczać na rynek nowego produktu , który po czasie okazuje się wadliwy Smile i znowu trzeba coś zmieniać Smile Ceramika jest bardzo popularna w Niemczech, Austrii, Szwajcarii, USA itd. Nawet na Słowacji z tego co się orientuję 20% laborów nią pracuje. Najlepiej jeżeli chcecie coś wiedzieć - pytajcie chętnie odpowiem na pytania

Ostatnio zmieniony przez grzegorz_11 dnia Sro Lut 29, 2012 8:08 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
ceram

PostWysłany: Pon Lut 27, 2012 5:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

grzegorz_11 napisał:
Witam. Ceramika na metal - Creation CC. Piękne odwzorowanie kolorów , bardzo mały skurcz pionowy, bardzo duża wytrzymałość ,stabilność kształtu nie ma problemu z tym że po glazurze zaokrągli nam się brzeg sieczny Smile

Witaj Grzegorz.
Nie ukrywam że szczerze się zainteresowałem.
Z tego co napisałeś wychodzi na to że to materiał prawie doskonały.
Pracowałem na wielu ceramikach - tej akurat nie przerobiłem. Powód?...już mi się nie chciało sprawdzać następnego Sad.
Każdy z producentów zachwala swoją... jedna jest Mercedesem wśród ceramik, druga zaś to samo Ferrari , inne Bentley . Po wypaleniu standardowym okazało się że trzeba przerobić kolejne manipulacje z temperaturą wypalania lub wypalać kolornice do konkretnego proszku, bo kolory owszem były ...w szerokiej gamie Smile
Co do ostrości brzegu siecznego. Cóż zrezygnowałem z glazury na rzecz pasty polerskiej. W innym przypadku to sam wiesz jaki efekt.

Czy do wypalania Creation programujesz indywidualne swoje programy , czy możesz lecieć tak jak fabryka pisze.
Zakładam oczywiście, że piec jest skalibrowany co do stopnia.

Pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
grzegorz_11

PostWysłany: Pon Lut 27, 2012 10:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Ceram
Ceramikę wypalam na standardowych programach. Oczywiście Geller zaleca obserwacje ceramiki pod kątem indywidualnych cech pieca. Jeżeli mam coś do dopalenia czy ewentualnie jakaś korekta już podczas glazury to modyfikuje program o kilka stopni albo włączam na chwile próżnie podczas glazury. Też czasem nie stosuje glazury tylko poleruję , wychodzi bardzo ładnie , w elephancie miałem z tym problem bo ceramika po wypaleniu jest porowata i wychodziły "paprochy" Smile pozdrawiam
Powrót do góry
Dluga

PostWysłany: Pon Lut 27, 2012 11:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A mnie zastanawia czy to nie jest taka mensa ceramistów no wiecie...
Czy gdyby dać tym ludziom najpodlejszą ceramikę to czy i tak by nie wyszły cacuszka?? Ile genialności w tych pracach to talent a ile zasługa materiału??
No wszystko to jakoś brzmi zbyt pięknie...

Piszesz o odwzorowaniu kolorów - czy to wiąże się tylko z idealnymi warunkami? Jak się spisuje owo cudo gdy nie ma miejsca???
ceram

PostWysłany: Wto Lut 28, 2012 2:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

grzegorz_11 napisał:
Witaj Ceram
Ceramikę wypalam na standardowych programach. Oczywiście Geller zaleca obserwacje ceramiki pod kątem indywidualnych cech pieca. Jeżeli mam coś do dopalenia czy ewentualnie jakaś korekta już podczas glazury to modyfikuje program o kilka stopni albo włączam na chwile próżnie podczas glazury. Też czasem nie stosuje glazury tylko poleruję , wychodzi bardzo ładnie , w elephancie miałem z tym problem bo ceramika po wypaleniu jest porowata i wychodziły "paprochy" Smile pozdrawiam

Kilkustopniowe manipulacje w dół w konkretnym celu to rzecz oczywista Wink.
W jednej przeze mnie z używanych osłabiło mnie to że z założenia trzeba było na dzień dobry ze wszystkimi programami polecieć o 10 stopni na dół, potem dopiero dopieścić poprzez kombinowanie...a miało być tak pięknie. Fakt , jak ustawiłem wszystko i dopasowałem po swojemu to coś tam wychodzi Very Happy. Ale przy kolejnym "set'cie" już by mi się nie chciało.
Piszesz, że ceramika godna polecenia i można brać z zamkniętymi oczami??? Wink

Co do elefanta (jak i innych ceramik) i jego porowatości.
Czy robiłeś doświadczenie z lekkim wydłużeniem czasu wypalania + próżnia, na II dentynie lub lekko zaniżonej I -szej?

Jaką próżnie (ile hPa) używasz w czasie programu dentynowego? Jest standard 99hPa czy nie potrzeba tyle?

pozdrawiam.

PS. Wkliknij fotki (o ile możesz i chcesz) jakiejś skorupki bez morfologicznych pieszczot Very Happy z profilu (jaki ostry brzeg bez obróbki możesz osiągnąć) i na wprost z napalonej z kilku kolorów (łaty) w porównaniu do kolornicy A3.
Wiem że paru techników/-czek z tego forum pewnie zainteresuje się głębiej. (pozdrowienia dla dziewczyn Wink )
Powrót do góry
ceram

PostWysłany: Wto Lut 28, 2012 2:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dluga napisał:
A mnie zastanawia czy to nie jest taka mensa ceramistów no wiecie...
Czy gdyby dać tym ludziom najpodlejszą ceramikę to czy i tak by nie wyszły cacuszka??

Kiedyś, w sumie jeszcze za niedawnych czasów pracowałem na VMK95, jakoś się jej nauczyłem i innej nie potrzebowałem. Zdarzyło się tak że musiałem na chwilę iść do kogoś do pracy ... i napalać Synspar (chyba jeszcze starszy od mojej VMK) - myślałem że będę płakał. Do tej pory nie wiem co było przyczyną porażki czy ten materiał, czy może ochrzczony płyn destylowaną wodą.
Od kilku lat VMK stoi jak eksponat muzealny. Nie dawno chciałem coś napalić Very Happy... i stwierdziłem że kiedyś byłem bardzo cierpliwy i wytrwały (patrz uparty)
Po tym odświeżeniu eksponatu nie wyobrażam sobie pracy ze wspomnianym Synsparem Embarassed

Cytat:
Ile genialności w tych pracach to talent a ile zasługa materiału??
No wszystko to jakoś brzmi zbyt pięknie...

..z pustego i Salomon nie naleje.
Ale też chyba trzeba wiedzieć co i jak...no i musi się chcieć Wink

Cytat:
Piszesz o odwzorowaniu kolorów - czy to wiąże się tylko z idealnymi warunkami? Jak się spisuje owo cudo gdy nie ma miejsca???

Długa, takiej jeszcze nie stworzono.. Twisted Evil Razz Laughing Laughing Laughing Embarassed
Powrót do góry
grzegorz_11

PostWysłany: Wto Lut 28, 2012 8:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witajcie

Dluga Ci goście z oraldesign to osobna grupa
Napisałem to dla przykładu , "że się da zrobić " Smile
Mnie osobiście zawsze interesowało to co pisałem na początku - kolor, wytrzymałość , stabilność kształtu, łatwość pracy itd. kupując ją nie myślałem o tym żeby robić takie prace jak oraldesign bo trochę mi brakuje do tego poziomu Wink .
Co do grubości dentyny to 0,6mm wystarcza żeby kolor wyszedł elegancko i nasycenie też było ok. Dentyny mają duże właściwości kryjące.

Ceram postaram się jutro podesłać jakieś zdjęcia.
Co do tego czy można brać z zamkniętymi oczami :
Nie kupiłbym niczego czego wcześniej nie przetestowałem ,chyba można dostać jeden kolor + efekty na testy.
Co do próżni to poziom 9 w dekemie Smile

A co do Elephanta to rozumie że nim pracujesz
Próbowałem kombinować z programami.
Problem był tego typu że po wypaleni 1 , 2 dentyny wszystko było ok. A kłopoty pojawiały się w kolejnych paleniach np przy dużych konstrukcjach, duża kurczliwość i to że ceramika robiła się brzydka .
Głownym problemem był sam program glazury który potrafił zniszczyć ładnie zrobiony most.
Ja cały czas uparcie twierdziłem że powinno być ok. a Antagon mówił NIE i nie współpracował a testowałem go na dwóch piecach w przeróżnych kombinacjach temperaturowych - glazura to był koszmar.
Albo coś było zgalzurowane ale zaokrąglone albo glazura się nie wypalała Sad
Jak chcesz to mam set na cyrkon do sprzedania - tanio - cały Smile
Powrót do góry
Adler

PostWysłany: Wto Lut 28, 2012 10:20 pm    Temat postu: CC Odpowiedz z cytatem

CC
Die Königin ist die Funktion und Alle anderen Dinge haben sich ihr unterzuorden .....es hat mich uberzeugt ... dass die Biomechanische Okklusionskonzept nach M.Polz und Okklusionskonzept nach prof.Slavicek das ist der richtige Weg..

Ostatnio zmieniony przez Adler dnia Nie Wrz 11, 2016 8:09 pm, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry
grzegorz_11

PostWysłany: Sro Lut 29, 2012 12:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Adler
Wstyd takich rzeczy nie wiedzieć Wink Tęczowy efekt barwny wywołany jest interferencją światła na regularnie ułożonych submikroskopowych kulkach skalenia.
Czyli prościej mówiąc dzięki temu że ceramika jest zrobiona ze ultra czystego skalenia potasowego możliwa jest ta fenomenalna gra (dynamika) światła i pięknie wyglądające kolory - no ale przecież to wszystko można na internecie wyczytać Cool

A tak nawiasem mówiąc to ceramista powinien najbardziej zwracać uwagę na wymagania lekarzy z nim pracujących bo to oni ustalają (w znakomitej większości) z pacjentem jak uzupełnienie będzie wyglądać ( kolor, kształt, wielkość, cechy, faktura, itd).
Jeżeli masz lekarzy którzy dają Ci w poniedziałek wyciski z dopiskiem A3 na środę to też jest dobrze jeżeli tobie i lekarzowi to pasuje.
Generalnie w naszym zawodzie nie ma osób które pracują dla samej idei , artystów jest też niewielu a jeżeli już się trafią to są bardzo, bardzo drodzy i bardzo znani Smile
Konkludując Smile Cearmista pracujący Creation musi kierować się podstawową wiedzą z zakresu nakładania ceramiki - bo to wystarcza.

Jeżeli chcesz robić prace jak w "oraldesign" to obawiam się że nawet znajomość teorii o interferencji światła i teori koloru według " Goethego" może nie wystarczyć Sad
pozdrawiam
Powrót do góry
Dluga

PostWysłany: Sro Lut 29, 2012 12:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Co do grubości dentyny to 0,6mm wystarcza żeby kolor wyszedł elegancko i nasycenie też było ok. Dentyny mają duże właściwości kryjące.

A widzisz Ceram Willi jest blisko. My Ciebie teżLaughing
Grzegorzu
Czy kryjące = mala przezierność przy 0,6 mieści się szkliwo i efekt jest przyzwoity czy raczej dobry no rozumiem że nie ma na takiej grubości wodotrysków, ale czy elegancko znaczy nie trzeba domalowywać zamalowywać....
bo ja ochów i achów słyszałam dużo na temat porcelany a teraz proszę bez ściemy.
No i jeszcze jedno pytanie ja np. jestem fanką efektów starej finess - Ciepłych barw, nasycenia, opalizujących mas (choć nie jestem fanka innych cech tej akurat ceramiki) chodzi mi tylko o to co widoczne. Finess bardzo specyficznie zachowywała się już w ustach pacjenta "nabywając" koloru od zębów sąsiednich Taki sobie kameleon. Czy znajdę podobieństwa??
Adler

PostWysłany: Sro Lut 29, 2012 8:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Embarassed
Die Königin ist die Funktion und Alle anderen Dinge haben sich ihr unterzuorden .....es hat mich uberzeugt ... dass die Biomechanische Okklusionskonzept nach M.Polz und Okklusionskonzept nach prof.Slavicek das ist der richtige Weg..

Ostatnio zmieniony przez Adler dnia Nie Wrz 11, 2016 8:30 pm, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Ceramika na podbudwie metalowej, materiały , technologia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 1 z 7

Skocz do: