Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna Forum dyskusyjne ZGRYZ
Serwis techników dentystycznych i protetyków

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
Płacze, żale i lamenty że to nie ma sensu…

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Okluzja, zwarcie, artykulacja.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Robroy

PostWysłany: Sob Sty 22, 2011 11:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Naprawdę miło popatrzeć na te wykresy,schematy,treść fachową
Bardzo chciałbym się uczyć ,dalej ....ale po 9-latach pracy w zawodzie stwierdziłem ,że sami lekarze doprowadzili mnie do tępoty okluzyjnej.
Ja jako technik dentystyczny,bardzo uzależniony od dawania prac od doktora,gdybym zaczął używać terminów ,typu interkuspidacja,kąt Beneta,dyskluzja,przeszkody okluzyjne.droga stawowa....itd to został bym bez roboty.
Obecnie w moim rejonie panuje tendencja robienia prac na gotowo,bo tak doktory chcą.dot :np porcelany,a te wszystkie teorie okluzyjne to mają w d,...e
Zresztą większość nawet nie wie oco chodzi.
Pamiętam jak raz powiedziałem lekarzowi że jest okluzja statyczna ,i dynamiczna ,to powiedział mi że on ,jutro może mieć dziesięciu pod drzwiami gabinetu co mu zrobią prace na gotowo.
I jaki tu sens ? Myśleć nad prowadzeniami, patrząc na rozwarstwiony wycisk,kesek woskowy ,jak by go kozica pogryzła, i Mój piekny Artex .
Normy okluzji są piękne ...ale nie w moim świecie.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
salaygomez

PostWysłany: Nie Sty 23, 2011 2:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bo Widzisz Robroy na okluzji to nam najbardziej powinno zależeć, dlatego najlepiej sobie dokup łuk twarzowy i samemu się o to troszcz. Przecież to są 3 czynności na krzyż dla lekarza. Mi zazwyczaj pozwalają podejść na moment do pacjenta, żeby im tę uprzęż założyć. Czasem jeszcze jakiegoś pterygoideusa uciskiem rozluźnię dzięki synergizmowi coby pacjentowi nie strzelało w stawie (oczywiście robię to rozsądnie po kilku prostych testach) i wszyscy są podjarani, że się coś dzieje. Cała zabawa zajmuje max 10 minut a pacjent jest dopieszczony. I tylko mówi, że nigdzie mu tak nie robili. Very Happy Jak Pomożesz Swoim Klientom-Lekarzom nie będą robić problemów. Głowa do góry Chłopaku to sie da zrobić.
Powrót do góry
Olek

PostWysłany: Nie Mar 27, 2011 7:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Taki temat jakby ktoś chciał ponarzekać że to nie ma sensu, że kupił sprzęt i się kurzy itd.

Zapraszam!!!
Powrót do góry
Robroy

PostWysłany: Wto Kwi 24, 2012 8:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jest poprawa Wink
Powrót do góry
Dluga

PostWysłany: Sro Kwi 25, 2012 8:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

salaygomez napisał:
Bo Widzisz Robroy na okluzji to nam najbardziej powinno zależeć, dlatego najlepiej sobie dokup łuk twarzowy i samemu się o to troszcz. Przecież to są 3 czynności na krzyż dla lekarza. Mi zazwyczaj pozwalają podejść na moment do pacjenta, żeby im tę uprzęż założyć. Czasem jeszcze jakiegoś pterygoideusa uciskiem rozluźnię dzięki synergizmowi coby pacjentowi nie strzelało w stawie (oczywiście robię to rozsądnie po kilku prostych testach) i wszyscy są podjarani, że się coś dzieje. Cała zabawa zajmuje max 10 minut a pacjent jest dopieszczony. I tylko mówi, że nigdzie mu tak nie robili. Very Happy Jak Pomożesz Swoim Klientom-Lekarzom nie będą robić problemów. Głowa do góry Chłopaku to sie da zrobić.

No ale może nie każdy ma blisko gabinet, albo żonę lekarza. Dojazd do lekarza to więcej niż 10 min.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Okluzja, zwarcie, artykulacja. Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: