Forum  ZGRYZ Strona Główna ZGRYZ
Nowoczesna protetyka stomatologiczna

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
Porozmawiajmy o sytuacji na rynku, mamy kryzys czy nie?
Idź do strony 1, 2, 3  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ZGRYZ Strona Główna -> Tematy bieżące
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Jaka jest sytuacja na rynku prac w twoim odczuciu?
Jest jak zawszeraz lepiej raz gorzej, nie ma powodów do obaw ani euforii.
20%
 20%  [ 5 ]
Wszystko idzie w dobrym kierunku, obserwuję wzrost ilości i jakości prac.
4%
 4%  [ 1 ]
Ostatni okres to regres ilości prac ale jest to zjawisko chwilowe.
8%
 8%  [ 2 ]
Zaczynam się niepokoić. Sytuacja na rynku wymusza zmiany w mojej firmie.
50%
 50%  [ 12 ]
Jest bardzo źle, powiedzmy to wyraźnie.
16%
 16%  [ 4 ]
Wszystkich Głosów : 24

Autor Wiadomość
miczman
Site Admin

PostWysłany: Pią Lis 11, 2011 2:34 pm    Temat postu: Porozmawiajmy o sytuacji na rynku, mamy kryzys czy nie? Odpowiedz z cytatem

Rozmowy z wieloma koleżankami i kolegami z branży sugerują ,że
obecna zamieszanie ogólnogospodarcze nie pozostaje bez wpływu
na naszą branże. Dlaczego miałoby ją ominąć ,nie żyjemy wszak w
oderwaniu od realiów ekonomicznych. To przekłada się na mniejszą ilość
prac na rynku nie tylko tych najdroższych będących "kremem na torcie" ale tez tych na których większość pracowni opiera swoją egzystencję.

Jedni reagują , szukając oszczędności i planują zmiany w swoich firmach mające zwiększyć wydajność i ciąć koszty inni poszukują nowych nisz.

Wreszcie w takich okresach na rynku jak teraz odżywają stare demony
i niektórzy próbują starych, najgłupszych metod by ratować spadający
obrót. Na pewno nie macie pojęcia o czym myślę , prawda?

Jak jest naprawdę w tej chwili, wszyscy jesteśmy ciekawi jak to wygląda w różnych częściach kraju z perspektywy innych pracowni. Może wykluje się z tego jakiś ciekawy obraz jak zechcecie ruszyć tyłki do klawiatury i skrobnąć kilka zdań swoich przemyśleń. Zachęcam.

super gość miczu.

ZGRYZ jest już na Facebook. Też. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email OdwiedĽ stronę autora Adres AIM
obserwator

PostWysłany: Pią Lis 11, 2011 6:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak jest ciężko!A obniżanie cen na pewno nie pomoże.Ale są tacy 'inteligenci" co uważają inaczej!!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kilden

PostWysłany: Pią Lis 11, 2011 11:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powiem może tak.
Dawniej okresy w których ilość prac była mniejsza zdarzały się i nie było to zjawiskiem niepokojącym.

Obecnie spadek ilości prac i coraz dłuższe okresy jego trwania mogą zastanawiać ?....... czy to kryzys?(ludzie oszczędzają) czy zbyt duża ilość pracowni i TD.

.... pewnie jedno i drugie

W każdym razie dla większości TD. świetlanej przyszłości nie widzę.

Sytuacja z roku na rok się raczej pogarsza niezależnie od tego czy klepie się korony młotkiem czy wykonuje się najbardziej zaawansowane technologie.

Jeszcze tak na koniec!

Przy obecnej świadomości wielu naszych koleżanek i kolegów i po wieloletnich zapóźnieniach prawnych dotyczących naszego zawodu,któremu to sami jesteśmy winni ... mamy to co mamy.
Powrót do góry
Andrzej_D

PostWysłany: Sob Lis 12, 2011 1:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...

Ostatnio zmieniony przez Andrzej_D dnia Sro Sty 04, 2012 2:41 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email OdwiedĽ stronę autora
kilden

PostWysłany: Sob Lis 12, 2011 11:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O tym,że szkółek dla TD jest za dużo można było rozmawiać i reagować o wiele wcześniej.Przynajmniej jakieś 10 -15 lat temu.
Teraz to już " musztarda po obiedzie" .

Sami sobie ten pasztet przygotwaliśmy brakiem zorganizowania i dbałości o nasze interesy.
Teraz gadać o tym nie ma sensu.

...... i Twoje pytanie odnośnie nadmiaru szkółek Andrzej_D trochę mnie dziwi?
Powrót do góry
Andrzej_D

PostWysłany: Nie Lis 13, 2011 10:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A mnie dziwi że jesteś zdziwiony...
Dlaczego dziwi Cię to że ja o to pytam?
Czyżbyś uważał że powinienem się tym 10 lat temu zająć?

Nie wiem czy jest zbyt późno, ale właśnie obecnie jest w Ministerstwie Zdrowia i potem Edukacji opracowywany nowy program dotyczący szkół policealnych u szkolnictwa wyższego.
Brałem udział w tych pracach ale projekt który był opracowany pod moim kierownictwem (dość rygorystyczny pod względem zawartości i wyposażenia szkół) spotkał się z poważnym protestem dyrektorów szkół i pewnie przepadnie.
A była szansa żeby byle szkółki nie miały miejsca na naszym rynku...
Natomiast prof. Stanisław Majewski uważa (artykuł w NTD) że powinniśmy przenieś kształcenie na poziom wyższy-czyli licencjat.
Może to jest rozwiązanie?
A dla reszty chętnych techników stworzyć możliwość czegoś w rodzaju "studiów pomostowych" ????
lola1980

PostWysłany: Nie Lis 13, 2011 10:12 pm    Temat postu: ;-) Odpowiedz z cytatem

Andrzeju, dlaczego się dziwisz... Jak już zauważyłeś wszystkie powodzenia, a tym bardziej porażki spadają na barki Twoje i Bożenki, więc nie bądź zaskoczony......Tak to już bywa w tym naszym małym światku Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
cropka

PostWysłany: Nie Lis 13, 2011 10:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wetnę się na chwilkę do rozmowy.

Andrzej_D napisał:

Natomiast prof. Stanisław Majewski uważa (artykuł w NTD) że powinniśmy przenieś kształcenie na poziom wyższy-czyli licencjat.
Może to jest rozwiązanie?
A dla reszty chętnych techników stworzyć możliwość czegoś w rodzaju "studiów pomostowych" ????

Taki "poziom wyższy" miałam przyjemność skończyć na AM w Gdańsku kilka lat temu. O ile mój rocznik miał jeszcze jakąś równowagę pomiędzy zajęciami praktycznymi, a teorią z zakresu w miarę przydatnego(anatomia, fozjologia, choroby zakaźne, mikrobiologia i kilka dupereli Wink ), to kolejne roczniki zostały okrojone z nauki techniki dentystycznej na rzecz onkologii i innych kwiatków niezbędnych TD. Moim zdaniem nie tędy droga, bo to się powoli śmieszne robi. Przyszli technicy siedzą na uczelni od 8 do 19, z czego może 10-15% czasu poświęcają na naukę zawodu na żenującym zresztą poziomie. Po szkole nie potrafią wykonać dobrze najbardziej podstawowych czynności. Koniec końców szkoła wypuszcza masę niedouczonych techników, dla których nie ma miejsc pracy.
Licencjat niczego nie zmienił na lepsze...
Powrót do góry
kilden

PostWysłany: Nie Lis 13, 2011 11:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Andrzej_D
Ciebie się nie czepiam za wieloletnie zaniedbania (pisałem WYRAŹNIE,że obecnej sytuacji sami sobie jesteśmy winni)

Ale wróćmy do historii .
Kiedyś w kraju było ok. 10 -15 dobrych szkół państwowych (bezpłatnych),które całkowicie zaspokajały potrzeby rynku (nawet z nadmiarem),ale w latach 90tych na zasadzie "róbta co chceta" zaczęly powstawać szkółki,licencjaciki,"nibymagisterki" i inne dżiwolągi pseudo-protetyczne. Organizacja PTTD nie reagowała.Tego typu "uczelnie" i szkółki powstają do dziś i produkują bezrobotnych lub dennie przygotowanych adeptów prawie nikomu niepotrzebnych.

O zatrzymaniu tego procesu nie ma co gadać... no chyba,że jesteś Konradem Walenrodem przyszłych pokoleń Polskich Techników.

Profesorowi Majewskiemu z całym szacunkiem odpowiedz ,że my techniki już licencyjaty posiadamy(w każdem jednem razie niektóre z nas) i za przeproszeniem niewiele to daje. I koniecznie wyślij Panu Profesorowi link do tekstu użytkownika " cropka"

Pozdrawiam

Ostatnio zmieniony przez kilden dnia Pon Lis 14, 2011 1:21 am, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry
kilden

PostWysłany: Nie Lis 13, 2011 11:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Za zmianę tekstu przepraszam.

Ostatnio zmieniony przez kilden dnia Pon Lis 14, 2011 11:46 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
obserwator

PostWysłany: Pon Lis 14, 2011 9:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co My mamy wspólnego z medycyną?!!Jesteśmy rzemieślnikami i w tym kierunku to powinno iść.Jak najdalej od medycyny,od lekarzy jak najdalej.
Nie mielibyśmy tych kwiatków związanych z kodami czy rejestracją.
Ale pewnie się mylę,zaraz mnie wszyscy obsmarują Smile
Powrót do góry
piotrasz

PostWysłany: Pon Lis 14, 2011 11:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

obserwator napisał:
A co My mamy wspólnego z medycyną?!!Jesteśmy rzemieślnikami i w tym kierunku to powinno iść.Jak najdalej od medycyny,od lekarzy jak najdalej.
Nie mielibyśmy tych kwiatków związanych z kodami czy rejestracją.
Ale pewnie się mylę,zaraz mnie wszyscy obsmarują Smile

Nie mylisz się. Niestety...
Powrót do góry
kilden

PostWysłany: Wto Lis 15, 2011 12:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Obserwator
Nikt logicznie myślący nie powinien Cię "obsmarować"

.... ale się zobaczy ?

Poczekajmy na ew. posty obsmarowujących.

.... będzie "ubaw po pachy"

Pozdrawiam
Powrót do góry
Boby

PostWysłany: Sro Lis 16, 2011 1:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
kilden

PostWysłany: Sro Lis 16, 2011 11:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Boby

Post zastanawiający,choć nie tak śmieszny jak się tego spodziewałem po wcześniejszych rozmowach z tobą na tym forum.

Postaraj się mnie bardziej rozśmieszyć swymi głębokimi przemyśleniami.

... będę ponownie nad nimi się z wielką wnikliwością zastanawiał, co może przekona mnie do twych racji.

... twoich postów oczekuję ( pewnie nie tylko ja) z ogromną ciekawością.

Boby - do dzieła !!!
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ZGRYZ Strona Główna -> Tematy bieżące Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

Skocz do: