Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna Forum dyskusyjne ZGRYZ
Serwis techników dentystycznych i protetyków

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
drut retainer

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Tutaj przeginamy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
penelope20

PostWysłany: Sro Sie 24, 2011 3:31 pm    Temat postu: drut retainer Odpowiedz z cytatem

Dostałam od dr drucik-łańcuszek i doginam z niego reteinery na dolne siekacze i kły od strony języka, potem dr to przykleja pacjentowi, takie utrzymanie po zdjęciu ap.stałego. Drut był od dr więc brałam tylko za model i dogięcie 20zł, bo szło szybko. Dr jednak stwierdziła,że drut za słabo przylega w zagłębieniach między zębami i zaburza higiene pacjenta. Dostałam od niej też drut łańcuszek płaski, z którym już konkretnie sobie nie radze. Wróciłam do tego okrągłego w przekroju i meczę się nad nim strasznie, żeby wpasować w te szczeliny międzyzębowe. Żadne kleszcze nie pomagają. Czy ktoś z Was robi coś takiego? Czy są na to prostsze sposoby czy po prostu ja tego nie umiem. I jeszcze kwestia ceny. Jeśli to zabiera mi teraz więcej czasu to ile brać za taką usługę. Pomocy!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
cara

PostWysłany: Sro Sie 24, 2011 10:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najlepiej to kup sama taki drut i podaj odpowiednią cenę za wykonanie retainera.
Jeśli chodzi o higienę pacjenta, to może zaproponuj retainer Mahony'ego (pacjent może w nim nawet nitkować zęby). Chociaż niestety nie w każdym przypadku da się go wykonać (nie u każdego pacjenta).
A i doginania retainera trzeba się po prostu nauczyć i wtedy wyjdzie szybko. Ciężko tylko mi wytłumaczyć jak, bo każdy ma swój sposób doginania i każdemu jest wygodnie inaczej, a liczy się efekt.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gabgor

PostWysłany: Pią Sie 26, 2011 2:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wykonuję sporo tego typu retainerów. Z tym przyleganiem w przestrzeniach m. zębowych to ostrożnie ... jeśli dogniesz się zbyt precyzyjnie w tych miejscach , to po pewnym czasie MOŻE to pozwolić na rozsunięcie się zębów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
anangel

PostWysłany: Pon Sie 29, 2011 7:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może łatwiej będzie Ci spojrzeć jak wychodzi Ci doginanie w przestrzenie, gdy ustawisz sobie model zębami w swoją stronę - tak, jakbyś zaglądała w usta pacjenta - inny punkt widzenia. Trzeba się potem tylko trzymać by doginać w jednej linii.
Tomek BB

PostWysłany: Nie Wrz 04, 2011 6:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja robię tego typu retainery i robię to z płaskiego drutu , uważam że lepiej przylega do zębów , jeśli chodzi o przestrzenie zębowe to u mnie nigdy nie przylegają idealnie , ale ponoć jest zawsze wszystko ok .
Jak ktoś napisał już , retainerów trzeba się wyuczyć
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM Yahoo Messenger MSN Messenger
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Tutaj przeginamy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: