Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna Forum dyskusyjne ZGRYZ
Serwis techników dentystycznych i protetyków

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
Cementowanie zewnątrzustne

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Implatoprotetyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Olek

PostWysłany: Czw Mar 24, 2011 11:13 pm    Temat postu: Cementowanie zewnątrzustne Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś z was przygotowuje odbudowy na implantach do cementowana zewnątrzustnego?Czy macie jakieś sugestie co do wykonania dziurki?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AmiYumi

PostWysłany: Pią Mar 25, 2011 10:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja proponuję robić ją tak, żeby dało się wyjąć lub włożyć śrubkę Razz...na wylot Very Happy

brzydal MÓWIŁ NA MNIE WARSZAFKA Very Happy - nie szukajcie u mnie pomocy Cool
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość OdwiedĽ stronę autora
mateusz

PostWysłany: Pią Mar 25, 2011 10:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moze jasniej jasnie panie
Olek

PostWysłany: Pią Mar 25, 2011 11:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chodzi o to że bardzo fajne rozwiązanie, odpada kilka problemów tylko ta dziurka ma być taka by kluczyk kręcił się biernie bez opierania o koronę. Myślałem że są jakieś patenty na dziurkę ale pewnie trzeba rozwiercać aż będzie cała w osi implantu?
Powrót do góry
AmiYumi

PostWysłany: Sob Mar 26, 2011 4:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

niekoniecznie...wystarczy przy modelowaniu podbudowy a później przy napalaniu używać śrubki od transferu wyciskowego... Smile kształt dziurki "sam sie robi" Wink

brzydal MÓWIŁ NA MNIE WARSZAFKA Very Happy - nie szukajcie u mnie pomocy Cool
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość OdwiedĽ stronę autora
Olek

PostWysłany: Sob Mar 26, 2011 4:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O!!! O to mi chodziło. Niestety u mnie nie do zastosowania bo śrubka zintegrowana jest z łącznikiem i nie da się jej wyjąć. Evil or Very Mad
Powrót do góry
Adler

PostWysłany: Nie Mar 27, 2011 1:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Amiyumi ma racje jest to bardzo pomocne ,ale Ankylos ma do tego celu tzw Wax-up scew do modelowania kanału śruby.
Obecnie może to zrobić Cad-Cam mając tzw Base abutment do techniki klejenia, Centrum frezowania wykonuje Lacznik Cerkon,Metal,Tytan
(Compartis program- Degudentu ) Idea który jest wklejany i klasycznie korona
Pozdrawiam Wink
Die Königin ist die Funktion und Alle anderen Dinge haben sich ihr unterzuorden .....es hat mich uberzeugt ... dass die Biomechanische Okklusionskonzept nach M.Polz und Okklusionskonzept nach prof.Slavicek das ist der richtige Weg..
Powrót do góry
Olek

PostWysłany: Nie Mar 27, 2011 11:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale Wax-up scew jest do standard abutment prostych i balance base abutment a to są monolity czyli cementowanie zewnątrzustne jest wykluczone. To nadaje się tylko do prac przykręcanych od góry do łącznika.

Nie znalazłem czegoś takiego w katalogach jak ten Base abutament do klejenia jest tylko Balance Base Abutment ale to nadaje się tylko do przykręcania od góry?
Powrót do góry
mateusz

PostWysłany: Pon Mar 28, 2011 12:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

od systemu do systemu - jest roznie - w astrze praktycznie nie skrzywisz kanalow do sruby ( hexa w ogole a zwykla srubke ciut albo mniej) wiec takie rozwiazanie nie ma sensu. ale w innych pelnocyrkonowych rozwiazaniach robilem takie wynalazki. cementowalismy to jakism bezbarwnym cementem. drogo wychodzi (korona i lacznik v\s sam lacznik) a roznica jest srednia - tolerancja klucza jest zazwyczaj mala a i otwor niewiele mniejszy.
czasem przy dolnych singalch sie to oplaca ale wtedy staram sie aby zamiast zwyklej czapeczki cykonowej wprasowano na taki lacznik e-maxa. twardy jak cholera wiec wzmacnia cienki zazwyczaj lacznik i mozna sobie kanal wyprowadzic bardziej do tylu lub gdzie sie chce co w malych dolnych jest moim zdaniem wazne szczegolnie jak jest malo miejsca bo sruba siedzi plytko.
dziurke w cyrkonie robie turbinka - pod wymiar srubokreta.
przy metalowych lanych jednokawalkowych jest to bez sensu bo kanal mozna wygiac tak czy smak w metalu praktycznie ile sie chce
Adler

PostWysłany: Pon Mar 28, 2011 12:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chodzi mi o tzw Titanium base Abutment ,to jest metoda klejenia indywidualnie wykonanego kosmetycznego abutmentu i na to korona .
problem w tym że na razie jest ograniczenie rozmiaru.
Jeśli chodzi o cementowanie zewnątrz ustnie ,to spotkałem się kiedyś z metodą ,która polegała na idywidualnie wykonanym łączniku cerkon i na ten łącznik była wykonana korona ,z tym że wczęści językowej był otwór ,by wkręcić łącznik zkoroną ,która była wcześniej zacementowana zewnątrzustnie cementem panavia. System -Implant Camlog
Die Königin ist die Funktion und Alle anderen Dinge haben sich ihr unterzuorden .....es hat mich uberzeugt ... dass die Biomechanische Okklusionskonzept nach M.Polz und Okklusionskonzept nach prof.Slavicek das ist der richtige Weg..
Powrót do góry
mateusz

PostWysłany: Pon Mar 28, 2011 1:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no no - no to my to robilmy wlasnie z e-maxem ale z cerkonem generalnie tez.
sa tez te tytanowe abutmenty - najczesciej uzywane do tymczasowch ale mozan to "oblac" tez e-maxem i jest calkiem fajny lacznik- dziurke sie wyprowadza tam gdzie chce - na to koronka i jest cacy. ale koszta sa niemale rowniez - ten tytanowy abutment tez generuje koszta wole zamawiac gotowe laczniki i na to korona. latwiej prosciej i bez kombinacji.
nie lepiej jednak cemenetowac tymczasowo? a po jakism czasie na stale?
na cholere komu to odkrecac?
Olek

PostWysłany: Pon Mar 28, 2011 7:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Adler napisał:
chodzi mi o tzw Titanium base Abutment ,to jest metoda klejenia indywidualnie wykonanego kosmetycznego abutmentu i na to korona. Problem w tym że na razie jest ograniczenie rozmiaru..

Ja wiem o co ci chodzi ale w Ankylosie tego nie mogę znaleźć. (tego talerzyka do wklejania) Indywidualne frezowane znalazłem ale to jest dostępne od niedawna.

Adler napisał:
Jeśli chodzi o cementowanie zewnątrz ustnie ,to spotkałem się kiedyś z metodą ,która polegała na indywidualnie wykonanym łączniku cerkon i na ten łącznik była wykonana korona ,z tym że wczęści językowej był otwór ,by wkręcić łącznik zkoroną ,która była wcześniej zacementowana zewnątrzustnie cementem panavia. System -Implant Camlog

No i o to chodzi z tym że można to zrobić na każdym systemie niezależnie z czego łącznik jest i jaki cement. To proste, nie wymaga jakiś specjalnych środków tylko trzeba trochę "w poprzek pomyśleć" a rozwiązuje wiele problemów. Jedyne ograniczenie to to by oś implantu nie przechodziła policzkowo i śruba musi się kręcić niezależnie od łącznika( śruba i łącznik nie mogą być monolitem). Wychodzi to samo co UCLA (tylko część do implantu dokładniejsza bo fabryczna) lub te talerzyki do klejenia tylko wszystko jest robione na zwykłych łącznikach do cementowania.
Powrót do góry
Adler

PostWysłany: Pon Mar 28, 2011 11:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niewiem dokładnie o jaki alerzyk chodzi? w tych systemach w których ta metode stosowałem ten talerzyk jest zintegrowany z łącznikiem pośrednim.
Jeśli chodzi o tą metode cementowania ,to dobre jest określenie w poprzek mysleć Exclamation w polsce nie brakuje utalentowanych techników z wyobrażnią , ale czasami problemem jest czas...a ta metoda wymaga zgranego teamu lekarz -technik i podejścia z dużą pasją ,ale warto bo można super efekt uzyskać. Wink

Mateusz mam takie pytanie??? napisałeś że robisz press na tytan jak rozwiązujesz problem WAK ? w tytanie i jak ma się e-max?
Ostatnio pojawiła się inna alternatywa. Idea
Pozdrawiam
Powrót do góry
mateusz

PostWysłany: Pon Mar 28, 2011 11:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kiedys musialem dorobic lacznik do korony...
orginalny lacznik wielmoza zniszczyl bo nie przykrecal z "guidem"(przyzgredzil) tylko tak na pale wiec hex nie zaskoczyl na swoje miejsce i ...- tak czy inaczej szlag go trafil.
mialem pare godzin... pacjent mial wyjechac czy cos takiego...
wzialem tytanowy abutment oblepilem woskiem tak zeby do korony pasowalo i zatopilem tak jak do prasowania e-maxa.
naprasowalem. nie peklo. tytan nie lubi grzania ale nie zaoksydowal za mocno. wypiaskowalem perelkami w celu nadania glancu Smile
pacjent do tej pory nosi.
od tamtej pory zrobilem co najmniej 20 takich sztuczek i jak dotad cacy. nic nigdy nie peklo ale warunki byly spoko i nie robione bylo nic na "polysk lakieru"
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Implatoprotetyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: