Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna Forum dyskusyjne ZGRYZ
Serwis techników dentystycznych i protetyków

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
Homeoblock
Idź do strony Poprzedni  1, 2

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Tutaj przeginamy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ortodonta

PostWysłany: Wto Cze 07, 2011 3:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję za fajną sugestię,
ja mojemu "tłumaczeniu" starałem sie nadać żartobliwą formę, podobnie jak podchodzę do sprawy opłat za "prawa do homeoblocku". Oczywiście stworzenie na forum specjalnej zakładki do tworzenia nazw nowych może być zabawne. Zwłaszcza w przypadku ortodoncj. Np, to co tu nazywają formierzem bywa nazywane tez obciągarką...
pozdrawiam,
P.S. mamy na forum kolegę co straszy chińczykami Smile . Ostatnio czytałem, iż ten sprytny naród ma w głębokim poważaniu wszystkie eurpoejskie prawa patentowe...i co my im możemy zrobić ? zabronić robienia "naszego" homeoblocku ???
Olek

PostWysłany: Wto Cze 07, 2011 10:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chodziło mi o to co "autorzy biznesu" chcieli zawrzeć w nazwie homeoblock.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mateusz

PostWysłany: Sro Cze 08, 2011 2:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chinczycy maja w glebokim powazaniu patenty - to sie zgadza
ale w wiekszosci tez nie lubia sobie robic durnych problemow . dlatego tez wystarczy jesli w cenniku zamiast homeoblock napisza homeoblok lub homeosblock. to wystarczy aby posiadacz patentu mogl im "skoczyc"
ortodonta

PostWysłany: Sro Cze 08, 2011 8:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Olek napisał:
Bliższe sensu tłumaczenie było by "aparat homeopatyczny" Cool

Oczywiście Olku, Twoje tłumaczenie zdecydowanie bardziej przekłada na polski znaczenie słowa homeoblock. Dzięki.
mateusz napisał:
dlatego tez wystarczy jesli w cenniku zamiast homeoblock napisza homeoblok lub homeosblock. to wystarczy aby posiadacz patentu mogl im "skoczyc"

O, właśnie to Ty o tych chińczykach Very Happy
Ale problemem jest nie tyle szanowanie lub nie czyjegoś patentu, ile "opatentowywanie" obcych pomysłów w Polsce w celu czerpania zysków. Z pomysłów, które powstały w naszej pracowni korzysta wielu techników w kraju. I nigdy by mi nie przyszło na myśl branie za to pieniędzy. Jeżeli jeszcze nie dopadł mnie Alzheimer, to nazywa się coś takiego etyką*.

*Etyka (z gr. ἦθος ethos – "zwyczaj") – dział filozofii, zajmujący się badaniem moralności i tworzeniem systemów myślowych, z których można wyprowadzać zasady moralne. Etyka bywa też nazywana filozofią moralną.
mateusz

PostWysłany: Czw Cze 09, 2011 11:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

widzisz - "etycznie" nie zarabia sie pieniedzy a jesli nawet to nieczesto
ortodonta

PostWysłany: Czw Cze 09, 2011 2:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oj widzę, widzę i to aż za dobrze....
Miło Mateuszu, że i tu zaglądasz (czyżby cichy wielbiciel ortodoncji?).
Ja w głównym nurcie się nie udzielam bo: za cienki jestem, bo za stary(nawet Staszek przycichł), bo za krótko na forum,....itd.
Jednak choć z większością uwag Twoich i pozostałych kolegów się zgadzam, to jednak odnoszę nieśmiałe wrażenie, iż zapominacie o kilku drobnych acz istotnych szczegółach.
Jeżeli technik jest etyczny (a w wątku bodajże o sklepach było, że jest), to nie stać go na wiele. I żeby jakoś koniec z końcem , to nie ma czasu na zjazdy, ubawy, wiece itd.
Technik zapier...la kilkanaście godzin dzień w dzień, siedem dni w tygodniu i 366 dni w roku przestępnym. I zostaje z etyką w garści...
Ja się chętnie zrzeszę, chętnie zapłacę (a jak coś zostanie to na przelew /lub smar do nart) ale popatrz na tych młodych, naiwnych czy nieświadomych. Popatrz, nawet taki homeoblok tworzy podziały i rozwarstwienie! To jak młody (a czasami i stary) ma wysupłać ostatni grosz, zapłacić za coś co i tak kiedyś jakoś "załatwi"(tu mi gdzieś etyka dała nogę).
Popatrz na techników jak na grupę ludzi, którzy muszą płacić za wszystko! Drożeją materiały, energia, podatki VAT, i inne. Drożeje paliwo, dopier..lą opłaty za rejestrację ( a ktoś wieszczył, że to początek). A spróbuj iść do lekarza i powiedzieć o podwyżkach. Albo Cię wyśmieje, albo pójdzie do piwniczno/garażowego i ch.j...
Ze szczerym techniczno/ortodontycznym pozdrowieniem i wiarą w szczęśliwe zakończenie, do następnego postu.
agula_orto

PostWysłany: Czw Cze 09, 2011 8:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Olek napisał:
ortodonta napisał:
Dziękuję Olku, Very Happy
czyli jak podobny aparat nazwę np: "stałokostkowy" to wszystko będzie O.K?

Bliższe sensu tłumaczenie było by "aparat homeopatyczny" Cool

Nawet nie wiesz Olek jak blisko trafiłeś bo to jest ap. epigenetyczny.
Do produkcji 1 kg mięsa potrzeba 10 razy więcej energii i 25 razy więcej wody niż do wytworzenia 1 kg roślin. Żeby wyprodukować 0,5kg wołowy stek trzeba zużyć 11 tys. litrów wody i ponad 4 litry benzyny.
Powrót do góry
ortodonta

PostWysłany: Pią Cze 10, 2011 9:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Agula_orto,
coś wiesz, to zwyczajnie napisz. Nie wiesz,albo nie chcesz napisać to nie pisz. Ale na .... takie: "wiem, ale nie powiem". Czemu służą Twoje wypowiedzi?!?!?
agula_orto

PostWysłany: Pią Cze 10, 2011 10:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Smile
Do produkcji 1 kg mięsa potrzeba 10 razy więcej energii i 25 razy więcej wody niż do wytworzenia 1 kg roślin. Żeby wyprodukować 0,5kg wołowy stek trzeba zużyć 11 tys. litrów wody i ponad 4 litry benzyny.

Ostatnio zmieniony przez agula_orto dnia Nie Sie 21, 2011 4:13 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
agula_orto

PostWysłany: Pią Cze 10, 2011 10:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Smile

Ostatnio zmieniony przez agula_orto dnia Nie Sie 21, 2011 4:13 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
mateusz

PostWysłany: Pon Cze 20, 2011 9:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ortodonta napisał:
Oj widzę, widzę i to aż za dobrze....
Miło Mateuszu, że i tu zaglądasz (czyżby cichy wielbiciel ortodoncji?).
Ja w głównym nurcie się nie udzielam bo: za cienki jestem, bo za stary(nawet Staszek przycichł), bo za krótko na forum,....itd.
Jednak choć z większością uwag Twoich i pozostałych kolegów się zgadzam, to jednak odnoszę nieśmiałe wrażenie, iż zapominacie o kilku drobnych acz istotnych szczegółach.
Jeżeli technik jest etyczny (a w wątku bodajże o sklepach było, że jest), to nie stać go na wiele. I żeby jakoś koniec z końcem , to nie ma czasu na zjazdy, ubawy, wiece itd.
Technik zapier...la kilkanaście godzin dzień w dzień, siedem dni w tygodniu i 366 dni w roku przestępnym. I zostaje z etyką w garści...
Ja się chętnie zrzeszę, chętnie zapłacę (a jak coś zostanie to na przelew /lub smar do nart) ale popatrz na tych młodych, naiwnych czy nieświadomych. Popatrz, nawet taki homeoblok tworzy podziały i rozwarstwienie! To jak młody (a czasami i stary) ma wysupłać ostatni grosz, zapłacić za coś co i tak kiedyś jakoś "załatwi"(tu mi gdzieś etyka dała nogę).
Popatrz na techników jak na grupę ludzi, którzy muszą płacić za wszystko! Drożeją materiały, energia, podatki VAT, i inne. Drożeje paliwo, dopier..lą opłaty za rejestrację ( a ktoś wieszczył, że to początek). A spróbuj iść do lekarza i powiedzieć o podwyżkach. Albo Cię wyśmieje, albo pójdzie do piwniczno/garażowego i ch.j...
Ze szczerym techniczno/ortodontycznym pozdrowieniem i wiarą w szczęśliwe zakończenie, do następnego postu.

co by tu odpowiedziec

sunie sie tak duzo na koniec jezyka...

no coz napisales jak jest i tyle. to ze nic sie nie poprawia to dlugoletni efekt "nic-nierobienia" w kazdym z podjetych tematow. efekty sa widoczne na choryzoncie coraz jasniej.
a ortodoncje lubie choc nie mam z nia obecnie stycznosci. a szkoda
ortodonta

PostWysłany: Czw Cze 23, 2011 9:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mateuszu, spróbuj napisać jedną konstruktywną wypowiedź. Albo zrób coś dla techników. Albo cokolwiek. Odnoszę (smutne) wrażenie, ze potrafisz pisać tylko "ostrą" krytykę. Z Twoją inteligencja masz wielką szanse na zrobienie dla nas wszystkich czegoś dobrego. Pozdrawiam...i oczekuję
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Tutaj przeginamy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

Skocz do: