Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna Forum dyskusyjne ZGRYZ
Serwis techników dentystycznych i protetyków

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
niedotryśnięty acetal :(
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Protezy ruchome , akryl, zęby sztuczne, technika wtrysku
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
taaga

PostWysłany: Sob Paź 02, 2010 3:38 pm    Temat postu: niedotryśnięty acetal :( Odpowiedz z cytatem

Very Happy

Ostatnio zmieniony przez taaga dnia Sob Lis 06, 2010 11:03 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
miczman
Site Admin

PostWysłany: Pon Paź 04, 2010 8:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

trudno jednoznacznie wskazać przyczynę twojego niepowodzenia.
optymalnie byłoby zobaczyć fotkę takiej pracy jeszcze z kanałem,
możliwe że błąd leży na etapie projektowania i umieszczania kanału wtryskowego, skoro inne parametry są wedle wskazań.
ponadto raz piszesz ,że został niedotryśnięty zaraz potem ze wypełnił formę.
skoro materiał wypełnił formę wskazuje na właściwy czas i temperaturę.
białe plamy i pory to efekt kilku czynników związanych z grubością, zapływaniem i przekrojami.

m.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email OdwiedĽ stronę autora Adres AIM
taaga

PostWysłany: Pon Paź 04, 2010 6:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Dzisiaj były kolejne próby i dochodzę do takich samych wniosków jak napisałeś powyżej . Pory to efekt zbyt grubego modelowania, a niedotrysniety acetal to źle przyklejone kanały. Myślę tak dlatego, iż wtryskiwałam dzisiaj acetal górny z przerzutem podniebiennym, który wymodelowałam "po szkolnemu", z krótkimi kanałami. Wyszedł bardzo ładnie. Problem zaczyna się przy acetalu dolnym (wszystkie te niepomyślne to były właśnie doły). nie dotryskuje się on w odcinku siekaczy, ładnie natomiast okolice przed - i trzonowców. Nie wiem jak umieścić kanały tak , aby były jak najkrótsze, szczególnie gdy proteza jest dość rozległa. Bardzo proszę jeszcze o małą podpwiedź. Jutro próbuję dalej...
Powrót do góry
miczman
Site Admin

PostWysłany: Pon Paź 04, 2010 6:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zgaduję ze kanały w dolnym modelu umieszczasz dwa w skrzydła protezy?
jeżeli tak to zmień podejście : jeden gruby centralnie w okolicach siekaczy ,krotki.

m.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email OdwiedĽ stronę autora Adres AIM
obserwator

PostWysłany: Sro Paź 06, 2010 7:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nasuwa mi się pytanie. Czy byłaś na szkoleniu?Bo to co piszesz wskazuje na to że nie.
Powrót do góry
obserwator

PostWysłany: Sro Paź 06, 2010 7:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

miczman napisał:
zgaduję ze kanały w dolnym modelu umieszczasz dwa w skrzydła protezy?
jeżeli tak to zmień podejście : jeden gruby centralnie w okolicach siekaczy ,krotki.

m.

Nie zgadzam się z tym.
Ale co ja tam wiem Smile
Powrót do góry
miczman
Site Admin

PostWysłany: Sro Paź 06, 2010 8:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no, to zaszyj się głęboko w swoim laborku obserwatorku,
i broń boze nie powiedz nikomu jak fajosko robisz acetal.
a na każde zapytanie pouczaj o konieczności kursów i szkoleń
i nie zgadzaj się z innymi wypowiedziami - będzie tak fajnie jak jest w tym
grajdole uprzejmych profesjonalistów.

a poza tym pozdrówka w ten piękny dzionek

m.
Twisted Evil
Powrót do góry
adamas

PostWysłany: Sro Paź 06, 2010 2:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie. Skoro dziewczyna podjęła się wykonywania acetali to znaczy, że ma o tym pojęcie tylko coś nie idzie tak jak trzeba i potrzebuje pomocy- teraz, już. Nie wysyłaj jej więc obserwatorze na kursy w trakcie roboty, tylko pomóż jeśli masz pomysł.
Powrót do góry
taaga

PostWysłany: Sro Paź 06, 2010 6:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Very Happy

Ostatnio zmieniony przez taaga dnia Sob Lis 06, 2010 11:03 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
miczman
Site Admin

PostWysłany: Czw Paź 07, 2010 8:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

żeby skuteczniej pomóc zdjęcia będą bardzo przydatne. możesz je przysłać do mnie bezpośrednio - umieszczę na serwerze i forum.

białe przebarwienia to min możliwa oznaka kilku problemów:kłopoty z rozgrzewaniem materiału, przekroje kanałów i obiektu, sam wtrysk.
jeden z nich lub efekt nakładania się kilku, tak więc nie da się powiedzieć w ciemno.

żeby móc skutecznie podpowiedzieć przygotuj kilka informacji, których nie widać na zdjęciach:

parametry wygrzewania puszki : temp, czas
parametry wtrysku: czas temp, ustawienia na sprzęcie
konfiguracja sprzętu: wtryskarka typ, zasilanie ciśnieniem
materiał: producent, data kupna inne dane do identyfikacji

i kilka uwag (najlepiej foto) jak modelujesz kanały i sam właściwy obiekt.

m.
Powrót do góry
taaga

PostWysłany: Czw Paź 07, 2010 2:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobrze, postaram się to wszystko udokumentować i opisać, proszę tylko o cierpliwość do jutra.
Powrót do góry
walderi

PostWysłany: Wto Lis 02, 2010 6:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i co z dalszym ciągiem, już się zaciekawiłem jaka jest ta przyczyna niedotrysków i plam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM
lola1980

PostWysłany: Czw Lis 04, 2010 11:50 pm    Temat postu: ;-) Odpowiedz z cytatem

Wiesz co taaga!
Ja też miałam problem z niedotryskiwanym acetalem i próbowałam różnych sposobów. W końcu stwierdziła, że to może być wina tub i zaczęłam trochę nacinać je w miejscu, gdzie się ona otwiera (oczywiscie bardzo delikatnie, zeby nie zrobić dziury, gdyż wtedy rozgrzany acetal może wypłynąć). Drugą przyczyną mogą być kanały chodzi o to, aby ich nigdzie nie przecienić, muszą mieć jednakowy przekrój na całej długości.
Problem z porami pochodził zza grubego modelowania , więc zwróc na to uwagę przed puszkowaniem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
taaga

PostWysłany: Pią Lis 05, 2010 8:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Very Happy

Ostatnio zmieniony przez taaga dnia Sob Lis 06, 2010 11:04 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
proteska

PostWysłany: Pią Lis 05, 2010 9:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jakie ciśnienie ustawiasz? temperaturę i czas?
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Protezy ruchome , akryl, zęby sztuczne, technika wtrysku Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: