Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna Forum dyskusyjne ZGRYZ
Serwis techników dentystycznych i protetyków

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
lakier kryjący na elementy metalowe
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Protezy ruchome , akryl, zęby sztuczne, technika wtrysku
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gadatus

PostWysłany: Sro Cze 23, 2010 3:20 pm    Temat postu: lakier kryjący na elementy metalowe Odpowiedz z cytatem

Potrzebuję jakiś "lakier" kryjący do retencji w siodłach protez szkieletowych.Dotychczas męczyłam ROPAK,ale wg mnie daleko mu do doskonałości.Szukam czegoś lepszego,może ktoś ma fajny sprawdzony produkt?
proteska

PostWysłany: Sro Cze 23, 2010 3:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja mam z bredentu swiatłoutwardzalny. jak dla mnie wystarczająco dobry.
ale porównania nie mam Wink
Adler

PostWysłany: Sro Cze 23, 2010 5:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polecam Conalor,proszek i płyn,tani i bardzo wydajny,ale po zmieszaniu
i pomalowaniu np;siodła trzeba go wypalić, w temperaturze około 200 stopni,podobny bond ma Zhermak,dwa rózowe opakery w mocny róż i słabszy oraz dwa żólte opakery i płyn ,tak samo do wypalenia.
Ten materiał Zhermak po zmieszaniu ma konsystencje śmietany i doskonale pokrywa siodło.
Bredenta miałem ale,akryl go rozpuszcza,jeden z najlepszych na rynku jest bond z firmy Schutz-Dental,łącznie z pokrywaniem klamer np Bonard w miejscu przylegania do zęba.
Pozdrawiam Embarassed
Die Königin ist die Funktion und Alle anderen Dinge haben sich ihr unterzuorden .....es hat mich uberzeugt ... dass die Biomechanische Okklusionskonzept nach M.Polz und Okklusionskonzept nach prof.Slavicek das ist der richtige Weg..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gadatus

PostWysłany: Sro Cze 23, 2010 5:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Protesko,poproszę o jakieś bliższe info na ten temat.
Ja ropak też kupowałam chyba w Bredencie,światloutwardzalny,ale nie jest to szczyt współczesnej techniki. Evil or Very Mad
Adler,zaciekawił mnie twój sposób.Skoro to trzeba wypalać,to jak potem wygląda wypolerowany metal?Ciemnieje i trzeba go znowu polerować,czy temperatura jest zbyt niska,by mieć na niego wpływ Rolling Eyes
Ja Ciebie również pozdrawiam Embarassed Very Happy .
Dziękuję za szybką odpowiedź.
Adler

PostWysłany: Sro Cze 23, 2010 7:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gadatusie Embarassed ta temperatura niema wpływu na wypolerowany metal,
ja mam taki sposób na to; pokrywam siodło w szkielecie,i biore długie peany,jak mam piec do ceramiki otwarty trzymam np dwie minuty pod komorą pieca i ten bond zaczyna dymić,to jest sygnał,że został utwardzony,albo nad kuchenką gazową,nad małym płomieniem,wysoko,
po utwardzeniu trudno jest ten bond usunąć,tak trzyma.
Firmy zalecają,by te miejsca wypiaskować,ale wystarczy np parownicą.
Pozdrawiam
Die Königin ist die Funktion und Alle anderen Dinge haben sich ihr unterzuorden .....es hat mich uberzeugt ... dass die Biomechanische Okklusionskonzept nach M.Polz und Okklusionskonzept nach prof.Slavicek das ist der richtige Weg..
Powrót do góry
ceram

PostWysłany: Sro Cze 23, 2010 7:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.
Również używam Conalor'u. Sprawdzony i dobry produkt. Mam zestaw z kolorami "zębowymi" , sprawdza się przy wklejaniu zębów bez użycia akrylu różowego.
Do wypalania używam specjalnego urządzenia Very Happy .
Zainwestowałem w labor i w Praktikerze zakupiłem elektryczna opalarkę do farby firmy Toya...za całe (o ile dobrze pamiętam) 30 zł.
Sprawdza się super. Ma nawet dwie opcje smażenia I i II. Wink

Pozdrawiam.

PS. Ja dla świętego spokoju ducha piaskuję...ale swojego ducha Very Happy Wink

Ostatnio zmieniony przez ceram dnia Sro Cze 23, 2010 7:24 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
gadatus

PostWysłany: Sro Cze 23, 2010 7:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Adler napisał:
Gadatusie Embarassed ta temperatura niema wpływu na wypolerowany metal,
ja mam taki sposób na to; pokrywam siodło w szkielecie,i biore długie peany,jak mam piec do ceramiki otwarty trzymam np dwie minuty pod komorą pieca i ten bond zaczyna dymić,to jest sygnał,że został utwardzony,albo nad kuchenką gazową,nad małym płomieniem,wysoko,
po utwardzeniu trudno jest ten bond usunąć,tak trzyma.
Firmy zalecają,by te miejsca wypiaskować,ale wystarczy np parownicą.
Pozdrawiam

Adlerku bardzo Ci dziękuję. Very Happy Myślę,że skuszę się na proponowany przez Ciebie materiał.Pozdrawiam serdecznie.
proteska

PostWysłany: Sro Cze 23, 2010 7:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na buteleczce(10 ml) napisano kompaktopaker zahnfarben UV, ja mam w kolorze zębowym. nie zdarzyło mi się żeby go akryl rozpuścił, dlatego też nigdy nie poszukiwałam niczego lepszego.
fasola

PostWysłany: Sro Cze 23, 2010 8:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Adler napisał:
Polecam Conalor,proszek i płyn,tani i bardzo wydajny,ale po zmieszaniu
i pomalowaniu np;siodła trzeba go wypalić, w temperaturze około 200 stopni,podobny bond ma Zhermak,dwa rózowe opakery w mocny róż i słabszy oraz dwa żólte opakery i płyn ,tak samo do wypalenia.

Też mamy Zermack. Bardzo dobry jest Smile
Powrót do góry
stanislaw

PostWysłany: Czw Cze 24, 2010 2:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witajcie.
1.Conalor masz alibo w zestawach (różowy+zębowe+płyny) w małych opakowania alibo osobno duży sam różowy proszek i duży płyn.Te duże są cóś po naście złotych (tak se z pamięci piszę) .Ceny dokładnie napiszę jak se rano zobaczę na półce.
2.Naj naj był opaker różowy od Duropontu f.Novodent chemoutwardzalny ( temperatura),zresztą tyż w kolorach A2,A3 itd. w/g Vity. Tutaj niestety trzeba bywszy czekać na przesyłkę z Novodentu (brak na terenie naszego kraju).
Miłego Poranka Staszek.
Adler

PostWysłany: Czw Cze 24, 2010 1:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie Stanisławie ,ten opaker z Duropontu miałem,ale to było 14lat temu ,wtedy działała firma Halama-DEnt z Bielska,trochę Embarassed po otwarciu szybko twardniał.
Ceram Laughing to jest świetne rozwiązanie z tą opalarką,muszę ją kupić.
Mała rzecz a cieszy,i pomysł Wink
Pozdrawiam Very Happy
Powrót do góry
ceram

PostWysłany: Czw Cze 24, 2010 6:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Adler napisał:
Ceram Laughing to jest świetne rozwiązanie z tą opalarką,muszę ją kupić.Mała rzecz a cieszy,i pomysł Wink

Myślę, że na prawdę będziesz zadowolony. Zero stresu, że się przypali Wink
Po pierwszej próbie cieszyłem się jak dzieciak, nawet nożyki zacząłem sobie zdobić...hihihii...póżniej miałem skrobania, a skrobania. Very Happy
pozdrawiam
Powrót do góry
gadatus

PostWysłany: Czw Cze 24, 2010 8:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ceram napisał:

Do wypalania używam specjalnego urządzenia Very Happy .
Zainwestowałem w labor i w Praktikerze zakupiłem elektryczna opalarkę do farby firmy Toya...za całe (o ile dobrze pamiętam) 30 zł.
Sprawdza się super. Ma nawet dwie opcje smażenia I i II. Wink

Pozdrawiam.

Właśnie zamordowałam sobie w pracowni czajnik bezprzewodowy do wyparzania(bo za wolno,kurczę,grzał...) Evil or Very Mad Evil or Very Mad .Tak więc w radosnych podskokach i ze śpiewem na ustach zakupię sobie zestaw nowych zabawek do pracowni,w tym wspomnianą przez Ciebie Ceramie elektryczną opalarkę.
Świetny pomysł. Very Happy
Dluga

PostWysłany: Czw Cze 24, 2010 9:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to się nadaje do działu Adama Słodowego Very Happy
tomcat65

PostWysłany: Czw Cze 24, 2010 9:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Taka opalarka to jeszcze się nadaje do np. suszenia margin'u, suszenia modeli powielonych do hartowania, grzania adapty gdy gaz nagle wyjdzie itp Smile , tylko musi mieć możliwość dobrej regulacji.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość OdwiedĽ stronę autora
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Protezy ruchome , akryl, zęby sztuczne, technika wtrysku Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: