Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna Forum dyskusyjne ZGRYZ
Serwis techników dentystycznych i protetyków

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
Świecące modele

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Izolatory, utwardzacze, lakiery i inne materiały pomocnicze
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
zorro

PostWysłany: Pią Maj 07, 2010 2:57 pm    Temat postu: Świecące modele Odpowiedz z cytatem

.....właśnie-konkretnie -modele ortodontyczne.
ładnie wyglądają.Nie zamierzam tego robić na codzień ale czasem(model prezentacyjny) by sie przydało.
Widziałem takie cacko Made in Częstochowa,ale nie kojarze czym ten model mógł byc potraktowany.lekki satynowy połysk i gładkość...ach te skojarzenia.
To może kto wie czym to sie je.
Adler

PostWysłany: Pią Maj 07, 2010 4:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Embarassed do gipsu Fuji Rock z Gc kiedyś użyłem tego płynu,wygląda super gładko,ale drogi . A modele pokazowe wyglądają super. Ale nie tylko Gc, ale Shera też ma ten płyn,i jeszcze W katalogu DT chyba jest jakaś firma.
Ale trzeba ostrożnie z ilością,bo parametry się zmieniają gipsu.
Pozdrawiam
Die Königin ist die Funktion und Alle anderen Dinge haben sich ihr unterzuorden .....es hat mich uberzeugt ... dass die Biomechanische Okklusionskonzept nach M.Polz und Okklusionskonzept nach prof.Slavicek das ist der richtige Weg..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ortokolor

PostWysłany: Sob Maj 08, 2010 7:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Żeby zęby się świeciły to bez talku nie ma siły. Gips dobrej jakości talk wacik i wcieramy. Może szału nie ma ale materiały nie drogie i efekt myślę niezły. Tylko Model nie może być łatany i żadnych przyklejanych zębów bo wszystko wychodzi.
Powrót do góry
zorro

PostWysłany: Pią Maj 14, 2010 6:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

.....to wszystko robiłem Cool ...........i nie dogoniłem ideału z Cz-wy
Ich modele wyglądają jak odlane z białego plastiku.Zero bąbla,zero rysy,ale już wyczaiłem ze są ....polerowane,...a to gips!
Drogo też nie może być bo zanosi się na troche "gruzu" to cena musi być ze sklepu chemicznego a nie protetycznego Very Happy bo mnie koszty szpraju zjedzą.
totalnakorozja

PostWysłany: Sob Maj 15, 2010 8:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gips IV kl orto wymieszany próżniowo odlanie obcięcie
Potem
Wygładzić podstawy na papierze ściernym z wodą i na suche modele nanieść jellglos (jelenko)
Powrót do góry
marbi9

PostWysłany: Sob Maj 15, 2010 6:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...a moze jakies foteczki byscie zarzucili,jak to wogole wyglada?lub jakiegos linka;)
Powrót do góry
agula_orto

PostWysłany: Sro Maj 18, 2011 10:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiecie jak ładnie te mydełko żółknie (nie mylić z Jelonkiem)i łuszczy się po latach.... Twisted Evil
Do produkcji 1 kg mięsa potrzeba 10 razy więcej energii i 25 razy więcej wody niż do wytworzenia 1 kg roślin. Żeby wyprodukować 0,5kg wołowy stek trzeba zużyć 11 tys. litrów wody i ponad 4 litry benzyny.
Powrót do góry
anangel

PostWysłany: Czw Maj 19, 2011 2:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gips firmy WhipMix np: Silky-Rock Low-Expansion Die Stone biały zamieszać w mieszadle próżniowym. Odlać wycisk, ale tylko zęby. Uwolnić. W foremkę zarobić ponownie gips (próżniowo) i zatopić zęby. Obciąć wg krzywizn. Papierem ściernym zetrzeć rysy od obcinarki, wszelkie nierówności (najpierw grubszym, potem wygładzić drobniejszym) i od razu, gdy model wilgotny wetrzeć sypki gips w dziurki i pozacierać różnicę łuk zębowy - foremka; oczyścić z bąbli, nawisów. Odłożyć do super wyschnięcia. (WhipMix ma chyba nawet specjalny "piekarnik" do wygrzewania modeli -albo jakaś inna firma).
Gdy wyschnie - wkładamy do Model Glow Model Soap firmy WhipMix - zębami do dołu, tak by cały był przykryty. Po 20min wyciągamy, delikatnie płuczemy pod bierzącą wodą, wycieramy i polerujemy mięciutką szmatką do uzyskania błyszczącej powierzchni. Wygląda super nawet po 6latach....
Zrobiłam ich tysiąąąące.... i już nigdy więcej! Smile
agula_orto

PostWysłany: Czw Maj 19, 2011 9:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ile za te wypociny sobie liczą?
Do produkcji 1 kg mięsa potrzeba 10 razy więcej energii i 25 razy więcej wody niż do wytworzenia 1 kg roślin. Żeby wyprodukować 0,5kg wołowy stek trzeba zużyć 11 tys. litrów wody i ponad 4 litry benzyny.
Powrót do góry
ortodonta

PostWysłany: Wto Maj 24, 2011 12:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Aga,
i pozostali "modelarze"
ja bym pobrał 70pln'ów
A co do modeli...
Fakt, trzeba zrobić ładnie.
Bardzo ładnie.
Wysuszyć.
Wstawić do pojemnika z rozpuszczonym mydłem (takim tanim)
Model musi ten roztwór wchłonąć
Ponownie wysuszyć.
Wypolerować (baranek na polerce?)
Nic się nie złuszczy.
Ostatnio widziałem swoje z '93
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
potok

PostWysłany: Sro Sty 08, 2014 1:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A gdzie można dostać te wszystkie cuda do nabłyszczania? Ja wcześniej korzystałem z płynu Siladentu ale teraz trzeba czekać ponad 4 tygodnie.
Szukam czegoś w rozsądnej cenie, w Marrodencie mają coś Bego za 280 zł.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Izolatory, utwardzacze, lakiery i inne materiały pomocnicze Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: