Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna Forum dyskusyjne ZGRYZ
Serwis techników dentystycznych i protetyków

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
Wyciski przez technika dentystycznego
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Tematy bieżące
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
obserwator

PostWysłany: Pią Sie 05, 2011 7:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poprawiasz mi humor z rana Kildenie !
Dziękuję w swoim imieniu i innych!!!
Amen
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
adamas

PostWysłany: Pią Sie 05, 2011 9:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobrze to Kilden ujął, dla mnie to też jest jeszcze jedna lista obowiązków nakładanych na technika i ani jednego słowa dotyczącego uprawnień.
Powrót do góry
piotrasz

PostWysłany: Pią Sie 05, 2011 9:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miałem się powstrzymać, ale... tytułem post scriptum.

Jedyne uprawnienie jakie jest, to te, które zamieszczono na samym początku. I w dodatku specjalnie wytłuszczono je grubą czcionką.
Niestety ktoś kto był autorem tych słów, zapomniał dodać o jakie studia magisterskie może się licencjat ubiegać lub świadomie to pominął. Szczytem cynizmu było nazwanie rozdziału "informacjami o uprawnieniach". W ten o to sposób po raz kolejny pokazano technikom, gdzie ich miejsce. Przykre, ale prawdziwe.

Mam nadzieję, że osoby odpowiedzialne za taki stan rzeczy (prawdopodobnie także wśród samych techników obecnych na tym forum), będą potrafiły wyciągnąć z tego właściwe wnioski. Oby...
Powrót do góry
Piotr77

PostWysłany: Pią Sie 12, 2011 9:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy nie łatwiej zrobić studium higienistki stomatologicznej?
2letnie studium i po czymś takim ma się prawo prawo do pobierania wycisków.
Jednak te wyciski nazywają się diagnostyczne - czy to przejdzie?
Jest jeszcze parę zabiegów, które można wykonywać w jamie ustnej pacjenta na legalu (jako higienistka).
Jak sądzicie? BY wtedy wystąpić do funduszu o punkty na protezy :PPhiiiiiii pozdrawiam Smile
Srilius

PostWysłany: Nie Sie 21, 2011 6:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A czy ktoś z was orientuje się jaka jest różnica w uprawnieniach między kierunkami :
asystentka stomatologiczna
higienistka stomatologiczna

pierwszy kierunek trwa rok
drugi dwa
...
Powrót do góry
Piotr77

PostWysłany: Nie Sie 21, 2011 9:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Asystentka tylko asystuje jest obecna podczas zabiegów lekarza stomatologa (przynieś, podaj, pozamiataj), higienistka może prowadzić własny gabinet - wybielanie zębów, czyszczenie (od-kamienianie), fluoryzacja również może otrzymać punkty z nfz na fluoryzację w szkołach, no i sprawa wycisków asystentka nie może a higienistka ma prawo pobierania wycisków diagnostycznych...
Agusiorek

PostWysłany: Pon Sie 29, 2011 7:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pobierać wyciski może, ale tylko wtedy kiedy lekarz karze. Bo to on musi ocenić stan jamy ustnej i co wolno, a co nie. No i w razie czego jest na miejscu.
Powrót do góry
piotrasz

PostWysłany: Pon Sie 29, 2011 8:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Agusiorek napisał:
Pobierać wyciski może, ale tylko wtedy kiedy lekarz karze. Bo to on musi ocenić stan jamy ustnej i co wolno, a co nie. No i w razie czego jest na miejscu.

Naprawdę może, ale tylko za karę? Lekarz, który chce kogoś ukarać za stan jamy ustnej - jak to ocenia czy mu wolno, czy nie? A jak go "w razie czego" nie ma na miejscu, to nie karze?

Zanim znowu stworzysz jakąś nową teorię i wstukasz ją w klawiaturę, przemyśl to jeszcze raz proszę, bo ktoś przez przypadek przeczyta i da temu wiarę.
Powrót do góry
j.c.

PostWysłany: Sob Mar 10, 2012 9:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przeglądając strony pracowni protetycznych natknąłem się na ciekawostkę. jedna z pracowni umieściła na stronie dwa cenniki: jeden dla pacjentów, drugi dla lekarzy.
o dziwo, w cenniku dla pacjentów znalazłem protezy szkieletowe (droższe niż dla lekarzy).
rodzi się pytanie, na które być może wielu z Was będzie wstydziło się odpowiedzieć:
czy wykonujecie protezy szkieletowe prywatnie?
Powrót do góry
kilden

PostWysłany: Nie Mar 11, 2012 12:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie !
Nie wolno nam wykonywać nic w zakresie wyuczonego zawodu samodzielnie.

Coś Ty ?

Nie wolno i "szluz" .

Pytać o to nawet nie wolno.

.. a Ty tak se pytasz ni z gruszki ni z pietruszki... ... .

Twoja odwaga mnie zadziwia !

Wykonać pracę bezpośrednio pacjentowi - toż ,to uchybienie wobec szacunku , wiedzy i przyjazności Twojego dentysty.

zapamiętaj !
Powrót do góry
j.c.

PostWysłany: Pon Mar 12, 2012 11:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kilden napisał:
Nie !
Nie wolno nam wykonywać nic w zakresie wyuczonego zawodu samodzielnie.

Coś Ty ?

Nie wolno i "szluz" .

Pytać o to nawet nie wolno.

.. a Ty tak se pytasz ni z gruszki ni z pietruszki... ... .

Twoja odwaga mnie zadziwia !

Wykonać pracę bezpośrednio pacjentowi - toż ,to uchybienie wobec szacunku , wiedzy i przyjazności Twojego dentysty.

zapamiętaj !

Very Happy dzięki
Powrót do góry
kilden

PostWysłany: Wto Mar 13, 2012 12:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

NO !

Smile

... kojarzysz bezbłędnie

Pozdrawiam
Powrót do góry
panleniwiec

PostWysłany: Pon Maj 08, 2017 4:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W zapisach prawnych Dekret z 51 r figuruje jako obowiązujący akt prawny. Zatem uniemożliwienie technikom uzyskania tytulu uprawniony technik dentystyczny jest dyskryminacją. Niebawem pójdzie sprawa z mojej strony do rzecznika praw obywatelskich z tego tytułu. Tym bardzuej.ze np protetycy ( technicy ) sluchu mogą wykonywac badania pacjentow , wyciski , instalacje aparatów.
Niebawem bede w tej sprawie zbierał podpisy pod petycją i kierował ją do polityków i rzecznika.
Poinformuję o tym niebawem i bede luczyl na wasze podpisy
Powrót do góry
piotrasz

PostWysłany: Wto Maj 09, 2017 7:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na Twoim miejscu raczej liczył bym siły na zamiary. Z tymi podpisami nie będzie łatwo, gdyż to o czym piszesz interesuje wbrew pozorom na poważnie jedynie wąską grupę osób. 54 tysiące wyświetleń tego tematu jest, moim zdaniem, bardzo mylące przy wyciąganiu jakichkolwiek wniosków. Większości techników nie chodzi o zdobycie dodatkowych uprawnień, tylko uniezależnienie się od dentystów. Bądź spokojny. Ci ostatni należycie dbają o to, aby do tego nigdy nie doszło (patrz chociażby - tutaj).

Poza tym od lat toczy się spór czy przepisy AD '51 jeszcze faktycznie obowiązują. Spotkałem się z opinią, że odwołała je jakaś ustawa "dekomunizacyjna". Taki wynalazek jak "technik uprawniony" był odpowiedzią na potrzeby czasów po II Wojnie Światowej, zauważ że od jej zakończenia minęło już parę lat.

Weź pod uwagę również to, iż RPO niekoniecznie musi się z Tobą zgodzić. Pozostanie wówczas droga sądowa. Sąd będzie wzywał na sprawy rzeczoznawców (czyli wiadomo kogo) i zamiast oczekiwanego efektu, pozostać może jedynie frustracja. Jeśli więc starczy Ci sił na konsekwentne dochodzenie swoich racji, będę z uwagą przyglądał się, czasem może dorzuciwszy swoje 2 grosze do dyskusji. Z dotychczasowych moich obserwacji jednak wynika, iż podobny zapał zwykle palił na panewce. Tak pewnie będzie i tym razem.
Zębatka

PostWysłany: Czw Maj 11, 2017 12:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

piotrasz napisał:
Jeśli więc starczy Ci sił na konsekwentne dochodzenie swoich racji...

No, no. Musisz wiedzieć, że konsekwencję możesz pozyskać jedynie wtedy gdy nie podejdziesz do tematu zbyt poważnie i osobiście I jeżeli potraktujesz sprawę jako "zabawę"- trochę to w temacie którym chcesz się zająć niefortunne może i sformułowanie- chodzi o podejście bez emocji, to być może dobrniesz do zakończenia sprawy.
Z mojego doświadczenia Laughing

Kiedyś na forum napisałam
kiedyś Laughing
Czw Kwi 18, 2013 12:49 pm
Kasuję to co napisałam, bo jeszcze ktoś się niepotrzebnie przestraszy i zapłaci.
Dam znać jak zakończy się sprawa.
sądowa- oczywiście
http://www.zgryz.com/viewtopic.php?p=49069&highlight=#49069
I wyobraź sobie, że choć wątek już dawno umarł "ja" otrzymałam połowę zabranej bezprawnie kasy to... Laughing
...właśnie dzisiaj nadszedł ten dzień, w którym rozpoczyna się dopiero batalia sądowa.
Tadam
Wyobraź sobie, dzisiaj, po czterech Laughing latach oczekiwania na odpowiedź ( i to jeszcze nie jest odpowiedź z US !!! to dopiero stanowisko PP S.A) zaczynam bawić się dalej.

Nawet nie zdajesz sobie sprawy ile zasadzek czyha po drodze. Laughing

Nie dość, że cztery lata czekasz na odpowiedź to w tej odpowiedzi nie dostajesz nic kompletnie nic Laughing jakieś kocopoły nie odnoszące się kompletnie do postawionych zarzutów. To jeszcze pikuś.
Jakieś celowe wprowadzanie w błąd poprzez podanie informacji, że przysługuje ci prawo do złożenia skargi do sądu administracyjnego, ale już podanie w jakim terminie tego możesz dokonać, tego się nie dowiesz. Do którego sądu czy sądu w miejscu zamieszkania czy sądu w miejscu siedziby firmy. Mało tego ( akurat w tym przypadku) procedura jest taka, że musisz skargę do sądu adm... złożyć za pośrednictwem PPS.A oczywiście celowo o tym nie informują.
O których to procedurach, nie każdy nawet prawnik wie !!! Tak, tak
Dużo jest zasadzek, dużo.
Za dużo. Laughing
Ja jeszcze sobie sprawdzę jaką sumkę przyzna mi sąd za przewlekłe prowadzenie postępowania.

​Zwróć uwagę jedynie na fakt, że dopiero miesiąc temu wraz z otrzymaniem ​odpowiedzi i to nie tej właściwej jeszcze, bo na kolejną z urzędu skarbowego dopiero czekam (kto wie może następne cztery lata) wyczerpana została droga korespondencji z instytucjami i ze spokojem mogę zacząć drogę sądową.

Może niedobrze, że z Piotraszem Cię tu tak zniechęcamy (tak to wygląda) jednak gdy się podejmiesz tego działania pamiętaj, że musisz być dzielny.
Bo nie jest łatwo.

Chyba, że masz jakieś chody u Zbyszka.
Wink
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Tematy bieżące Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 6 z 7

Skocz do: