Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna Forum dyskusyjne ZGRYZ
Serwis techników dentystycznych i protetyków

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
Wyciski przez technika dentystycznego
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Tematy bieżące
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
cara

PostWysłany: Wto Lut 15, 2011 6:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z powództwa cywilnego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mathi

PostWysłany: Pią Lip 15, 2011 7:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nawiązując do tematu: "Wyciski przez technika" mam perełkę i pytanie:
Co może kosmetyczka ?

Poniżej macie odpowiedz:
Kosmetyczka może wybielać zęby !! - link z mojej okolicy z tego tygodnia:

Ogłoszenie na Groupo-nie http://www.groupon.pl/deals/bielsko-biala/avalone-miedzyrzeczegorne/524699?nlp=&CID=PL_CRM_1_0_0_194&a=570

Salon z Międzyrzecza Górnego, woj. Śląskie (Bielsko-Biała)
http://www.studio-avalanche.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kilden

PostWysłany: Nie Lip 31, 2011 12:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odnośnie tematu obecnego , wałkowanego wielokrotnie i wieloletnio -powtórzę już wtóry ,lub trrzeci raz.

WSZYSTKO MOŻNA CO NIE MOŻNA BYLE Z WOLNA I Z OSTROŻNA

i tyle.
Powrót do góry
ortodonta

PostWysłany: Wto Sie 02, 2011 3:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy można..?
Czy można fałszować podpis, czy można nie płacić podatków, czy można kraść...?
Czy można prowadzić samochód po spożyciu alkoholu, czy można itp itd...
A czy można leczyć chorego nie mając do tego uprawnień?
Dla jego dobra, czy dla naszego zysku?
Etyka, etyka i jeszcze raz etyka...
kilden

PostWysłany: Sro Sie 03, 2011 12:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ortodonto mój miły !

Masz rację( miluśi Ty mój ) etyka jest najważnia , bez etyki w naszym zawodzie daleko nie ujedziesz.

Wszak, jako chyba jedyna grupa zawodowa (poza pomocami stom.) spotykamy na swej zawodowej drodze wspaniałych współpracowników,którzy etykę wyssali z matczynej piersi i kontynuowali jej rozwój w dalszym życiu aż po kres nieskończoności.

W stosunku do tak etycznych jednostek,nieetycznym być nie wypada.

To wyżej napisałem.... tak...wiesz... bo niby ... wypada tak napisać.

Ale teraz napiszę normalnie w odpowiedzi na Twój post.....

Zanim popukasz w klawiaturkę , to wysil główkę , by była szybsza niż paluszki...... !

Ostatnio zmieniony przez kilden dnia Sro Sie 03, 2011 11:21 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
obserwator

PostWysłany: Sro Sie 03, 2011 7:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

HAHAAHAHA
Wreszcie coś dla duszy !
Pozdrawiam
Powrót do góry
ortodonta

PostWysłany: Sro Sie 03, 2011 10:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy niski poziom etyki idzie w parze z brakiem kultury?
piotrasz

PostWysłany: Sro Sie 03, 2011 11:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poziom etyki idzie w parze niekoniecznie z kulturą (lub jej brakiem), lecz świadomością konieczności wprowadzenia wielu zdroworozsądkowych uregulowań prawnych w różnych dziedzinach, nie wyłączając medycyny.
Powrót do góry
gadatus

PostWysłany: Sro Sie 03, 2011 12:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jak teraz jest z naprawami protez? Przez całe lata wykonywałam naprawy dla pacjentów z "ulicy",jeśli były to pęknięcia lub złamania składające się bez konieczności pchania łapek do buzi pacjenta.Jeśli potrzebny był wycisk,odsyłałam do gabinetu.I podobnie działo to w drugą stronę-często lekarze po obejrzeniu protezy odsyłali pacjenta bezpośrednio do mnie.A ostatnio z kilku źródeł usłyszałam,że żadnych napraw technikom wykonywać bez pośrednictwa lekarza NIE WOLNO.Coś ktoś wie?
piotrasz

PostWysłany: Sro Sie 03, 2011 3:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gadatus napisał:
A ostatnio z kilku źródeł usłyszałam,że żadnych napraw technikom wykonywać bez pośrednictwa lekarza NIE WOLNO.Coś ktoś wie?

Nic się w tej kwestii (formalno-prawnej) nie zmieniło. Vide - cytowana już wielokrotnie na tym forum ustawa bodaj z 1953 r. Tam jest póki co, wyraźnie napisane co i jak komu wolno, a co jest zabronione. Prawdopodobnie utarło się, iż "zwykła" naprawa nie wymaga kontaktu z dentystą (lub bardziej precyzyjnie - specjalistą w zakresie protetyki stomatologicznej). Doświadczeni protetycy wiedzą, iż nie ma nic bardziej mylnego. Ba, wielu "zwykłym" dentystom, nie wiedzącym co z tym fantem począć, samym nie chciało się wielokrotnie dotykać zasyfionej naprawki (szczególnie gdy pacjent nie dał się namówić na wykonanie nowej protezy). Wtedy, tak jak piszesz, zdesperowany pacjent bywał najczęściej odsyłany do technika.

Jedyne co się więc w tej kwestii mogło zmienić, to spadek zarobku wielu dentystów przez coraz większą liczbę otwieranych gabinetów oraz ubożenie społeczeństwa. Zapewne zbyt dociekliwi, zaczynają szukać uszczerbku w swoich dochodach nie tam, gdzie faktycznie powinni...
Powrót do góry
kilden

PostWysłany: Sro Sie 03, 2011 11:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gadatus !
Jako stara wyjadaczka forumowa zadajesz dziecinne pytana,ale jako,że Cię lubię odpowiem......

... technikowi nic nie wolno , bo to nieetyczne w stosunku do etyków.

pozdrawiam
Powrót do góry
gadatus

PostWysłany: Czw Sie 04, 2011 4:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie! Dziękuję za odpowiedź
Piotrasz,zgadzam się z Tobą,że nagłej zmiany frontu należy upatrywać w rosnącej konkurencji wśród lekarzy i zubożeniu społeczeństwa.Niektórzy pacjenci próbują naprawiać protezę wielokrotnie,bo wydaje im się,że będzie taniej,niż zrobić nową.Naprawa to marny zarobek,a wygląda na to,że tu lekarze upatrują źródła dodatkowego zarobku.
Pytanie bardzo dziecinne,ale musiałam,cała w pąsach, je zadać Embarassed Laughing,poza tym dziecinnieję na starość
Kildenie,twoje słowa:
"... technikowi nic nie wolno , bo to nieetyczne w stosunku do etyków"
świetnie to ująłeś,zgadzam się z Tobą w 100% Very Happy
Pozdrawiam Smile
proteska

PostWysłany: Czw Sie 04, 2011 11:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no ja nie mogę się z wami zgodzić Wink
możemy przecież np. nieustannie prosić o identyfikację pacjenta, albo błagać o wypełnianie zleceń, żeby sprostać wymogom ustawodawcy Laughing
koledzy i koleżanki - to przecież możemy Laughing
piotrasz

PostWysłany: Czw Sie 04, 2011 2:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zacytuję niektóre fragmenty z dyplomu licencjata technik dentystycznych i od razu uprzedzam, że nie jest to mój dyplom. Miłej lektury.

V. INFORMACJE O UPRAWNIENIACH POSIADACZA DYPLOMU
1. Dostęp do dalszych studiów:
Możliwość ubiegania się o przyjęcie na studia magisterskie uzupełniające - tak jest wytłuszczone w oryginale!

2. Posiadane kwalifikacje oraz uprawnienia zawodowe (o ile to możliwe) - tak właśnie jest tam napisane "o ile to możliwe" !!!

1. Posiadanie wiedzy w zakresie.... itd. - czyli o ile jest to możliwe licencjatowi wolno posiadać wiedzę lub kwalifikuje się do jej posiadania - niezły kwiatek
2. Umiejętność wykonywania... itd.
3. Umiejętność ścisłej współpracy z lekarzem dentystą i zespołem stomatologicznym.
4. Zrozumienie i interpretowanie wiedzy w zakresie anatomii itd.
5. Znajomość podstawowych cech morfologicznych i czynnościowych ukł. stomatognatycznego.
6. Umiejętność oceny jakości materiałów
7. Znajomość oddziaływania materiałów na organizm człowieka.
8. Znajomość związków przyczynowo-skutkowych między źle wykonaną protezą, a zaburzeniem lub schorzeniem przez nią wywołanym.
9. Przestrzeganie norm etyki zawodowej
10. Doskonalenie zawodowe
11. Umiejętność publikowania swojego dorobku zawodowego.
12. Potrzeba udziału w towarzystwach i stowarzyszeniach zawodowych - to ja pokreśliłem, czyli "masz prawo mieć potrzebę" - dobre, nie? A może żeby mieć potrzebę zrzeszania się trzeba mieć odpowiednie kwalifikacje? - jeszcze lepsze...
13 Znajomość praw i obowiązków tech dent oraz wszystkich zarządzeń dot. pracowni tech dent - "masz prawo znać prawo, czy masz prawo wiedzieć gdzie jest twoje miejsce"???
14. Znajomość zasad ergonomii, bhp itd
15 Umiejętność organizowania pracowni w oparciu o obowiązujące przepisy.
16. Oszczędne i racjonalne gospodarowanie materiałami i sprzętem. - to również jest uprawnieniem???
17. Prowadzenie dokumentacji obowiązującej w czasie wykonywania prac z rozliczeniem materiałów - znowu moje podkreślenie, bo co kogo powinno obchodzić, ile kto zużywa materiałów
18. Znajomość podstaw informatyki medycznej i podstaw statystyki medycznej. - czyli "masz prawo używać komputera w pracowni do celów medycznych i statystycznych"

No cóż. Wstyd, że powstało to na uczelni, która kiedyś była nazywana Akademią Medyczną. Sam powstrzymam się od dalszych komentarzy. Pozostawię je zainteresowanym osobom. Przypominam jedynie, że wszystko wyżej wymienione znajduje się w V rozdziale poświęconym uprawnieniom posiadacza dyplomu.
Powrót do góry
kilden

PostWysłany: Czw Sie 04, 2011 11:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

He.he,he,....

.. no kapitalne !!!

W skrócie można to ująć tak.

Debilny techniku !

- jesteś zobowiązany do precyzyjnej roboty, szkolenia się i myślenia za innych,którzy będą cię dymali w imię obowiązującego prawa i przepisów.

p.s
Piotrasz - dzięki. (ciekawy i intrygujący post)

... szkoda ,że nie umieszczono obowiązkowych nakładów rocznych na najnowsze i najdroższe technologie protetyczne.

... ale pewnie za parę lat taki punkt,lub podpunkt będzie.

Trochę mi się z tego kurwa chce śmiać,ale czasami sam nie wiem - śmiać się ,czy przerażać?

p.s 2

Osoby wrażliwe proszone są o nie czytanie słowa ,,kurwa"
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Tematy bieżące Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 5 z 7

Skocz do: