Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna Forum dyskusyjne ZGRYZ
Serwis techników dentystycznych i protetyków

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
Jakie rygle?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Zamik ,zatrzaski, prace kombinowane , teleskopy etc
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ceram

PostWysłany: Nie Mar 14, 2010 4:25 pm    Temat postu: Jakie rygle? Odpowiedz z cytatem

Witam.
Z racji tej że nie mam bogatych doświadczeń w tej dziedzinie, możecie polecić mi jakieś rozwiązanie? Sytuacja to- brak jednostronny skrzydłowy, do tego most ceramiczny + proteza z ryglem.
Konkretnie chodzi mi rygiel i frezowanie, który polecacie i czy wystarczy wyfrezowane zwykłe podparcie czy frezować interlook Confused
Dzięki i pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
totalnakorozja

PostWysłany: Nie Mar 14, 2010 7:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

np gotowy to:
Robolock zl-microdent. Interlock koniecznie
Cool
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Adler

PostWysłany: Nie Mar 14, 2010 10:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Riegel jako zamek ? Czy sam rygiel ? Embarassed
Np: MK-1 zrobiłem tego trochę ,ale odpada u starszych pacjentów ,dlatego że gubią klucze do otwierania,albo nie trafiają kluczem, i lekarzowi kradną nerwy.
Rygiel osiowy Safe-tec 2, firmy Sitec ,(www.si-tec.de) idea ,przelotowy trzpień,pacjent otwiera paznokciem,albo kluczem.
Key lock,key slide. -z Schütz-Dental. Mało skomplikowany,pewny mechanizm za dobrą cenę.
Robolok -Zl-Microdent-bardzo dobry zamek(riegel) ,ale przy bardzo mocno artroficznym wyrostku problem.
Ja od trzech lat używam Mini-SG Riegel z Firmy Cendres-Metaux.i doskonale sie sprawdza, jako skrzydłowy jak i w implantach.Zaleta to miejsce w zgryzie, do matrycy jest dołączony rozdzielacz sił posuwistych ,
Gdy frezowanie jest do trójki i niema miejsca na zamknięty interloc .tak jak w Robolok klips naciska pacjent i schodzi.
Jeszcze jest podobny rygiel Degussy tzw Multi-Safe.Riegel ale w Poksce go niema,w sprzedaży.
Jeśli chodzi o frezowanie to W tego typu zamkach ,interlock to podstawa,i to zamknięty typu Omega, głeboki od góry ze stożkiem wprowadzającym,i dobry stopień z wysokim ramieniem ,ściana 2stopnie.
Dlatego że tego typu zamki są wklejane,w szkielet i zamek może strzelić, dodatkowo firmy dają do matrycy ,tzw rozdzielacz sił posuwistych jako alternatywa do otwartego interloka.
Pozdrawiam.
Wink
Die Königin ist die Funktion und Alle anderen Dinge haben sich ihr unterzuorden .....es hat mich uberzeugt ... dass die Biomechanische Okklusionskonzept nach M.Polz und Okklusionskonzept nach prof.Slavicek das ist der richtige Weg..
Powrót do góry
ceram

PostWysłany: Pon Mar 15, 2010 6:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Adler, głównie chodzi mi o element utrzymujący takie cudo i poprawne zainstalowanie go w całym tym ustrojstwie. Czy to zamek, czy rygiel w sumie jest mi obojętne Wink , bardziej zależy mi na funkcjonalności i poprawności w wykonania takiego uzupełnienia. Very Happy

Dzięki Ci za całą listę i opisy Wink , a Totalnej za szybką i potwierdzającą odpowiedż.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
tomcat65

PostWysłany: Pią Kwi 23, 2010 2:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zainteresował mnie system Mini-SG Riegel z Firmy Cendres-Metaux. Czy ktoś w Polsce prowadzi sprzedaż tego systemu i za ile m/w można to nabyć?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość OdwiedĽ stronę autora
Adler

PostWysłany: Pią Kwi 23, 2010 9:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

www.wegold.pl
Die Königin ist die Funktion und Alle anderen Dinge haben sich ihr unterzuorden .....es hat mich uberzeugt ... dass die Biomechanische Okklusionskonzept nach M.Polz und Okklusionskonzept nach prof.Slavicek das ist der richtige Weg..
Powrót do góry
tomcat65

PostWysłany: Wto Kwi 27, 2010 5:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Thx. Jako że ostatnio lutowałem cokolwiek jakieś 10 lat temu, nie licząc przewodów i elektroniki, a materiały trochę się pozmieniały, jakie lutowie najlepiej sprawdzi się do połączenia CoCr (Wirobond 280-Bego) a stopem szlachetnym patrycy? (dla rygla). Niestety prace na szlachetnych to u mnie rzadkość jak szóstka w totka.
Powrót do góry
Adler

PostWysłany: Pią Maj 07, 2010 4:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gold- EWL-1,WG-2,i podobne lutowie w zakresie tej temperatury,(870-920.)z Degussy,Kulzera,Ceki,itd.
Patryca do SG wykonana jest ze stopu Valor, a on ma wysoką temperature topnienia (ze wzgledu na skład procentow-Ir )
1660-1710"C.
Cendrex zakłada użycie ich stopów i lutowia ,a właściwie Metallora ,który im stopi produkuje.
Patryca ma taki rowek ,i tam można wprowadzić,taką sztabke lutowniczą,mając wszystko w masie ,ale te sztabki jako lutowie sprzedaje Cendrex,i Wegold.
Tak że bez problemu z Wirobond 280 połączysz,jeśli chodzi o topnik, Minoxyd,Złoto do Cr -Bego,albo Anoxan-Degussy.
Patryca ma cztery metody przygotowania,myśle że w Firmie Wegold -Mikołów otrzymałeś informacje fachową.
Jest jeszcze inna alternatywa przygotowania ,ale to na priv.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
tomcat65

PostWysłany: Sro Maj 12, 2010 8:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za odp. , reszta na PW.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Zamik ,zatrzaski, prace kombinowane , teleskopy etc Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: