Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna Forum dyskusyjne ZGRYZ
Serwis techników dentystycznych i protetyków

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
Mała Orto Galeryjka ;-)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Galeryja pokazowa
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ortokolor

PostWysłany: Sro Mar 31, 2010 7:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Coś mi się wydaje, że ktoś używa gumowych ozdób do paznokci. Leży ich trochę u mnie w szufladzie w pracowni ale nie jestem przekonany do ich stosowania. Nie zauważyłaś zmian po czasie użytkowania aparatu? Nie żółkną Ci, albo się całkowicie odbarwiają?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lola1980

PostWysłany: Sro Mar 31, 2010 10:22 pm    Temat postu: ;-) Odpowiedz z cytatem

Na razie nie zauważyłam żadnych zmian ani problemów, a używam tego już od dłuższego czasu , nawet miałam już naprawy takich aparatów... być może wynika to z innego powodu. Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
lola1980

PostWysłany: Sob Maj 08, 2010 11:33 pm    Temat postu: ;-) Odpowiedz z cytatem

I kolejna porcja nowości:

Różowa łączka

Powrót do góry
lola1980

PostWysłany: Sob Maj 08, 2010 11:39 pm    Temat postu: ;-) Odpowiedz z cytatem

I jeszcze próba termoformowania Smile ...muszę przyznać wyszło nawet całkiem ok Very Happy

W kolorowe groszki

Powrót do góry
lola1980

PostWysłany: Wto Maj 11, 2010 8:33 pm    Temat postu: ;-) Odpowiedz z cytatem

Jeszcze jedna próba termoformowania Smile ... To są aparaciki nie dla pacjenta, na razie się uczę, więc może są jakieś niedociągnięcia... ale grunt to praktyka i krytyka samego siebie.

Powrót do góry
agula_orto

PostWysłany: Wto Maj 25, 2010 9:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie ma żadnych problemów z połączeniem? ciekawa jestem czy przy noszeniu przez pacjenta zacznie się coś dziać. Mam pewne obawy i dlatego tego nie robię, jak już puścisz w obieg to popytaj doców czy się sprawdzają.
Powrót do góry
agula_orto

PostWysłany: Wto Maj 25, 2010 9:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prace Twoje Lola można z pewnością pochwalić a szczególnie te "wiosenne" Fimo dużo daje, ale mam pewne sugestie co do strony technicznej. Taka wstawka zdjęcia płytki pomarańczowo-żółtej z zielonymi kwiatkami gdzie wstawiłaś 2 śruby segmentowe na przód. Wyobraź sobie jak one teraz będą działać, kolizyjnie! a śruby centralnej nie umieszcza się na wysokości 5.
Powrót do góry
AmiYumi

PostWysłany: Sro Maj 26, 2010 3:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tam się na tym nie znam, ale kolizji nie będzie bo nie ma cięcia centralnie...

brzydal MÓWIŁ NA MNIE WARSZAFKA Very Happy - nie szukajcie u mnie pomocy Cool
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość OdwiedĽ stronę autora
lola1980

PostWysłany: Sro Maj 26, 2010 10:48 pm    Temat postu: ;-) Odpowiedz z cytatem

agula_orto!!!

Co do umieszczania śrub to wszystkie sugestie mam podane w opisie i rysunku od doca... myślę że te śruby nie będą działać kolizyjnie, ale każde z nas ma swoje zdanie na ten temat, a nasi lekarze jeszcze zupełnie inne.

Co do połączenia płytki termoformowalnej z samopolimerem ( bo o to chyba pytałaś) to nie ma żadnego problemu... moja docka wykonywała juz takie prace pacjentom i chce więcej, stąd moje próby....

Dziękuje za pochwały wzystkim... Oczywiście wszystkie uwagi są dla mnie bardzo cenną wskazówką.... więc jeśli agula zauważyłaś coś jeszcze nie tak to pisz śmiało... i jeśli możesz wyjaśnij mi kwestie kolizyjności tych śrub Smile

POZDRAWIAM
Powrót do góry
marbi9

PostWysłany: Czw Maj 27, 2010 12:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...a mi agula,wyjasnij jak mozesz to umieszczenie sruby centralnej na wysokosci 5. Ja sie uczylem ze miedzy 4a5 lub przy 4,ale na 5 juz nie mozna?Podpowiedz jak to jest,gdzie powinno sie dawac srube centralna i dlaczego...no i czy to czasami nie zalezy tez od lekarza?
pozdrawiam;)
Powrót do góry
agula_orto

PostWysłany: Sob Maj 29, 2010 7:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uploaded with ImageShack.us[/url]
Powrót do góry
agula_orto

PostWysłany: Sob Maj 29, 2010 7:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak taki inteligentny doc to powinien Ci powiedzieć po co tak masz ustawić śruby i do czego ma służyć taki aparat. Na załączonym zdjęciu może się dopatrzysz różnic w ustawieniu. Wektor działania Twoich śrub jest błędny, nie będzie działać na przód tylko dystalizująco i jeszcze wywalisz na zewnątrz i tak za szeroko stojące trzonowce.
Powrót do góry
Ortokolor

PostWysłany: Sob Maj 29, 2010 9:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Agula z wektorami oczywiście masz rację ale na zdjęciu jest coś bardzo ciekawego. Śruby z zawleczką mają część która powinna być umieszczona w części umówmy się zakotwiczonej lub inaczej nie przemieszczającej się oraz część która powinna dystalizować część akrylu tudzież aparatu jak zwał tak zwał. Natomiast na twoim pięknym aparacie pokazowym ewidentnie z jednej strony (czytaj lewa pacjenta jest poprawnie) natomiast z drugiej jest na odwrót jakby aparat miał odpychać zęby przednie od bocznych a nie dystalizować prawą stronę.
Powrót do góry
agula_orto

PostWysłany: Sob Maj 29, 2010 10:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To nie mój ale też to zauważyłam, chyba zrobiono to ze względu praktycznego dla pacjenta ale myślę że nie ma to znaczenia w działaniu jeśli nawet odwrócisz je obie jeszcze w odwrotne strony albo nawet jak umieścisz zwykłe śruby Fishera to działanie będzie jednakowe pod warunkiem że będą to śruby jednego typu- chodzi tylko o to że 80% całej siły z obydwu śrub idzie na przód a boczne segmenty są stabilizacją.
Powrót do góry
agula_orto

PostWysłany: Sob Maj 29, 2010 10:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przeważające wady u Polaków to IIkl i za małe szczęki.
A wystarczy pchnąć protruzyjnie szczękę żeby zrobić miejsce tym biednym 3 i nie zgadzać się na ekstrakcję 4 dodając sobie 20 lat do wyglądu.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Galeryja pokazowa Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 3 z 6

Skocz do: