Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna Forum dyskusyjne ZGRYZ
Serwis techników dentystycznych i protetyków

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
Licówki -kłopot

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Ceramika bezmetalowa, wtryskiwana, Zr02, AlX, inne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ozyrys

PostWysłany: Sro Lis 25, 2009 12:23 am    Temat postu: Licówki -kłopot Odpowiedz z cytatem

Witam Wszystkich. Od swego doca mam zapowiedziana prace 4 licówki przód, robiłem to raz w życiu z nudów i na fantomie efekt był nie zadowalający. mam prośbę jeśli ktoś zajmuje się tym na co dzień i znalazł by chwilkę prosił bym o przedstawienie najlepiej wizualne (Jakieś zdjęcia i opisy do nich) etapów wykonania takowej pracy, przede wszystkim problem pojawia się przy szyjkach nie wiem jak uzyskać prawidłowe spasowanie pracy tzn czy są jakieś wytyczne co do preparacji modelu. liczę na odpowiedź i z góry dziękuję. [/b]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kilden

PostWysłany: Sro Lis 25, 2009 12:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

- ;lekką pipą" se te robote zrób - trochę z nudów , a trochę dla zabawy i bedzie szluz i Ok.

A powaŻnie - to co ? .. zabierasz się do pracy o której nie masz pojęcia?

-no ja Cię ku..a bardzo serdecznie pozdrawiam.

.... bardzo serdecznie
Powrót do góry
totalnakorozja

PostWysłany: Sro Lis 25, 2009 2:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Człowieku a możesz jaśniej sprecyzować swój problem!
Licówki temat rzeka np Materiał Technologia wykonania
Może ktoś ma tu tyle czasu że książkę Ci przedstawi i kurs poprowadzi z wszystkich technik wykonawczych
Shocked Napisz o jaki "komiks'' Ci chodzi przedstaw też swoje zdjęcia i opisy a ludzie Ci pomogą a tak to chyba przesadzileś Wink Cool
Powrót do góry
Ozyrys

PostWysłany: Sro Lis 25, 2009 10:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za zainteresowanie. powiedziałem docowi że jednak się nie podejmę.
Mam jednak pyanie a w zasadzie prośbę o namiary na jakiś kurs z tej dziedziny bo głupio mi po rozmowie z dociem i po Waszych komentarzach (dużo w nich racji i rozumiem śmiech ) i wypadało by się nauczyć.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Adler

PostWysłany: Czw Lis 26, 2009 12:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiekszość,systemów ceramicznych oferuje materiały i ceramikę na licówki.
Zadzwoń do firmy np: Idea
Robisz Vita.- to Jerzy Osłów
Robią kursy w Polsce i w Niemczech.(Denon- Dental)
Noritake- Ballito Łódź mają bardzo ciekawy system do licówek na bazie akutraka.
Shofu- system lamina Łódź.
Ivoclar, Degudent,itd
Gc-ma dobre masy na licówki np Orbi-vest metoda na masie ogniotrwałej,i te wychodzą najlepiej. Ale duże możliwości daje w przypadku licówek, Trójtlenek glinu,np Turkom-cera, albo Match -Maker Top-Ceram.
Cad/Cam -zeskanujesz ,np Cerec in-lab z aluminy,spinella,cyrkoni, schintering i napalasz.
Zirkon-Zahnem Stegera wytniesz z zirkonu.
Do tego dochodzą warunki ,tzn
Okluzja,prowadzenie,oczywiście preparacja.cementowanie. Itd.
Są tu na forum bardzo ładne zdjecia licówek.
W Köln na targach powiedział mi technik ,który robił pokaz licówek.Andere reden darüber ,und wir machen es.
,Inni otym mówią ,a my to robimy.(nie mając na myśli,aluzji że w Niemczech tylkosię robi,tylko że śmiało trzeba zacząć,i działać)
Powodzenia. Pozdrawiam

Smile
Powrót do góry
totalnakorozja

PostWysłany: Czw Lis 26, 2009 6:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A może Ozyrys pytał o licówki kompozytowe? Wink Laughing
Dzięki Adler teraz kolej na obszerny opis kompozytów Razz
Przy okazji pytanie o Twoją opinię o licówki na cyrkonie-to się sprawdza?
Powrót do góry
Ozyrys

PostWysłany: Czw Lis 26, 2009 9:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki Adler za obszerną odpowiedź pozdrawiam serdecznie
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Ceramika bezmetalowa, wtryskiwana, Zr02, AlX, inne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: