Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna Forum dyskusyjne ZGRYZ
Serwis techników dentystycznych i protetyków

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
Warunki dla mostów cyrkonowych.
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Ceramika bezmetalowa, wtryskiwana, Zr02, AlX, inne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
miczman
Site Admin

PostWysłany: Sro Lis 18, 2009 5:09 pm    Temat postu: Warunki dla mostów cyrkonowych. Odpowiedz z cytatem

Witam ,

zerknijcie tutaj:

http://www.zgryz.com.pl/4,1,16,nowosci_galeria.html

jestem ciekaw waszych opinii co do warunków w jakich NIE powinno się wykonywać mostów z tlenku cyrkonu, rozległości takich mostów i generalnie kiedy lepiej powiedzieć "....sorry, nie podejmuje się takiej pracy"

zapraszam do dysputy

miczman
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email OdwiedĽ stronę autora Adres AIM
obserwator

PostWysłany: Sro Lis 18, 2009 6:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zobaczyłem Laughing
Jest "grubawy" ale na takie warunki wykonałbym podobnie.Grube,szerokie łączenia i trochę "grubsze" korony.
I też na odpowiedzialność doka.
Ostatnio robiłem zasuwy z cyrkonu.Jest OK.Tylko też inne modelowanie.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
miczman
Site Admin

PostWysłany: Pią Lis 20, 2009 3:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ha,grubawy powiadasz....był jak solidny panzerwagen. Wink

w zasadzie nie był to najbardziej beznadziejny przypadek jaki zdarzyło mi się popełnić. trudność w nim polegała, moim zdaniem na nałożeniu się w jednej konkretnej pracy kilku nieciekawych warunków ,które czyniły ten most hm..trudnym do zagwarantowania. i choć z założenia nie było tutaj konkretnych warunków ,które by bezwarunkowo zakazywały wykonania takiej konstrukcji musiałem nieco przekonywać klienta dlaczego grymaszę i strzelam fochy zamiast brać się od razu do piłowania. mam nadzieje ,ze ostatecznie przyjął moja argumentację, co przełożyło się na wymuszenie zgody lekarza na podjecie tego ryzyka. w sumie to dobrze bo uświadamia ,ze takie prace to efekt wspólnej odpowiedzialności.

mówiąc o dyskusji ,miałem na myśli sytuacje jaką spotykam często gdy technik wie ,że warunki nie kwalifikują do wykonania danej pracy a jednak brnie w nią dalej bo boi się ( z różnych przyczyn) odmówić jej wykonania.
niepowodzenie czyni potem większe straty na współpracy niż pierwotna odmowa.

m.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email OdwiedĽ stronę autora Adres AIM
Adler

PostWysłany: Sob Lis 28, 2009 11:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widać że lekarz,dorwał pacjenta z kasą i cyrkon ...,. Przy takim nachyleniu zębów jak wygląda preparacja ,i szczelność ,tor wprowadzenia mostu ?
Kompromis ? Kosmetyka,funkcjonalnoś,statyka.?
Miejsca na licowanie jest ok.
Ale ja,osobiście mając taki przykład mówię nie, Embarassed
Jeszcze endodoncja na szybko.
: w zależnosci od tego co pan/pani dr. Uczyni ,robie na złocie, jak po analizie nie wejdzie most ,to minicon .conox,itd.
Nawet preparacja pod szyjkę,pomimo tego że w takich sytułacjach dziąsła mało i ucieka .
Ale most wykonany super. Exclamation
Powrót do góry
miczman
Site Admin

PostWysłany: Nie Lis 29, 2009 5:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w tym konkretnym przypadku, preparacja i wycisk były raczej wzorowe.
trudność polegała na kilku nakładających się drugorzędnych sprawach:

1. pochylenie zębów trzonowych powodowało przekazywanie sił żucia nie prostopadle do wyrostka i osi zębów, ale w tym przypadku nie nastręczało , o dziwo problemów z torem dlatego wszystkie czapeczki były absolutnie bez szczelinowe.

2. zwróć uwagę na zęby przeciwstawne a szczególnie ten opuszczony guzek trzonowca - gryzie dokładnie w środek łącznika przęsła przy trzonowcu dolnym ,gdzie cała konstrukcja ma najgłębszy kształt łuku.

3. dolne trzonowce opiłowane a na górze zdrowe zęby ,opuszczone po utracie dolnych przedtrzonowców, łuk po zaniku wyrostka - maksymalne siły żucia na takim odcinku a ich koncentracja w punkcie.

4. masywny odcinek przęsła wchodzący w czapeczkę tego zrotowanego trzonowca- pogrubiliśmy ją maksymalnie do ok. chyba 0,9 albo 1,1 mm
ryzyko wyrwania ściany filaru pod siłami nacisku gdyby miała zalecane 0,5mm.

na razie jak pisałem trzyma. a co do kasy i pacjenta, nie jest chyba tak źle w narodzie bo co tydzień średnio piłujemy pełne kopytka w jednym kawałku... Wink

mi.
Powrót do góry
mateusz

PostWysłany: Czw Mar 11, 2010 8:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja bym tam robil - z tym tylko ze tyl bylby z golego cyrkonu niczym nie powleczonego.czyli licowanie tylko na zujacej i dodziaslowo i ciut policzkowo ale tylko do zakrycia koloru cyrkonu - o estetyce raczej bym zaponmial
Powrót do góry
Olek

PostWysłany: Sob Gru 11, 2010 11:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy to w ogóle jest wykonalne? Crying or Very sad

Powrót do góry
Olek

PostWysłany: Czw Gru 23, 2010 11:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nikt nie ma pomysłu? Rolling Eyes
Powrót do góry
miczman
Site Admin

PostWysłany: Pon Gru 27, 2010 11:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no, tak ....jeżeli do mnie przyszłaby ta praca z pytaniem o most cyrkonowy to grzecznie zaproszę tego klienta do konkurencji.
Powrót do góry
mateusz

PostWysłany: Nie Sty 09, 2011 6:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie ryzykowalbym ale pomyslwosc ludzka nie zna granic ...
Powrót do góry
Olek

PostWysłany: Wto Lut 01, 2011 11:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cieszę się że ktoś coś napisał i mam nadzieję że się nie obrazicie Confused

Też tak myślałem jak Wy że się nie da, a na problem trzeba było spojrzeć z innej strony...

Teraz chyba się da?

PS Dopiero po fakcie zdałem sobie sprawę z tego że wyjdzie że Was "wkręciłem", przepraszam.
Powrót do góry
Olek

PostWysłany: Wto Lut 01, 2011 11:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wosek wyszedł taki se.

Jak widać aparaty ortodontyczne stałe nie są takie złe. Wink
Powrót do góry
Olek

PostWysłany: Sob Lut 05, 2011 9:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mateusz napisał:
ja bym tam robil - z tym tylko ze tyl bylby z golego cyrkonu niczym nie powleczonego.czyli licowanie tylko na zujacej i dodziaslowo i ciut policzkowo ale tylko do zakrycia koloru cyrkonu - o estetyce raczej bym zaponmial

No i tak została zrobiona podbudowa z tym że z tą estetyką nie musi być tak źle.

Arrow Reszta pracy jest tu.
Powrót do góry
miczman
Site Admin

PostWysłany: Pon Lut 07, 2011 4:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oglądając zdjęcia podbudowy zwróciłem uwagę na bardzo mocne rozbudowanie struktury, co powoduje niewiele miejsca na nałożenie ceramiki. Moi klienci bardzo by protestowali gdybym tak zaprojektował podbudowy, choć jest w tym wiele sensu.

m.
Powrót do góry
Olek

PostWysłany: Pon Lut 07, 2011 10:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od podniebienia w ogóle nie ma miejsca. Ale w wyglądzie chyba to nie przeszkadza?
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Ceramika bezmetalowa, wtryskiwana, Zr02, AlX, inne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: