Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna Forum dyskusyjne ZGRYZ
Serwis techników dentystycznych i protetyków

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
ACCU-TRAC, czy KVOLUTION system bezpinowy?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Gipsy, modele, modelowanie w wosku
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
laeva

PostWysłany: Pią Paź 30, 2009 9:45 am    Temat postu: ACCU-TRAC, czy KVOLUTION system bezpinowy? Odpowiedz z cytatem

Jak w temacie, czy ktoś używa , jakie plusy i minusy, czy warto? Czy kikuty są stabilne? A może FINO? Dzięki
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zorro

PostWysłany: Sob Paź 31, 2009 9:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Accuttraki przerabiałem-łamliwe kikuty ,nieporęczne zwieraki,łamiące sie skrzydelka do accutraków,trudności w dopasowaniu do luku zębowego.....łeeeee.wróciłem do NORMALNYCH PINÓW-czasem pochewkowe.
totalnakorozja

PostWysłany: Nie Lis 01, 2009 9:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zorro opisane objawy skreślające system w Toich oczach wskazują że zabrakło odpowiedniego przygotowania wycisku do odlewania w accutracku-może za szybko się zniechęciłeś? Wink
Fakt po dłuższym użytkowaniu skrzydełka się łamią ale kupuję nowe i nie ma problemu. Zwierakowanie??? ale jakie szybkie Razz
Cytat:

trudności w dopasowaniu do luku zębowego.....łeeeee.[list]

nie rozumiem Confused
Powrót do góry
miczman
Site Admin

PostWysłany: Nie Lis 01, 2009 10:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

patrząc na wiele modeli przysyłane do mnie przez różne labory do frezowania cyrkonu, opowiadałbym się za systemami pinowymi z pochewkami lub evtl. zeiserem. ten ostatni zdecydowanie drogi ale nie pozostawiający cienia wątpliwości co do pozycji i stabilności kikuta ale trudniej we wszystkich wąskich i małych łukach. jeżeli piny do pochewkowe dwa niezalezne, małe moim zdaniem działają najlepiej.
fino zdecydowanie budzi moją niechęć. połamane podstawy kikutów, rozchybotane słupki, niedokładne osadzenie i duża możliwość błędu przy mostach (niecałkowite osadzenie słupka).

tyle z moich obserwacji.

micz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email OdwiedĽ stronę autora Adres AIM
Olek

PostWysłany: Nie Lis 01, 2009 9:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cześć, używam trochę model-tray.

Dla mnie dokładniejsze niż piny, szczególnie te z koszulkami (szczególnie plastikowymi).

Mi się nic nie łamie, ale może używam lepszego gipsu.

Nie nadaje sie do dużych labów bo jak wiele rzeczy wielorazowych (np.artykulatory) wymaga utrzymania tego w czystości.

Trzeba uważać z rozpuszczalnikami organicznymi (utwardzacze, lakiery dystansowe) bo sie rozpuszcza od tego.

Trzeba raczej wieniec pociąć na mniejsze fragmenty bo odzywa sie ekspansja gipsu i trudno się wkłada całość do foremki.

Powinno mieć gładkie dno i prawie ma gdyby ktoś nie umieścił tam jakiś cyferek i znaczków. Bezsensowna rzecz.

Łatwo można podstawową wersję przekształcić w magnetyczną. Wystarczy kupić magnes neodymowy odpowiednich rozmiarów i wkleić go.
Powrót do góry
Venom

PostWysłany: Pon Lis 02, 2009 8:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

używam od jakiegoś roku podobnego systemu a mianowicie Finoquick.Bardzo przyjemnie się na tym pracuje .Nie wiem jak ma się to do accu ale o pinach niechce wogóle słyszeć .Jak kazdy ma swoje plusy dodatnie i plusy ujemne ale dodatnich zdecydowanie więcej .
Powrót do góry
Venom

PostWysłany: Pon Lis 02, 2009 8:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

miczman napisał:

fino zdecydowanie budzi moją niechęć. połamane podstawy kikutów, rozchybotane słupki, niedokładne osadzenie i duża możliwość błędu przy mostach (niecałkowite osadzenie słupka).

micz

żadnych z wymienionych przypadłości w moim przypadku nie zaobserwowano .Niedokałdne osadzenie może się zdarzyć na kazdym systemie i jest to raczej kwestia precyzji wykonania a nie wady systemu jak sądze .
Powrót do góry
miczman
Site Admin

PostWysłany: Pon Lis 02, 2009 8:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to zrób Venomie dolny mały model z wszystkimi bardzo drobnymi i długimi kikutami od 6 do 6stki, łuk zakrzywiony a wielkość jak u dziecka.
może dokonasz obserwacji. Nie zapomnij ,że piny w odstawie nie mogą być odsłonięte po przecięciu, bo się łatwo wykruszają takie łoża i słupek się ...
buja

mi. Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email OdwiedĽ stronę autora Adres AIM
Olek

PostWysłany: Pon Lis 02, 2009 9:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Nie zapomnij ,że piny w odstawie nie mogą być odsłonięte po przecięciu, bo się łatwo wykruszają takie łoża i słupek się"

super gość miczu piszesz o pinach czy bezpinach? Przy bezpinowych wykruszanie zalerzy od tego z jakiego gipsu lejesz...
Powrót do góry
Venom

PostWysłany: Wto Lis 03, 2009 8:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

miczman napisał:
to zrób Venomie dolny mały model z wszystkimi bardzo drobnymi i długimi kikutami od 6 do 6stki, łuk zakrzywiony a wielkość jak u dziecka.
może dokonasz obserwacji. Nie zapomnij ,że piny w odstawie nie mogą być odsłonięte po przecięciu, bo się łatwo wykruszają takie łoża i słupek się ...
buja

mi. Wink

przy takim ścisku nie będzie się bujał nawet przeciety . Myśle że w opisywanej sytuacji były by problemy z każdym systemem.Nigdzie nie napisałem że fino quick to system idealny .Napisałem że pracuje na nim od roku i nie zamienie go na piny . A dzieci dzięki bogu nie zamawiają u mnie takich kopyt .
Powrót do góry
miczman
Site Admin

PostWysłany: Wto Lis 03, 2009 6:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sorry, miałem na myśli te piny-bolce z podstawy fino quick. są za grube i za blisko siebie, moim zdaniem.

nie czepiam się systemu może idea jest dobra, ot po prostu masa modeli ,która do mnie docierała ma nieprecyzyjne osadzone słupki, przy których trzeba bardzo uważać, szczególnie po wyjęciu czy wracają na swoje miejsce.
o czyszczeniu otworów nie wspominam.komfort wyjmowania duzych słupków też pozostawia wiele do życzenia.

ja bym jednak obstawiał dwa niezależne malutkie piny w koszulce metalowej
"iber alez".

Wink pozdro
mi
Powrót do góry
obserwator

PostWysłany: Sro Lis 04, 2009 10:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja bym obstawał bez koszulki i te 2 piny sterczące Laughing
Powrót do góry
Adler

PostWysłany: Sro Lis 04, 2009 3:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Smile Akutrak dobry ,ale na boczne mosty ,solowe korony,i jak jest nowy. skalpelem wycisk trzeba dopracować.ale nie na przednie korony np.dolne od kła do kła.
Modelltray lepszy.
Ale osobiście polecam dobrą,pinarkę,dodatk. wycinarkę do łuków. Piny Renfert lub Bredent.
I dobry gips na łuk i dobry Sokel.
Do zalewania w formach mam cały set master model. Trzy foremki .i podstawy z Bredenta.
Modele idealne.
Ale i piny z igłą się sprawdzają.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Venom

PostWysłany: Czw Lis 05, 2009 8:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

miczman napisał:

, przy których trzeba bardzo uważać, szczególnie po wyjęciu czy wracają na swoje miejsce.

:
mi

to prawda
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Gipsy, modele, modelowanie w wosku Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: